Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Juventus - 13. ledna 2023   20:45

Neapol
14' Osimhen  • 39' Kvaracchelija (Osimhen) • 55' Rrahmani  • 65' Osimhen (Kvaracchelija) • 72' Elmas (Di Lorenzo)
5:1
(2:1)
Juventus
42' Di María  (Milik)
Neapol
Meret – Di Lorenzo /C/, Rrahmani, Kim Min-čä, Rui (70. Oliveira) – Zieliński (79. Ndombèlé), Lobotka, Anguissa – Politano (46. Elmas), Osimhen (79. Raspadori), Kvaracchelija (89. Lozano).
Marfella, Sirigu – Østigård, Bereszyński, Jesus, Gaetano, Zedadka, Demme, Zerbin, Simeone.
Doveri – Constanzo, Passeri
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
54 726 diváků
Juventus
Szczęsny – Danilo /C/ (74. Iling), Bremer, Sandro – Chiesa, McKennie, Locatelli (56. Paredes), Rabiot (83. Soulé), Kostić – Di María (74. Miretti), Milik (56. Kean).
Pinsoglio, Perin – Rugani, Gatti, Fagioli.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:9.
Ve šlágru italské ligy rozdrtila první Neapol druhý Juventus a navýšila svůj náskok již na deset bodů. Stáhnout ho znovu může po dohrávce AC Milán, zato hosté budou mít hodně neveselou cestu přes půl Itálie na sever.
Za 17 kol inkasovala turínská obrana jen 7 branek, dnes padlo do sítě „Staré dámy“ hned pět dalších kousků. Zářili zejména Osimhen a Kvaracchelija, ale trefil se třeba i Rrahmani, po jehož chybách předtím soupeř trefil břevno a málem padl vlastní gól.
Juventus měl jedinou dobrou pasáž ve druhé čtvrtině zápasu, po přestávce už si nevytvořil nic, v obraně vyráběl kiksy a nakonec je i skóre 5:1 ještě pro hosty poměrně přívětivé.
90+3'
90+3'
Moise Kean se v nadějné pozici neprobil osou hřiště přes posledního zadáka Neapole.
90+2'
Juventus se důrazným napadáním dostal k míči a útočil do plných. Miretti si narazil s McKenniem, centroval však již plným objemem za koncovou čarou.
89'
Dostřídáno má i SSC Neapol:
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Hirving Lozano.
88'
Po rohu si však Turínští náladu nespravili, Kostićova střela z levé strany šestnáctky míří výrazně nad břevno.
88'
Meret se vrhl pod nohy Keanovi a odehrál míč na rohový kop.
86'
Hosté rozehráli z vlastní poloviny, míč se otřel o rozhodčího a ten jej vhazuje po přerušení hry zpět na kopačky Juventusu.
84'
Útočného faulu na Anguissu se na velkém vápně dopustil Kean.
83'
Soulé byl přivítán na hřišti postrčením a uklouzl, hosté získávají trestný kop ze vzdálenosti, která není na dostřel od domácí brány.
83'
Juventus Turín naposledy střídá:
ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Matías Soulé.
80'
Dnešní utkání sleduje 54 726 diváků.
79'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Tanguy Ndombèlé,
ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Giacomo Raspadori.
77'
Nesmělý pokus Juve v podobě Rabiotovy střely ze střední vzdálenosti neapolská obrana zblokovala.
74'
Dvakrát střídá Juventus Turín:
ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Fabio Miretti,
ze hřiště odchází Danilo Silva, přichází Samuel Iling.
72'
Neapol právě vstřelila branku!
To si takhle obehrajete celé hřiště, vezmete to oklikou zase přes vlastní polovinu a z pravého křídla navyšuje po Di Lorenzově uličce obří debakl „Staré dámy“ ELJIF ELMAS. Kostiće se makedonský reprezentant zbavil kličkou a Sandro ve skluzu jeho ránu ještě přizvedl pod břevno.
71'
Diváci tleskají, když zprvu nadějně rozjetý brejk Lobotkou a čerstvým Oliveirou raději Kvaracchelija vrací dozadu a domácí si hrají bago.
70'
ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Mathías Oliveira.
70'
Keanova zblokovaná střela v šestnáctce vynesla rohový kop Juventusu.
69'
Kvaracchelijovu ránu z 20 metrů chytá na čáře s jistotou Szczęsny.
67'
Domácí s třígólovým náskokem pohodlně kombinují kolem půlící čáry.
65'
Nejlepší obrana Serie A hoří jako papír. Chviča Kvaracchelija dostal od Mária Ruie vybojovaný míč na laxním Bremerovi a Gruzíncův centr umístil hlavičkou zblízka z výskoku přímo do sítě VICTOR OSIMHEN.
63'
Di Maríovo kličkování naopak čistě vystihl Elmas a vyslal do brejku Kvaraccheliju. I v jeho souboji s Danilem Silvou vládl bránící hráč.
62'
Domácí ihned přenášejí hru na opačný konec hřiště, v soupeřově vápně se však Elmas marně pokoušel vymotat pozorného Kostiće.
61'
Po první úspěšné kličce v neapolské šestnáctce zablokoval Chiesovu tvrdou střelu Stanislav Lobotka.
60'
Před velkým vápnem si hledal prostor Chviča Kvaracchelija, nakonec se míč odráží až do druhého sledu před Piotra Zielińského, jehož lehce tečovanou střelu u tyče bez větších potíží kryje jeho krajan Wojciech Szczęsny.
58'
Danilo Silva pod tlakem napadajícího Kvaraccheliji kiksnul a z otočky nabil do šance Osimhenovi. Nejlepší střele Neapole z úhlu vypálil těsně nad břevno.
56'
Střídání v týmu Juventus Turín:
ze hřiště odchází Arkadiusz Milik a nevrátí se tam stále krvácející Manuel Locatelli, přicházejí Leandro Paredes a Moise Kean.
55'
V závěru první půle to do téhle sítě naštěstí nevyšlo, po změně stan už platí gól, z něhož má dvojnásobnou radost dnešní smolař AMIR RRAHMANI. Odvrácený míč po rohovém kopu napálil nádherně přímo z voleje. Domácí tak nemusí mrzet předchozí Osimhenova neproměněná šance.
55'
S rozehrávkou rohu se čekalo na vystřídání, jenže náhradník za zraněného Locatelliho nebyl připraven a arbitr nakonec ztratil trpělivost a dává pokyn ke hře. Juventus bude bránit roh v oslabení o jednoho muže.
54'
Osimhen se prosadil k nakopávanému míči kolem Sandra, ranou na přední tyč však Szczęsného nezaskočil.
53'
Neapol se ubránila, Di María čekal marně na odpískání faulu, píská se až na druhou stranu po zákroku na Anguissu.
52'
Po zbytečné ztrátě míče kopal Juventus roh, který Di Lorenzo odhlavičkoval z přední tyče na další roh. Sám se pak drží za hlavu, protože nedobrzdil a po trefení míče brnknul o tyč i čelem.
50'
Locatelli míří za postranní čáru a následuje míč rozhodčího pro Juventus.
48'
V péči lékaře a maséra leží na trávníku obklopen spoluhráči hostující Locatelli, který má po nezaviněné srážce roztržený ret.
46'
Neapol to rychle rozbalila, Kvaracchelija si obhodil Danila Silvu, který se ale stačil vrátit a Gruzínec nakonec nezískal ani roh.
46'
O přestávce vystřídala SSC Neapol:
na hřiště se nevrátil Matteo Politano, na jeho místo přichází Eljif Elmas.
46'

Fauly 7:3
Neapol v prvním poločase soupeře ze severu Itálie přehrávala a ukázala, že je právoplatným lídrem Serie A. Z velké převahy vytěžili góly Osimhen a Kvaracchelija, ovšem Juventus v závěru zvedl hlavu, po nastřeleném břevně předvedl skvělou akci na 2:1 Di María a nakonec nechybělo mnoho, aby se šlo do šaten za nerozhodného stavu, i když by to pro domácí bylo dost kruté.
45+2'
45+2'
V poslední vteřině nastavení si málem dal Amir Rrahmani vlastní gól! Po centrovaném míči šel na malém vápně hodně nešikovně a jen skvělý postřeh a mrštnost brankáře Mereta zachránila Neapol před vyrovnáním.
45+2'
Hodně vysoko kopnutý Di Maríův přímák až u koncové čáry lízl hlavou Bremer a míč po odskoku snadno zachytává do rukavic Alex Meret.
45+1'
V tvrdé srážce s Di Maríou si počínal nedovoleně domácí Rui a Neapol musí zpozornět ve vlastním pokutovém území.
45'
Di María střílel zpoza šestnáctky jen do obránce.
44'
Žlutá karta pro Juventus Turín (Danilo Silva). U postranní čáry hostující kapitán zezadu zajel ošklivě Kvaracchelijovi do kotníku.
42'
Juventus právě vstřelil branku!
Hosté jsou zpátky v zápase, přestože útočili do plných. ÁNGEL DI MARÍA si narazil s Locatellim, poté v šestnáctce s Milikem a z jeho zpětnou příhry překonává technicky k tyči Mereta, který z plných plic vyčítá spoluhráčům nedůraz.
41'
Trestný kop pro Neapol od pravé postranní čáry po faulu na unikajícího Di Lorenza.
39'
Nadšení v ochozech i na hřišti, kde je obsypán celou lavičkou Neapole CHVIČA KVARACCHELIJA. Gruzínec zakončil po skvělé přihrávce Osimhena přízemní placírkou z první na zadní tyč. V pokutovém území utekl míč Bremerovi, poté nikdo v černobílém dresu nevěnoval pozornost střelci.
36'
Kostić čistě odzbrojil Politana, který poté hrábl v pádu po míči rukou.
35'
Domácí zavezli míč do šestnáctky, kde se nejdříve neprosadil ke střele Anguissa, poté pálil jen do chráničů nejbližšího obránce Zieliński.
34'
Těžiště se rychle otočilo tam a zpět, Bremer odkopl dlouhou přihrávku na Osimhena do autu a Neapolští se rozhodli spíše zklidnit hru.
33'
Po úseku, kdy se musel převážně bránit, přechází Neapol opět do útoku. Pro Zielińského centr si ovšem došel spolehlivě Szczęsny.
31'
Meret podběhl rohový kop a měl štěstí, že Bremerova hlavička letí vysoko nad břevno odkryté brány.
31'
Trestný kop se ze skrumáže odvrací na první roh Juventusu.
30'
Ani Zielińského kosa na Di Maríu nepřiměla rozhodčího poprvé tasit kartu.
28'
Chiesa si obhazoval Danila Silvu, který mu nechal nohu v cestě a oba skončili v souboji na zemi.
28'
Při dalším nákopu na Milika vyztužil defenzívu Neapole jeho reprezentační spoluhráč Zieliński.
26'
Zanedlouho se již polský střelec Juventusu dostal do zakončení, hlavičkoval však slabě doprostřed brány svého bývalého klubu.
25'
Na druhé straně se předvedl v lepším světle Rrahmani, když nepustil k průnikové přihrávce Milika.
25'
Kvaracchelija si udělal prostor za rohem velkého vápna, navedl si míč na pravačku a vypálil příliš daleko i vysoko.
24'
Politano se vrhl skluzem pod nohy Kostićovi a odpálil míč do autu.
23'
Rozehrávka se nepovedla ani hostujícímu Sandrovi, výsledkem je pouze autové vhazování.
21'
Teď ovšem zničehonic zahrozil Juventus po obrovském kiksu Rrahmaniho. Albánec přímo namazal Di Maríovi, který svůj postup na neapolskou bránu završil technickou střelou do spojnice břevna s levou tyčí!
20'
Dál se hraje na jednu bránu, „Stará dáma“ je pod obrovským tlakem.
18'
Ruiův nadýchaný centr podskočil na vrcholu trajektorie míče Politano, na druhé straně ještě zachytil míč Anguissa a předal Osimhenovi, jenž centruje jen do boční sítě.
17'
Pro změnu nakopával křížný pas Kvaracchelija a hlavičkoval pod sebe Politano, adresáta však naslepo nenašel.
14'
O chvilku později měl nigerijský kanonýr VICTOR OSIMHEN mnohem pohodlnější pozici a zblízka doklepl do sítě Kvaracchelijovu efektní střelu po předchozím Politanově centru. Série Juventusu bez inkasované branky končí po 769 minutách!
13'
Skákavý nakopávaný míč Kima Min-čä ještě stihl na hřišti Victor Osimhen, na zakončení to měl ale ze vzduchu nesmírně složité a z úhlu jen nedůrazně ťukl míč vnější šajtlí do Szczęsného rukavic.
12'
Chviča Kvaracchelija zakroutil centr hodně ostře, Wojciech Szczęsny si s touto variantou poradil a míč vyboxoval.
12'
Osimhen převzal centrovaný míč Mária Ruie a po teči získává Neapol první rohový kop.
11'
Politano vášnivě reklamuje Bremerovu ruku, rozhodčí měl však zakrytý výhled a přestupek Juventusu nepíská.
10'
Neapolskou kombinaci utnul sporně odmávaný ofsajd.
9'
Zkušený Argentinec se po ošetření hlásí zpět do hry.
7'
Kim Min-čä podrazil Ángela Di Maríu, k němuž musel na hřiště turínský lékař.
6'
Míč se otřel o ruku domácího Di Lorenza, rozhodčí dává za pravdu Di Maríovi, který to měl k soupeřovu přestupku nejblíže. Ale opět po rozehrání neudrželi Turínští míč déle než pár vteřin.
5'
Osimhen těsně nedosáhl na prudkou kolmici a míč sebral brankář Szczęsny, jenže domácí opět vysunuli presink a okamžitě si ho berou zpět.
4'
Neapol se trpělivou kombinací snaží vylákat Juventus z tuhého bloku.
2'
Také na druhé straně nepřesně přihrával Mário Rui a Stanislav Lobotka poté takticky fauloval Di Mariu.
1'
McKennie dostihl zdánlivě ztracený míč u rohového praporku, poté ho však odevzdal nepřesnou zpětnou přihrávkou.
1'
V Neapoli je vše připraveno k výkopu, domácí budou hrát v modrých dresech, hosté v černobíle pruhovaných.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-čä, Rui – Zieliński, Lobotka, Anguissa – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Marfella, Sirigu – Østigård, Bereszyński, Oliveira, Jesus, Gaetano, Zedadka, Elmas, Demme, Ndombèlé, Zerbin, Lozano, Raspadori, Simeone.
Trenér: Spalletti.

Juventus Turín: Szczęsny – Silva (C), Bremer, Sandro – Chiesa, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostić – Di María, Milik.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Rugani, Gatti, Paredes, Fagioli, Miretti, Kean, Iling, Soulé.
Trenér: Allegri.

Rozhodčí: Doveri – Constanzo, Passeri.
Vzájemné zápasy přinášejí velmi vyrovnaná měření sil. Z posledních sedmi ligových duelů vyhrál každý z celků třikrát a vždy nejtěsnějším rozdílem, naposledy se v minulém ročníku soupeři rozešli v Turíně smírně 1:1 (54. Chiesa – 23. Mertens).

Jak dopadne dnešní souboj nejlepšího útoku s nejlepší obranou Serie A? Posílí Neapol svůj mistrovský sen proti rozjetému Juventusu, který také touží po devíti titulech v řadě přerušit sérii dvou čtvrtých míst? Sledujte spolu s námi, snad uvidíme výživný fotbal!
Juventus Turín se vydal na stíhací jízdu poměrně pozdě, v úvodu sezóny poztrácel spoustu bodů a i současná impozantní šňůra osmi zápasů bez ztráty bodu i bez obdržené branky ho posunula jen na druhé místo. Aby se „Stará dáma“ naplno vrátila do boje o titul, potřebuje vítěznou šňůru prodloužit i na stadiónu Diega Maradony.

Juventus neinkasoval v Serii A již 756 minut, oba zápasy po reprezentační přestávce však vydřel jediným vstřeleným gólem v úplném závěru zápasu. V Cremoně se trefil Milik dokonce až v nastavení, doma s Udine padl jediný gól do sítě hostů v 86. minutě z kopačky Danila da Silvy.

V ofenzívě stále schází srbský střelec Dušan Vlahović, zranění doléčují také zkušený stoper Bonucci, krajní hráči Cuadrado a De Sciglio.

Střelci: 7 – Milik, Vlahović, 5 – Kean, Rabiot.
SSC Neapol vede Serii A a jde do italského šlágru kola a možná i celého ročníku posílená výhrou 2:0 v Janově nad Sampdorií. Po mistrovství světa musela skousnout první ligovou porážku v sezóně 0:1 na hřišti Interu Milán.

Na dvojici Juventus Turín, AC Milán má na čele tabulky Neapol náskok sedmi bodů a přestože není odehrána ani polovina soutěže, nemůže s nejlepším útokem ligy cílit jinam než na první titul od Maradonových časů v roce 1990.

Proti Juventusu může nasadit kompletní kádr a také nejnovější a zatím jedinou zimní posilu, polského krajního obránce Bereszyńského ze Sampdorie Janov.

Střelci: 11 – Osimhen, 8 – Kvaracchelija, 6 – Zieliński, Simeone.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68