Serie A - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Empoli - 15. května 2023   20:45

Sampdoria
34' Zanoli (Quagliarella)
1:1
(1:0)
Empoli
90+3' Piccoli  (Ebuehi)
Sampdoria
N. Ravaglia – Günter, Nuytinck, Amione (81. Murru) – Zanoli, Winks, Rincón, Augello – Djuričić – Quagliarella (C) (66. Lammers), Gabbiadini.
Türk, Tantalocchi – Cuisance, Murillo, Malagrida, Segovia, J. Rodríguez, De Luca, Paoletti, İlkhan, Oikonomou.
Feliciani – De Meo, Pagnotta
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Empoli
Vicario – Ebuehi, Walukiewicz (32. Ismajli), Luperto (C), Parisi – Grassi (85. Akpa-Akpro), Marin – Baldanzi (56. Pjaca), Henderson (56. Destro), Cambiaghi (85. Piccoli) – Caputo.
Perisan, Ujkani – Bandinelli, Fazzini, Tonelli, Haas, Cacace, E. Vignato.

Je dobojováno. Ve druhé půli jsme viděli velice slušnou hru ze strany domácích, jenže pokud se už Sampdoria dostala do šance, tak to skončilo buď mimo, nebo se blýskl gólman Vicario, jako například proti přímému kopu Gabbiadiniho. Čau utíkal a už to vypadalo, že se domácí dočkají výhry. Jenže v nastaveném čase dostal prostor pro střelu z vápna Roberto Piccoli a povedlo se mu překonat marně zasahujícího Ravagliu. Zápas tak skončil výsledkem 1:1 Sampdoria je poslední s 18 body, Empoli se tímto výsledkem definitivně zachránilo a momentálně je s 39 body na 14. místě.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:8. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:14.
90+5'
90+4'
Sampdoria u míče, ale nevypadá to, že by se domácí ještě hnali za tím, aby rychle odpověděli.
90+3'
Empoli právě vstřelilo branku!
Tak domácí to s nulou nezvládli. Hosté se dostali do prostor u vápna, zprava přišla Ebuehiho přihrávka na ROBERTA PICCOLIHO, ten dokázal svou střelu tak trochu schovat za obránce a pokusem po zemi překonal marně zasahujícího Ravagliu – 1:1.
90+2'
Útočný faul domácích, Empoli to ještě zkusí nějakým protiútokem.
90+1'
Z dálky to zkusil hostující Piccoli, tohle šlo po zemi několik metrů vedle Ravagliovy branky.
89'
Hra se přesunula na opačnou stranu, vše ale skončilo nepovedeným centrem. Vicario měl hromadu času na poklidný zákrok.
88'
Centr před Ravagliu, ten si nadvakrát poradil s vysokým míčem a dokázal jej skrýt pod sebou.
87'
Na útočné polovině to ale hostům vůbec nejde, chybí tomu moment překvapení.
86'
Následovala nepovedená standardka domácích, Empoli jde pomaličku do protiútoku.
85'
Za přidržení protivníka a následné řeči dostal žlutou kartu hostující Fabiano Parisi.
85'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
85'
ze hřiště odchází Nicolò Cambiaghi, přichází Roberto Piccoli.
84'
Střídání se chystá i na straně Empoli.
83'
Sampdoria se nikam zvlášť nehrne, je vidět, že domácí by rádi udrželi čistý štít bez inkasované branky.
82'
Z levé strany to na náhodu zkusil hostující Cambiaghi, jeho rána ale letěla metry nad Ravagliovu branku.
81'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Bruno Amione, přichází Nicola Murru.
80'
Empoli kombinuje na půlce, přihrávek je opravdu hodně, ale nic, co by mělo obranu Sampdorie vystrašit.
78'
Po centru z pravé strany se po míči vrhal Caputo, ale na branku svou hlavičku neusměrnil.
77'
A aby to domácím nebylo líto, tak žluté varování za nedovolený zákrok obdržel Manolo Gabbiadini.
76'
Gabbiadini dnes velmi touží po gólu, opět si naskakoval na centr a opět jen tak sklepával, ale zatím mu prostě není přáno.
75'
Zase se nám žlutilo, za další nepříjemný faul byl potrestán hostující Nicolò Cambiaghi.
74'
Dlouhé vhazování do vápna Empoli, hosté po krátkém boji zvládli hru dostat blíže středu.
72'
Další žlutá karta, nyní na straně Empoli. Za ostrý skluz ji dostal Marko Pjaca.
71'
Hezký signál do vápna na Gabbiadiniho, jeho sklepnutí bylo ale ještě před brankářem zablokováno.
70'
Přímý kop pro Sampdorii, uvidíme centr z levé strany.
69'
Na opačné straně ale platilo to samé, když Zanoli posunul na Winkse, který ale vystřelil vysoko nad.
68'
Empoli v jakémsi tlaku u pokutového území, jenže s přesností si hosté zrovna netykají.
66'
ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Sam Lammers.
66'
Moc pěkná kombinace mezi Caputem a Cambiaghim, jenže finální střela skončila o velký kus vedle.
65'
Caputo se nedokázal dostat přes Rincóna a i když sám reklamoval faul, tak se bude rozehrávat proti Empoli, neboť se s míčem dostal mimo hrací plochu.
63'
Už to vypadalo, že se po rychlé kombinaci dostane hostující Ebuehi před brankáře, jenže si v rozhodujícím okamžiku dal míč daleko od nohy a Ravaglia si už pak poradil!
62'
Další z ostrých soubojů o míč, Nuytinck přibrousil Destra, tohle se obešlo ale bez karty.
61'
Domácí celkem pokračuje ve zlepšeném výkonu, Empoli je nyní zatlačeno před vlastní vápno.
59'
Žlutá karta na straně Sampdorie, za zákrok na Luperta ji dostal FIlip Djuričić.
57'
Na stadionu panuje výborná atmosféra, kotel domácích neúnavně zpívá.
56'
ze hřiště odchází Tommaso Baldanzi, přichází Marko Pjaca.
56'
ze hřiště odchází Liam Henderson, přichází Mattia Destro.
55'
Sampdoria je teď jasně lepším týmem, hráči chtějí alespoň závěr sezóny odehrát tak, aby udělali fanouškům radost.
55'
Quagliarella to zkoušel tak trochu na náhodu a střelu z pravé strany poslal až takřka přes ochrannou síť na tribunu za brankou.
53'
Po rohu vznikly před Vicariem zmatky, on a ani jeho spoluhráči nebyli chvíli schopni odkopnout.
52'
Přímý kop domácích. I když to bylo z velké dálky, tak to Gabbiadini zkusil přímou ranou a Vicario musel vyrážet na roh!
51'
Nehrajeme, neboť trenér domácích diskutuje s hlavním sudím ,Je to ale celkem v přátelském duchu.
49'
Ravaglia má míč ve svých rukavicích a pozvolna se chystá k rozehrávce.
47'
I úvod druhé půle je za asistence dýmovnic, na polovině hostů je zhoršená viditelnost.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první půle, do které měli lepší vstup hosté a dokázali si vytvořit několik zajímavých šancí. Jenže koncovka nebyla přesná, nebo se výtečně předvedl gólman Ravaglia. S postupem času se začala osmělovat i Sampdoria, dlouho ovšem bez velkých šancí. Přesto se domácí dočkali branky, byť to nebylo po nějaké velké možnosti. Po centru z levé strany se k zakončení dostal Alessandro Zanoli a střelou o zem překvapil brankáře Vicaria. Byla to zatím jediná gólová akce prvního poločasu a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45+3'
45+2'
Ravaglia šel po vysokém centru z pravé strany, vypadalo to jako snadná práce, ale nakonec to musel řešit hned nadvakrát.
43'
Žlutá karta na straně Empoli, za zákrok na Djuričiće ji obdržel Alberto Grassi.
42'
Lehce tečovaný centr do vápna Sampdorie, jeden z domácích obránců míč odhlavičkoval.
40'
Málem tu byl druhý gól Sampdorie, když Quagliarellova křížná hlavička skončila jen těsně vedle branky, ale nakonec bylo vzrušení zbytečné, neboť jeden z jeho spoluhráčů byl už v předcházející fázi akce v ofsajdu.
39'
Hosté potáhli akci pravou stranou, jenže v ofsajdovém postavení se ocitl Caputo a bylo po možné šanci.
37'
Zase tu byla kratičká pauza, rozhodčí zkontroloval dva ležící hráče, tentokrát to ale na ošetření nebylo.
36'
Empoli teď musí přidat, inkasovaná branka je pro hosty nepříjemnou fackou.
34'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí ale pokračovali v útočení a dočkali se gólu. Po kombinaci na levé straně odcentroval Quagliarella, míč se ve vápně dostal k ALESSANDRO ZANOLIMU a jeho střela po odrazu o zem zapadla za překvapeného Vicaria – 1:0!
34'
Roh se hostům nevyvedl a dokonce tu byl brejk Sampdorie. Ten zakončoval Quagliarella, rána byla zablokována.
33'
Ravaglia vytáhl pěkný zákrok proti střele zpoza vápna. Míč nepříjemně skákal a navíc na malém vápně přeběhl jeden z hráčů Empoli. Gólman Sampdorie vyrazil na roh.
32'
ze hřiště odchází Sebastian Walukiewicz, přichází Ardian Ismajli.
31'
Hosté budou muset střídat. Sebastian Walukiewicz má i přes proběhlé ošetření problémy a zápas tak pro něj končí.
30'
Zase trochu úpadek tempa, hosté drží míč, nikam se neženou a do svých kombinací zapojují i brankáře Vicaria.
28'
Je tu první žlutá karta utkání, za skluz na půlce ji zaslouženě dostal Bruno Amione.
27'
Empoli zahajuje další postupnou akci od vlastní branky, kombinaci rozjíždí Vicario.
25'
Hosté měli další velkou šanci. Marinovu střelu gólman Ravaglia pouze vyrazil před sebe a hned na něj dotírali Caputo a Baldanzi. Jenže se nedohodli, kdo bude dorážet a míč poslali nakonec vedle!
24'
Domácí Filip Djuričić zajel do protihráče a mohl být rád, že za tento útočný faul nedostal žlutou kartu.
23'
Další akce Empoli skončila pouze centrem z pravého křídla, tohle si Ravaglia v klidu stáhl do rukavic.
23'
Akce hostů. Po kombinaci na pravé straně přiklepával na spoluhráče Baldanzi a následná střela z první šla jen kousíček nad Ravagliovo břevno.
21'
Nechytatelný pas na Baldanziho, ten se sice snažil, co jen mohl, ale míč na hrací ploše nezastihl.
19'
Po akčnějších minutách tu máme menší pokles tempa, sledujeme hru daleko od obou branek.
17'
Z velké dálky to zkoušel Harry Winks, jeho ráně ale scházela přesnost a skončila vysoko nad bránou.
16'
Sebastian Walukiewicz sice odkulhal mimo hrací plochu, vpadá to ale, že po ošetření bude moci pokračovat.
15'
Máme tu krátkou pauzu, po střetu s domácím Quagliarellou zůstal ležet Walukiewicz. Probíhá jeho ošetření.
13'
Obrovská šance domácích na otevření skóre! Zleva přišel pas do vápna, následovalo sklepnutí na zcela volného Zanoliho, jenže ten zblízka branku dokázal překopnout!
11'
Sampdoria se začíná po slabším úvodu trochu zvedat, platí to hlavně v držení míče.
10'
A nakonec z toho bylo i zakončení, Vicario ale zasahovat nemusel, neboť hlavička zblízka šla nad bránu.
9'
Sampdoria se snad vůbec poprvé dostala na útočnou polovinu a po zákroku na Quagliarellu tu bude přímý kop.
8'
Empoli bude pokračovat v útočení, nyní se totiž pískal nedovolený zákrok u pomezní čáry.
7'
Hosté se dostávají do tlaku. Nyní levou stranou zasprintoval Cambiaghi, dal si to na střed a pak vyslal křížnou střelu. Ta neletěla zase tak moc vedle Ravagliovy branky!
6'
Další pokus hostů, nyní to byla střela z hranice vápna, ta však byla zablokována.
5'
První velká šance utkání! Hosté se dostali k míči, zleva přilétl centr na vápno, kde se po něm natáhl Caputo a špičkou sklepával na branku. Ravaglia ale předvedl dobrý zákrok na zemi a zabránil úvodnímu gólu.
4'
Malá domů na Ravagliu, ten si s rozehrávkou dává docela načas. Nemá totiž komu.
3'
Sampdoria u míče, domácí hráči ale zatím kombinují pouze na vlastní polovině.
2'
Utkání začalo v mlžném oparu, který zavinili diváci, kteří dnes na stadion nepřišli zrovna v nejhojnějším počtu. Zřejmě i nějaký ten protest proti výsledkům, které pro klub znamenaly sestup.
1'

UC Sampdoria: N. Ravaglia – Günter, Nuytinck, Amione – Zanoli, Winks, Rincón, Augello – Djuričić – Quagliarella (C), Gabbiadini.
Náhradníci: Türk, Tantalocchi – Lammers, Murru, Cuisance, Murillo, Malagrida, Segovia, J. Rodríguez, De Luca, Paoletti, İlkhan, Oikonomou.

Empoli FC: Vicario – Ebuehi, Walukiewicz, Luperto (C), Parisi – Grassi, Marin – Baldanzi, Henderson, Cambiaghi – Caputo.
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Bandinelli, Fazzini, Tonelli, Akpa-Akpro, Haas, Cacace, Piccoli, Ismajli, Pjaca, Destro, E. Vignato.

Rozhodčí: Feliciani – De Meo, Pagnotta.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Luigi Ferraris začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Ermanno Feliciani, kterému budou na pomezí asistovat Pasquale De Meo a Orlando Pagnotta.
UC Sampdoria

Domácí tým je v tuto chvíli na posledním místě tabulky se 17 body a má jistý sestup do Serie B. Sampdoria nevyhrála už sedm zápasů v řadě a v posledních třech nedala ani gól. Naposledy se tým představil na trávníku Udinese, kde skórovali Pereyra a Masina a Udinese vyhrálo v klidu 2:0.

Empoli FC

Hosté jsou na 14. místě s 38 body a na sestupové příčky má náskok osmi bodů. Forma je u Empoli ale rozhodně lepší, neboť poslední dva zápasy mužstvo vyhrálo. Oba byly na domácím trávníku a po výsledcích 3:1 proti Bologni a 2:1 proti Salernitaně si Empoli připsalo důležité body.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 35. kola mezi týmy UC Sampdoria a Empoli FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62