Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Fiorentina - 6. listopadu 2022   15:00

0:2
(0:1)
Fiorentina
4' Bonaventura  (Dodô) • 58' Milenković  (Biraghi)
Sampdoria
Audero – Bereszyński (C), A. Ferrari (66. Vieira), Colley, Amione (37. Murillo) – Léris, Villar (66. Quagliarella), Djuričić, Augello (71. Murru) – Caputo, Montevago (46. Gabbiadini).
Contini – Rincón, Yepes, Malagrida, Tantalocchi, Trimboli.
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô, Milenković, Lu. Martínez (46. Igor), Biraghi (C) – Bonaventura, Mandragora (83. Saponara), Duncan (65. Amrábat) – Ikoné, Jović (46. Cabral), Kouamé (83. Barák).
Cerofolini, Gollini – Maleh, Terzić, Ranieri, Venuti, Żurkowski, Bianco, Distefano.

Sampdoria pokračuje ve velice špatném vstupu do letošní sezóny, když na domácím stadionu nestačila na Fiorentinu. O pohodlném vítězství Fialek rozhodl již ve čtvrté minutě utkání Giacomo Bonaventura, na jehož gól po necelé hodině hry navázal krásnou hlavičkou Nikola Milenković. Konec. Sampdoria 0 Fiorentina 2.
90+3'
90+2'
Francesco Caputo se dostal k odraženému míči na hranici šestnáctky a pohotovou přízemní střelou mířil k levé tyči, Pietro Terracciano u ní byl ale včas. Stále 0:2.
89'
Nejlepším hráčem Sampdorie v dnešním utkání jsou fanoušci v kotli, kteří neustále mávají vlajkami, zpívají chorály a ženou svůj tým alespoň za čestným gólem.
87'
Giacomo Bonaventura mohl skórovat po pěkné kombinaci v blízkosti pravé tyče, prudkou střelou z úhlu ale mezi nohama Emila Audera nepropálil!
86'
Pokud se náhodou ptáte, jak si v dnešním utkání v Sampdorii vedl Antonín Barák, tak český reprezentant přišel na hřiště před pár okamžiky jako střídající hráč.
85'
Do konce zápasu zbývá odehrát pět minut a Fabio Quagliarella si tentokrát nabíhal na kolmý pas na levém křídle, jenže se ocitl v ofsajdu a hra byla přerušena.
84'
Fabio Quagliarella už se na to nemohl dívat a jako zkušený mazák zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, bohužel pro Sampdorii ale jeho rána zamířila vysoko nad.
83'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Riccardo Saponara.
83'
ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Antonín Barák.
82'
Filip Djuričić měl velkou šanci, když si uprostřed šestnáctky naběhl na zpětnou přihrávku, jeho přízemní střela ale byla hosty zablokována!
81'
Po dlouhé době se vydala směrem kupředu Sampdoria a do šestnáctky přilétl centr z pravé strany, ve vápně ovšem nebyl nikdo a Pietro Terracciano míč stáhl.
80'
Christian Kouamé číhal na vzdálenější levé tyči, kam přilétl nádherný střílený centr z pravé strany, do zakončení se ovšem o krok nedostal. Velká škoda.
79'
Arthur Cabral se otáčel s míčem uprostřed šestnáctky a už si ho rovnal na pravačku, nakonec se ale do zakončení nedostal. Sampdoria hrozící nebezpečí uhasila.
78'
Arthur Cabral se ocitl na levém křídle v kleštích a jeden ze dvou protihráčů mu zřejmě po pádu na trávník přišlápl ruku. Byli tam Jeison Murillo a Ronaldo Vieira.
77'
Sampdoria se v průběhu dnešního utkání dostala k pouze jedné střele na bránu, což je hodně slabá bilance na to, že domácí hráči aktuálně bojují o záchranu.
75'
Patnáct minut do konce zápasu. Fiorentina kontroluje vývoj zápasu a na hřišti Sampdorie vede o dva góly, o které se postarali Giacomo Bonaventura a Nikola Milenković.
74'
Fiorentina mohla mít obrovskou šanci po kolmé přihrávce do šestnáctky, jenže míč se odrážel pro hosty tak nešťastně, že se nakonec k ohrožení brány nedostali.
73'
Ronaldo Vieira přišel před pár okamžiky na hřiště a ihned se zapojil do hry, když nevybíravě poslal k zemi jednoho z hostujících fotbalistů. Fiorentina vede 2:0.
72'
Ve tvářích fanoušků Sampdorie už je vidět, že si přejí konec. Jejich milovaný klub se trápí a prožívá nejhorší vstup do sezóny od roku 1947. Z 12 zápasů šest bodů.
71'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Nicola Murru.
69'
V prvním poločase byla hra poměrně hodně kouskována a zároveň dramatická, protože se dvakrát zkoumalo video. Po přestávce je hra naopak velmi plynulá.
68'
Giacomo Bonaventura chtěl na levém křídle vysunout Christiana Kouamého, tomu ale zkřížil cestu Jeison Murillo a rychle odkopl míč za postranní čáru.
66'
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Fabio Quagliarella.
66'
ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Ronaldo Vieira.
65'
ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Sofján Amrábat.
64'
Fiorentina hru po vstřelení druhého gólu hodně uklidnila a snaží se především poctivě bránit, což se jí daří na jedničku. Fialky vedou v Janově o dva góly. Je to 0:2.
63'
Alex Ferrari se výrazně snaží oživit hru domácího týmu a na ose hřiště je aktivní, zatím se mu ale nepodařilo dostat do nějakého nebezpečného zakončení.
61'
Do pokutové území Fiorentiny začal létat jeden centr za druhým a domácí fotbalisté výrazně ožili. Poslední centr z pravého křídla se ale nepovedl a skončil v zámezí.
58'
Fiorentina právě vstřelila branku! Cristiano Biraghi rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a na přední tyči se nádherně pověsil do vzduchu NIKOLA MILENKOVIĆ, který hlavičkou zamířil pod břevno! Asistence: Cristiano Biraghi.
57'
Cristiano Biraghi krásně odcentroval z levého křídla a uprostřed šestnáctky hlavičkoval nikým neatakován Giacomo Bonaventura, jeho pokus ale zamířil nad.
56'
Fialky po přestávce na nic nečekají a snaží se opět o brzké vstřelení gólu, aby se dostaly do dvoubrankového vedení. Současný vývoj zápasu mají pod kontrolou.
54'
Christian Kouamé měl na pravé straně šestnáctky co dělat, aby ještě stačil míč odehrán před brankovou čárou, nakonec se mu to ale povedlo a hráli domácí.
53'
Fiorentina byla v závěru prvního poločasu, nad jehož rámec se nastavovalo sedm minut kvůli videu a ošetřování, pod velkým tlakem, nakonec mu ale odolala.
52'
Alex Ferrari se pokusil na opačné straně vyrovnat přízemní střelou zpoza šestnáctky, která se otřela o jednoho z bránících hráčů a minula vzdálenější levou tyč.
51'
Hned vzápětí Cristiano Biraghi krásně odcentroval z levého křídla a na přední tyči hlavičkoval hodně mimo nabíhající Giacomo Bonaventura. Stále je to 0:1.
50'
Cristiano Biraghi rozehrál na pravém křídle standardní situaci nakrátko a Christian Kouamé se snažil něco vymyslet na přední tyči, jeho střela z ostrého úhlu ale byla zablokována a na bránu neprošla.
48'
Rolando Mandragora měl před zraky střídaček v souboji o vysoký míč nohu příliš nahoře a málem nakopl protihráče do hlavy, nakonec ale sám skončil na zemi.
47'
Tommaso Augello se uvedl krátce po přestávce prudkou střelou zpoza šestnáctky, která byla nepřesná a o pořádný kus minula levý horní roh hostující brány.
46'
ze hřiště odchází Lucas Martínez, přichází Igor.
46'
ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Arthur Cabral.
46'
ze hřiště odchází Daniele Montevago, přichází Manolo Gabbiadini.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:08.
Fiorentina vstoupila do zápasu velice dobře a již ve čtvrté minutě otevřel skóre po nádherné kombinační akci Giacomo Bonaventura. Fialky měly i další šance, jenže nevyužily, a když už byla nařízena penalta v jejich prospěch, tak po přezkoumání videa byla odvolána. Jedinou slibnou šanci domácích měl v závěru prvního poločasu Francesco Caputo, který pálil těsně nad. Skóre po prvním poločase duelu. Sampdoria 0 Fiorentina 1.
45+7'
45+7'
Fialky se v závěru nastavení prvního poločasu probudily k životu a po rohovém kopu pokračovali v útoku, centr z pravé strany ale lapil brankář Emil Audero.
45+6'
Sampdoria dostala svého soupeře pod velký tlak a z levého křídla mířil do ohně další nebezpečný přízemní centr, hosté ho ovšem na přední tyči odvrátili.
45+3'
Francesco Caputo se nádherně otočil s míčem v blízkosti šestnáctky a napřáhl k prudké střele pravačkou, která zamířila těsně nad bránu!
45+2'
Sampdoria se snaží ještě před koncem prvního poločasu vyrovnat, jenže centr z levého křídla byl na přední tyči odvrácen a Fiorentina nadále hájí své těsné vedení.
45'
Tommaso Augello si narazil míč na levém křídle se spoluhráčem a jejich kombinace mohl využít Daniele Montevago, jeho střela z hranice vápna ale byla zablokována.
44'
Giacomo Bonaventura odvedl dobrou práci před vlastní bránou, kde se snažil protlačit do zakončení po centru z levé strany Mehdi Léris, jenže fauloval.
43'
Fiorentina byla v úvodu zápasu hodně nebezpečná, jenže během posledních minut se jí nedaří a směrem kupředu jsou naopak nebezpečnější domácí hráči.
40'
V blízkosti pokutového území došlo k dalšímu spornému momentu, ani tentokrát se ale fotbalisté Sampdorie odpískání volného přímého kopu nedočkali. Hraje se.
38'
Pietro Terracciano vyběhl daleko ze své brány a vypadalo to, že míč chytá do koše až za úrovní hranice pokutového území a zkoumalo se video. Brankář mohl kvůli ruce obdržet červenou kartu.
37'
Během posledních minut je hra neskutečně hodně kouskována a téměř vůbec se nehraje. Odhaduji, že nad rámec prvního poločasu bude nastaveno 5 minut.
37'
ze hřiště odchází Bruno Amione, přichází Jeison Murillo.
36'
Fotbalista Sampdorie už je za potlesku fanoušků v hledišti odnášen z hrací plochy na nosítkách.
35'
Jeden z hráčů Sampdorie zůstal ležet na hranici šestnáctky Fiorentiny a vypadá to na krvavé zranění. Na hřišti už jsou nosítka a vypadá na to nucené střídání.
34'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát něco málo přes deset minut, už teď je ale jasné, že se bude hodně nastavovat, protože se dlouho zkoumal systém VAR.
32'
Hlavní rozhodčí si není úplně jistý a raději se běží sám podívat k monitoru. Je totiž možné, že fauloval hostující hráč. Opravdu je tomu tak!
29'
Penalta pro Fiorentinu! Luka Jović si nabíhal v šestnáctce na centr z levého křídla a Emil Audero ho po vyběhnutí z brány fauloval. Ve hře je VAR.
25'
Mehdi Léris předvedl ostrý zákrok na Lucase Martíneze a ještě se nepříjemně poranil. Po krátkém ošetření se ovšem zvedl a navíc ještě viděl od sudího žlutou kartu.
23'
Hra se během posledních okamžiků poměrně uklidnila a naopak přibývá ostrých osobních soubojů a faulů.
22'
V pokutovém území vznikla nepřehledná situace, fotbalisté Fiorentiny se ale do zakončení dostat nedokázali. Sampdoria na poslední chvíli dokázala uhasit nebezpečí.
19'
Giacomo Bonaventura byl ostře dohrán před zraky obou střídaček a hostující trenér Vincenzo Italiano to nesl hodně nelibě. Faulujícím hráčem byl Bruno Amione.
15'
Domácí fotbalisté vybojovali další rohový kop a po odraženém míči se dostal k hlavičce Omar Colley, jenže z blízkosti hlavičkoval nad bránu!
14'
Sampdoria dokáže být také nebezpečná, a to zejména na pravém křídle, jenže dvakrát se domácím fotbalistům nepovedla finální zpětná přihrávka před bránu.
12'
Jonathan Ikoné nyní běžel sám na bránu a po oklamání brankáře mohl skórovat do prázdné brány, jenže ještě přihrával pod sebe a střela, o kterou se postaral Christian Kouamé, byla na poslední chvíli zablokována jedním z obránců!
10'
Francesco Caputo si nabíhal na ose hřiště na dlouhou kolmou přihrávku a vypadalo to, že poběží sám na bránu, přihrávka ale byla příliš prudká a míč sebral Pietro Terracciano.
9'
V úvodu utkání je ještě potřeba zmínit, že Antonín Barák dnes zůstal na lavičce. Český záložník podal skvělý výkon uprostřed týdne a rozhodl zápas proti RFS.
8'
Tommaso Augello rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a na přední tyč poslal pěkný centr, Francesco Caputo ale hlavičkoval hodně nepřesně. Odkop od brány.
7'
Z dnešního utkání ještě neuběhlo ani deset minut a Fiorentina už vede na hřišti Sampdorie 1:0. Domácí se snažili vybojovat volný přímý kop, jenže se nepískalo.
4'
Fiorentina právě vstřelila branku! GIACOMO BONAVENTURA si naběhl v blízkosti pravé tyče na zpětnou přihrávku od Doda a přízemní střelou bez přípravy prostřelil domácího brankáře! Ještě se zkoumal VAR, ale je to 0:1. Asistence: Dodô.
3'
Francesco Caputo dostihl na levém křídle míč po dlouhém přenesení hry od spoluhráče a Tommaso Augello posílal do šestnáctky nebezpečný centr, který byl odvrácen.
2'
Cristiano Biraghi vyvážel míč podél levé postranní čáry a chtěl oběhnout jednoho z protihráčů, jenže byl přidržen za dres a hlavní rozhodčí odpískal faul. Hra přerušena.
1'

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński (C), A. Ferrari, Colley, Amione – Léris, Villar, Djuričić, Augello – Caputo, Montevago.
Náhradníci: Contini – Rincón, Vieira, Murillo, Gabbiadini, Quagliarella, Yepes, Murru, Malagrida, Tantalocchi, Trimboli.
Trenér: Dejan Stankovič

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Milenković, Lu. Martínez, Biraghi (C) – Bonaventura, Mandragora, Duncan – Ikoné, Jović, Kouamé.
Náhradníci: Cerofolini, Gollini – Saponara, Cabral, Maleh, Terzić, Ranieri, Venuti, Żurkowski, Amrábat, Bianco, Barák, Igor, Distefano.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Livio Marinelli. Asistenti: Christian Rossi, Valerio Vecchi. Čtvrtý rozhodčí: Daniele Rutella. VAR: Valerio Marini. AVAR: Antonio Di Martino.
Fiorentina

Zatímco domácí hráči se potýkají s mizerným začátkem letošní sezóny, Fiorentina nedávno zpečetila postup do vyřazovací části UEFA Europa Conference League. O osudu utkání proti lotyšskému RFS rozhodl již v sedmé minutě Antonín Barák, na jehož gól navíc těsně před přestávkou navázali Arthur Cabral a Riccardo Saponara. Gigliati vyhráli ve všech soutěžích celkem třikrát v řadě.
Sampdoria

Sampdoria nestačila minulý víkend na Inter a prožívá svůj nejhorší vstup do Serie A od roku 1947. Domácí nasbírali během úvodních dvanácti zápasů pouhých šest bodů, stejně jako Cremonese. Hůře už je na tom jen poslední Verona, která má o bod méně. Sampdorii se navíc poprvé od poloviny 70. let stalo, že z úvodních dvanácti ligových zápasů vyhrála pouze jedno utkání.
Fiorentina vyhrála ve všech soutěžích třikrát v řadě a zlepšenou formu se bude snažit potvrdit v neděli odpoledne na hřišti Sampdorie, která momentálně bojuje o záchranu. Hosté jsou zásluhou progresu v domácí soutěži a Evropě v tabulce o pět příček výše.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62