Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Fiorentina - 17. října 2022   20:45

Lecce
43' Ceesay (Gonzàlez)
1:1
(1:0)
Fiorentina
49' Kouamé  (Cabral)
Lecce
Falcone – Baschirotto, Pongračić, Umtiti (89. Gendrey), Gallo – Gonzàlez (89. Helgason), Blin, Askildsen (69. Bistrović) – Strefezza (C) (89. Oudin), Ceesay, Banda (74. Di Francesco).
Brancolini, Bleve – Pezzella, Dermaku, P. Rodríguez, Colombo, Listkowski, Çetin, Tuia, Persson.
Massimi – Vivenzi, Ranghetti
Stadio Comunale Via del Mare (Lecce)
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Igor (59. Milenković), Biraghi (C) – Barák, Bonaventura, Mandragora (59. Duncan) – Kouamé (83. Ikoné), Jović (7. Cabral), González.
Cerofolini – Terzić, Venuti, Żurkowski, Saponara, Bianco.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:0. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:16.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která začala rychlým srovnáním stavu, o což se postaral přesným zásahem Christian Kouamé. Hosté byli o něco lepším týmem po většinu utkání, nicméně žádnou další branku již ani jeden z celků nepřidal, takže oba týmy odchází s jedním bodem do tabulky. Lecce však také nepodalo špatný výkon a poměrně často byl vidět kapitán Gabriel Strefezza. V samotném závěru viděl v krátkém časovém sledu dvě žluté karty domácí Antonino Gallo, který tedy nedohrál. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+6'
90+6'
Hostující trenér ještě vidí žlutou kartu.
90+5'
Ikoné unikal Gallovi, který před chvíli dostal žlutou kartu, takže po stažení soupeře vidí i druhou, což je ve výsledku vyloučení.
90+4'
Závěrečný hvizd se přibližuje a stále zde máme remízový stav.
90+3'
Antonino Gallo ještě předvedl nevybíravý zákrok uprostřed hřiště a je dalším žlutě potrestaným hráčem.
90+2'
Ve středu hrací plochy se chvilku svíjel Lucas Martínez, který ale je schopen pokračovat.
90+1'
S centrem z hloubi pole si obrana Lecce dokázala poradit a odvrátila do bezpečí.
89'
Trojité střídání domácích v závěru utkání, ze hry jdou Umtiti, González a Strefezza, které nahrazují Gendrey, Helgason a Oudin.
89'
Gabriel Strefezza se pokusil o míčovou ekvilibristiku, ale akce se mu vůbec nepovedla a míč mizí v autu.
88'
Lucas Martínez se provinil proti pravidlům a je karetně potrestán.
87'
Hosté se ještě snaží strhnout vedení na svou stranu, ovšem Ikoné se nyní ocitl v ofsajdovém postavení.
86'
Z levé strany pálil střídající Ikoné, ovšem ránu srazila obrana a k vidění byl roh, který odvrátil do bezpečí Ceesay.
85'
Antonín Barák si nepohlídal míč proti soupeři, načež se dopustil nedovoleného zákroku na útočné polovině.
84'
Nepovedený centr hostujícího mužstva vyskákal mimo hrací plochu, aniž by se ho kdokoliv dotkl.
83'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Jonathan Ikoné.
81'
Hosté měli výhodu rohového kopu, ovšem tu se jim v žádnou brankovou příležitost přetavit nepovedlo.
80'
Zajímavý oblouk nabrala střela Nicoláse Gonzáleze a Falcone měl hodně starostí, aby míč dostal nad břevno.
79'
Příliš přetažený centr vypustil z kopačky střídající Federico Di Francesco, takže vykopávat bude Pietro Terracciano.
78'
Centr domácích z levé strany sice doletěl do vápna, jenže Strefezza není zrovna nejlepší hlavičkář, což se ukázalo, když míč poslal úplně špatně.
77'
Další stažení za dres, ke kterému došlo ve středu hrací plochy, ovšem karta pro hráče Lecce nepřichází.
75'
Antonín Barák zezadu brnkl nohou o Antonia Galla a píská se faul českého reprezentanta.
74'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Federico Di Francesco.
73'
Další střelecký pokus hostů zblokovala nejprve obrana, aby následně ještě pálil Kouamé, jehož pokus nadvakrát zneškodnil Falcone.
72'
Po rohovém kopu hosté chvíli obléhali vápno, ale po centru z levé strany se obrana Lecce ubránila.
71'
Povedená střela ze střední vzdálenosti nadělala pořádné starosti Falconemu, který dokázal míč vytáhnout na roh.
70'
Gabriel Strefezza si nyní vůbec nerozuměl se spoluhráči a přihrávku poslal do míst, kde snadno zasáhl neatakovaný Terracciano.
69'
ze hřiště odchází Kristoffer Askildsen, přichází Kristijan Bistrović.
67'
Giacomo Bonaventura vypustil střelecký pokus z nepřipravené pozice a zasáhl pouze bránícího soupeře.
66'
Barák dobře rozběhl na levé straně spoluhráče, jenže ten poslal velmi nepřesnou přihrávku.
64'
Následně si nedovoleně počínal Dodô v osobním souboji s Joanem Gonzálezem. Domácí však na útočné polovině nic závratného vymyslet nedokázali.
63'
Nicolás González skončil na trávníku kousek před vápnem soupeře, ale tentokrát se o nedovolený zákrok nejednalo.
62'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Giacomo Bonaventura, ale trefil pouze hlavu ve zdi skákajícího Joana Gonzáleze.
60'
Samuel Umtiti odstavil soupeře těsně před vápnem nedovoleně a vidí žlutou kartu.
59'
Ze hry odstupují Mandragora s Igorem a nahrazují je Duncan s Milenkovićem.
58'
Gabriel Strefezza podkopl unikajícího Nicoláse Gonzáleze a po zásluze vidí žlutou kartu.
57'
Banda se neodvážil postupovat po levé straně proti přesile soupeřů do pokutového území.
55'
Rolando Mandragora cpal míč do pokutového území, ale tam ho dokázal zachytit soupeř.
54'
Dodô se dostal do nějaké interakce s domácí lavičkou, takže situaci musí vyřešit rozhodčí Massimi.
53'
Lameck Banda si v souboji s Dodem počínal nedovoleně, takže Brazilec skončil na zemi a píská se faul hráče ze Zambie.
52'
Strefezza našel v předbrankovém prostoru svým centrem Ceesaye, avšak autor jediného domácího gólu hlavou nezamířil přesně.
51'
Domácím se povedlo vybojovat výhodu rohového kopu, z něhož však obranu hostů vůbec neohrozili.
50'
Pietro Terracciano je dalším hráčem, který vidí žlutou kartu.
49'
Fiorentina právě vstřelila branku! Všechno začalo dlouhým nákopem, který hosté udrželi, následně se k míči dostal Arthur Cabral, jenž lehkým dloubákem do vápna našel hlavu CHRISTIANA KOUAMÉHO a ten odrazem o tyč dostal míč do branky.
48'
Joan González se rozčiluje, protože předpokládal, že vybojoval rohový kop, ovšem rozehrává se jen od branky.
47'
Cabral ve vzdušném souboji poslal k zemi Umtitiho, takže se píská faul na zkušeného Francouze.
46'
Hned v úvodních vteřinách druhé půle se domácí fotbalisté prezentovali nedovoleným zákrokem.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které to dlouho na nijak záživné utkání nevypadalo, ovšem postupně se zápas přeci jenom trochu rozjel. Zásadním momentem se ukázalo ofsajdové postavení, které předcházelo brance hostů, jež tedy nemohla být uznána. O několik minut později pak udeřili domácí, kteří brankou Assana Ceesaye do šatny zasadili pořádný úder. Vzápětí sice hosté dosáhli dalšího gólu, ovšem opět byl v rozporu s pravidly, když Barák přihrával už zpoza brankové čáry. Druhý poločas jistě nabídne zajímavou podívanou a hosté se budou snažit minimálně vyrovnat. Druhý poločas začne přibližně v 21:53.
45+2'
45+1'
Dvouminutové nastavení odstartovalo ofsajdovým postavením domácího družstva.
45'
Ani další branka, kterou vsítili hosté není uznána, tentokrát však bez pomoci od videa. Míč už totiž v době Barákovy přihrávky před branku vyběhl mimo hrací plochu.
43'
Lecce právě vstřelilo branku! Po neuznané brance hostů je tu další šok pro Fiorentinu. Joan González ustál mužný souboj s obráncem soupeře, poslal do předbrankového prostoru přihrávku, na kterou si naběhl ASSAN CEESAY a rozvlnil síť.
40'
Alexis Blin poslal k zemi rozběhnutého Christiana Kouamého a nedovolený zákrok se neobešel bez karty.
38'
Fiorentina právě vstřelila branku, ta však není uznána. Jako blesk z čistého nebe teď přišla branka hostujícího týmu. Brankář vyrazil centr nešťastně pouze do Baschirotta a od něj se míč odrazil před Cabrala, který měl snadnou práci, jenže akci předcházel ofsajd dle verdiktu VARu.
37'
Další velice zajímavý průnik předvedl domácí kapitán Gabriel Strefezza, ovšem akce nevedla k brance.
35'
Assan Ceesay se diví, že po jeho akci rozhodčí nepřiznává rohový kop domácím, nicméně bude se odkopávat od branky.
33'
Tentokrát neměla přihrávka Gabriela Strefezzy vůbec žádný zajímavý atribut, takže ji obrana Fiorentiny snadno zachytila.
31'
Arthur Cabral u postranní čáry nepříjemně dohrál soupeře, nicméně sudí Massimi nechává pokračovat ve hře.
30'
Další akce domácích, tentokrát po levé straně, skončila nepřesnou přihrávkou napříč vápnem.
29'
Následně v akci opět brazilský kapitán domácího družstva, který vyslal střílenou přihrávku na zadní tyč, kde ale Banda na míč nedosáhl.
28'
Gabriel Strefezza z pravé strany hledal volného spoluhráče, leč našel pouze připravenou obranu Fiorentiny.
27'
Kouamé sáhl zezadu na rameno rozběhnutého Strefezzy, který skončil na zemi, načež vidí fotbalista z Pobřeží slonoviny žluté varování.
27'
Rohový kop v podání Biraghiho proletěl pokutovým územím, aniž by míč kdokoliv z hostů zvládl zachytit.
26'
Tentokrát zůstal ležet hráč v nefotbalové pozici ve středovém kruhu. Opět se jednalo o hráče Fiorentiny.
25'
Další hráč končí na trávníku po nedovoleném zákroku. Poté vznikla menší strkanice, kterou řeší sudí Massimi.
23'
Na druhé straně ale mohla přijít branka, nicméně Assan Ceesay nedokázal nasměrovat míč hlavou do sítě.
22'
Hosté kombinují s míčem u kopaček a snaží se vymyslet nějakou ofenzivní akci, která povede k dalšímu ohrožení Falconeho branky.
21'
Banda je dalším hráčem, který končí na trávníku. Autorem nedovoleného zákroku byl Dodô.
20'
Po nepříjemném střetu s Joanem Gonzálezem skončil na zemi v bolestech střídající Arthur Cabral.
19'
Po prudké střele musel zasahovat Falcone, ale s ránou Rolanda Mandragory si dokázal poradit a vyrazil ji.
18'
Assan Ceesay si nepohlídal ofsajdové postavení, takže po chvilce se akce přerušuje.
17'
Christian Kouamé se na útočné polovině zrovna nevyznamenal, když lehký oblouček poslal jen do míst, kde si míč snadno sebral Wladimiro Falcone.
16'
Centr z volného přímého kopu se domácím vůbec nepovedl, protože míč letěl pouze do jednočlenné zdi – Kouamého.
15'
Ovšem na druhé straně si v souboji se Strefezzou počínal nevybíravě Mandragora, který je prvním karetním hříšníkem utkání.
14'
Hosté postupně přebírají otěže utkání a snaží se něco vymyslet na útočné polovině.
13'
Další nepříliš povedený centr mizí mimo hrací plochu, aniž by na míč mohl dosáhnout hostující hráč.
12'
Příliš vysoký míč neměl šanci zachytit Antonín Barák na hrací ploše, takže se bude vykopávat od branky.
11'
Ovšem rozehrávka rohového kopu nepředstavovala žádné větší nebezpečí pro domácí branku.
10'
Fiorentina dokázala vybojovat výhodu rohového kopu, rozehrávky se ujme Biraghi.
9'
Joan González si počínal nedovoleně v souboji s Rolandem Mandragorou, takže sudí Massimi přerušuje hru po faulu domácího hráče.
8'
Barák se sice přes Baschirotta k míči nedostal, nicméně hosté získali alespoň aut. Ovšem následně míč končí mimo hrací plochu a rozehrávat bude Falcone.
7'
ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Arthur Cabral.
6'
Chystá se střídání hned v úvodu utkání, takže jde zřejmě o zdravotní potíže jednoho z hostů.
5'
Střelecký pokus číslo jedna má na svědomí Lecce, ovšem zakončení z nepříliš připravené pozice Terracciano chytá.
4'
Lameck Banda na levé straně zalepil míč na prsou a rozehrál na spoluhráče. Lecce je v úvodu více u míče.
3'
Domácí v poklidu kombinovali na vlastní polovině, ovšem když hosté začali presovat, měli poměrně dost starostí s udržením míče, ale nakonec se jim to povedlo.
2'
Ve středovém kruhu došlo k nedovolenému zákroku hráče hostujícího celku, takže domácí mohli rozehrát. Po chvilce se píská hra rukou Nicoláse Gonzáleze.
1'
Kristoffer Askildsen dobře pokryl těžký míč a dokázal ještě posunout míč na spoluhráče.
1'
Stadionem se rozléhá pískot, nicméně sudí Massimi stále nevyhodnotil situaci jako vhodnou ke hře.
Začátek utkání se trochu protahuje, protože na stadionu sledujeme hustou mlhu, takže se čeká na lepší viditelnost.

US Lecce: Falcone – Baschirotto, Pongračić, Umtiti, Gallo – Gonzàlez, Blin, Askildsen – Strefezza, Ceesay, Banda.
Náhradníci: Brancolini, Bleve – Pezzella, Dermaku, Helgason, Gendrey, Oudin, P. Rodríguez, Colombo, Listkowski, Di Francesco, Çetin, Bistrović, Tuia, Persson.
Trenér: Marco Baroni

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Igor, Biraghi – Barák, Bonaventura, Mandragora – Kouamé, Jović, González.
Náhradníci: Cerofolini – Cabral, Terzić, Venuti, Duncan, Ikoné, Żurkowski, Saponara, Milenković, Bianco.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Massimi – Vivenzi, Ranghetti.
US Lecce

Domácí nováček je na tom ještě hůře. Lecce v devíti zápasech získalo jen sedm bodů a patří mu šestnáctá pozice. Na záchranu má nyní k dobru náskok dvou bodů. Ze zadních pozic se ale tlačí Bologna a Verona. Doma zatím Lecce vybojovalo jen tři body. Naposledy padlo 1:2 na půdě AS Řím.
ACF Fiorentina

Hostující Fiorentina zatím nemůže být se vstupem do novéh ročníku Serie A spokojená. Po devíti kolech má celek z Florencie na kontě jen devět bodů a patří mu čtrnáctá pozice. Fiorentina zatím trápí hlavně ofenziva. Soupeřům dosud nastřílela jen sedm branek. Naposledy schytala doma přídel 0:4 s Laziem. V týdnu ale přehrála na domácí půdě 5:1 skotské Hearts.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62