Serie A - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Torino - 1. října 2022   15:00

Neapol
6' Anguissa (Rui) • 12' Anguissa (Politano) • 37' Kvaratšelija (Zieliński)
3:1
(3:1)
Torino
44' Sanabria
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-jae, Rui (81. Oliveira) – Anguissa, Lobotka, Zieliński (62. Ndombèlé) – Politano (68. Lozano), Raspadori (62. Simeone), Kvaratšelija (81. Elmas).
Marfella, Sirigu – Jesus, Demme, Östigard, Zerbin, Zanoli, Zedadka.
Massimi – Cipressa, Scatragli.
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji, Buongiorno, R. Rodríguez (85. Schuurs) – Singo (85. Karamoh), Lukić, Linetty (74. Adopo), Lazaro (74. Aina) – Vlašić – Sanabria, Mirančuk (68. Radonjić).
Beriša, Gemello – Bayeye, İlkhan, Edera, Garbett, Zima.

Tabulkový lídr vstoupil do utkání jak nejlépe mohl, už ve 12. minutě mu dvougólový náskok zařídil André Anguissa. Vedoucí Neapol pak hrála úsporněji, takže si hosté mohli dovolit vystrčit růžky. Vlašiće však vychytal Meret a spousta dalších střel šla mimo. Třetí gól přidal ve 37. minutě Kvaratšelija a v tu chvíli už to s Turínem vypadalo hodně zle. Rozjetou Neapol však ještě do přestávky stihl přibrzdit Sanabria, který pak ještě jednu velkou šanci zahodil.

Druhý poločas byl z neapolské strany už spíše udržovací. Nějakých dvacet minut před koncem byl po žluté kartě pro svého svěřence vzteky bez sebe Ivan Jurić, který po červené kartě zbytek zápasu dosledoval z tribuny. V závěru ještě Meret fantasticky zneškodnil střelu od Radonjiće a na druhé straně střelou pod břevno protáhl brankáře Lozano.

Neapol po vítězství 3:1 setrvala na vrcholu tabulky.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:5.
Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:17.
90+5'
90+5'
Centr chorvatského záložníka Neapol odvrací a vítězství má v kapse.
90+4'
Jednu z posledních možností nabídne standardka, které se ujme Nikola Vlašić.
90+3'
Jeho centr mířil na hranici vápna, kde ze všech nejvýše vyskočil stoper Buongiorno. Na snížení (a srovnání) má Turín poslední dvě minuty...
90+2'
Teď určitě ne, protože po ztrátě míče zařadili zpátečku a brejkovou situaci zastavili faulem. K nařízenému trestňáku se staví Eljif Elmas.
90+1'
Turínští fotbalisté mobilizují poslední zbytky sil, aby závěr ještě zdramatizovali. Bude jim to stačit?
88'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Touto fotbalovou poučkou se zřejmě řídil Hirving Lozano. A nebylo to vůbec špatné rozhodnutí! Turínského brankáře protáhl ranou pod břevno.
87'
Po Lukićově faulu na Mathíase Oliveiru hraje Neapol.
85'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Perr Schuurs.
85'
ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází Yann Karamoh.
84'
Z rohového kopu už nijak nezapršelo, přetažený centr totiž skončil v zámezí.
83'
Turín neměl daleko ke kontaktnímu gólu! Závěr mohl zdramatizovat Nemanja Radonjić, jenž po přihrávce proti noze protáhl Mereta. Neapolský gólman dlouho letěl vzduchem a nakonec vyrazil míč na roh. Důležitý zákrok!
81'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Mathías Oliveira.
81'
ze hřiště odchází Kviča Kvaratšelija, přichází Eljif Elmas.
80'
Simeoneho podražení nemohl Luca Massimi přehlédnout, míč pro turínský tým.
78'
Středem hřiště rozběhnutý Saša Lukić narazil na Lobotku, který mu obětavě vstoupil do cesty.
76'
Na vlastní polovině kombinující Turín trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
75'
Držení míče: 49% : 51%.
74'
ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Ola Aina.
74'
ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Michel Ndary Adopo.
73'
Červená karta pro tým Turín FC (Ivan Jurić).

Turínského kouče rozlítila žlutá karta, kterou Luca Massimi vytáhl pro Lukiće. A kdyby ho nezadržel člen realizačního týmu, vynadal by Jurić rozhodčímu nejspíš i pěkně zblízka.
73'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Saša Lukić).
71'
I dvacet minut před koncem prohrává Turín rozdílem dvou branek. Škoda zpackaného začátku i nevyužité šance na konci první půle.
70'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Wilfried Stephane Singo).

Mário Rui atakován bolestivým šlapákem. Luca Massimi nejprve ponechával výhodu, teprve po zjištění, že k ničemu nebude, přerušil hru.
68'
ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Nemanja Radonjić.
68'
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.
66'
Už dlouho je Turín usazen před pokutovým územím a to se neapolským fandům nelíbí, což dávají pěkně nahlas najevo.
64'
Jako by Mário Rui práskl do balonu vší silou. S razancí to hodně přehnal a byl z toho jen přetažený centr, který nemohl nikdo mít.
63'
Po něm vybojoval domácí tým roh.
62'
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Tanguy Ndombèlé.
62'
ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Giovanni Simeone.
61'
Po četných soubojích se zatoulal míč ke střídačkám. Nastal čas na dvojnásobné střídání.
60'
Držení míče: 48% : 52%.
59'
Matteo Politano převzal přihrávku na hranici vápna a znenadání vystřelil, do dráhy střely se postavil Alessandro Buongiorno. Výborná obětavost.
57'
Rozhodnutí už je na světě. Stačilo krátké prověření k tomu, aby rozhodčí u videa usoudil, že se o faul nejednalo. Vše zůstává při starém a žádná penalta se tedy kopat nebude.
56'
Srážku dvou hráčů uvnitř pokutového území prověřuje VAR! Kopne si Neapol penaltu?
54'
Giacomo Raspadori vystřelil přes bránícího Buongiorna a Milinković-Savić měl plné ruce práce. Bombu sestrojenou zpoza vápna zneškodnil až nadvakrát.
53'
Naštěstí nešlo o nic vážného, Kim Min-jae je zpět na nohou a pokračuje dál.
52'
Když to nešlo po zemi, zkusili to hosté vzduchem. Soupeře střežil Kim Min-jae a při nepříjemném dopadu na zem se zranil. Hra je znovu přerušena.
51'
Vanja Milinković-Savić ukázal svou nebojácnost, když si dovolil vyjít daleko z vlastní šestnáctky. Dobře udělal, Turín díky tomu započne novou akci.
50'
O chvilku později Valentino Lazaro absolvoval další tvrdý souboj a znovu skončil na zemi. Tady už lékaři práci mají.
48'
Po odvráceném centru šel s Di Lorenzem uvnitř vápna do souboje Lazaro a pro turínského hráče to nedopadlo vůbec dobře. Nejen, že míč nezískal ,ale ještě si při neobratné otočce ublížil. Ošetření každopádně není potřeba.
47'
Alex Meret se ohlédl za nepřesnou střelou Rodrígueze. Jak se ale záhy ukázalo, ta byla tečována, takže uvidíme roh.
46'
Tabulkový lídr vstoupil do utkání jak nejlépe mohl, už ve 12. minutě mu dvougólový náskok zařídil André Anguissa. Vedoucí Neapol pak hrála úsporněji, takže si hosté mohli dovolit vystrčit růžky. Vlašiće však vychytal Meret a spousta dalších střel šla mimo. Třetí gól přidal ve 37. minutě Kvaratšelija a v tu chvíli už to s Turínem vypadalo hodně zle. Rozjetou Neapol však ještě do přestávky stihl přibrzdit Sanabria, který pak ještě jednu velkou šanci promarnil.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:4.
Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 2:9.
45+2'
45+2'
Závěr poločasu domácí evidentně vypustili a Turín mohl být zpátky v zápase! Nikola Vlašić našel lahodným centrem Sanabriu a jeho nebezpečná hlavička prolétla jen těsně mimo!
44'
FC Turín právě vstřelil branku!
Toro, nebo-li Býci, jak se hráčům turínského klubu přezdívá, se probrali až před koncem poločasu. Singo při volejové střele selhal, ale naštěstí stál za ním ANTONIO SANABRIA. Paraguayský útočník si přehodil míč z levé nohy na pravou a se štěstím snížil.
42'
Giacomo Raspadori si náběhem řekl o míč a dostal ho. Zprava pak odcentroval před branku, kde šel Milinković-Savić honem k zemi.
40'
Okupace netrvalo dlouho, po zisku míče ho Stanislav Lobotka vyvezl za půlku.
39'
Ze všech nabízejících se variant si Valentino Lazaro zvolil tu na kratší vzdálenost, Turín díky tomu může zahájit obléhání pokutového území.
38'
Vlašićovu nahrávku srazil domácí tým na roh.
37'
Neapol právě vstřelila branku!
Třetí gól je jako přes kopírák tomu předešlému! Polovinu hřiště tentokrát přesprintoval KVIČA KVARATŠELIJA a s Lukićem pověšeným na zádech vypálil na zadní tyč. Branková konstrukce opět hrála s Neapolí a už je to 3:0.
36'
Karol Linetty v souboji o míč převálcoval dvougólového střelce a útočníka na hattrick Anguissu.
35'
Neapol teď tlačí Turín ke zdi. Dalším zakončovatelem byl Piotr Zieliński. Polský reprezentant zkusil štěstí pravačkou, ale stejně jako předtím Rrahmani neměl přesnou mušku.
34'
Napodruhé už to bylo lepší, protože se k zakončení probil Amir Rrahmani. Jeho hlavička měla razanci, co jí ale scházelo, byla přesnost. Necelý metr, řekl bych.
33'
Neapolští se mezitím připravovali na rohový kop a ten nedopadl podle jejich představ. Nevadí, ještě je tu šance na reparát.
32'
Domácí dostali míč do šestnáctky a po přihrávce proti noze nebezpečně pálil Piotr Zieliński. Jeho ránu kdosi z beků schytal do tváře a je evidentně otřesen.
31'
Držení míče: 45% : 55%.
30'
Zajímavější to bylo na opačné straně, kam si na centr zleva naběhl Nikola Vlašić. V rohu malého vápna překvapil patou, ta se ale mezi tyče nevešla.
28'
Domácí nakopli míč dopředu na Raspadoriho, tomu meruna jen proletěla nad hlavou.
27'
Už je vše ok, pojďme znovu hrát!
26'
Mário Rui při souboji o míč v rohu hřiště strčil do soupeře a ten tvrdým dopadem poškodil rohový praporek. V přerušené hře se čeká na jeho opravu.
25'
Hosté se dostali na dostřel Meretovy branky. Už už to vypadalo, že vystřelí, ale Kim Min-jae tomu v poslední možný moment zabránil.
24'
Alessandro Buongiorno si při rozehrávce dal míč daleko od nohy. Důležité bylo, že nezazmatkoval a svízelnou situaci zachránil takzvanou malou domů.
22'
Postaral se o ní sám faulovaný Politano. Balon točil na zadní tyč směrem k bráně, ne však dostatečně. Tohle nemohl mít ani nikdo z jeho spoluhráčů.
21'
Ricardo Rodríguez podrazil Politana, Neapol rozehraje standardku dva metry od pravé lajny.
19'
Zachytal si i Vanja Milinković-Savić. Na srbského brankáře v dresu turínského celku měl políčeno Giacomo Raspadori, jeho pokus ale mířil jen doprostřed branky, takže pro jejího strážce to nebylo nic obtížného.
17'
Na penaltě se do zakončení kolem Rrahmaniho dostal Nikola Vlašić a nemířil vůbec špatně! Alex Meret měl co dělat, aby byl na zemi u své levé tyčky včas.
16'
Držení míče: 51% : 49%.
15'
Stanislav Lobotka a Karol Linetty v souboji muž proti muži. Úspěšnější byl hráč bránícího se Turína.
13'
Alexej Mirančuk pokazil zdánlivě jednoduchou přihrávku, hrát může znovu Neapol.
12'
ANDRÉ ANGUISSA předvedl úctyhodné sólo, na jehož konci překonal turínského brankáře podruhé! Politano všechny přechytračil lobem ještě na své půlce, Anguissa si střihl sprint přes půlku hřiště, utekl i Buongiornovi, navedl si balon do šestnáctky a z úhlu prostřelil Milinkoviće-Saviće kolem přední tyče – 2:0.
10'
Teď už domácí hrají u své branky a trpělivou hrou hledají vhodný moment pro útok.
8'
Neapol je po vstřelené brance při chuti. Di Lorenzův centr si našel Stanislav Lobotka, hodně rychle k němu ale přistoupil Ricardo Rodríguez a znemožnil mu zakončit.
6'
Rychlá akce na levé straně a kvalitní centr, který ANDRÉ ANGUISSA hlavičkoval odrazem o tyč do brány. Problémy s pokrytím zakončujícího hráče měl Alessandro Buongiorno a takhle to dopadlo. Neapol vede nad Turínem 1:0.
5'
Rozehrávku soupeře se vydal napadat Nikola Vlašić. Pomohl si při tom faulem, který nešel přehlédnout. Neapol tak rozehraje z klidu.
4'
V průchodu středem hřiště Ruiovi zabránil Alexej Mirančuk. Domácí bek proto obrátil hru zpátky a neváhal do ní zapojit i vlastního brankáře.
3'
Faulovaný stoper rozehrál přes Lukiće, ten ledabylým způsobem odevzdal míč soupeři. Turín se tak opět bude muset bránit.
2'
Diváci se bouří proti posouzení Rrahmaniho zákroku na Buongiorna jako útočného faulu, přestože moc dobře vědí, že s rozhodnutím rozhodčího nic nezmůžou.
1'
Trojice rozhodčích (Luca Massimi, Alessandro, Cipressa a Marco Scatragli) přivedla základní jedenáctky na hřiště.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-jae, Rui – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Politano, Raspadori, Kvaratšelija.
Náhradníci: Marfella, Sirigu – Jesus, Elmas, Demme, Ndombèlé, Lozano, Östigard, Oliveira, Simeone, Zerbin, Zanoli, Zedadka.
Trenér: Luciano Spalletti.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Buongiorno, R. Rodríguez – Singo, Lukić, Linetty, Lazaro – Vlašić – Sanabria, Mirančuk.
Náhradníci: Beriša, Gemello – Aina, Adopo, Bayeye, İlkhan, Edera, Garbett, Karamoh, Radonjić, Zima, Schuurs.
Trenér: Ivan Jurić.

Rozhodčí: Massimi – Cipressa, Scatragli.
Asi se nedá očekávat žádný brankostroj. Poslední dva zápasy byly o jediném gólu, který v obou případech dala Neapol. Květnovou výhru zařídil Fabian Ruiz (dnes už hráč PSG), před rokem se zase prosadil jen Victor Osimhen.
Turín si stejně jako minulou sezónu hoví v klidném středu tabulky daleko od sestupových pozic. Krok dokáže držet s kýmkoliv, přesto poslední zápasy ukázaly, že na konci ztrácí dech. Na hřišti milánského Interu přišel Turín o remízu v předposlední minutě, doma proti Sassuolu dokonce až v nastavení. Je chyba v kondici, nebo někde jinde? Příčinu Ivan Jurić pečlivě hledá a jeho svěřenci pevně věří, že ji najde do soboty. Bodovat na půdě lídra by byl skvělý výsledek.
Neapol zdárně bojuje jak na italském, tak na mezinárodním poli. Vede jak Serii A, tak svou skupinu Ligy mistrů (v ní za sebou nechává Liverpool, Ajax Amsterdam i Glasgow Rangers). Obdivuhodná je série týmu bez prohry. V dubnu nestačila Neapol na Empoli, od té doby (napříč všemi soutěžemi) nenašla přemožitele. Pokud ho nepozná ani v sobotu, zaokrouhlí své zápasy bez porážky v řadě na dvacet. A to je výzva!
Dobré odpoledne! Vítejte u zápasu 8. kola Serie A mezi Turínem a tabulkovým lídrem z Neapole. Ten hodlá využít výhodu domácího prostředí a v lize vyhrát počtvrté v řadě. Podaří se mu to, nebo Turín úspěšnou šňůru účastníka Ligy mistrů přešmikne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62