Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Udinese - 12. listopadu 2022   15:00

Neapol
15' Osimhen (Elmas) • 31' Zieliński (Lozano) • 59' Elmas (Anguissa)
3:2
(2:0)
Udinese
79' Nestorovski  (Success) • 82' Samardžič
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Jesus (60. Östigaard), Kim Min-ča, Oliveira (46. Rui) – Anguissa, Lobotka, Zieliński (C) (67. Ndombèlé) – Lozano (60. Politano), Osimhen, Elmas.
Idasiak, Marfella – Zanoli, Zedadka, Demme, Gaetano, Simeone, Raspadori, Zerbin.
Giovanni Ayroldi
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Udinese
Silvestri – N. Pérez, Bijol, Ebosse – Ehizibue, Lovrić, Walace (71. Jajalo), Arslan (57. Samardžič), Pereyra (C) – Beto (71. Nestorovski), Deulofeu (26. Success).
Padelli, Piana – Abankwah, Guessand, Ebosele, Pafundi.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:13.
Je konec, Neapol se nakonec ještě musela strachovat o svoji výhru, když v závěru Udinese dokázalo dvěma brankami snížit. Domácí ale zachovali chladné hlavy a poctivou obranou si dokráčeli pro další tři body do tabulky.
90+6'
90+3'
Centr do vápna vyslal Lazar Samardžič, nakonec se k zakončení dostal Roberto Pereyra, který branku minul.
89'
Sandi Lovrić napadal tak důrazně, že se na útočné polovině dopustil faulu.
87'
Mário Rui na útočné polovině dobrým napadáním vybojoval míč, který následně předložil na osu hřiště Ndombélemu, který vybojoval faul.
85'
V zajímavé pozici na ose hřiště byl Sandi Lovrić, který byl ale donucen rozdat míč do strany, odkud už k ohrožení domácí svatyně nedošlo.
84'
Žlutá karta pro tým Udinese Calcio (Enzo Ebosse).
82'
Udinese právě vstřelilo branku! Tak pozor, máme zaděláno na drama! LAZAR SAMARDŽIČ obral nepozorného obránce Min-ču a posunul se k hranici šestnáctky, odkud napálil míč po zemi přesně k levé tyči.
82'
Za dlouhou přihrávkou spěchal Isaac Success, ale Alex Meret skvěle vyběhl z branky a míč odkopl.
81'
Na druhé straně zakončoval z hrany velkého vápna André Anguissa, který však branku vysoko přestřelil.
79'
Udinese právě vstřelilo branku! Tak přeci jen se hosté dočkali alespoň čestného zásahu. Isaac Success přiťukl míč hrudníkem na penaltový puntík, odkud prudkou ranou z voleje rozvlnil síť ILJA NESTOROVSKI.
78'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Mário Rui).
77'
Přetažený centr doputoval na hlavu Successe, která ale poblíž vzdálenější tyče branku minul.
76'
Rohový kop budou mít po obranném zákroku Lea Östigaarda i hosté.
75'
Další rohový kop Neapole rozehrál Eljif Elmas, domácí ale v této disciplíně dnes opravdu neexcelují.
74'
André Anguissa se pěkně protančil až do šestnáctky, kde se kolem něj však seběhl roj obránců, který jej ho odzbrojil.
72'
Pereyrův centr z levé strany byl mimořádně nepřesný a doputoval jen k jednomu z obránců, který jej odkopl.
71'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Walace, přichází Mato Jajalo,
ze hřiště odchází Beto, přichází Ilja Nestorovski.
69'
André Anguissa si z pravé strany navedl míč k pokutovému území a střílel. Jeho projektil ale zasáhl spoluhráče Osimhena do paže, což hlavní arbitr posoudil jako hru rukou.
68'
Po střídání rozehrál rohový kop Matteo Politano, jehož centr ale dokázala odkopnout obrana Udinese.
67'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Tanguy Ndombèlé.
65'
Míč z volného kopu proskákal na Politana, který ale těsně před gólmanem kulatý nesmysl netrefil. Marco Silvestri bude vykopávat.
64'
Další útok Neapole byl zastaven jen za cenu faulu. Domácí mají k dispozici volný kop z nějakých třiceti metrů.
63'
Victor Osimhen se skákavý míč ve vápně snažil trefit nůžkami. Místo hracího předmětu ale trefil spíš gólmana, kterému se to pochopitelně vůbec nelíbilo.
61'
Na centr z pravé strany si naskočil Osimhen, který míč nabídl na volej Elmasovi. Jeho pumelice z hrany vápna ale mířila přímo na gólmana Silvestriho. Ten měl štěstí, že při zákroku nepřišel o ruce
60'
ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano,
ze hřiště odchází Juan Jesus, přichází Leo Östigaard.
59'
Neapol právě vstřelila branku! Tak tady je s největší pravděpodobností hotovo, domácí vedou už o tři branky. André Anguissa rozjel rychlý protiútok a za obranou našel nehlídaného ELJIFA ELMASE. Ten si ve vápně parádní kličkou poradil s Bijolem a zakončil přesně k bližší tyči.
57'
ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Lazar Samardžič.
56'
V rychlém sledu jsme viděli i druhý roh Neapole, tentokrát jej rozehrál Mário Rui, nicméně ani on nezpůsobil žádné nebezpečí.
56'
Rohový kop rozehrál Piotr Zieliński centrem k bližší tyči, kde si však s míčem bez problémů poradili obránci Udinese.
55'
Zielińského prudký centr z levé strany odvrátila obrana hostů jen na rohový kop.
54'
Mário Rui před polovinou hřiště zastavil útok Udinese a míč zase pěkně v klidu vrátil až k brankáři Meretovi.
52'
Neapol je skutečně zatažená velmi hluboko a v rozehrávce si pomáhá i se svým gólmanem Meretem.
51'
Nehuén Pérez dostal krásnou přihrávku do vápna, kterou vracel na Successe, ten míč ale v dobré pozici vůbec netrefil.
49'
Rohový kop rozehrál centrem na bližší tyč Roberto Pereyra, nicméně z této standartní situace žádné nebezpečí nevzešlo.
48'
Lovrićův centr končí sražen za brankovou čarou, následuje rohový kop pro Udinese.
47'
Isaac Success použil sílu a po levé straně se procpal až do střely. Po zemi mířil k zadní tyči, kterou však minul.
46'
Druhou půli rozehrávají výkopem hráči Udinese.
46'
ze hřiště odchází Mathías Oliveira, přichází Mário Rui.
46'

Fauly: 6:5
První půle je za námi. Domácí Neapol v ní soupeře nijak výrazně nepřehrávala, nicméně je zatím nesmírně efektivní a podařilo se jí skórovat hned dvakrát. Udinese se až na samotný začátek zápasu nedostalo do zajímavých šancí a vinou zranění navíc přišla o svoji ofenzivní zbraň – Deulofeua. Vše zatím nasvědčuje tomu, že body dnes zůstanou v Neapoli.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45+4'
45+2'
Neapol výrazně zpomalila tempo a v defenzívě se zatáhla. Zřejmě se bude snažit spíše bránit svůj dvoubrankový náskok.
43'
Victor Osimhen se omlouvá Lozanovi, protože v přečíslení dvou proti jednomu velmi nepřesně přihrál, čímž celou akci zazdil.
40'
Exekuce volného kopu se ujal Roberto Pereyra, který ale míč napral přímo do zdi.
39'
Kim Min-ča fauloval na hraně velkého vápna. Udinese bude zahrávat volný přímý kop z velmi zajímavé pozice.
37'
Roberto Pereyra v zápase pokračuje a také fasuje žlutou kartu za svůj nevybíravý skluz.
36'
Nyní se na zemi svíjí Roberto Pereyra, nicméně v jeho případě je pravděpodobné, že bude pokračovat.
35'
Eljif Elmas z levé strany efektně protančil do vápna a předložil míč na Di Lorenza, který mohl z osy hřiště pálit. Hrací předmět si ale přespříliš předkopl.
34'
Beto byl adresátem průnikové přihrávky za obranu. Ta ale mířila za obranu až příliš. Beto se už nacházel v postavení mimo hru.
33'
Udinese mělo k dispozici volný kop, který Roberto Pereyra rozehrál nákopem do pokutového území. Ten bez větších potíží odvrátila obrana Neapole.
31'
Neapol právě vstřelila branku! Domácí dnes školí Udinese z efektivity, teprve druhá střela na branku znamená druhý gól. Hirving Lozano skvěle využil otevřené obrany soupeře a našel na hraně šestnáctky naběhnutého PIOTRA ZIELIŃSKIHO, který zasekl a poslal míč přesně k pravé tyči.
29'
Victor Osimhen vysoko napadal brankáře Silvestriho, kterého donutil k velice nepřesnému výkopu. Ten skončil na kopačkách hráčů v modrém.
28'
André Anguissa byl adresátem nepřesné přihrávky z pravé strany na osu hřiště. O míč svedl tuhý boj, který však prohrál.
27'
Žlutá karta pro tým Udinese Calcio (Walace).
27'
Gerard Deulofeu nakonec vinou zranění v utkání pokračovat nebude. To je pro Udinese velká ztráta, neboť tím přichází o jednu z nejnebezpečnějších ofenzivních zbraní.
26'
ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Isaac Success.
25'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Juan Jesus).
24'
Gerard Deulofeu se odebral za pomezní čáru, uvidíme, zdali v zápase bude pokračovat.
23'
Gerard Deulofeu se stále nezvedl, i on si podobně jako Osimhen vyžádal ošetření.
22'
Gerard Deulofeu se zlobí, u pravé postranní čáry jej dle jeho úsudku fauloval Eljif Elmas. Útok Udinese tak skončil, píšťalka sudího však zůstala v klidu.
20'
Victor Osimhen sice kulhá, ale už je vypuštěn zpět na hrací plochu.
19'
Střelec zatím jediné branky Osimhen schytal nepříjemného šlapáka, po kterém se skácel k zemi. Přímo na trávníku nyní probíhá jeho ošetřování.
17'
Victor Osimhen je namlsaný, tentokrát to zkoušel nohou, avšak jeho pokus byl zblokován.
15'
Neapol právě vstřelila branku! Neapol skóruje hned z první větší příležitosti! Eljif Elmas z levé strany vyslal překrásný falšovaný centr na VICTORA OSIMHENA, který jen usměrnil míč do sítě.
14'
Zajímavě vypadal protiútok Udinese, které najednou mělo spoustu místa na útočné polovině, ale Roberto Pereyra vyslal přihrávku až příliš prudkou. Ta skončila v rukou Mereta.
13'
Tak teď nevím, jestli ze střední vzdálenosti Jaka Bijol střílel, či prudce přihrával, každopádně jeho pokus neprošel.
12'
Giovanni Di Lorenzo na útočné polovině nevybíravě zajel do Pereyry, míč tak zůstává v moci Udinese, sudí totiž odpískal faul.
11'
Pěkný centr posadil Hirving Lozano přesně na hlavu Osimhena, který ale nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.
10'
Stanislav Lobotka dostal těžkou přihrávku na hranu vápna, kterou tak tak zpracoval a raději vrátil míč dozadu.
10'
Neapol se po první velké šanci soupeře nepatrně zatáhla a snaží se uklidnit hru krátkými přihrávkami na vlastní polovině.
9'
Hirving Lozano dostal k pravé postranní čáře, odkud se rozhodl centrovat. Míč mu ale zřejmě nečekaně poskočil a centr tak letěl daleko za branku.
8'
Tak teď se Alex Meret opravdu zapotil! Střílený centr z pravé strany pohotově usměrňoval Gerard Deulofeu, gólu zabránil jen neskutečný reflex domácího gólmana.
7'
Victor Osimhen si počínal možná příliš sobecky, když se pár metrů před šestnáctkou rozhodl místo přihrávky kličkovat. O míč nakonec přišel.
6'
Exekuce volného kopu se ujal Piotr Zieliński, avšak ve vápně kraloval Jaka Bijol, který se vyhoupl ze všech nejvýš a odhlavičkoval míč mimo nebezpečí.
5'
Na pravém křídle kouzlil Hirving Lozano, kterého Pereyra zastavil jen za cenu faulu. Neapol má k dispozici volný kop ideální na centr do vápna.
4'
První střelu na branku si však trochu nečekaně připisují hosté, konkrétně Beto. Ten si navedl míč na osu hřiště a z hrany vápna vystřelil, jeho rána ale letěla přímo doprostřed branky.
3'
Eljif Elmas se protáhl po levém křídle a strhnul směr do pokutového území. Jeho následná střela ale trefila hned prvního blokujícího hráče.
2'
Neapol se neunáhlila k nějakému nesmyslnému nákopu, naopak, dlouho si přihrávala a postupně se dostala na útočnou polovinu. O průnikový pas na pravé křídlo se pak snažil André Anguissa, nicméně použil příliš mnoho síly.
1'
Úvodního výkopu se ujímají domácí, kteří nastupují v tradičních světle modrých dresech. Hosté dnes obléknou dresy černobílé.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Jesus, Kim Min-ča, Oliveira – Anguissa, Lobotka, Zieliński (C) – Lozano, Osimhen, Elmas.
Náhradníci: Idasiak, Marfella – Östigaard, Zanoli, Rui, Ndombèlé, Zedadka, Demme, Gaetano, Simeone, Raspadori, Zerbin, Politano.
Trenér: Luciano Spalletti

Udinese Calcio: Silvestri – N. Pérez, Bijol, Ebosse – Ehizibue, Lovrić, Walace, Arslan, Pereyra (C) – Beto, Deulofeu.
Náhradníci: Padelli, Piana – Abankwah, Guessand, Samardžič, Jajalo, Success, Ebosele, Pafundi, Nestorovski.
Trenér: Andrea Sottil

Rozhodčí: Giovanni Ayroldi.
Udinese Calcio

Udinese zatím prožívá na své poměry skvělou sezonu. Dosavadní zisk 24 bodů jej řadí na 8. místo, přičemž se drží v kontaktu s pohárovými pozicemi.

Za posledních šest ligových utkání Udinese hned pětkrát remizovalo a jednou prohrálo. Naposledy se představilo na hřišti Spezie, odkud si přivezlo bod za remízu 1:1.

Nejlepším střelcem týmu je portugalský útočník Beto, jenž doposud nastřílel 6 branek a je v první desítce tabulky střelců celé soutěže.
SSC Neapol

Neapol v letošní sezoně jede jako válec, v lize ještě neprohrála a 38 bodů ji pohodlně řadí na 1. místo tabulky. Druhý AC Milán ztrácí už propastných 8 bodů.

Azzurri vyhráli už deset ligových utkání v řadě, naposledy ztratili body 31. srpna, když doma remizovala s Lecce. Posledním, kdo se snažil přerušit úctyhodnou sérii bylo Empoli, které si však z Neapole odvezlo porážku 2:0.

Neapol má v první desítce tabulky střelců hned dva zástupce. Na samém čele je nigerijský útočník Victor Osimhen, jenž má na kontě 8 branek. Šestkrát se trefil Gruzínec Kviča Kvaratšelij.
Zdravím všechny fanoušky kvalitní italské kopané, vítejte u utkání 15. kola Serie A mezi týmy SSC Neapol a Udinese Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62