Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Empoli - 28. srpna 2022   20:45

Lecce
40' Strefezza (Banda)
1:1
(1:1)
Empoli
22' Parisi
Lecce
Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Gallo – Gonzàlez (79. Blin), Hjulmand (C), Bistrović (46. Askildsen) – Banda (74. Listkowski), Ceesay (79. Colombo), Strefezza (69. Di Francesco).
Bleve, Jasper Samooja – Tuia, Frabotta, Helgason, P. Rodríguez, Umtiti, Pezzella.
A. Santoro – M. Passeri, A. Costanzo
Stadio Comunale Via del Mare (Lecce).
Empoli
Vicario – Stojanović (65. Ebuehi), De Winter, Ismajli, Parisi – Henderson (73. Grassi), Marin, Bandinelli (C) (56. Haas) – Baldanzi – Lammers (56. Bajrami), Satriano (73. Destro).
Perisan, Fantoni – Cacace, Guarino, Crociata, Degl'Innocenti, Fazzini, Ekong.

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a úspěšný start do nového, de facto už školního týdne. Na shledanou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:5.
Druhá půle i přes šance na obou stranách branku nenabídla, o něco blíž gólu byli domácí, především Lameck Banda byl hodně blízko zásahu po hodině hry, ale i hosté mohli strhnout vedení zpět na svou stranu. Jak už ale bylo řečeno, branka už nepadla a oba celky se tak rozchází smírně, nejspíš spravedlivě.
90+6'
90+5'
Nepřesná střela Nedima Bajramiho z dálky končí mimo bránu.
90+5'
Hosté mají ještě příležitost v podobě volného kopu.
90+4'
Daleký centr domácích doputoval přímo do rukavic připraveného hostujícího brankáře, který s rozehrávkou nepospíchá.
90+2'
Marcin Listkowski na úrovni penalty hlavičkoval, ale míč adresoval ze svého pohledu jen vedle pravé tyče.
89'
Další možnost pro Lecce, nebezpečný střelecký pokus jednoho z hráčů byl ovšem zblokován obranou Empoli, jinak by to možná byl i gól.
88'
Guglielmo Vicario teď nezakročil příliš jistě, míč vyrazil pouze před sebe, ale měl štěstí, neboť poblíž byli jen spoluhráči.
87'
Třetí rohový kop pro domácí tým.
85'
Nicolas Haas se snažil v pádu poslat centr před bránu, to se mu nepovedlo, ale získal svým barvám alespoň rohový kop.
83'
Federico Di Francesco připravil svůj tým faulem o útočnou akci, hosté tak mohou v klidu rozehrávat.
82'
Nedim Bajrami byl připravený zpracovat si přihrávku a vyrazit směrem k bráně, proti dvojité přesile se mu to ale nepovedlo.
81'
Hodně nepovedená rána jednoho z domácích letí vysoko nad bránu. Takto to myšleno jistě nebylo.
79'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Joan Gonzàlez, přichází Alexis Blin.
79'
ze hřiště odchází Assan Ceesay, přichází Lorenzo Colombo.
76'
Assan Ceesay se ocitl sám před brankářem a hlavou usměrnil letící míč za jeho záda, dlouho ale slavit nemohl, neboť gól není pro ofsajd uznán.
75'
Guglielmo Vicario vyběhl daleko z brány, až k hranici vápna, a volný míč rychle uklidil do náruče.
74'
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Marcin Listkowski.
73'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Martin Satriano, přichází Mattia Destro.
73'
ze hřiště odchází Liam Henderson, přichází Alberto Grassi.
72'
Hra je přerušena, na trávníku leží domácí hráč.
71'
Hosté u středové lajny nejspíš faulovali, ale hlavní arbitr nechává hru pokračovat.
69'
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Federico Di Francesco.
67'
Lameck Banda je při chuti, ale skórovat se mu nedaří. Nyní střílel příliš slabě na to, aby gólmana hostů nějak ohrozil.
65'
ze hřiště odchází Petar Stojanović, přichází Tyronne Ebuehi.
63'
Hosté po delší době zaútočili, ale špatně zakombinovali a o míč v pokutovém území přišli.
61'
Situace, která doslova volala po gólu. Lameck Banda to udělal velmi dobře v pokutovém území, našel si prostor ke střele a vystřelil na bližší tyč, v jednu chvíli to vypadalo, že z toho bude gól, ale Guglielmo Vicario stačil v poslední chvíli zasáhnout a pravačkou vyrazit balón do zámezí.
58'
Přetažený centr domácích letí do zámezí, rozehrává Guglielmo Vicario.
57'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Petar Stojanović).
56'
ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Nicolas Haas.
56'
ze hřiště odchází Sam Lammers, přichází Nedim Bajrami.
55'
Dobrá možnost pro domácí, znovu to byl Banda, jenž tentokrát střílel levačkou jen do boční strany brány.
53'
Lameck Banda upadl v pokutovém území, penaltu ale svým barvám nezískal.
52'
Přihrávka od levé postranní lajny byla zastavena domácí obranou a Lecce vyráží do brejku.
50'
Răzvan Marin to sympaticky zkusil z dálky, ale placírkou poslal míč vysoko nad břevno.
48'
Kristoffer Askildsen si počínal v souboji o míč hodně tvrdě, což pozornosti hlavního arbitra neuniklo.
46'
Hodně nepřesný pokus jednoho z domácích hráčů letí daleko vedle brány.
46'
ze hřiště odchází Kristijan Bistrović, přichází Kristoffer Askildsen.
46'
A je to tak, dalších gólů se už fanoušci nedočkali. Do kabin se odchází za nerozhodného stavu, třebaže gólů mohlo klidně padnout víc. Hosté se ujali vedení, které dlouho drželi, ale v závěru poločasu inkasovali také. Průběžný výsledek odpovídá dění na hřišti, duel je zatím hodně vyrovnaný.
45+4'
45+3'
Hosté drží v závěru míč na útočné straně, vypadá to, že v první půli se už nic nestane.
45+2'
Hodně dlouhý aut, jenž doputoval do pokutového území Empoli, byla práce pro Vicaria, který vyběhl z brány, natáhl se a míč uklidil do rukavic.
45+1'
Răzvan Marin mohl vrátit svému týmu vedení, jenže jeho střela pravačkou minula vzdálenější tyč.
43'
Hra je přerušena, na trávníku zůstává jeden z hráčů Leccu.
40'
Lecce právě vstřelilo branku!
Domácí ještě před koncem první půle přeci jen srovnávají. Akce vedl Banda po levé straně, poté přihrál na střed, kde si míč zpracoval GABRIEL STREFEZZA, jenž krásnou střelou do bližšího horního rohu brány nedal gólmanovi šanci.
40'
Vzápětí zastavuje domácí celek ofsajd.
39'
Nepřesná kombinace domácích znamenala ztrátu míče.
37'
Útočný brejk domácím vůbec nevyšel, přetažený centr letí jen do zámezí.
36'
Málem to bylo o dva góly. Hosté velmi dobře zakombinovali a jeden z hráčů střílel prudce na bližší tyč, ovšem domácí gólman se stihl natáhnout a míč vyrazil do zámezí.
34'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Lameck Banda).
33'
Skrumáž v malém vápně Empoli gól nepřináší, hosté míč odkopávají.
33'
Guglielmo Vicario si zpracoval malou domů a v klidu vyčkal s rozehrávkou, pak odehrál balón daleko do bezpečí.
32'
Rukou zahrál jeden z hráčů Lecce u středové lajny, odtud budou také hosté rozehrávat.
30'
Wladimiro Falcone musel ven z brány a pořádně natáhnout pravou ruku, kterou tečoval míč do bezpečí. Kdyby se mu to nepovedlo, byla by z toho nejspíš druhá branka.
29'
Volný kop z pravé strany vyrovnání nepřináší, hostům se povedlo centr odvrátit, o chvíli později sebral míč do rukou jejich gólman.
27'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Răzvan Marin). Hostující hráč na levém křídle tvrdě fauloval protihráče.
25'
Hráči Empoli mají nadále balón ve své moci a soupeři jej odmítají dát.
22'
Empoli právě vstřelilo branku!
Teď už se hosté mohou radovat z gólu. FABIANO PARISI tvrdě vystřelil před hranicí velkého vápna, dráhu míče ještě změnil smolnou tečí jeden z domácích fotbalistů a balón se poté obloučkem snesl do prázdné brány. Wladimiro Falcone už nemohl na změnu dráhy jakkoliv reagovat.
22'
Rychlý brejk Empoli nevyšel, útočným faulem všechno končí.
20'
Nyní se ale musí bránit, čelit budou rohovému kopu.
17'
Hosté kombinují na své polovině, do hry zapojují i gólmana.
14'
Martin Satriano se faulu na levém křídle nedomohl, rozehrává Wladimiro Falcone.
12'
Dvakrát se domácí fotbalisté dostali ke střele, nejprve z levé strany vápna, poté ze středu, ale ani v jednom případě míč až k brankáři nedorazil.
11'
Sam Lammers se dokázal vymanit ze sevření, obejít obránce a vypálit, mířil ale pouze nad břevno.
10'
Marin Pongračić musel přerušit útočnou akci a míč odevzdat soupeři, neboť se provinil faulem.
7'
Hodně slušná šance domácích, Gabriel Strefezza si zpracoval balón na pravé straně pokutového území a hbitě vystřelil na bližší stranu, gólman Empoli ale zareagoval, včas padl na zem a míč pokryl.
6'
Lameck Banda se hnal na nakopnutým balónem a Guglielmo Vicario musel velmi rychle z brány, aby byl u míče dříve.
6'
Po krátké pauze se může pokračovat, rozehrává domácí gólman.
4'
Dva hráči se srazili v pokutovém území, Liam Henderson na straně Empoli a na straně Valentin Gendrey v Lecce.
3'
Po krátkém obléhání vybojovali rohový kop.
3'
Hosté jsou v úvodu aktivní a drží míč u velkého vápna soupeře.
1'

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Gallo – Gonzàlez, Hjulmand (C), Bistrović – Banda, Ceesay, Strefezza.
Náhradníci: Bleve, Jasper Samooja – Tuia, Frabotta, Askildsen, Helgason, Blin, Colombo, Di Francesco, Listkowski, P. Rodríguez, Umtiti, Pezzella.
Trenér: M. Baroni.

Empoli FC: Vicario – Stojanović, De Winter, Ismajli, Parisi – Henderson, Marin, Bandinelli (C) – Baldanzi – Lammers, Satriano.
Náhradníci: Perisan, Fantoni – Cacace, Ebuehi, Guarino, Grassi, Bajrami, Crociata, Degl'Innocenti, Fazzini, Haas, Ekong, Destro.
Trenér: P. Zanetti.

Rozhodčí: A. Santoro – M. Passeri, A. Costanzo.
Posledních pět vzájemných zápasů

Empoli – Lecce 2:1
Lecce – Empoli 2:2
Empoli – Lecce 2:2
Lecce – Empoli 1:0
Lecce – Empoli 1:2

Duely těchto týmů bývají vždy velmi vyrovnané, ze šesti dosavadních zápasů, hraných na hřišti Lecce, skončil pouze jediný rozdílem o více než branku, o více než dva góly žádný.
Empoli

Ani hostům první dva zápasy sezóny příliš nevyšly, na úvod nestačili na Spezii, které podlehli 0:1, poté hrálo Empoli doma s Fiorentinou, se kterou se rozešlo bez branek. Dočká se tak některý z dnešních soupeřů prvního vítězství?
Lecce

Domácímu celku vstup do nové sezóny vůbec nevyšel, z prvních dvou utkání si neodnesl jediný bod. V tom první narazil doma na giganta z Interu, kterému po velkém boji podlehli 1:2, když druhou branku inkasoval až v 5. minutě nastavení z rohového kopu. Následná cesta vedla do Sassuola, kde Lecce prohrálo znovu těsně, tentokrát 0:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62