Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Salernitana - 5. března 2023   15:00

Sampdoria
Audero (C) – Zanoli, Nuytinck (61. Malagrida), Amione – Léris, Winks, Rincón, Augello – Cuisance (79. De Luca), Sábírí (35. Günter) – Jesé (61. Quagliarella).
N. Ravaglia, Türk – Montevago, Murru, Oikonomou, Paoletti, Yepes.
Massa – Alassio, Scarpa
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Salernitana
Ochoa – Gyömbér, Daniliuc, Pirola – Sambia (46. Mazzocchi), L. Coulibaly, Črnigoj (46. Maggiore), Bradarić – Candreva (C) (74. Bohinen), Kastanos (62. Dia) – Piątek.
Fiorillo, An. Sorrentino – Bonazzoli, Botheim, Brún, Iervolino, Lovato, Nicolussi, Valencia, Vilhena.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:13.
Zápas mezi Sampdorií a Salernitanou gól nenabídl, ani na jedné straně jsme moc zajímavých šancí neviděli. Oba soupeři si tak připisují do tabulky bod. Sampdoria zůstává poslední a příště navíc zavítá na hřiště Juventusu Turín. Salernitana je na 16. místě a příští týden ji také čeká těžký soupeř, konrétně AC Milán.
Za Salernitanu celý zápas odehrál slovenský reprezentant Norbert Gyömbér.
90+5'
90+5'
VAR se na situaci podíval, ale rozhodčího k obrazovce neposlal. Víc toho zřejmě v dnešním duelu neuvidíme.
90+4'
Krzysztof Piątek se ocitl na zemi ve vápně a žádá si penaltu, rozhodčí však zatím nechává hru plynout.
90+3'
Na druhé straně přijde ještě jedna standartka, neboť byt faulován Giulio Maggiore.
90+2'
Quagliarella se ocitl v ofsajdu a míč si bere brankář soupeře Ochoa.
89'
Žlutou kartu obdržel Lorenzo Malagrida, jež byl nucen zastavit protiútok soupeře za cenu faulu.
89'
Winksův centr na zadní tyč nebyl úspěšný.
88'
Lorenzo Pirola fauloval De Lucu. Domácí se poté snažili o rychlou rozehrávku přímého kopu, ale rozhodčí vrací míč zpět a kopat se bude znovu.
87'
Ochoa ze vzduchu sbírá centr Winkse.
86'
Žlutou kartu obdržel Boulaye Dia.
85'
Zbývá pár minut do konce a stále čekáme na první gól. Podle toho, co zatím dnes týmy předvedly, se ho však ani nedočkáme.
84'
Coulibaly šlápl na nohu Rincónovi, jež bude muset být ošetřen.
82'
Ke střele se dostal Krzysztof Piątek, ale míč si dal daleko od nohy a poté ho poslal jen na tribunu za brankou.
81'
Šance přišla i na druhé straně. Po rohu se míč odrazil k Magioremu, ale k tomu dostoupil Günter a než hostující hráč stačil vystřelit, byl míč odvrácen na roh.
79'
Střídání v týmu Sampdoria:
odchází Mickaël Cuisance, přichází Manuel De Luca.
78'
Hned poté přišla dosud největší šance domácích! Mehdi Léris vypálil zpoza vápna, Ochoa míč vyrazil jen ke Cuisanceovi. Ten si míč posunul do výhodnější pozice a trefil břevno, poté mu ale byl odmáván ofsajd.
77'
Leris našel ve vápně Quagliarellu. Ten se s míčem otočil a vystřelil, ale bránu netrefil.
75'
Fabio Quagliarella sice stihl dlouhý pas na hrací ploše, ale nedokázal míč zkrotit a utekl mu do zámezí.
74'
Střídání v týmu Salernitana:
odchází Antonio Candreva, přichází Emil Bohinen.
73'
Centr vypadal zajímavě, ale ve vápně se odehrál útočný faul, takže akce končí.
72'
Po faulu Piroly na Fabia Quagliarellu dostanou domácí možnost ohrozit branku soupeře z přímého kopu.
70'
Candrevův přímý kop vedl jen k protiútoku domácích, ale Winks nevyslal přesnou přihrávku na nabíhajícího spoluhráče.
68'
Centru Zanoliho předcházel útočný faul Cuisance, takže nebezpečí pro hostující obranu končí.
66'
Vypadalo to, že Mickaël Cuisance chtěl spíše centrovat, ale nakonec sám ohrozil bránu Ochoy. Míč proletěl těsně nad břevnem.
65'
Po rohovém kopu domácích nejvýše vyskočil brankář Ochoa a balón chytil.
64'
Tomás Rincón byl odveden za postranní čáru, aby mohl být ošetřen.
63'
Leris tlačil míč do vápna na Quagliarellu, ale domácí obrana zasáhla včas.
62'
Nepřesnosti na obou stranách maří útočné akce obou týmů.
62'
odchází Grigoris Kastanos, přichází Boulaye Dia.
61'
odchází Jesé a Bram Nuytinck, přichází Fabio Quagliarella a Lorenzo Malagrida.
58'
Candrevova střela se kroutila na zadní tyč, ale Audero byl pozorný a vyráží. Následně byl navíc hostujícímu kapitánovi odmáván ofsajd.
57'
Útočné snažení hráčů v černém zmařil útočný faul Kastanose.
56'
Roh byl rozehrán nakrátko. Následný centr na zadní tyč končí jen dalším rohem pro Salernitanu.
55'
Antonio Candreva neměl komu přihrát, tak nastřelil míč do obránce a vybojoval roh.
54'
Domácí kombinují na své polovině a hledají cestu dopředu.
52'
Bram Nuytinck byl tvrdě zasažen Krzysztofem Piątekem, který za to obdržel žlutou kartu.
51'
Hosté začali ve druhé půli aktivněji. Sampdorii se nedaří rozehrávky od zadních řad.
50'
Emil Audero znovu úspěšný, tentokrát zachytil dlouhý nákop hráčů Salernitany.
48'
Krzysztof Piątek zkusil tvrdou střelu z dálky, ale Audero byl včas na zemi a míč chytil.
47'
Domácí budou ve druhém poločase útočit proti svému kotli, což jim rozhodně může pomoci.
46'
odchází Domen Črnigoj a Junior Sambia, přichází Pasquale Mazzocchi a Giulio Maggiore.
46'
První poločas nenabídl moc zajímavých momentů. Hra je celkem vyrovnaná, ale největší šanci měli hosté zásluhou přímého kopu Sambii. Jeho střelu pohotově vyrazil Audero. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0 a my můžeme jen doufat, že ve druhé půli uvidíme hezčí fotbal.
45+3'
45+3'
Candreva faulován poblíž středu hřiště. Vypadá to, že v první půli se už žádné šance ani jeden z týmů nedočká.
45+1'
Augello je na levé straně velmi aktivní, ale žádný z jeho centrů nenašel adresáta.
44'
Lassana Coulibaly se ocitl v dalším souboji. Tentokrát už ho bolel o trochu víc a svíjí se na zemi.
42'
Mickaël Cuisance obdržel žlutou kartu za tvrdý skluz na Coulibalyho.
41'
Domácí jsou v posledních minutách častěji na balónu.
39'
Tommaso Augello vybojoval roh z levé strany. Ten rozehrál Cuisance a Günter se skoro dostal k hlavičce, chybělo mu pár centimetrů.
38'
Črnigoj může pokračovat v zápase, míč byl vrácen Sampdorii.
37'
Na trávníku leží Črnigoj, takže domácí zakopli míč do autu. Slovinec si vyžádal ošetření.
36'
Trenér domácích střídá už v prvním poločase, přestože Sábírího netrápí žádné zdravotní problémy.
35'
odchází Abdalhamíd Sábírí, přichází Koray Günter.
33'
Junior Sambia skvěle kroutil míč na vzdálenější tyč! Emil Audero byl však pozorný a vyráží na roh.
31'
Po Winksově faulu pár metrů před vlastním vápnem dostává Salernitana možnost standartní situace ze slibné vzdálenosti.
31'
Alessandro Zanoli se z pozice obránce vydal hodně dopředu. Došel až k vápnu soupeře a prověřil Ochou, který byl ale rychle na zemi.
30'
Dlouhý nákop na Piateka odkopává Nuytinck do autu.
27'
Flavius Daniliuc obdržel žlutou kartu.
27'
Zápas je zatím celkem vyrovnaný, hru kazí hodně nepřesností na obou stranách.
25'
Candrevův centr do vápna byl odvrácen domácí obranou do autu.
24'
Centr Lerise propadl až na zadní tyč, kde byl volný Augello, jež ale přepálil bránu.
23'
Jesé se dostal ke střele, kterou zblokoval Daniliuc. Následnou dorážku Lerise už musel zlikvidovat gólman Ochoa.
21'
Bram Nuytinck obdržel žlutou kartu za faul na Krzysztofa Piąteka, jež se drží za nohu a vypadá to, že bude muset být ošetřen.
20'
Sábírímu se rozehrávka vůbec nepovedla a centr odvrací hned první bránící hráč.
19'
Po faulu na Augella na levé straně hřiště bude Sampdoria zahrávat přímák. Zřejmě přijde centr do vápna od Sábírího.
17'
Stejným prohřeškem se na druhé straně provinil Amione, který svalil na zem Daniliuce.
16'
Črnigoj si v souboji s Rinconem počínal až moc důrazně a byl mu odpískán útočný faul.
14'
První šanci zápasu měl kapitán hostí Antonio Candreva. Těsně se vyhnul ofsajdu a naběhl si na kolmici za obranu. Brankář Audero však včas vyběhl a střelu dokázal vyrazit.
12'
Z rohového kopu žádné nebezpečí nevzniklo a k míči se vrátí domácí.
11'
Piatek otřel svůj centr o záda Amioneho a vybojoval roh.
10'
Přímý kop domácím nevyšel. Cuisanceův centr přeletěl všechny ve velkém vápně a skončil za brankovou čárou.
9'
Sampdoria zůstane u míče, Sábírí byl totiž při přechodu do útoku faulován Črnigojem.
8'
Abdalhamíd Sábírí zkoušel technickou střelu z úhlu, ale netrefil se mezi tři tyče.
6'
Junior Sambia vyslal dopředu Piateka, před tím ale míč zvládl odehrát Amione.
4'
Centr mířil na zadní tyč, kde byl úplně volný Pirola. Ten ale netrefil balón dobře a nedokázal ho vrátit před branku.
3'
K míči se dostali hosté a vydali se dopředu. Harry Winks byl faulován a Salernitana má k dispozici přímý kop z nadějné pozice.
2'
Pirola raději odehrál do autu před dobíhajícím Cuisancem.
1'
Domácí hrají v tradičních modrých dresech, hosté v černých.
1'

UC Sampdoria: Audero (C) – Zanoli, Nuytinck, Amione – Léris, Winks, Rincón, Augello – Cuisance, Sábírí – Jesé.
Náhradníci: N. Ravaglia, Türk – De Luca, Günter, Malagrida, Montevago, Murru, Oikonomou, Paoletti, Quagliarella, Yepes.
Trenér: Dejan Stankovič

US Salernitana 1919: Ochoa – Gyömbér, Daniliuc, Pirola – Sambia, L. Coulibaly, Črnigoj, Bradarić – Candreva (C), Kastanos – Piątek.
Náhradníci: Fiorillo, An. Sorrentino – Bohinen, Bonazzoli, Botheim, Brún, Dia, Iervolino, Lovato, Maggiore, Mazzocchi, Nicolussi, Valencia, Vilhena.
Trenér: Paulo Sousa

Rozhodčí: Massa – Alassio, Scarpa.
Salernitana

Salernitana si minulý týden spravila chuť po třech prohrách, když porazila doma Monzu 3:0. Díky tomu se trochu vzdálila od sestupových pozic. Je na 16. místě a před Veronou má náskok 7 bodů. Celek z jihu Itálie však trápí bídná obrana, se 44 inkasovanými góly je nejhorší v lize.
Nejlepší střelec týmu Boulaye Dia poslední dva zápasy vynechal, ale proti Sampdorii už by mohl být připraven. V Serii A má zatím na kontě 8 gólů.
Sampdoria

Tým z Janova zažívá nejhorší sezónu za posledních 10 let. Stálici Serie A reálně hrozí sestup, jelikož se nachází na posledním místě a na sedmnáctou Spezii ztrácí už 9 bodů. Sampdoria navíc za posledních 8 zápasů získala jen 2 body a vstřelila pouhé 3 góly. Pokud si chtějí zachovat šanci na záchranu, musí bezpodmínečně tento zápas vyhrát.
Nejlepším střelcem týmu je Manolo Gabbiadini, jež má na kontě 4 ligové góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62