Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monza : AS Řím - 3. května 2023   21:00

Monza
39' Caldirola (Rovella)
1:1
(1:1)
AS Řím
24' El Shaarawy
Monza
Di Gregorio – Izzo, Marí, Caldirola (86. Marlon) – Ciurria, Pessina (C), Rovella (66. Machín), Augusto – Mota (86. Gytkjær), Caprari (66. Valoti) – Colpani (46. Birindelli).
Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, A. Carboni, D'Alessandro, Donati, F. Ranocchia, Sensi, S. Vignato.
Chiffi – Rossi, Perrotti
U-Power Stadium, Monza
AS Řím
Patrício – Çelik, Mancini, Ibañez – Zalewski (61. Spinazzola), Bove (84. Tahirović), Cristante, El Shaarawy (69. Volpato) – Solbakken (61. Llorente), Lo. Pellegrini (C) – Abraham.
Boer, Svilar – Camara, Belotti, Karsdorp, Dybala, Keramitsis, Smalling, Wijnaldum.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:15.
Je konec. Monza remizovala s Římem 1:1.
Už v první minutě si domácí vytvořili velkou šanci, kterou ale Patrício vykryl. Ve 14. minutě se také Řím dostal do první vážnější příležitosti, která ale gólem neskončila. O deset minut později se ale po velmi špatné rozehrávce domácího brankáře dostal k míči El Shaarawy a poslal hosty do vedení. Monza ovšem odpověděla ve 39. minutě, kdy se po voleje z centru prosadil Caldirola.
Druhá půle začala také svižně, neboť se ve 47. minutě dostal ke střele Augusto, ale jeho pokus Patrício vytěsnil mimo tři tyče. Následně už ale překvapivě nebyla k vidění ani jedna šance. V nastavení ještě uviděl červenou po dvou žlutých Celik.
90+6'
90+5'
Zeki Çelik to tentokrát se svou dravostí přehnal a uviděl druhou žlutou kartu, tím pádem červenou.
90+4'
Ne, ani tentokrát se hostům nepodařilo vymyslet nic vážnějšího a dopředu tak jde Monza.
90+3'
Řím ale z následné standardní situace nevyužil nic vážnějšího, ovšem bude pokračovat rohovým kopem.
90+2'
Znovu se žlutí a tentokrát je odměněn Matteo Pessina. Následuje volný kop Říma.
90'
Armando Izzo uviděl kartu žluté barvy za nevhodné chování, stejně jako Zeki Çelik.
89'
Trochu horší rozehrávka domácích, ale Řím snad ani neměl chuť tuto šanci využít.
88'
Zápas jistojistě směřuje k remíze, neboť ani jedno mužstvo si nevytváří nějaký větší tlak.
87'
Matteo Pessina si exkluzivně poradil se dvěma protihráči a posunul míč Valotimu, jenž byl zfaulován.
86'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Dany Mota, přichází Christian Gytkjær,
ze hřiště odchází Luca Caldirola, přichází Marlon.
85'
Luca Caldirola nyní zůstal sedět na hrací ploše a je ošetřován.
84'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Edoardo Bove, přichází Benjamin Tahirović.
82'
Nákop hostů ale nepřinesl nic vážnějšího a skončil jen u gólmana Di Gregoria.
80'
Faul Carlose Augusta ve středu hrací plochy a u míče tak bude Řím.
79'
Následně sice přišel centr, ale ten jen proletěl vápnem do zámezí a Rui Patrício se postará o odkop od své brány.
78'
Domácí celek nyní získal autové vhazování na pravé straně a může se tak pokusit něco vymyslet.
76'
Carlos Augusto se tentokrát ocitl ležící na hrací ploše a hra je tak opět přerušená.
74'
Monze se ale také nyní dopředu příliš nedaří a ve druhém poločasu je to z pohledu fotbalového fanouška zklamání.
73'
Římu se vůbec nedaří vymyslet nějakou smysluplnější útočnou akci a je to celkem velká křeč. Celkově se AS na hřišti soupeřů moc nedaří. Z posledních deseti zápasů venku zvítězilo pouze jednou a to v Turíně.
71'
Monza trochu zariskovala při své rozehrávce, ale nakonec dokázala vše vyřešit.
70'
Dany Mota se vydal dopředu po pravé straně a našel Augusta, ale jeho rána se vůbec nepodařila.
69'
ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Cristian Volpato.
68'
Znovu je hra přerušená, jelikož jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku. Měl by to být Stephan El Shaarawy.
67'
Nyní se k míči dostal domácí gólman Michele Di Gregorio, který poslal dlouhý nákop.
66'
ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází José Machín,
ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Mattia Valoti.
63'
Nyní sudí odpískal faul na každé straně a tempo hry je momentálně celkem pomalé.
61'
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Leonardo Spinazzola,
ze hřiště odchází Ola Solbakken, přichází Diego Llorente.
60'
Hodina utkání je za námi a Monza hraje s Římem stále nerozhodně 1:1.
58'
Lorenzo Pellegrini nyní uviděl také žluté varování za svůj faul a Řím tahá ve druhé části zápasu za kratší konec.
56'
Tentokrát se ale Nicola Zalewski vydal dopředu a vybojoval pro hosty volný kop z levé strany.
55'
Řím se snad ještě ve druhé části utkání nedostal pořádně k balónu a Monza tak má míč stále na kopačkách.
53'
Nadále je k vidění stejný obrázek hry a posléze se navíc Bryan Cristante dopustil faulu, za který obdržel žlutou kartu.
50'
Následně to Monza zkoušela středem hrací plochy, ale Roger Ibañez byl připraven.
49'
Domácí mužstvo na začátku druhé půle stále drží balón a snaží se vytvořit další gólovou šanci.
47'
Začátky poločasů má Monza opravdu velmi slibné a tentokrát se Carlos Augusto dostal ke střele, kterou ale Rui Patrício dokázal vytěsnit těsně vedle své brány!
46'
ze hřiště odchází Andrea Colpani, přichází Samuele Birindelli.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
První děj utkání je za námi a Monza hraje s Římem smírně 1:1.
45+1'
45+1'
Faul hostů ve středu hrací plochy uzavřel první část tohoto zápasu.
45'
Volný kop Říma, stejně jako rohový kop, nepřinesl nic nebezpečného a první půle tak pravděpodobně skončí nerozhodně.
43'
Patrick Ciurria stáhl k zemi El Shaarawyho a uviděl od sudího kartu žluté barvy.
42'
Monzu vstřelená branka povzbudila, ale střed hřiště byl tentokrát uzavřen.
40'
Řím se snažil rychlým útokem vypracovat šanci na gól, ale míč už se dostal do zámezí a následuje tak jen odkop od brány Di Gregoria.
39'
Monza právě vstřelila branku!
Máme srovnáno! Domácí celek získal volný kop, kterého se ujal Nicolo Rovella a jeho centr proletěl až na vzdálenější tyč, kde z voleje zakončil nekompromisně pod horní tyč LUCA CALDIROLA. Asistence: Nicolo Rovella.
37'
Pablo Marí nyní poslal k zemi Tammyho Abrahama, ale standardní situace Říma nebezpečná nebyla.
36'
Další obrovská šance Říma po centru ze standardní situace, kdy se Lorenzo Pellegrini prodral ke hlavičce, ale Michele Di Gregorio předvedl skvělý zákrok na brankové čáře!
35'
Nyní rozhodčí udělil žlutou kartu jak domácímu trenérovi Raffaelu Palladinimu tak hostujícímu stratégovi Josému Mourinhovi. Oba dva si totiž stěžovali na předešlou situaci ve vápně hostů.
33'
Roh Monzy nepřinesl nic vážnějšího a po chvíli se Armando Izzo dopustil faulu na protihráče.
32'
Gianluca Mancini si zkoušel narazit na pravé straně hřiště, ale byl z toho jen rychlý brejk soupeře, kdy Andrea Colpani vybojoval rohový kop.
31'
Dany Mota si navedl míč na střed hranice vápna, ale jeho pokus letěl těsně vedle levé tyče. Mohlo být srovnáno!
30'
Půl hodina utkání je za námi a svěřenci Josého Mourinha zatím vedou na půdě Monzy 1:0 díky brance El Shaarawyho.
27'
Standardní situace Monzy sice nepřinesla nic vážnějšího, ale domácí mají míč stále na svých kopačkách.
26'
Nyní přišel faul ze strany hostů a Monza tak bude moct odpovědět z volného kopu.
24'
AS Řím právě vstřelil branku!
Po velké chybě se hosté ujímají vedení! Brankář Michele Di Gregorio se dopustil katastrofální rozehrávky, kterou vystihl Tammy Abraham, jenž posunul míč STEPHANU EL SHAARAWYMU, jehož první zakončení ještě vyrazil obránce, ale na dorážku už nedosáhl nikdo.
23'
Zeki Çelik si sbíhal do vápna z pravé strany a snažil si vymodlit penaltu, ovšem sudí ukázal na jednoznačný odkop od brány Monzy.
21'
Zatím byla k vidění šance na každé straně, zbytek hry nám toho ovšem příliš nenabízí.
20'
Po dalším centru z volného kopu sice přišla hlavička Cristanteho, ale ta letěla jen doprostřed brány a přímo do rukou Di Gregoria.
19'
Nedovolený zákrok na Edoarda Boveho a Řím tak bude mít míč znovu pod svou kontrolou.
17'
Lorenzo Pellegrini se posléze ujal rohového kopu, ale domácí defenzíva si s míčem do vápna poradila bez větších problémů.
16'
Další střelecké zakončení hostů, ovšem to bylo zblokováno do zámezí. Střelcem byl Stephan El Shaarawy.
14'
Velmi nebezpečný střílený centr, který musel Michele Di Gregorio vyrazit a hned dva římští hráči se ocitli ve střelecké příležitosti, ovšem oba dva si dávali navzájem přednost a dorážky se tak diváci nedočkali!
13'
Nyní ale přišel další faul z domácí strany, konkrétně Andrey Colpaniho.
12'
Standardní situace ale nepřinesla nic vážnějšího, ale Řím bude pokračovat útok autovým vhazováním.
10'
Po chvilce trochu pomalého tempa přišel faul Pessiny a následuje volný kop Říma.
8'
Tammy Abraham si hledal další balón letící do vápna, ale ten jej nepříjemně trefil do obličeje.
7'
Řím se poprvé dostal centrem do vápna, ale míč jen proletěl před bránou Di Gregoria.
5'
Monza vybojovala další roh, po kterém přišlo zakončení na přední tyči, ale to minulo svatyni soupeře.
4'
Řím je zatím na začátku zápasu spíše sparingpartnerem a opět se brání dalšímu útoku domácího celku.
2'
Posléze domácí mužstvo získalo také rohový kop, ale ten už žádné nebezpečí nepřinesl. Svěřenci Raffaela Palladinoho ale do zápasu vstoupili velmi aktivně.
1'
Hned v první minutě se po špatné přihrávce hostů dostala Monza do velké šance, ale Rui Patrício předvedl důležitý zákrok!
1'

AC Monza: Di Gregorio – Izzo, Marí, Caldirola – Ciurria, Pessina (C), Rovella, Augusto – Mota, Caprari – Colpani.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, Birindelli, A. Carboni, D'Alessandro, Donati, Machín, Gytkjær, Marlon, F. Ranocchia, Sensi, Valoti, S. Vignato.
Trenér: Raffaele Palladino

AS Řím: Patrício – Çelik, Mancini, Ibañez – Zalewski, Bove, Cristante, El Shaarawy – Solbakken, Lo. Pellegrini (C) – Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Camara, Belotti, Karsdorp, Dybala, Keramitsis, Llorente, Smalling, Spinazzola, Tahirović, Volpato, Wijnaldum.
Trenér: José Mourinho

Rozhodčí: Chiffi – Rossi, Perrotti.
Monza jako nováček Serie A měla jasný cíl a to nesestoupit. Své ambice dokonce překonala a nachází se na skvělém 10. místě se 44 body. Obzvlášť poslední zápasy se Monze vydařily. Po cenném vítězství 1:0 na půdě Interu dokázala poradit na domácí půdě také Fiorentinu a to 3:2. Naposled se střetla se Spezií, kterou porazila 2:0.

Řím sahá po kvalifikaci do Ligy mistrů, ale zatím se o vzájemné zápasy nachází na 6. místě. Počet bodů má právě Řím a oba milánské kluby shodný, konkrétně 57. Řím se po prohře 1:3 v Bergamu střetl doma s AC Milán. Zápas nabídl branky až v nastavení a skončil remízou 1:1.
Ve 33. kole se proti sobě utkají týmy Monza a Řím. Naposled se spolu tato mužstva utkala v srpnu na půdě Říma, který jednoznačně zvítězil poměrem 3:0 po dvou brankách Dybaly a jedné trefě Ibáněze. Dnes se bude bojovaat na U-Power Stadium v Monze. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62