Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Inter Milán - 21. května 2023   18:00

Neapol
67' Anguissa (Zieliński) • 85' Di Lorenzo (Anguissa) • 90+4' Gaetano (Simeone)
3:1
(0:0)
Inter Milán
82' Lukaku  (Dimarco)
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-čä (74. Jesus), Olivera – Anguissa, Lobotka – Elmas (69. Raspadori), Zieliński (83. Gaetano), Kvaracchelija (83. Politano) – Osimhen (69. Simeone).
Gollini, Marfella – Bereszyński, Demme, Ndombèlé, Östigaard, Rui, Zedadka, Zerbin.
Marinelli – Bindoni, Colarossi
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Inter Milán
Onana – D'Ambrosio (C), de Vrij, A. Bastoni (58. Acerbi) – Bellanova (74. Dumfries), Gagliardini, Asllani, Barella (58. Brozović), Gosens – Lukaku, Correa (74. Dimarco).
Cordaz, Handanovič – La. Martínez, Džeko, Çalhanoğlu, Stanković, Darmian, Akinsanmiro.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:14.
Fotbalisté Neapole přehráli Inter Milán 2:1 a stávají se prvním celkem v historii Serie A, který v sezóně alespoň jednou porazil všechny soupeře.

V prvním poločase gól i přes územní převahu domácích nepadl. V jeho závěru se ale udál zřejmě klíčový moment celého duelu, když se po druhé žluté kartě nechal vyloučit hostující záložník Gagliardini. Po změně stran Partenopei nejprve marně dobývali defenzivu Nerazzurri, ovšem v 67. minutě se dočkali, když se o z otočky pohotově trefil André Anguissa. Hosté v 82. minutě dokázali z ojedinělé akce vyrovnat, po Dimarcově přízemním centru prosadil Romelu Lukaku. Neapol si ale z dnešního duelu přeci jen vítězství odnesla. Nejprve se Giovanni Di Lorenzo krásně trefil do šibenice a v závěru nastavení zpečetil výsledek na 3:1 mladíček Gianluca Gaetano.
90+6'
90+4'
Neapol právě vstřelila branku!
Je hotovo! Další brejk do zcela otevřené obrany Interu. V hokejovém přečíslení 2 na 1 předložil Giovanni Simeone míč doprava GIANLUCOVI GAETANOVI, který už měl před sebou pouze vybíhajícího Onanu, kterého obstřelil. Pro domácího mladíka se jedná o premiérovou trefu v Serii A – 3:1.
90+3'
Matteo Politano zakončoval neapolský brejk ranou ze střední vzdálenosti, kterou vyrazil Onana. Dorážka Giovanniho Simeoneho skončila vysoko nad, ale tady se stejně asi jednalo o ofsajd.
90+2'
Denzel Dumfries posílal z pravé strany před domácí bránu výborný míč. Romelu Lukaku se ale nacházel trošku jinde, než bylo třeba a balón tak jen prošel malým vápnem!
90+2'
Střílený centr Dimarca odvrací Anguissa!
90+1'
Po Raspadoriho faulu budou hosté zahrávat standardní situaci...
90'
Z velké dálky to zkoušel Federico Dimarco. Prostor mezi domácími tyčemi netrefil.
88'
Zdá se, že domácí to nakonec přeci jen dotáhnou do úspěšného konce a budou se moci chlubit tím, že v mistrovské sezóně alespoň jednou porazili každého soupeře. To se v Serii A ještě nikomu nepodařilo.
85'
V Neapoli je zase veselo! GIOVANNI DI LORENZO přebral míč od André Anguissy a z nějakých 22 metrů se do něj opřel levačkou, přestože se jedná o pravonohého fotbalistu. Udělal to ale naprosto skvěle. Balón zapadl do vzdálenější šibenice hostující brány a André Onana se pouze ohlédl za hracím předmětem – 2:1.
83'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Gianluca Gaetano,
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Matteo Politano.
82'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Tak to je pro domácí velký šok! U svého pokutového území nejprve zaspal Raspadori, který si nechal ukrást míč Federicem Dimarcem. Ten následně z levé strany poslal před bránu přízemní centr, který prošel až k ROMELUOVI LUKAKOVI a ten zblízka vyrovnává! Na bránění Belgičana se úplně vykašlal Juan Jesus, který z těsné blízkosti jeho zakončení pouze přihlížel – 1:1.
80'
Situaci řešil VAR, ale gól Simeoneho skutečně není uznán. Piotr Zieliński vybojoval míč nazpátek nedovoleným způsobem.
79'
Denzel Dumfries si naskakoval na Dimarcův centr na zadní tyč. Balón hlavou dostal za brankáře Mereta, ovšem Romelu Lukaku nestačil včas zareagovat a domácí balón dostali do bezpečí!

Následoval rychlý kontr Neapole. Piotr Zieliński sice zakopl, ale následně ještě sebral míč D'Ambrosiovi a posunul ho ke Kvaracchelijovi. Ten v šestnáctce v situaci 2 na 1 předložil Giovannimu Simeonemu, jenž pohodlně skóroval. Sudí však signalizuje útočný faul Zielińského!
78'
Giacomo Raspadori dostal skvělý míč za obranu a obhodil si vybíhajícího Onanu. Dal si však příliš dlouhý dotek a zahnal se za brankovou čáru!
77'
Kvaracchelija rozkmital v pokutovém území své šikovné nohy. Ke střele se nedostal, domácí ale zůstávají u míče v blízkosti šestnáctky.
76'
Do konce řádné hrací doby schází čtvrthodina. Neapol vede nad oslabeným Interem 1:0.
74'
Domácí zahrávali standardní situaci zleva. Raspadori svůj centr přepálil a poslal míč do zámezí.
74'
ze hřiště odchází Kim Min-čä, přichází Juan Jesus.
74'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Federico Dimarco,
ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Denzel Dumfries.
72'
Na druhé straně byl v ofsajdu Romelu Lukaku.
72'
Chviča Kvaracchelija ve své typické akci na pravém křídle, kdy si míč navedl na střelu pravačkou. Mířil do středu brány a Onana byl připraven.
71'
V hledišti už bouchají ohňostroje a planou dýmovnice. Začíná to být velká azurová party.
70'
Střídající Giacomo Raspadori se hned dostal ke střele zpoza pokutového území, která skončila v náručí Onany.

Mimochodem, Victor Osimhen vypadal při střídání velmi nespokojeně. Chtěl hrát dál.
69'
ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Giacomo Raspadori,
ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Giovanni Simeone.
67'
Nyní už ochozy stadionu Diega Maradony vybuchly nadšením! Piotr Zieliński nahrál do šestnáctky ANDRÉMU ANGUISSOVI. Ten přebíral míč zády k bráně. Dokázal se s ním ale šikovně otočit a přízemní střelou k levé tyči už prostřelil spoluhráče z kamerunské reprezentace Onanu.
66'
Výborně to udělal Chviča Kvaracchelija, který si z levé strany navedl míč na střelu pravačkou. Mířil na zadní tyč, výborně ale zasáhl André Onana, jenž balón tygřím skokem vyrazil!
64'
Žlutou kartu dostává domácí Eljif Elmas, který ve středu hřiště zatáhl za dres Brozoviće.
63'
Ojedinělý brejk Interu. Raoul Bellanova se rozběhl na pravé straně a centrem na zadní tyč hledal levého beka Robina Gosense, který situaci dobře doplnil. Pokus o zakončení z první mu však nevyšel. Dostoupil ho protihráč.
62'
Neapol si zatím v přesilovce nevytvořila žádnou šanci. Milánští hrají, co chtějí a drží bezgólový stav. Ten by jistě brali i po skončení utkání.
61'
Hráči Interu teď dostali možnost podržet si míč. Měli ho na útočné polovině, ale následně se zahnali až k brankáři Onanovi.
59'
Z dálky to zkusil Piotr Zieliński. Jeho projektil prosvištěl nad břevnem hostující brány.
58'
ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Francesco Acerbi,
ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Marcelo Brozović.
56'
Rohový kop Kvaraccheliji skončil v rukavicích Onany. Milánští se zatím dobře brání. Neapol jen složitě dobývá obranný val.
54'
Raoul Bellanova měl na zádech napadajícího Kvaraccheliju. I proto pak poslal balón jen do zámezí.
53'
Romelu Lukaku se ocitl v obležení tří hráčů soupeře. Byl bez podpory spoluhráčů a o balón tak přišel.
51'
André Onana dokázal rozehrávkou vyřadit trojici napadajících hráčů Neapole. Hodně si teď dovolil gólman Nerazzurri.
51'
Piotr Zieliński trefil pouze zeď složenou z hráčů Interu.
49'
Domácí pokračují v dobývání. Osimhen byl faulován u půlkruhu před pokutovým územím. Provinil se Alessandro Bastoni. Přímý kop z hodně zajímavé pozice...
48'
Po něm se dostal do zakončení André Anguissa, který netrefil bránu.
48'
Giovanni Di Lorenzo zkusil z úhlu překvapit Onanu střelou na bližší tyč. Hostující brankář vyrazil na roh!
46'
Ani jeden z trenérů zatím nestřídal. Inter hraje bez vyloučeného Gagliardiniho. Můžeme tedy čekat velkou útočnou aktivitu Neapole.
46'
První poločas je za námi. Neapol v něm měla územní převahu, gól ale zatím nepadl. Hodně blízko byl Anguissa, jehož střela z otočky minula bránu jen těsně. Interu zbytek duelu výrazně zkomplikoval záložník Roberto Gagliardini, který se nechal v závěru prvního dějství vyloučit po druhé žluté kartě. Partenopei tak čeká hra v početní výhodě.
45+1'
45+1'
Inter zahrozil v samotném závěru nastavení! Romelu Lukaku si vyměnil míč s Barellou. Finální přihrávku převzal na levé straně šestnáctky a pokusil se zakončit. Mířil na bližší tyč, balón však napnul pouze síť z boku.
45'
Ten byl zahrán na bližší tyč. Balón odehrál do bezpečí André Anguissa.
44'
Hosté nyní získali možnost zahrávat rohový kop...
43'
Nerazzurri teď budou chtít dohrát poločas bez obdrženého gólu a o pauze se nějak zkonsolidovat pro hru o deseti.
41'
Je tu, na co jsem už upozorňoval! Roberto Gagliardini si nakonec vykoledoval druhou žlutou kartu a je tedy vyloučen! Už tam měl jeden zákrok, za který se klidně dala vytáhnout. Nyní zajel do Anguissy a tohle už mu sudí Marinelli odpustit nemohl. Inter bude dohrávat o deseti!
41'
Piotr Zieliński se pokusil zaskočit Onanu střelou z přímého kopu. Z dálky mířil na bližší tyč, kterou ale tak o dva metry minul.
39'
Eljif Elmas narážel míč Amirovi Rrahmanimu, který se náběhem z pozice stopera pokusil zaskočit defenzivu soupeře. Ani on se ale nedostal do šance.
38'
Domácí už dlouho obehrávají šestnáctku soupeře. Uvidíme, zda utaví defenzivu milánského celku.
37'
Domácí mají územní převahu. Také mnohem častěji drží míč. Inter ale pozorně brání v hlubokém bloku.
35'
Držení míče – 64 % : 36 %
33'
Po rohovém kopu putoval míč po hlavách hráčů před bránou. Nakonec se snesl k Victorovi Osimhenovi, který to zkusil nůžkami. Efektní zakončení ale nebylo přesné.
32'
Svoji rychlost opět ukázal Kvaracchelija. Ten prohnal Bellanovu a získal pro domácí roh.
31'
Po centru Bellanovy vyhrál na zadní tyči Joaquín Correa hlavičkový souboj s obráncem jen za cenu přistrčení. Následná hlavička Romelua Lukaka skončila vedle brány, ale na tom už nezáleželo. Correovi byl totiž odpískán faul.
30'
Hráči Interu ztratili ve středu hřiště míč a dopředu se řítil Chviča Kvaracchelija. Ten našel do šestnáctky nabíhajícího Victora Osimhena, jenž zády k bráně nedokázal sklepnout na z druhé vlny nabíhajícího Elmase.
28'
Střely na bránu – 1:0
27'
Anguissa se nepochopil s Elmasem a míč končí až u hostujícího brankáře Onany. Ten vzápětí vrátil domácím špatným odkopem.
26'
Pokračuje se tedy dál ve standardním počtu hráčů. V útoku domácí Partenopei.
24'
Roberto Gagliardini, který už byl karetně napomínán, sundal skluzem zezadu Chviču Kvaraccheliju. Za tohle se tedy dala udělit druhá žlutá karta, ovšem rozhodčí Marinelli přimhouřil obě oči, čímž rozvášnil tribuny! Gagliardini může být hodně rád. Být trenérem Interu, tak zvažuji střídání tohoto středopolaře. Předpokládám, že další ostřejší zákrok mu už sudí nepromine.
23'
Elmas z pravé strany nacentroval na hlavu Victora Osimhena. Ten z dobré pozice hlavičkoval o zem jen do rukavic Onany!
21'
Utkání je zatím takové opatrnější. Neapol se snaží tvořit hru. Inter spoléhá na zajištěnou obranu a protiútoky. Nutno říci, že hostující kouč Simone Inzaghi sestavu hodně prorotoval i vzhledem k tomu, že v týdnu hrál jeho tým odvetu semifinále Ligy mistrů.
19'
Roberto Gagliardini tvrdě dohrál protihráče ve středu hřiště a byl za to potrestán žlutou kartou.
17'
Teď moc nechybělo, aby domácí skórovali! Na hranici šestnáctky si zpracoval míč André Anguissa. Ten se sním otočil a o centimetry minul levou tyč Onanovy brány! Hostující gólman se za míčem jen ohlédl, jinak vůbec nereagoval.
17'
Domácí obehrávají soupeřovu obranu. Ta je teď zatažena v hlubokém bloku.
15'
Hostům se nezadařila kombinace na vlastní polovině. Míč skončil v autu a do hry ho uvedou hráči Neapole.
14'
Hosté zaútočili po své pravé straně. Joaquín Correa naznačil, že půjde do průniku. Nakonec se rozhodl pro centr, který skončil na hlavě obránce domácích.
12'
Victor Osimhen byl nedovoleně zastaven de Vrijem a byla z toho standardní situace pro Neapol. Domácí soupeře překvapili signálem, když místo centru přišla kolmá přihrávka na Andrého Anguissu, který z penalty zakončoval vedle pravé tyče!
10'
Romelu Lukaku sklepl míč pro Joaquína Correu, který byl faulován a Inter tak zůstane u míče.
9'
Chviča Kvaracchelija obešel na levém křídle hned dva hráče Interu. Třetí protivník ho u pokutového území už zastavil.
8'
Joaquín Correa přijímal míč zády k bráně a vyvinul velkou snahu, aby balón udržel. Nakonec byl přistrčen Di Lorenzem a hosté tak budou rozehrávat z klidu.
6'
Piotr Zieliński padá před pokutovým územím Interu, kde byl poměrně ostře atakován. Hra však pokračuje.
5'
Několik ostřejších soubojů na útočné polovině Interu. Nakonec byl odpískán faul Bellanovy na Zielińského.
3'
Stanislav Lobotka hledal na pravém křídle nabíhajícího Eljifa Elmase, který ale balón nedostihl. Vhazují hosté.
2'
První míč za obranu hledal Victora Osimhena. Jednalo se o nepřesný pas a pro balón si tak došel brankář Nerazzurri André Onana.
2'
Azurově modří dosud nepustili ve žlutém hrající Inter k míči. Zdá se, že Neapol má chuť do hry.
1'
Hráči Neapole rozehráli dnešní zápas a zatím drží míč na kopačkách.
1'
Krásná atmosféra na zaplněném neapolském stadionu Diega Armanda Maradony. Fanoušci místního celku si závěr ročníku užívají a děkují svým miláčkům za zisk mistrovského titulu.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-čä, Olivera – Anguissa, Lobotka – Elmas, Zieliński, Kvaracchelija – Osimhen.
Náhradníci: Gollini, Marfella – Bereszyński, Demme, Gaetano, Jesus, Ndombèlé, Östigaard, Politano, Raspadori, Rui, Simeone, Zedadka, Zerbin.
Trenér: Luciano Spalletti

Inter Milán: Onana – D'Ambrosio (C), de Vrij, A. Bastoni – Bellanova, Gagliardini, Asllani, Barella, Gosens – Lukaku, Correa.
Náhradníci: Cordaz, Handanovič – La. Martínez, Dumfries, Acerbi, Džeko, Çalhanoğlu, Dimarco, Stanković, Brozović, Darmian, Akinsanmiro.
Trenér: Simone Inzaghi

Rozhodčí: Marinelli – Bindoni, Colarossi.
Interu se na Neapol daří. V letošní sezóně ji dokázal porazit. V lednu doma zvítězil 1:0. Poslední výhru Neapole musíme hledat v únoru roku 2020. V rámci semifinále Copa Italia zvítězila v Miláně 1:0. Pro neapolské triumfy v Serii A se musíme vrátit dokonce až do ročníku 2016/17. Tehdy Partenopei ovládli oba duely výsledky 3:0 doma a 1:0 na stadionu Stadio Giuseppeho Meazzy.
SSC Neapol:
Poslední tři týdny se v Neapoli nesou v duchu obrovských oslav! Zdejší tým si totiž 4. května zajistil remízou v Udinese definitivu mistrovského titulu. Ten Neapol získala pod dlouhých 33 letech! Partenopei byli v domácí soutěži opravdu suverénní. Velkou část ročníku ztráceli body minimálně a momentálně vedou tabulku o 14 bodů před Juventusem. Mrzí snad jen předčasné vypadnutí z LM, kde ve čtvrtfinále nestačili na AC Milan. První domácí utkání po zisku titulu odehráli Neapolští proti Fiorentině. S fanoušky svůj úspěch oslavili výhrou 1:0. Minulý týden se na hřišti Monzy asi projevila určitá nekoncentrovanost, což vedlo v porážku 0:2. V útoku mužstva dominuje Victor Osimhen, který vede tabulku střelců Serie A s 23 zásahy. V létě bude Nigerijec jistě hodně lákavým zbožím pro řadu velkoklubů.

Posledních 5 zápasů Neapole:
Juventus – Neapol 0:1
Neapol – Salernitana 1:1
Udinese – Neapol 1:1
Neapol – Fiorentina 1:0
Monza – Neapol 2:0
Inter Milan (3. místo, 21 – 3 – 11, skóre 66:37, 66 bodů)
V řadách Nerazzurri je momentálně hodně veselo. Inter totiž v úterý zvládl odvetu semifinále Ligy mistrů proti městskému rivalovi AC a po 13 letech si tak opět zahraje finále nejprestižnější evropské klubové soutěže. V domácí Serii A patří svěřencům kouče Simoneho Inzaghiho třetí místo. Zaútočit ještě mohou na druhý Juventus, na který ztrácejí tři body. Na pátý AC Milan mají k dobru pět bodů, takže s účastí v LM i v příštím ročníku to vypadá nadějně, i kdyby finále nakonec nevyšlo. Inter má momentálně výbornou formu. I s pohárovými souboji s AC vyhrál posledních osm soutěžních utkání. Kromě Ligy mistrů mohou Nerazzurri stále ovládnout také domácí Coppu Italia, v níž se probojovali rovněž do finále. Nejlepším ligovým střelcem mužstva je s 20 zásahy Lautaro Martínez.

Posledních 5 zápasů Interu:
Verona – Inter 0:6
AS Řím – Inter 0:2
AC Milan – Inter 0:2 (LM)
Inter – Sassuolo 4:2
Inter – AC Milan 1:0 (LM)
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V neděli v podvečer se odehraje šlágr 36. kola italské Serie A mezi již jistými mistry z Neapole a čerstvými finalisty Ligy mistrů Interem Milán. Tomu v ligové tabulce patří třetí místo.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62