Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Fiorentina - 3. května 2023   18:00

Salernitana
10' Dia (Bradarić) • 59' Dia (Botheim) • 81' Dia
3:3
(1:1)
Fiorentina
36' González  (Dodô) • 71' Ikoné  (Bonaventura) • 84' Biraghi
Salernitana
Ochoa – Lovato, Gyömbér (14. Daniliuc), Pirola – Mazzocchi (90+2. Sambia), L. Coulibaly, Bohinen (60. Vilhena), Bradarić – Maggiore (60. Kastanos), Dia – Botheim.
Fiorillo, Sepe – Bonazzoli, Iervolino, Nicolussi, Piątek, Troost-Ekong.
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Igor (66. Ranieri), Biraghi – Castrovilli (60. Bonaventura), Mandragora (66. Duncan) – Ikoné, Barák (82. Sottil), González – Cabral (66. Jović).
Cerofolini, Vannucchi – Bianco, Brekalo, Kayode, Kouamé, Milenković, Saponara, Terzić, Venuti.

Dramatický zápas končí, oba kluby berou bod za remízu 3:3. Diváci nakonec sledovali zajímavý fotbal, který nabídl řadu zajímavých momentů před oběma brankami.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 1:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:15.
90+4'
90+4'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Alfred Duncan).
90+3'
Mnoho fandí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek nechce nyní chybovat.
90+2'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Pasquale Mazzocchi, přichází Junior Sambia.
90'
Podle dostupných statistik je počet střel na branku shodný, oba kluby mají po třech.
89'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat nad rámec poločasu.
87'
Hraje se především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže nyní dostat stabilněji do zakončení.
84'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Přímý kop, který následoval, dokázali hosté proměnit. Povedenou střelou tak metr nad zemí prostřelil brankáře i zeď CRISTIANO BIRAGHI.
84'
Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Domagoj Bradarić). Domácí hráč vidí po faulu na soupeře kartu.
82'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Riccardo Sottil.
81'
Salernitana právě vstřelila branku!
Nechybělo moc a dobře umístěnou střelu po zemi k tyči měl brankář Pietro Terracciano. Nakonec se ale raduje střílející hráč, který uspěl střelou na svou levou stranu. Prosazuje se BOULAYE DIA.
79'
Pokutový kop pro domácí? Pietro Terracciano podle všeho fauloval soupeře.
78'
Lorenzo Pirola se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale pomohl si útočným faulem. Míč pro hosty.
74'
Lucas Martínez měl obrovskou šanci, dostal se do příležitost, jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti výborně vytáhl brankář.
71'
Z ničeho nic se prosazuje po chybné domácí rozehrávce hostující celek, který dokázal po bleskové akci přenést míč před branku a zakončit. Prosazuje se JONATHAN IKONÉ. Asistence: Giacomo Bonaventura.
68'
Alfred Duncan hledal před brankou spoluhráče, ale obrana US si dokázala celkem snadno poradit.
66'
ze hřiště odchází Igor, přichází Luca Ranieri,
ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Luka Jović,
ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Alfred Duncan.
66'
Hostující celek chystá střídání, do hry půjde více hráčů.
65'
Souboje o míč se odehrávají především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do střeleckých pozic.
63'
Fiorentina nyní cítí příležitost s výsledkem něco udělat, ale zatím marně čeká na přesnější zakončení.
62'
Jonathan Ikoné hledal přihrávkou před branku spoluhráče, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.
60'
ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Grigoris Kastanos,
ze hřiště odchází Emil Bohinen, přichází Tonny Vilhena.

ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Giacomo Bonaventura.
59'
Tentokrát to domácím vyšlo a dostávají se do vedení, po rychlém přenesení hry a šikovné přihrávce se z dobré pozice před brankou prosazuje BOULAYE DIA. Asistence: Erik Botheim.
58'
Domácí jsou nyní aktivnější a snaží se o vypracování šancí.
58'
Pasquale Mazzocchi vybojoval díky aktivní hře míč pro spoluhráče na útočné polovině.
56'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Lucas Martínez).
54'
Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru, fotbalistům se musí v tomto prostředí hrát velmi dobře.
52'
Hraje se především na polovině hrací plochy, ani jeden celek nechce chybovat. Mnoho šancí momentálně k vidění není.
51'
Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Emil Bohinen).
51'
Hosutjící celek má k dispozici možnost rohového kopu, centr se snesl před branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.
48'
Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Flavius Daniliuc).
47'
Utkání pokračuje druhým poločasem, sledujeme klidnou pasáž hry a podle všeho ani jeden z trenérů neprovedl střídání.
46'
Jako první se prosadil domácí celek, hosté pak vy závěru poločasu dokázali srovnat stav zápasu na aktuálních 1:1.
45+2'
45'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Arthur Cabral).
44'
První dvě žluté karty patří hostujícímu celku, jehož hráči už musí hrát opatrněji.
43'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Gaetano Castrovilli).
42'
Domácí hráč byl soupeřem hodně důrazně dohraný, podle všeho přijde žlutá karta.
41'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut nakonec sudí k první části zápasu nastaví.
40'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Rolando Mandragora).
39'
Cristiano Biraghi si nechává od hlavního sudího vysvětlit posuzování předchozích zákroků.
36'
V závěru prvního poločasu se prosazuje hostující celek, který dokázal po rychlé akci vyrovnat. Nyní se hlavou po centru ze strany prosazuje NICOLÁS GONZÁLEZ. Asistence: Dodô.
35'
Domácí rozehrávali po aktivní hře rohový kop, centr se snesl před branku, ale Dodô odhlavičkoval míč do bezpečí.
33'
Gaetano Castrovilli se propracoval do zakončení, jeho rána z ostré pozice byla snadnou prací pro brankáře.
31'
Pietro Terracciano po nepřesné akci soupeře rozehrává. Následně ale balon získali domácí, kteří rychle otáčejí směr hry.
30'
Půlhodina hry je pryč, nyní sledujeme poklidnou pasáž hry, ani jeden celek se nemůže nyní stabilněji usadit před brankou soupeře.
27'
Lorenzo Pirola rozehrává od své branky, ale balon nestihl na hrací ploše, hrát tak budou fotbalisté Fiorentiny.
25'
Gaetano Castrovilli rozehrává rohový kop. Zajímavý moment pro hosty.
25'
Pasquale Mazzocchi rozehrává autové vhazování na obranné polovině, ale jeho tým přišel o míč.
23'
Sledujeme rychlý fotbal, ani jeden z klubů se nesnaží hrát pasivně. Fanoušci vytváří zápasu velmi dobrou atmosféru.
21'
Cristiano Biraghi a Rolando Mandragora si vyměnili míč a pokoušeli se rychle přesunout hru, ale obrana si poradila.
20'
Mnoho fotbalové krásy k vidění není, sledujeme souboje o míč na polovině hrací plochy.
16'
Pietro Terracciano rozehrává od své branky, následně se jeho tým dostal do zajímavé střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná.
15'
Lucas Martínez se dokázal vrátit na polovinu hrací plochy a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.
14'
ze hřiště odchází Norbert Gyömbér, přichází Flavius Daniliuc.
10'
Naprosto zaslouženě se domácí celek dostává do vedení, po rychlém přenesení hry se prosazuje z dobré pozice před brankou zakončující BOULAYE DIA. Asistence: Domagoj Bradarić.
9'
Lassana Coulibaly byl faulovaný po souboji se soupeřem, hrát tak budou fotbalisté domácího celku,
8'
Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji propracovat do střeleckých pozic.
7'
Brankář domácích rozehrává od své branky, se spoluhráči si několikrát vyměnil míč, ale nedokázali se rychle dostat do zakončení.
6'
Fiorentina kombinuje na útočné polovině, ale Antonín Barák nedokázal vyslat přesnější přihrávku na spoluhráče.
4'
Stejný hráč vybojoval autové vhazování poblíž půlící čáry, sledujeme klidnější pasáž hry.
4'
Domácí brankář rozehrává od své branky, Pasquale Mazzocchi to zkoušel individuálně, ale neuspěl.
2'
Domácí celek hraje ve tmavých dresech, hosté ve světlých. V poklidném tempu zápas začal.
1'

US Salernitana 1919: Ochoa – Lovato, Gyömbér, Pirola – Mazzocchi, L. Coulibaly, Bohinen, Bradarić – Maggiore, Dia – Botheim.
Náhradníci: Fiorillo, Sepe – Bonazzoli, Daniliuc, Iervolino, Kastanos, Nicolussi, Piątek, Sambia, Troost-Ekong, Vilhena.

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Igor, Biraghi – Castrovilli, Mandragora – Ikoné, Barák, González – Cabral.
Náhradníci: Cerofolini, Vannucchi – Bianco, Bonaventura, Brekalo, Duncan, Jović, Kayode, Kouamé, Milenković, Ranieri, Saponara, Sottil, Terzić, Venuti.
V posledním zápase dokázala Fiorentina vyhrát, na svém půdě porazila s přehledem Sampdorii 5:0. Naopak Salernitana jen remizovala s Neapolí 1:1. Celkově však domácí bodovali v posledních pěti zápasech a bodově se jim daří.
Favoritem zápasu jsou hosté, kteří jsou v tabulce na osmé pozici. Naopak domácí jsou až na čtrnácté pozici. Rozdíl mezi oběma kluby je 11 bodů.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky italského klubového fotbalu. V tomto zápase 33. kola, které se hraje neobvykle ve středu, proti sobě nastoupí Salernitana a Fiorentina.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62