Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Neapol - 8. ledna 2023   18:00

0:2
(0:1)
Neapol
19' Osimhen  (Rui) • 82' Elmas
Sampdoria
Audero (C) – Murillo (46. Zanoli), Nuytinck, Murru – Léris, Rincón, Vieira (83. Paoletti), Augello – Verre (54. Villar) – Gabbiadini (46. Djuričić), Lammers (83. Montevago).
Contini, Ravaglia – Winks, Yepes, Trimboli, Villa.
R. Abisso – F. Bercigli, D. Cecconi
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-čä (46. Rrahmani), Jesus, Rui – Elmas (87. Raspadori), Lobotka, Anguissa (66. Ndombèlé) – Politano (63. Lozano), Osimhen, Kvaracchelija (63. Zieliński).
Marfella, Sirigu – Oliveira, Östigaard, Demme, Zerbin, Gaetano, Simeone, Zedadka, Bereszyński.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 4:10. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 15:12.
Také druhá půle nabídla jeden gól, hosté si celkem v klidu hlídali svůj náskok, který osm minut před koncem navýšili díky proměněné penaltě. Domácí toho směrem dopředu moc nevymysleli, Meret si připisuje snadně vychytané čisté konto.
90+5'
90+4'
Velký tlak Neapole zakončil střelou jeden z hostů, zblokovaný míč končí v zámezí, ale to už vedoucí tým nemusí mrzet.
90+2'
Victor Osimhen se možná trochu unáhlil se střelou, balón letí vysoko nad.
90+2'
Hosté drží míč ve své moci a jdou si pro klidnou výhru.
90'
Giacomo Raspadori obdržel přihrávku na hranici vápna, jeho následná střela však byla ihned zblokována a šance z toho tak nebyla.
87'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Giacomo Raspadori.
85'
Victor Osimhen bojoval o míč na pravém křídle, získat se mu jej nepodařilo.
83'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Ronaldo Vieira, přichází Flavio Paoletti,
ze hřiště odchází Sam Lammers, přichází Daniele Montevago.
82'
Neapol právě vstřelila branku!
ELJIF ELMAS provedl exekuci velmi dobře, pravačkou odehrál míč na levou stranu do horní části brány, Emil Audero uskočil stranou a neměl šanci zasáhnout.
80'
Je to tak, Neapol rozehraje pokutový kop a má velkou šanci zvýšit svůj náskok.
79'
Ronaldo Vieira zahrál v pokutovém území evidentně rukou a je pravděpodobné, že uvidíme druhý pokutový kop Neapole.
78'
Střela jednoho z hostů z dálky letí vysoko nad břevno.
77'
Mário Rui centroval z levé strany levačkou na úroveň penalty, míč byl odvrácen do zámezí.
75'
Volný míč doputoval k Meretovi, jenž jej sebral do rukavic.
74'
Nyní už se faul píská ve prospěch Sampdorie, jenž bude rozehrávat na útočné straně. Moc pohledný fotbal to v posledních minutách není.
72'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Mehdi Léris).
70'
Na centr z levého křídla si vyskočil jeden z domácích hráčů, jenž následně skončil na trávníku, faul se nepíská.
68'
Slovenský fotbalista střílel znovu, tentokrát mířil přímo do náruče gólmana.
67'
Tanguy Ndombèlé se do šance nedostal a nevynutil si ani faul. Rozehrává kapitán domácích.
66'
ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Tanguy Ndombèlé.
65'
Stanislav Lobotka byl blízko gólu, jeho křižná střela však těsně minula vzdálenější tyč domácí svatyně.
63'
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Piotr Zieliński,
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.
60'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (André Anguissa).
59'
Chviča Kvaracchelija hledal patičkou Mário Ruie, to se mu nepovedlo, míč ale ke zmíněnému hráči přeci jen doputoval, ovšem hostující šestka tvrdou ranou levačkou adresoval balón do zámezí.
58'
Kombinace nyní Neapoli nevyšla, míč se kutálí za postranní lajnu.
56'
Smolná situace pro hosty, Victor Osimhen střelu svého spoluhráče zblokoval do zámezí, čímž možná zabránil gólu.
54'
ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Gonzalo Villar.
53'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Juan Jesus).
52'
Matteo Politano se po rohovém kopu dostal k hlavičce, tu ale adresoval jen do zámezí.
49'
Nejlepší střelec Neapole se ocitl v další šanci, v pokutovém území ovšem tečoval balón daleko vedle brány.
48'
Emil Audero vyrazil střelu z dálky jen před sebe, poblíž stojící Victor Osimhen ale nestihl rychle zareagovat a míč do sítě nedorazil.
46'
ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Filip Djuričić.
46'
ze hřiště odchází Jeison Murillo, přichází Alessandro Zanoli.
46'
ze hřiště odchází Kim Min-čä, přichází Amir Rrahmani.
46'
První poločas toho přinesl spoustu, penaltu, kterou hosté neproměnili, šance, červenou kartu a především gól. O ten se po necelých dvaceti minutách postaral nejlepší střelec Neapole Victor Osimhen, pro kterého to byl desátý zásah v sezóně. Neapol byla nadále aktivnější a měla další šance, ovšem náskok se jí zvýšit nepovedlo. Přesto jí vše hraje do karet, druhou půli bude hrát v početní výhodě.
45+6'
45+5'
Faulu ve velkém vápně se Neapol nedovolala, první půle bude za chvíli u konce.
45+4'
Hosté přišli o míč, do protiakce vyráží domácí mančaft.
45+2'
Chviča Kvaracchelija se dostal na levé straně do ostrého úhlu, přesto to zkusil a vystřelil na vzdálenější tyč, tu ovšem o asi dva metry minul.
45'
Victor Osimhen přes obrannou dvojici neprošel, zkoušel tedy přihrávku z druhé vlny nabíhajícímu spoluhráči, ale i tahle přihrávka byla zblokována.
44'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Jeison Murillo).
44'
Šance z toho ale nebyla, Chviča Kvaracchelija si zpracoval balón a vyrazil do brejku, byl poslán k zemi a bude tu další karta, v tomto případě žluté barvy.
43'
Domácí i v oslabení útočí a hosté se musí mít v obraně hodně na pozoru.
40'
Hlavní arbitr se ještě radil s videem, ale vypadá to, že se na jeho verdiktu nic nezmění.
38'
Červená karta pro tým UC Sampdoria (Tomás Rincón). Hráč Sampdorie poslal k zemi unikajícího Victora Osimhena a hlavní arbitr neváhal.
38'
Po faulu musí hráči Neapole míč odevzdat, domácí rozehrají před středovou lajnou.
36'
Hosté se dostávali do další šance, v tomto případě ale obrana Sampdorie odehrála míč do bezpečí včas.
33'
Slabý střelecký pokus jednoho z domácích hráčů před pokutovým územím končí vedle tyče, Alex Meret si navíc míč pohlídal, takže i kdyby ten mířil mezi tři tyče, gól by to nebyl.
31'
Na druhé straně pálil nepřesně Chviča Kvaracchelija, jeho rána letí nad.
30'
Sam Lammers v situaci jeden na jednoho fauloval v útočném vápně, se spoluhráči se tak musí stáhnout.
28'
Manolo Gabbiadini balón u levého rohového praporku nevybojoval, ten se od něj odrazil do zámezí a Alex Meret může v klidu odkopávat od brány.
25'
Ovšem nyní se po delší době dostali k ohrožení brány, Sam Lammers ovšem odehrál svoji ránu vysoko nad bránu.
24'
Favorit nadále drží míč ve své moci, domácí neví, kde jim hlava stojí.
22'
André Anguissa střelou z voleje minul bližší tyč domácí svatyně, kapitán Sampdorie měl štěstí, neboť po balónu se stihl jen ohlédnout.
21'
Chviča Kvaracchelija mohl vzápětí náskok svého celku zvýšit, když nabíhal sám na gólmana, jenže obránce jej doběhl a hráč Neapole tak nezakončil tak, jak by si představoval, jeho slabý přízemní pokus vyběhnutý Audero lapil.
19'
Téměř dvacet minut se povedlo domácím favoritovi vzdorovat, nyní už inkasují. Rui křižnou střílenou přihrávkou do pokutového území vyzval k teči VICTORA OSIMHENA a nejlepšímu střelci hostů stačilo jen nastavit nohu, balón zaplul do horní části brány a Emil Audero neměl šanci.
17'
Neapol je nyní aktivní, po rohovém kopu si balón zpracoval Kim Min-čä, ovšem naložil s ním velmi špatně a odehrál do zámezí.
16'
Victor Osimhen bojoval ve vápně o míč, nabízel se mu Matteo Politano, ovšem hostující devítka nedokázala nic vymyslet a o balón přišla.
15'
Hosté kombinují na útočné straně a hledají cestu k útoku.
13'
Valerio Verre na druhé straně prověřil nebezpečnou ranou strážce hostující svatyně, ten však výtečně zasáhl a balón vyrazil mimo tři tyče.
12'
Eljif Elmas se ocitl v šanci, pravačkou střílel po zemi do vzdálenějšího dolního rohu, Emil Audero se ale včas položil a míč lapil.
9'
Valerio Verre sebral u středové lajny soupeři míč, naběhl k bráně a z levé strany vyzval ke skórování nabíhajícího spoluhráče, který tečoval balón jen do zámezí. S touto šancí šlo jistě naložit lépe.
8'
Victor Osimhen si počínal nedovoleným zákrokem na své polovině, se spoluhráči se stahuje do vápna.
6'
Matteo Politano (SSC Neapol) neproměňuje pokutový kop. Hráč hostujícího celku poslal svou ránu ze svého pohledu na pravou stranu, Emil Audero směr vystihl a se štěstím vyrazil míč do tyče, od které se balón odrazil zpět do hřiště a jeden z hráčů Sampdorie jej poté skluzem odehrál do zámezí.
5'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Nicola Murru).
4'
A je to tak, ač se původně zdálo, že to bude odkop od brány, opak je pravdou a Neapol hned v úvodu utkání může jít do vedení.
4'
Stále se nehraje, hlavní arbitr se jde podívat na video, zda nemá nařídit pokutový kop.
2'
André Anguissa se v pokutovém území nedostal do zakončení, následně zůstal ležet na hrací ploše a žádá ošetření.
1'

UC Sampdoria: Audero (C) – Murillo, Nuytinck, Murru – Léris, Rincón, Vieira, Augello – Verre – Gabbiadini, Lammers.
Náhradníci: Contini, Ravaglia – Paoletti, Zanoli, Villar, Djuričić, Winks, Yepes, Trimboli, Villa, Montevago.
Trenér: D. Stanković.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-čä, Jesus, Rui – Elmas, Lobotka, Anguissa – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Marfella, Sirigu – Rrahmani, Oliveira, Östigaard, Demme, Zieliński, Zerbin, Gaetano, Ndombèlé, Lozano, Simeone, Zedadka, Raspadori, Bereszyński.
Trenér: L. Spalletti.

Rozhodčí: R. Abisso – F. Bercigli, D. Cecconi.
Posledních pět vzájemných zápasů

Neapol – Sampdoria 1:0
Sampdoria – Neapol 0:4
Sampdoria – Neapol 0:2
Neapol – Sampdoria 2:1
Sampdoria – Neapol 2:4

Sampdoria porazila Neapol doma naposledy 2. září 2018, kdy vyhrála 3:0. Následovaly tři porážky v řadě, přijde dnes čtvrtá?
Neapol

Hosté jsou ve zcela jiném postavení, pobývají na samém vrcholu tabulky díky jednačtyřiceti bodům, na svém kontě mají jedinou porážku. Mimo svůj stadion odehráli hráči Neapole osm mačů a přivezli si devatenáct bodů díky šesti vítězstvím a jedné remíze, v pomyslné tabulce venkovních klání jsou rovněž v čele tabulky, skórovali v šestnácti případech a sedm gólů inkasovali. Právě v zatím posledním venkovním střetnutí přišla jediná porážka, když Neapol nestačila na Inter a podlehla mu 0:1.
Nejlepším střelcem klubu i celé ligy je s devíti zásahy Victor Osimhen z Nigérie.
Sampdoria

Domácím hrozí sestup, patří jim první sestupová pozice s pouhými devíti body, na sedmnáctou příčku navíc ztrácí pět bodů. Na svém trávníku je Sampdoria vůbec nejhorší z celé ligy, v nové sezóně z osmi klání ještě nevyhrála, brala jen dva body za dvě remízy, vstřelila pouhé dvě branky a třináct inkasovala. Naposledy před svými fanoušky bodovala 31. srpna, kdy hrála nerozhodně 1:1 s Laziem.
Žádný z hráčů mužstva dosud nevstřelil víc než dva góly.
Dobrý den, pěti zápasy dnes pokračuje 17. kolo italské nejvyšší fotbalové ligy. Jako předposlední přijde na řadu souboj týmů z opačných koutů tabulky, jsou to Sampdoria a Neapol. O favoritovi nemůže být nejmenších pochyb.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62