Di Gregorio – Marlon, Marí, Izzo (77. Colpani) – Ciurria, Pessina (C), Rovella (46. Sensi), Augusto – Caprari (61. Gytkjær), Mota (61. S. Vignato) – Petagna (46. Birindelli).
Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, F. Carboni, D'Alessandro, Donati, Machín, A. Ranocchia, Valoti.
Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Gallo – Oudin (75. Maleh), Blin, Askildsen (64. Hjulmand) – Banda (86. Pezzella), Ceesay (86. Lo. Colombo), Strefezza (C) (64. Di Francesco).
Bleve, Brancolini – Cassandro, Ceccaroni, Gonzàlez, Helgason, Pongračić, S. Romagnoli, Tuia, Persson.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:20.
U sektoru pro hostující fanoušky propukly bujaré oslavy. Lecce v neatraktivním zápase zodpovědně bránilo neefektivní převahu Monzy a zajímavé věci se začaly dít až v úplném závěru. O vítězi a poraženém rozhodly pokutové kopy, z nichž současně pramenily jediné dvě střely na branku. Smutným hrdinou se stal domácí žolík Christian Gytkjær. V 84. minutě neproměnil penaltu Monzy a v úplně poslední akci zápasu daroval stejnou šanci hostům. Lorenzo Colombo Dánovo selhání nezopakoval a ve 101. minutě vystřelil Lecce záchranu.
90+11'
90+11'
Lecce právě vstřelilo branku!
Ohromnou porci zodpovědnosti na sebe vzal LORENZO COLOMBO. Z penalty neomylně poslal míč za Di Gregoria a odstartoval nespoutanou radost Lecce, které tímto získalo jistotu záchrany.
90+10'
Je to penalta! Lecce si může zajistit záchranu z posledního kopu v zápase. Do této chvíle přitom ani jednou nevystřelilo na branku.
90+9'
Daniele Doveri podruhé odbíhá ze hřiště, aby zkontroloval potenciální penaltový přestupek. Gytkjærovy ruky se míč určitě dotkl, tak uvidíme, jak bude situace posouzena.
90+8'
Lorenzo Colombo dlouho procházel podél pravé pomezní čáry a uchmátl pro své barvy rohový kop. Po centru Hjulmanda se Lecce dožaduje penalty kvůli ruce Gytkjæra. Do hry opět zasáhne VAR.
90+7'
Patrick Ciurria dokreslil obrázek celého zápasu nákopem do zámezí. Poslední slovo ještě můžou mít fotbalisté Lecce.
90+6'
Monza donutila hosty ke ztrátě v zahuštěném středu hřiště. Baschirotto poté povalil na zem Gytkjæra a poskytl soupeři standardní situaci.
90+5'
Colpani se jedním manévrem zbavil dvou hráčů, jenže přichystaný centr levou nohou nasměroval jen do těla Maleha.
90+4'
Rozhodující gól zápasu zůstává v nedohlednu. Youssef Maleh nepředal míč v křídelní lokalitě a nařízen je odkop od branky Monzy.
90+3'
Giuseppe Pezzella si splnil defenzivní povinnosti. Zezadu se nechal faulovat Colpanim a Falcone nebude moc spěchat s rozehrávkou.
90+2'
Morten Hjulmand protestoval kvůli jeho odpískanému faulu na Birindelliho až příliš vehementně. Dánský legionář si vykoledoval žlutou kartu.
90+1'
Umtitim rozehraný míč z půlky hřiště Colombo hlavou prodloužil do území nikoho. V souboji o výkop Di Gregoria byl faulován Birindelli.
89'
A zase se nehraje. Ze vzájemné kolize se pomalu zotavují Samuele Birindelli a Antonino Gallo. Míč je přidělen Lecce.
88'
Samuel Umtiti si při nekoordinovaném pohybu přivodil drobné zranění. Nechal se ošetřit, ale při první příležitosti se poté na hřiště vrátil.
87'
Vignato urazil s míčem na noze velký kus cesty. Finále v podobě centru ale nezvládl a víceméně jenom přihrál do náruče Wladimira Falconeho.
86'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Giuseppe Pezzella.
86'
ze hřiště odchází Assan Ceesay, přichází Lorenzo Colombo.
85'
Hra je teď masivně rozkouskovaná, což podpoří i dvojí změna v sestavě Lecce. Těšit se můžeme na velkou porci nastavených minut.
84'
Falcone vyskočil ke své pravé tyči a dlouhou paží penaltu Christiana Gytkjæra zneškodnil! Tento zákrok může mít cenu zlata s ohledem na sestupové starosti Lecce!
82'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Federico Baschirotto).
81'
Video usvědčilo Baschirotta z faulu. Deset minut před koncem je nařízena penalta ve prospěch domácího mužstva!
80'
Daniele Doveri jde prozkoumat Baschirottův skluz k monitoru. Monza se v závěru utkání možná dočká pokutového kopu!
78'
Colpani promarnil ohromné množství volného prostoru na pravé straně. Do vápna se sice dostal, ale byl v něm zastaven velmi odvážným skluzem Baschirotta.
77'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Andrea Colpani.
76'
Také ve druhé půli dochází na hromadnou občerstvovací pauzu. Doufejme, že se po ní dočkáme alespoň jedné střely na branku...
75'
ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Youssef Maleh.
74'
Patrick Ciurria si přidržel Oudina. Hra je přerušena a pravděpodobně se zase rozjede až po dalším střídání.
73'
Birindelliho centr bránící hráč Lecce odhlavičkoval bez podstoupeného souboje. Monze v takových situacích často chybí větší důraz ve vápně.
70'
Sensiho lajdácké rozehrávky hodlal využít Banda k vysunutí Ceesaye. Útočník Lecce v nájezdu udělali kličku Di Gregoriovi, ale pak vystřelil vedle vzdálenější tyče. Navrch byl domávnut jeho ofsajd.
69'
Oudin měl v úmyslu ozdobit ofenzivní snahu Lecce střelou z dálky. Ta však korespondovala s dosavadním průběhem zápasu a sotva se proplížila vedle Di Gregoriovy levé tyče.
67'
Vysunutý Izzo prodloužil míč hlouběji do šestnáctky. Pohyboval se tam Christian Gytkjær, jenže těsně bráněn vypálil jen do některého z obránců.
66'
Znovu Banda potrápil domácí fotbalisty svým dobrým pohybem. Nakonec byl ale ztrojen a Carlos Augusto mu vystavil stopku.
65'
Samuele Birindelli viděl žlutou kartu. Neprošlo mu viditelné držení mrštného Bandy.
64'
ze hřiště odchází Kristoffer Askildsen, přichází Morten Hjulmand.
64'
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Federico Di Francesco.
62'
Gendreyho strašidelný centr nepřistál před Di Gregoriem, nýbrž několik metrů za jeho brankou. Kvalita hry má ve druhé půli tristní parametry.
61'
ze hřiště odchází Dany Mota, přichází Samuele Vignato.
61'
ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Christian Gytkjær.
61'
Ceesay zahnal Blina a výrazně tím celou rychlou akci přibrzdil. Korunu na to nasadil Banda a další jeho podklouznutí.
60'
Držení míče: 72 % – 28 %.
59'
Banda pelášil vpřed a v tandemu měl Ceesaye. V době přihrávky ale podklouzl a gambijský útočník se s balonem potkat nemohl.
58'
Zhruba ze vzdálenosti pětadvaceti metrů zrealizoval přímý kop Caprari. Zdi se jeho rána sice vyhnula, ale současně proletěla i vysoko nad brankou.
57'
Matteo Pessina si naváděl míč k ose hřiště. Lameck Banda ho zezadu sejmul skluzem a automaticky byl odměněn žlutou kartou.
56'
Patrick Ciurria natáhl krok na pravé straně, ale znovu nedokázal narýsovat dostatečně účinný centr před branku Wladimira Falconeho.
55'
Sensi si dal tělo mezi míč a Strefezzu. Brazilský kapitán Lecce ho fauloval a hrát opět bude domácí jedenáctka.
54'
Stefano Sensi se pár minut po příchodu na hřiště stal prvním žlutě trestaným hráčem. Rukou totiž sáhl do přihrávky Ceesaye.
53'
Pod vlivem aktivního presinku Gallo odkopával míč ze zadní čáry. Při tom ho otřel o protihráče a sám pro sebe získal vhazování.
52'
Obraz hry se nezměnil. Monza útočí, ale nedokáže být nebezpečná. Baroniho družina spolehlivě brání v bloku.
51'
Znovu byl Ciurria obětí nedovoleného zákroku Alexise Blina. Standardní situaci rozehrál Sensi stříleným centrem, jenž Falcone raději jen vyrážel.
50'
Birindelli dával první dotek podél postranní čáry. Dost ale přecenil rychlost spoluhráče a víceméně daroval balon Lecce.
49'
Ciurria opět u míče. Blin mu ho chtěl vzít, ale podle hlavního rozhodčího si v souboji počínal mimo rámec pravidel.
48'
Po levé straně Monza zaútočila o něco málo lépe. Přišla přesná přihrávka do vápna, ale pak hodně nepovedená střela, kterou měl na svědomí Patrick Ciurria.
47'
Motovi docházel čas na distribuci míče do pokutového území. V tom nikoho neměl a celá akce vyšla do ztracena.
46'
ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Stefano Sensi.
46'
ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Samuele Birindelli.
46'
Fotbalovým fanouškům v italské baště motorsportu se v první půli moc zábavy nedostalo. Monze chyběla větší odvaha na útočné třetině a z vysokého držení míče nepřetavila ani jeden náznak šance. Lecce občas vystupovalo z defenzivní ulity a snažilo se o přímočaré výpady, nicméně i z těch byly nanejvýš zablokované střelecké pokusy.
45+2'
45+1'
Zdlouhavá mezihra dohnala Monzu až k vlastnímu brankáři Di Gregoriovi. Jen těžko se domácím hledá cesta skrz vzorně bránící Lecce.
44'
Armando Izzo skončil v kotrmelcích kvůli špatně načasovanému skluzu Gendreye. Doveri bez váhání pískal, ale první žlutou kartu ještě nevytáhl.
43'
Rovella přenesl hru k Motovi. Portugalec se trochu pral se zpracováním a zase vrátil míč o několik metrů dozadu. Vše skončilo faulem Pessiny na Strefezzu.
42'
Lecce už moc nenapadá a dává Izzovi s Marím naprostý klid na postupné budování útočné akce.
40'
Caprari si v souboji sedmnáctek netroufl na Gendreye. Monza postupně otočila těžiště doprava, kde se optimistickou střelou mimo tři tyče prezentoval Mota.
39'
Marlon si vyměnil přihrávky s Ciurriou a otevřel se mu prostor na centr. Hosté s ním neměli žádné problémy. Banda otočil hru a doběhl až do palebné pozice, odkud napálil jednoho z obránců Monzy.
38'
V souvislosti s nezajímavým děním na hřišti trochu ochladla také atmosféra na pěkně zaplněném stadionu. Čekání na první šanci už je dlouhé.
36'
Wladimiro Falcone vyrazil ven z branky, aby ukopl balon Motovi. Trochu si při tom ublížil, ale nemělo by se jednat o nic vážného.
34'
Gianluca Caprari si hrál s míčem na levém křídle. Centr se mu ale nepovedl a po autovém vhazování se hra zase odvíjí na půlce.
33'
Mimo hřiště utekl balon také Ceesayovi, jemuž se na hrotu hostujícího útoku nedostává kvalitního servisu od spoluhráčů.
32'
Jednomu z domácích už došla trpělivost a rozhodl se zjednodušit hru nákopem. Rovella ho nechytil a bude se kopat od Falconeho brány.
31'
Několik desítek sekund Monza hosty svírá v těsném okolí pokutového území. Lecce s vypětím všech sil odolává.
30'
Držení míče: 67 % – 33 %.
29'
Lameck Banda v situaci jeden na jednoho neprocedil centr z levé strany skrz brazilského obránce Marlona.
28'
Lehce postrčený Ceesay o chlup nedosáhl na prudký centr Oudina. V osmadvacáté minutě tak stále čekáme na první vážnou šanci.
27'
Ze souboje čtyř hráčů u praporku vyšel vítězně Strefezza. Monza zůstala vzadu trochu rozhozená, ale navzdory tomu se jí povedlo dalekonosný střelecký pokus zablokovat.
25'
Vzhledem k teplotě atakující třicetistupňovou hranici je nařízena krátká pauza na doplnění tekutin. Oba kouči mají svým svěřencům hodně co říct.
24'
Ciurriovi se nedostalo podpory vedle pokutového území. Čistě byl obrán o míč a ten se pomalu stěhuje na útočnou polovinu Lecce.
23'
Petagna z jedničky sklepával přihrávku za sebe. Neměl tam ale žádného spoluhráče a lacino tak odevzdal míč hostům.
21'
Průnik Bandy skončil pádem zambijského reprezentanta. Ciurria podle názoru sudích nefauloval.
19'
Nechytatelný nákop na Carlose Augusta způsobil odkop od branky Wladimira Falconeho.
18'
Augusto přečetl úmysl Gendreye, který si chtěl po vhazování narazit se spoluhráčem a pak pláchnout na pravém křídle.
17'
Banda se snažil propašovat míč k Ceesayovi, který mu předtím dal míč na volnější levou stranu. Výborně dozadu zapracoval Marí a nohou zahrál na roh.
16'
Nepřesnou přihrávku na Galla vystřídala velká chyba v rozehrávce Monzy. V situaci čtyři na čtyři nejprve Strefezza vystřelil do protihráče a z větší vzdálenosti dorážející Askildsen poslal míč nad bránu.
15'
Banda si poranil nohu, když vypichoval míč Motovi. Rozhodčí Doveri kvůli němu na chvíli přerušuje hru.
14'
Velmi brzy zanikl i brejk Lecce. Během vpádu do otevřené obrany si při zpracování pomohl rukou Lameck Banda.
13'
Caprari nechal míč za sebou a trochu zpomalil protiútok, na jehož konci byl zablokovaný pokus z nějakých třiadvaceti metrů.
12'
Centr z rohového kopu kouči Baronimu radost neudělal. Míč proletěl do autu a mít ho bude domácí gólman Michele Di Gregorio.
11'
Lameck Banda si kousek před vápnem naváděl míč na pravačku. Marího se ale nezbavil a španělský stoper jeho střelu vychýlil na roh.
10'
Izzo se vytáhl nahoru, ale prostřednictvím kapitána Pessiny vrátil míč zpátky do klidného středu hřiště.
9'
Domácí zavřeli prostor u postranní čáry. Oudin ani nikdo jiný v bílém dresu se nedostal k centru.
7'
Tentokráte to hosté zkusili po zemi. Klíčová přihrávka do pokutového území ale byla neadresná a vyústil z ní pouze aut Monzy.
6'
A znovu se Ceesay marně snažil dostihnout dlouhý pas z hloubi hřiště. Kolem toho je aktuálně pořádně rušno, oba fanouškovské tábory se starají o super kulisu.
5'
Lecce ukázalo několik pokusů o přímočarý přechod k útočnému triu. Všechny zatím byly neúspěšné, poslední míč sebral brankář Di Gregorio.
4'
Nicolo Rovella krásně rozdal míč na pravý kraj. Dany Mota si šel pro roh, ale míč se nakonec odrazil do autu od něj.
3'
Lecce vysoko napadalo rozehrávku. Monza z tohoto sevření vyklouzla a Caprari posílal první míč do vápna, kde rozhodčí našli faul Moty.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Monza je v červeném.
1'

AC Monza: Di Gregorio – Marlon, Marí, Izzo – Ciurria, Pessina (C), Rovella, Augusto – Caprari, Mota – Petagna.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, Birindelli, F. Carboni, Colpani, D'Alessandro, Donati, Gytkjær, Machín, A. Ranocchia, Sensi, Valoti, S. Vignato.
Trenér: Raffaele Palladino

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Gallo – Oudin, Blin, Askildsen – Banda, Ceesay, Strefezza (C).
Náhradníci: Bleve, Brancolini – Cassandro, Ceccaroni, Lo. Colombo, Di Francesco, Gonzàlez, Helgason, Hjulmand, Maleh, Pezzella, Pongračić, S. Romagnoli, Tuia, Persson.

US Lecce

Představitelé a fanoušci „I Giallorossi“ v těchto dnech nemají úplně klidné spaní. Lecce vytěžilo ze čtyř květnových zápasů pouze dva body a ještě nemá definitivní jistotu záchrany. Svěřencům Marca Baroniho patří šestnácté místo a od osmnácté Verony je dvě kola před koncem soutěže dělí tři body. Mezi těmito dvěma kluby se nachází Spezia, se kterou Lecce minulý týden remizovalo 0:0. Osm z celkových třiceti branek týmu z jihovýchodního cípu Itálie vstřelil Gabriel Strefezza. Jediným hráčem na marodce je dlouhodobě zraněný obránce Kastriot Dermaku.
AC Monza

Domácí jsou na konci sezóny ve skvostné formě. V předešlých deseti zápasech jen jednou nebodovali a jejich náskok na sestupové pásmo narostl na 22 bodů, což se dá označit za velké překvapení. Výhrou 2:1 nad Sassuolem si Monza před týdnem polepšila na osmé místo. Z toho včera spadla na desáté, jelikož se před ni dostaly týmy Turína a Fiorentiny. O post nejproduktivnějšího hráče se dělí Carlos Augusto a Patrick Ciurria. Oba mají bilanci šesti gólů a pěti asistencí. Čtvrtý zápas v řadě kvůli zranění vynechá záložník Andrea Colpani.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu sedmatřicátého kola italské Serie A. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Monzou a Lecce!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62