Falcone – Gallo, Umtiti, Baschirotto, Gendrey – Oudin, Blin, Gonzàlez (59. Askildsen) – Di Francesco (90+2. Pezzella), Lo. Colombo (59. Ceesay), Strefezza (C).
Drągowski – Nikolaou, Ampadu, Wiśniewski – Reca, Ekdal, Esposito, Bourabia (63. Żurkowski), Gyasi (C) (83. Ferrer) – Nzola, Šomurodov (63. Agudelo).
Zoet, Marchetti – Kovalenko, Cipot, Verde, Krollis.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek odpoledne. Napočtenou někdy příště!
Lecce se příští týden bude snažit si pojistit záchranu v Serii A na půdě Monzy, Spezii pak čeká Turín.
Lecce hlásí dohráno, zákopová bitva mezi dvěma adepty na sestup končí zaslouženou remízou! Za celých devadesát minut hry byla k vidění jen jediná střela mezi tři tyče, o kterou se postaral Strefezza. Bezbrankový výsledek vede k dělbě bodů, která předposlední Cremonese definitivně posílá o patro níž.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:16.
90+6'
90+6'
Hra pokračuje dál, každou chvíli však uslyšíme píšťalku rozhodčího. Závěr bitvy je hodně chaotický.
90+4'
Ampadu v bolestech leží ve svém vápně, zřejmě se jedná o křeč. Z ochozů na hrací plochu prší pískot.
90+3'
Obrana Lecce drží míč na své polovině hřiště, utkání se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Cremonese od pádu do Serie B už dělí jen několik málo sekund.
90+2'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Giuseppe Pezzella.
90+1'
Ekdalova nadějná střela trefila pouze clonícího protihráče, Falcone tak ani teď nemusel zasahovat.
89'
Karta se v kapse sudího Marianiho moc neohřála, za držení jí teď dostal Alexis Blin (LCC).
89'
M'Bala Nzola (SPZ) následně frustrovaně odhodil míč pryč od domácí brány, za nesportovní exces je rozhodčím "odměněn" žlutou kartou.
88'
Nzola z hodně složitého úhlu poslal míč mimo tři tyče, jeho šance na úspěch nebyly úplně velké. Falcone tedy ani tentokrát nemusel zasahovat.
87'
Drągowski odkopává míč na domácí část bitevního pole. Utkání zatím směřuje k poměrně zasloužené remíze.
86'
Salvatore Esposito (SPZ) je nyní varován, aby si v posledních minutách na hřišti počínal opatrněji.
85'
Právě Kevin Agudelo se nyní blýskl parádním sólem. Poté, co se dostal hned za několik protihráčů, ovšem Falconeho svatyni výrazně přestřelil.
84'
Blin na pravé straně zastavil Agudela, který mohl vyrazit do brejku. Karta z toho nebude, ač by si to evidentně hostující střídačka hodně přála.
83'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Salva Ferrer.
82'
Wiśniewski poslal balón daleko od hostující svatyně, Spezia má šanci po delší době přejít do protiútoku.
80'
Domácí stupňují svou aktivitu, Spezii by mohlo brzy začít téct do bot. Hosté budou muset s aktivním soupeřem co nejdříve srovnat krok, jinak by mohlo být zle.
78'
Lecce se tlačí před hostující svatyni. O dosud první přesnou střelu se postaral Strefezza, který ale míč nasměroval přesně do středu svatyně. Pro hbitého Drągowskiho šlo o naprosto rutinní zákrok.
77'
Od prvního gólu utkání nás dělily jen centimetry! Balón šel od praporku až k zadní tyči, kde číhal volný Nzola, jenže jeho následná hlavička síť domácí brány rozvlnila jen zvnějšku!
76'
Baschirotto zblokoval střelu, pod kterou byl podepsaný Ampadu. Falcone nyní bude muset zpozornět, Aquilotti totiž budou zahrávat další rohový kop.
75'
Spezia hlemýždím tempem dobývá domácí polovinu hřiště, obrana Lecce odvádí velmi dobrou práci.
74'
Esposito před chvíli trefil zeď, na druhý pokus pak teď balón poslal pro změnu moc vysoko.
73'
Nyní ovšem orlíci získali standardku, kterou bude zřejmě znovu zahrávat záložník Salvatore Esposito.
72'
V prvním poločase se v útoku trápili domácí, teď tápou pro změnu Aquilotti. Falcone je bez práce, hra se od začátku druhé půle drží daleko od jeho klece.
70'
Ampadu zachytil Ceesayovu přihrávku a okamžitě míč odkopl mimo nebezpečí, Lecce bude vhazovat balón zpět do hřiště z pozice u středové čáry.
69'
Hra se velmi rychle otevírá, poslední minuty utkání zřejmě budou výrazně akčnější než dosavadní průběh. Častěji jsou na balónu domácí hráči.
68'
Ekdal si sice po Wiśniewskiho nákopu na míč sáhl, zpracovat si ho ale nedokázal. Akce Spezie tak skončila ještě dříve, než pořádně začala.
67'
Ceesay po pravé straně zamířil do velmi slibného brejku, který uzavřel nepovedeným centrem do vápna. Hostující zadák míč odvrátil za klec, je z toho tedy roh.
65'
Stále čekáme na první střelu na branku. Zatím vše nasvědčuje tomu, že se body budou dělit, což se nebude líbit hlavně fanouškům Cremonese, které by za aktuálního stavu definitivně spadlo do Serie B.
64'
Spezia je zatlačena v obraně a nedaří se jí se na delší dobu zmocnit balónu. Lecce se drží v útoku a hledá nějaký recept na hostující zadáky.
63'
ze hřiště odchází Eldor Šomurodov, přichází Kevin Agudelo,
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Szymon Żurkowski.
62'
Drągowski se nyní natáhl po balónu, který letěl mimo bránu, aby zabránil potenciální hlavičce nabíhajícího protihráče. Domácí získávají rohový kop.
61'
Ekdal si nyní počínal nedovoleně v souboji s Oudinem, čímž Lecce nabídl další standardní situaci.
59'
ze hřiště odchází Joan Gonzàlez, přichází Kristoffer Askildsen,
ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Assan Ceesay.
59'
Poprvé je napomenut také jeden z hostujících hráčů, žlutou kartu dostává Przemysław Wiśniewski (SPZ).
58'
Gyasi chtěl krátkou přihrávkou připravit zakončení pro nabíhajícího Ekdala, kterého ale následně v šestnáctce čistě odzbrojil vracející se protihráč.
57'
Poprvé po dlouhé době jsme teď viděli Lecce v útoku, přičemž jeho akce střelu mezi tři tyče nepřinesla. Drągowski následně míč rozehrál nakrátko.
56'
Falcone míč nasměroval na Galla, který jej okamžitě nakopl ke středu hřiště. Tam si jej rychle zpracoval Esposito, hosté tak mohou znovu přejít dopředu.
55'
Po nepovedeném rohu následovala střela jednoho z hostů zpoza vápna, která zamířila hned několik metrů nad svatyni Lecce. Falcone zůstal v klidu.
54'
Spezia si vybojovala rohový kop, tohle by mohlo být zajímavé. Uvidíme, co si Aquilotti připraví.
53'
Drągowskiho dlouhý nákop letěl na Šomurodova, kterého si ale pohlídal jeden z domácích zadáků a míč hlavou nasměroval za postranní lajnu.
52'
Bourabiu na pravé straně zradily nohy, místo slibného centru do vápna jen zvláštně promáchl. Balón končí za Falconem, který ho bude rozehrávat.
51'
Esposito si se zahráním balónu dal načas. Když už se k tomu konečně odhodlal, jeho pokus zamířil přesně do postavené zdi domácího výběru.
49'
Rozhodčí Mariani poprvé sáhl po žluté kartě, kterou za nedovolený zákrok na Nzolu vidí Samuel Umtiti (LCC). Aquilotti si vyzkouší další standardku.
48'
Letící míč nyní v hostující šestnáctce vyhlížel pro změnu Oudin, ani on ho ale nedokázal stáhnout na svou kopačku. Balón doputoval až do zámezí.
47'
Wiśniewski poslal míč do vysunutého protihráče, Spezia získává autové vhazování na své polovině.
46'
Lecce zahájilo druhý poločas aktivně. Oudin z pravé strany nasměroval míč do vápna, kam sice nabíhal Colombo, ale dlouhý balón nezvládl zachytit.
46'
První poločas nám nabídl velmi vlažnou podívanou – k vidění zatím nebyl ani gól, ani přesná střela na branku. Dosud asi nejblíže měli k úvodní trefě domácí, kteří paradoxně po většinu dějství tahali za kratší konec, když Blinova teč v 27. minutě minula Drągowského bránu. Inu, uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
Druhý poločas začne přibližně v 13:34.
45'
44'
Esposito se nyní snaží rozhýbat nohu poté, co se stal obětí nedovoleného zákroku u postranní čáry. Nicméně se zdá, že hostující záložník bude v pořádku.
43'
Nikolaou zvolil centr z poměrně velké vzdálenosti, který skončil v nastaveném náručí domácího brankáře.
42'
Drągowski odkopl míč daleko od brány. Na kruhu byl pak k vidění souboj o letící balón mezi Bourabiou a Gonzàlezem, ve kterém první jmenovaný fauloval.
40'
První poločas se chýlí ke konci. Míč nyní putuje po domácím obranném valu, vlci hledají nějakou cestu zpět k bráně zatím velmi solidně bránící Spezie.
39'
Teď jsme viděli standardní situaci pro změnu v podání Lecce, která ale Drągowskimu větší starosti nepřidělala. Hostující gólman následně rozehrál nakrátko.
38'
Esposito chtěl z nařízeného kopu nasměrovat míč do horní části svatyně, jeho střela ovšem šla těsně nad.
37'
Blin na hraně vápna fauloval Ekdala, svěřenci kouče Sempliciho získávají standardku z velmi slibné pozice. Falcone bude muset zpozornět.
36'
Nzola od sebe odstrčil Umtitiho a vyhnul se i Gallovi, jeho následný pokus o centr ale končí na protihráči.
34'
Gallovi to ani tentokrát nevyšlo, míč opět určený pro Colomba končí u Drągowskiho. Lecce je momentálně v útoku naprosto neškodné.
33'
Nzola se ubránil proti dotěrnému protihráči a na pravé straně posunul míč na obránce, který jej obratem nakopl na domácí polovinu hrací plochy.
32'
Přetažený nákop Lecce končí za Drągowského svatyní, Colombo skákající balón dobíhal marně.
31'
Šomurodov se ze všech sil snažil se uvolnit v domácím vápně, s početní převahou protihráčů si ale nakonec neporadil. Falcone mohl zůstat v klidu.
29'
Ani další centr Recy, v pořadí už asi čtvrtý, se neujal. Tentokrát jej úspěšně odhlavičkoval Strefezza.
28'
Orlíci z bleskového protiútoku vybojovali roh. Uvidíme, co svěřenci kouče Sempliciho vymyslí.
27'
Lecce se teď postaralo o zatím největší šanci utkání! Exekuce nařízené standardky se ujal Oudin, který míč poslal ke vzdálenější tyči. Tam rychle naběhl Blin a tečoval jej, jenže jeho zakončení se nevešlo do brány!
25'
Domácí získali aut na soupeřově polovině, Gendrey jej ale následně nepřetavil ve větší příležitost. Spezia si se soupeři znovu hravě poradila.
24'
Blin chtěl přihrávkou poslat dopředu Di Francesca, jeho nabídka ale byla až moc rychlá. Hostující forvard se nedokázal k míči dostat včas.
22'
Nikolaou a Ampadu nepustili dopředu dotěrného Colomba a skvělou souhrou zastavili domácí akci, která se rozvíjela na pravé straně hřiště.
21'
Lecce se prokousává hostující obranou, což jí jde jen velmi těžko. Drągowski je zatím bez práce.
20'
Šomurodov z hrany vápna prostrčil míč za obránce na nedostatečně hlídaného Bourabiu, který nicméně nedokázal pořádně zakončit. Jeho slabší teč se ovšem odrazila za bránu od protihráče, Spezia tak má roh.
18'
Sledujeme hodně statickou podívanou. Gyasi ze zámezí vhodil míč na Esposita, přičemž hosté se následně pro jistotu s balónem stáhli do obrany.
17'
Strážce domácí svatyně nyní drží míč ve svém náručí, za malý moment jej rozehraje pryč ze svého rajonu.
16'
Letící balón tentokrát ve vápně vlků vystihl Baschirotto, hosté tak ani teď nezvládli Falconeho potrápit.
15'
Máme za sebou takřka patnáct minut hry, na první větší šanci stále čekáme. Lecce je hodně pasivní, Spezii to pak zatím skřípe v koncovce.
14'
Reca tentokrát zvládl míč nasměrovat do domácí šestnáctky, kde na něj ale čekal připravený Umtiti a okamžitě jej hlavou vyslal zpět mimo nebezpečí.
13'
Hra se na Stadio Via del mare drží mezi oběma šestnáctkami, na hřišti hrají prim hlavně obrany.
11'
Bourabia posunul míč na nedalekého Recu, který se obratem pokusil centrovat. Do dráhy balónu se ale obětavě postavil jeden z domácích borců.
10'
Spezie je stále o trochu aktivnější než její soupeř, stále se jí ale nepodařilo Falconeho pořádně prověřit.
9'
Bourabia si nerozuměl s Nzolou, nepovedená kombinace na středu hřiště předčasně ukončuje akci orlíků. Domácí se vrací na míč a mohou jít vpřed.
7'
Hra se přesunula na opačný konec hřiště, kde někdo v bílém zblokoval Colombův centr. Lecce tak získává vhazování z pozice vedle šestnáctky Spezie.
6'
Nzola se s tím nemazal a vypálil zpoza vápna, dnešní první projektil hostujícího kanonýra ale šel pouze vedle levé tyče. Falcone bude odkopávat.
5'
Baschirotto uhlídal vysunutého Šomurodova a nedovolil mu zachytit dlouhý pas, míč doputoval až k Falconemu. Zatím je to v Lecce z obou stran opatrné.
4'
Gallo se blýskl v obraně a odhlavičkoval hostující centr mimo nebezpečí, čímž Falconemu usnadnil život.
3'
Strefezza byl odzbrojen na středovém kruhu, ani další výpad Aquilotti ale žádnou větší šanci nepřinesl.
2'
Nzola posunul hru na pravou stranu na Recu. Ten se mu pokusil míč rychle vrátit na střed, jenže přihrávku následně vystihl jeden z bránících protihráčů.
1'
Lecce rychle rozebralo první akci hostů a samo se pokusilo přejít do útoku, dlouhý nákop za obranu ale skončil jen u připraveného strážce svatyně Spezie.
1'
Úvodní výkop obstará Spezia, jdeme na věc!
Oba týmy vyráží na hřiště, domácí v červenožlutých dresech a hosté v bílých. Za chvíli začínáme.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní poledne, start utkání se pomalu ale jistě blíží. Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

US Lecce: Falcone – Gallo, Umtiti, Baschirotto, Gendrey – Oudin, Blin, Gonzàlez – Di Francesco, Lo. Colombo, Strefezza (C).
Náhradníci: Bleve – Dermaku, S. Romagnoli, Samek, Lemmens, Cassandro, Pezzella, Askildsen, Maleh, Ceesay.
Trenér: Marco Baroni.

Spezia Calcio: Drągowski – Nikolaou, Ampadu, Wiśniewski – Reca, Ekdal, Esposito, Bourabia, Gyasi (C) – Nzola, Šomurodov.
Náhradníci: Zoet, Marchetti – Ferrer, Kovalenko, Cipot, Żurkowski, Verde, Krollis, Agudelo.
Trenér: Leonardo Semplici.

Rozhodčí: Mariani – Meli, Alassio.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

O tom, že budeme sledovat litý boj, svědčí i výsledek prvního vzájemného střetnutí dnešních soupeřů v této sezóně. Duel na Stadio Alberto Picco skončil bezbrankovou remízou, přičemž blíže k zásahu mělo Lecce. Hned dvě jeho střely ale skončily na břevně.

8. 1. 2023: Spezia – Lecce 0:0 (0:0)

Žluté karty: 56. Baschirotto (LCC).

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:15.

Spezia Calcio: Drągowski – Nikolaou, Kiwior (66. Caldara), Amian – Reca, Bastoni (66. Ekdal), Ampadu, Bourabia (55. Agudelo), Holm – Gyasi (C) (84. Sanca), Nzola. Hlavní trenér: Luca Gotti.

US Lecce: Falcone – Gallo, Umtiti, Baschirotto, Gendrey – Maleh (66. Bistrović), Blin, Gonzàlez – Di Francesco (66. Banda), Colombo (77. Ceesay), Strefezza (C) (77. Oudin). Hlavní trenér: Marco Baroni.
SPEZIA CALCIO (17. místo)
35 Z, 6–12–17, 30:56 (-26), 30 bodů

Aquilotti, neboli orlíci, jsou ještě v trochu složitější situaci než domácí. Dosud totiž nasbírali o dva body méně, což znamená, že jich mají naprosto stejný počet jako osmnáctá, a tedy sestupující, Verona. O udržení v Serii A tak nejspíš budou bojovat až do úplného konce.

Také Spezia nicméně minulý víkend ukázala, že to se setrváním na špičce italské fotbalové pyramidy myslí vážně. Doma totiž šokovala Milán 2:0 a zkomplikovala mu cestu do Ligy mistrů, když ho před vyprodanými tribunami sestřelili Wiśniewski a Esposito.

35 Z, 7–11–17, 30:43 (-13), 32 bodů

Lecce může být po dnešku už jen kousíček od jistoty záchrany v nejvyšší soutěži, jednoduché to ale rozhodně mít nebude. Od konce února se totiž trápí, z dvanácti pokusů vyhrálo jen jednou a body v tomto období darovalo mimo jiné i dalším adeptům na sestup, jakými jsou například Verona nebo Sampdorie.

Nutno nicméně podoktnout, že poslední kolo se svěřencům kouče Baroniho vydařilo. Na půdě čtvrtého Lazia díky dvěma gólům Oudina až do posledních minut sahalo po cenném vítězství, které jí ale v nastavení nakonec vyfoukl Milinković-Savić. Vlci si nicméně z Říma odvezli bod, což lze jistě považovat za úspěch.

Lorenzo COLOMBO – 30 Z, 4 branky
Příjemnou neděli u sledování Serie A! V prestižní italské soutěži je dnes na programu mimo jiné i veledůležitý záchranářský souboj mezi Lecce a Spezií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62