Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Neapol - 21. ledna 2023   18:00

0:2
(0:1)
Neapol
45+3' Di Lorenzo  (Anguissa) • 49' Osimhen
Salernitana
Ochoa – Daniliuc (85. Sambia), Gyömbér (16. Lovato), Pirola, Bradarić – Candreva, L. Coulibaly, Nicolussi, Dia (85. Bonazzoli), Vilhena (74. Valencia) – Piątek.
Fiorillo, Sepe – Bohinen, Botheim, Capezzi, Iervolino, Kastanos.
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-čä, Rui – Anguissa, Lobotka, Zieliński (86. Ndombèlé) – Lozano (86. Politano), Osimhen (89. Simeone), Elmas.
Marfella, Sirigu – Bereszyński, Demme, Gaetano, Oliveira, Østigård, Raspadori, Zedadka, Zerbin.

Držení míče: 25 % : 75 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:15.
Je konec! Neapol zvládla duel na půdě Salernitany a vítězstvím 2:0 si upevnila první příčku. Po dvaceti minutách zakončoval Osimhen, ale Ochoa jej vychytal. Na opačné straně střílel Piatek, jenže i Meret byl připraven. V nastavení tak po krásné akci poslal Neapol do vedení Giovanni Di Lorenzo. Kráte po změně stran navíc navýšil náskok Neapole Victor Osimhen. Za domácí mohl snížit Piatek, ale trefil tyč. Hosté si tak vítězství pohlídali.
90+5'
90+5'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Tanguy Ndombèlé).
90+4'
Meret si dal pozor na přihrávku za obranu a schoval míč do rukavic. Neapol už s rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.
90+3'
Domácí zahrávali přímý kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde bez problémů zasáhla defenziva Neapole.
90+2'
Osimhen napadal rozehrávku Salernitany, nicméně obránce domácího celku před ním rozehrál na brankáře.
90'
Osimhen dostal přihrávku na levou stranu, jenže po čistém souboji upadl v pokutovém území. Sudí okamžitě ukazuje, že penaltu pískat nebude.
89'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Giovanni Simeone.
87'
Neapol udržela míč na polovině soupeře, jenže kombinace hostů skončila nepřesnou pobídkou mezi obránce.
86'
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Tanguy Ndombèlé,
ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano.
85'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Federico Bonazzoli,
ze hřiště odchází Flavius Daniliuc, přichází Junior Sambia.
84'
Mohlo být sníženo! Z hranice velkého vápna zakončil Piatek, ale jeho rána jen orazítkovala brankovou konstrukci!
83'
Na pravé straně bojoval o míč Piatek, jenže proti dvojici hráčů v modrém neměl polský útočník sebemenší šanci na úspěch.
82'
Lobotka skvěle pokryl míč tělem na polovině hřiště a přenesl těžiště hry na levé křídlo. Neapol pokračuje v postupné kombinaci.
80'
Hosté zahrávali další přímý kop. Jeho exekuce se ujal Zielinski, jehož projektil pravou nohou skončil vysoko nad břevnem.
79'
Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Lorenzo Pirola).
78'
Osimhen ani ve skluzu nedohnal přihrávku směřující na pravou stranu hrací plochy. Domácí Salernitana spěchá s rozehrávkou.
77'
Lassana Coulibaly poslal přihrávku na polovinu Neapole, ale Piatek jeho úmysl nepochopil. Míč tak propadl ke stoperům Neapole.
76'
Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Domagoj Bradarić).
75'
Flavius Daniliuc si brousil zuby na přihrávku na levou stranu, ale obětavý obránce se mu skluzem vrhl pod nohy a odehrál míč do autu.
74'
ze hřiště odchází Tonny Vilhena, přichází Diego Valencia.
73'
Osimhen měl menší zdravotní problémy, ale podle všeho bude schopen pokračovat.
72'
Domagoj Bradarić si na pravé straně nechtěl komplikovat rozehrávku a jednoduše odkopl míč do bezpečí.
71'
Victor Osimhen dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale Flavius Daniliuc jej čistým způsobem odstavil od míče.
70'
Do konce duelu zbývá posledních dvacet minut a Neapol bez problémů kontroluje své vedení.
69'
Osimhen prostrčil míč do pokutového území, jenže obránce ve vínovém dresu jeho postup zastavil skvělou poziční hrou.
68'
Rui se vydal podpořit ofenzivu hostujícího celku, ale nedokázal odcentrovat.
67'
Amir Rrahmani se jako stoper vysunul vysoko na polovinu Salernitany. Z levé strany poté centroval Lozano, ale trefil hlavu stopera.
66'
Neapol se znovu vydala vpřed, jenže akce hostujícího celku nevyústila v odcentrování do pokutového území. Di Lorenzo míč neudržel.
65'
Ochoa nakopl míč vpřed, jenže jeho nákop si pohlídal hostující stoper Kim. Piatek navíc v podobných soubojích potřebuje podporu.
64'
Victor Osimhen dostal přihrávku na hranici velkého vápna, nicméně vinou špatného zpracování se nedostal do zakončení.
63'
Lozano poslal přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže akce Neapole skončila ještě před odcentrováním.
62'
Piatek dostal přihrávku do pokutového území, jenže nedokázal přihrávkou pod sebe najít spoluhráče.
60'
Do dalšího zakončení se dral Victor Osimhen, jenže jeho hlavičku z malého vápna Ochoa skvěle vyrazil!
59'
Neapol má otěže dnešního souboje pevně v rukou. Obrana Salernitany sice občas získá míč, ale akce domácích mají rychlý konec.
58'
Do rozehrávky hostujícího celku se nyní musel zapojit brankář Meret. Jeho pobídka směřovala na levou stranu, kde neměl spoluhráče.
57'
Do zakončení se dral Lorenzo Pirola, jenže musel hlavičkovat ze záklonu a branku netrefil.
56'
Boulaye Dia táhl akci Salernitany po levé straně, jenže následně podklouzl a neudržel míč pro domácí mužstvo.
55'
Neapol se dostala vpřed po pravé straně. Giovanni Di Lorenzo si míč přehodil na levou nohu a raději rozehrál na spoluhráče z defenzivy.
54'
Flavius Daniliuc vhazoval na vlastní polovině. Domácí celek má obrovské problémy s přechodem na polovinu Neapole.
53'
Neapol už znovu kombinuje s míčem na kopačkách a postupně se tlačí vpřed. Defenziva Salernitany ale drží kompaktní blok.
52'
Další přímý kop Neapole rozehrál z pravé strany právě Hirving Lozano. Jeho pobídku přizvedl zakončující Rrahmani vysoko nad domácí branku.
51'
Lozano si pokryl míč před napadajícím soupeřem a následně byl faulován. Neapol vlétla do druhého poločasu ve vysokém tempu.
49'
Neapol právě vstřelila branku! Neapol přidává druhou branku krátce po změně stran! Zakončení zpoza velkého vápna se po odrazu odchýlilo do brankové konstrukce. Odražený míč si našel VICTOR OSIMHEN, který míč doklepl do sítě!
48'
André Anguissa uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště. K odraženému míči se ale dostali fotbalisté v dresu Salernitany.
47'
Lobotka zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho centr se snesl k zadní tyči, ale důrazný obránce Kim se přes svého strážce do zakončení nedostal.
46'
Domácí obstarali výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Salernitana potřebuje výrazně zlepšit svou aktivitu směrem vpřed.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Neapol. Po dvaceti minutách zakončoval Osimhen, ale Ochoa jej vychytal. Na opačné straně střílel Piatek, jenže i Meret byl připraven. V nastavení tak po krásné akci poslal Neapol do vedení Giovanni Di Lorenzo.
45+3'
45+3'
Neapol právě vstřelila branku! Neapol se nakonec ještě před přestávkou dostává do vedení! Po nádherné kombinaci prošel do pokutového území André Anguissa, který přihrál pod sebe a osamocený GIOVANNI DI LORENZO napálil míč pod břevno!
45+2'
V závěru nastavení zahrávala Neapol rohový kop. Jeho exekuce se ujal Eljif Elmas, ale Osimhen se přes dva obránce do zakončení nedostal.
45'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Kim Min-čä).
44'
Před domácí branku přiletěl další centr z levé strany, nicméně ani Osimhen ani Lozano na balón nedosáhli. Míč propadl do zámezí.
43'
Eljif Elmas se v pokutovém území sice dostal k odraženému míči, jenže si nepotykal se zpracováním a Lorenzo Pirola míč odkopl.
42'
Osimhen se dral za míčem do pokutového území, ale obrana soupeře míč odkopla do bezpečí. Domácí jsou u odražených míčů o krok dříve.
41'
Ochoa si hlasitě zakřičel, vyrazil na malé vápno a schoval míč do rukavic. Mexický brankář zatím nedává střelcům Neapole moc šancí.
40'
Ani další přímý kop Neapole nebezpečí pro domácí branku nepřinesl. Obrana Salernitany míč odhlavičkovala od přední tyče.
39'
Giovanni Di Lorenzo si skvěle pokryl míč a Lorenzo Pirola jej ostrým skluzem poslal k zemi. I tento zákrok se obešel bez karty.
38'
Salernitana kombinuje na levé straně, jenže se nedostává do blízkosti pokutového území Neapole.
37'
Krzysztof Piątek si tělem skvěle pokryl míč a důrazný Kim jej fauloval. Salernitana tak bude rozehrávat z vlastní poloviny.
36'
Osimhen si skutečně nepohlídal své postavení, a proto zůstává skóre bezbrankové.
35'
Předchozí situaci ještě zkoumá VAR.
34'
Osimhen sie protlačil míč za záda domácího brankáře, ale asistent rozhodčího okamžitě odmával ofsajd.
33'
Kim potáhl míč na polovinu Salernitany, nicméně nikdo v modrém se mu neuvolnil do prostoru. Salernitana drží pevný defenzivní blok.
32'
Osimhen se dral do pokutového území, jenže si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
31'
Eljif Elmas dostal přihrávku na levou stranu hřiště, jenže si netroufl na odcentrování. Neapol postupně zvyšuje tlak na polovině domácích.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Oba týmy navíc měly dobrou příležitost.
29'
Eljif Elmas zhatil ofenzivní snažení Neapole nedovoleným zákrokem. Salernitana tak může uklidnit dění na trávníku.
28'
Hostující celek kombinuje na polovině Salernitany, nicméně kombinace hostujícího celku se zatím odehrává daleko od pokutového území.
27'
Mário Rui vhazoval na pravé straně hrací plochy. Neapol se postupnou kombinací vrátila k rozehrávce v zadních řadách. Domácí zatím drží blok.
26'
Neapol měla k dispozici další rohový kop, jenže prudký centr tentokrát přizvedl obránce Salernitany mimo šestnáctku.
25'
Kim získal odražený míč v blízkosti velkého vápna a rozjel další akci Neapole. V závěru se do zakončení dral Osimhen, který v těžké pozici netrefil branku.
24'
Lobotka dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, kde byl faulován. Neapol bude mít k dispozici rozehrávku přímého kopu.
23'
Hostující gólman si dal následně pozor na centr z pravé strany a schoval míč do rukavic. Neapol už opět pospíchá vpřed.
22'
Krzysztof Piątek se individuálně probil do velkého vápna, kde si míč přehodil na levačku, jenže jeho ránu gólman vyrazil na roh!
21'
Domagoj Bradarić dostal přihrávku do běhu na pravou stranu hřiště, jenže obránci Neapole jej včas dostoupili a nenechali jej odcentrovat.
20'
Neapol zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, ale Osimhenovu utajenou ránu Ochoa se štěstím vyrazil!
18'
Slovenský stoper Norbert Gyömbér opouští stadion v slzách. Podle všeho je to bolestivé zranění.
17'
Lobotka trefil soupeře šlapákem a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
16'
ze hřiště odchází Norbert Gyömbér, přichází Matteo Lovato.
15'
Kim se na poslední chvíli vrátil do vlastní šestnáctky a před domácím útočníkem odhlavičkoval míč do bezpečí.
14'
Lobotka poslal přihrávku na pravou stranu, nicméně akce hostujícího celku zakončení nepřinesla. Jeden z domácích obránců míč odehrál ve skluzu.
13'
Po delší době zahrozili také domácí, jenže nepovedený centr z pravé strany skončil bez teče mimo hrací plochu.
11'
Další akci Neapole zastavil odmávaný ofsajd. Domácí si mohou odpočinout.
10'
Neapol zahrávala rohový kop. Centr z levé strany ale domácí obrana se štěstím odvrátila.
8'
Hosté kombinují na polovině Salernitany, ale jejich kombinace se zatím odehrává daleko od pokutového území.
6'
Kim ustál souboj s domácím útočníkem a odhlavičkoval míč mimo nebezpečné území. Neapol může pokračovat v ofenzivě.
5'
Ochoa si dal pozor na vysoký centr z pravé strany a schoval míč do rukavic. Domácí brankář s rozehrávkou nespěchá.
4'
Na levé straně se za míčem hnal Tonny Vilhena, jenže prudkou pobídku nemohl dohnat na trávníku. Vhazovat bude hostující Neapol.
3'
Neapol je v úvodu duelu aktivnějším týmem. Další nákop za domácí obranu ale skončil v rukavicích brankáře.
1'
Hostující Neapol obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Vedoucí celek Serie A dnes potřebuje získat další tři body.
1'

US Salernitana 1919: Ochoa – Daniliuc, Gyömbér, Pirola, Bradarić – Candreva, L. Coulibaly, Nicolussi, Dia, Vilhena – Piątek.
Náhradníci: Fiorillo, Sepe – Bonazzoli, Bohinen, Botheim, Capezzi, Iervolino, Lovato, Kastanos, Sambia, Valencia.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-čä, Rui – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Lozano, Osimhen, Elmas.
Náhradníci: Marfella, Sirigu – Bereszyński, Demme, Gaetano, Ndombèlé, Oliveira, Østigård, Raspadori, Politano, Simeone, Zedadka, Zerbin.
US Salernitana 1919

Domácí Salernitana se podle očekávání pohybuje v dolních patrech ligové tabulky, ale zatím se drží mimo sestupové vody. Po osmnácti kolech má totiž na kontě osmnáct bodů a zatím drží šestnáctou pozici. Na záchranu má tak k dobru náskok devíti bodů. Doma navíc Salernitana umí pravidelně bodovat. V posledním kole ale padla 2:8 na hřišti Bergama.
SSC Neapol

Hostující Neapol v letošním ročníku podává fantastické výkony. Po osmnácti kolech má na kontě čtyřicet sedm bodů a zatím vévodí Serii A. Na druhé AC Milán má k dobru devítibodový náskok. Na hřištích soupeřů v letošním ročníku ztratila Neapol pouze pět bodů. Navíc se pyšní nejlepším útokem a druhou nejlepší obranou v celé soutěži. Naposledy doma rozstřílela 5:1 Juventus. V týdnu ale padla v rámci Coppa Italia 2:3 po penaltách s Cremonese.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62