Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Torino - 3. května 2023   18:00

0:2
(0:1)
Torino
31' Buongiorno  (Ilić) • 90+4' Pellegri  (Vojvoda)
Sampdoria
N. Ravaglia – Nuytinck, Oikonomou (46. Günter), Amione (84. Murillo) – Zanoli, Winks (84. İlkhan), Rincón (77. Paoletti), Augello – Cuisance (77. Malagrida) – Lammers, Gabbiadini (C).
Tantalocchi, Türk – Quagliarella, J. Rodríguez, Murru.
Campione – Baccini, Trinchieri
Stadio Luigi Ferraris, Janov
16 865 diváků
Torino
V. Milinković-Savić – R. Rodríguez (C), Schuurs (73. Djidji), Buongiorno – Vojvoda, Ilić, S. Ricci, Singo (63. Lazaro) – Seck (66. Mirančuk), Vlašić – Sanabria (73. Pellegri).
Fiorenza, Gemello – Bayeye, Gravillon, Karamoh, Gineitis, Adopo, Linetty.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:11.
Dlouho to vypadalo, že Turín FC vyhraje pouze 1:0! Jneže v nastaveném čase nejprve skóroval na definitivních 2:0 Pellegri! a ke konci nastaveného času se nechla za druhou žlutou kartu vyloučit z lavičky již vystřídaný obránce Sampdorie Amione.

UC Sampdoria na záchranu v nejvyšší italské soutěži ztrácí již propastných deset bodů. Turín FC je na desáté přícce a pouze o skóre horší než se stejným bodovým ziskem Bologna FC.
90+9'
90+8'
Amione byl již vystřídán, jelikož neudržel nervy na uzdě na své lavičce je pod ruhé žluté kartě vyloučen.
90+7'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým UC Sampdoria (Bruno Amione) za nesportovní chování.
90+7'
Prodloužení se nám výrazně protáhlo a k vidění bude další žluté napomenutí.
90+5'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Pietro Pellegri) za nesportovní chování.
90+4'
Turín právě vstřelil branku!
Vojvada si tentokráte přípiše úspěšnou asistenci a přesně se trefuje agilní PIETRO PELLEGRI po dvacetiminutovém pobytu na hřišti, to je radosti – 0:2! Asistence: Mërgim Vojvoda.
90+3'
Malagrida zatáhl v souboji soupeře za dres, bude k vidění přímý kop Turína FC.
90+2'
Turín své těsné vedení nehodlá jen tak lehkopustit, protože tři body z hostujícího hřiště se budou náramně hodit.
89'
Nebezpečnou střelu vytáhl ze své dílny Emirhan İlkhan, kterou po hříchu zablokovala obrana turínského celku.
88'
Hráči obou týmu netrpělivě čekají jaké ukáže na své digitální tabuli čtvrtý rozhodčího číslo, které bude znamenta délku nastaveného času.
86'
Až příliš svého temperamentu vložil v souboji jeden na jednoho Lorenzo Malagrida.
84'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Harry Winks, přichází Emirhan İlkhan,
ze hřiště odchází Bruno Amione, přichází Jeison Murillo.
83'
I přes dobrou vůli pouze snaha hráčům janovské Sampdorie k získání bodů jen těžko povede.
81'
Hráči Turína pečlivě a bez velké námahy hlídají svůj jednogólový nások.
79'
Alexej Mirančuk yvstřelil nebezpečný projektil, který pouze o decimetry míjí tyč branky, kterou střeží Ravaglia.
77'
ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Flavio Paoletti,
ze hřiště odchází Mickaël Cuisance, přichází Lorenzo Malagrida.
75'
Pietro Pellegri přílíš neuspěl se svým centrovaným pokusem.
73'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Perr Schuurs, přichází Koffi Djidji,
ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Pietro Pellegri.
72'
Ukázkové držení za dres předvedl v osobním souboji Alessandro Buongiorno.
71'
Antonio Sanabria překonal bránícího protihráče a jeho následná střela minula branku Sampdorie.
70'
Centr Maxime Cuisanceho končí pouze v rukavicích připraveného brankáře Milinković-Savić.
69'
Centr Augella musel bránící tým odehrát na poslední možnou chvíli pouze na rohový kop pro tým UC Sampdoria.
67'
Mirančuk ihned po příchodu na hřiště místo svých fotbalových kvalit předvedl pouze nedovolený způsob hry vůči soupeři.
66'
ze hřiště odchází Demba Seck, přichází Alexej Mirančuk.
65'
Zanoliho centr a ani následný rohový kop Sampdorie nezpůsobil žádnou větší škodu v obranných řadách Turína.
64'
Dlouhý centr Koray Güntera nebyl pro soupeřovu obranu nebezpečný.
63'
ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází Valentino Lazaro.
62'
Po centru Cuisance z přímého kopu nepříliš nebezpečným zakončením zahrozil Lammers a brankář Milinković-Savić si připisuje snadný zásah.
61'
Singo se vyfauloval na dlalší utkání FC Turínu a bude kvůli počtu žlutých karet chybět.
60'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Wilfried Stephane Singo) za faul.
60'
Singo se v osobním souboji vůbec nepáral ve formu skluzu s unikajícím Tommasem Augelelm.
60'
Po nepřesném centru Vojvody se faulu ve formě držení protihráče provinil Seck oproti Rincónovi, který se pouze zle podíval na rozhodčího, za to, že nevytáhl v tomto případě také žlutou kartu.
59'
Hra se celkem tradičně v tomto duelu pohybuje nejvíce v oblasti středového kruhu.
57'
Bruno Amione neuspěl ani v roli centrujícího hráče ze strany hřiště.
55'
Semba Seck v souboji s obráncem použil až příliš vysokou a nebezpečnou hru nohou.
54'
Měrgim Vojvoda svým centrem nenalezl v pokutovém území žádného ze svých spoluhráčů a těží z toho bránící Zanoli.
52'
Sam Lammers je jen dalším z dlouhé řady hráčů Sampdorie, kteří se v dnešním duelu dopustili faulu.
51'
Stephane Singo se snaží svého rychlostního spoluhráče Secka překonat kvalitou svých centrů, což se mu zatím příliš nevede.
50'
A paradoxně právě Rincón si žádá akutní lékařské ošetření.
48'
Tomás Rincón svou tvrdou hru prostě neopustí a je mu pískán dalíš faul v tomto utkání.
47'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Bruno Amione) za faul.
47'
Tu jasným podražením likviduje bránící Amione a není náhhodou, že je to opět na rychlostně skvěle vybaveném Seckovi.
47'
Centr Zanoliho byl odvrácen a vede spíše k protiakci Turína.
46'
Pressing Nikoly Vlašiće byl příliš za hranou, kterou je rozhodčí Campione ochoten tolerovat.
46'
ze hřiště odchází Marios Oikonomou, přichází Koray Günter.
46'

Fauly: 7:2
První poločas rozhodla zatím jediná gólová situace po půl hodině hry, když po opakovaném centru Iliće skóroval zcela nedokonale pokrytý na první tyči zakončující hlavou Buongiorno!

A mohlo být o dost hůře, jelikož Sanabriu v rozmezí tří minut dvakrát vychytal brankář Ravaglia!.
45+1'
45'
Mnaolo Gabiaddini se dopustil dlašího útočného faulu.
43'
Ostrý centr Tomassa Angella v pokutovém území Turína žádnou paseku nenadělal.
42'
Tomás Rincón by si měl se žlutou kartou na svém kontě počínat v osobních soubojích rozhodně opatrněji, pokuď chce dohrát toto utkání celé do devadesáté minuty.
41'
Rohový kop Iliće byl ubráněn, následně se v ofsajdovém postavení ocitl Sanabria.
40'
Antonio Sanabria prohrává i druhý příímý soubboj po své střele s brankářem janovského klubu – rohový kop pro Turín FC!
39'
Střelecký pokus Perra Schuurse byl zablokován obětavým zásahem obránce soupeře.
38'
Ilić svým centrem z rohu sice dokázal nalézt hlavu spoluhráče na hrotu útoku Sanabriu, ale ten nemířil dostatečně přesně do prostoru tří tyčí.
37'
Po centru zprava parádním volejem donutil zakončující Antonio Sanabria k fantastickému zásahu brankáře Ravagliu – rohový kop pro Turín FC!
36'
Manolo Gabbiadini nehezky podrazil protihráče a je jen slovně napomínám hlavním rozhodčím Campionem.
35'
Hráči Turína si po pádu svého spoluhráče v pokutovém území marně přáli odpískání pokutového kopu.
33'
Nikola Vlašić nedokázal napodobit co se týče přesnosti svého spoluhráče Iliće.
31'
Odražený míć se dostla zpět k Ilićovi, který vymyslel nebezpečný centr
a na první tyči špatně hlídaný ALESSANDRO BUONGIORNO hlavou překonává špatně postaveného brankáře Ravagliu – 0:1! Asistence: Ivan Ilić.
31'
Ilić rozehrál rohový kop, který byl odvrácen mimo pokutové území.
31'
Manolo Gabbiadini se dopustil útočného faulu.
30'
Turín FC si nedokáže vypracovat přes větší herní aktivitu rozdílový a nebezpečný tlak nad soupeřem.
29'
Sampdoria pod presinkem soupeře nedokáže v poklidu a přesně rozehrát.
27'
Bomba zahraná Samielem Riccim z přímého kopu končí pouze na dobře postavené zdi.
27'
Bruno Amione se dopustil faulu poměrně blízko svému pokutovému území.
26'
Singo nedokázal svou přihrávkou přesně nalézti svého spoluhráče v pokutovém území.
25'
Ani tento centr snaživého Vojvody ve službách Turína FC se neujal.
23'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Tomás Rincón) za protesty/nesportovní chování.
23'
Pronikajícího Secka za půlící čárou hokejovým, čistokrevným bodyčekem sestřelil bránící Rincón. Neudržel nervy a protesty si hlasitě řekl o žluté napomenutí.
22'
Alessandro Zanoli marně tlačil do pokutového území centr, jelikož hráči v modrobílé kombinaci barev byli přehlavičkováni pozornou obranou svého protivníka.
20'
Dalšího faulu se záhy dopustil turínský obránce Alessandro Buongiorno.
19'
Měgrim Vojvoda jako poslední hráč svého týmu vlevo tlačil míč svou střelou ze třinácti metrů jen těsně mimo pravou tyč branky janovského brankáře.
18'
Záložník Ivan Ilić to přehnal s důrazem v osobním souboji a je mu záhy odpískán nedovolený záskrok.
16'
V této chvíli je to spíše urputný boj o každý metr hřiště v oblasti středového kruhu.
15'
Velmi školácká chyba se vloudila při rozehrávce Sampdorie při snaze přesunout hru ve středu hřiště na pravou stranu.
14'
Po nečekané akci sampdorie následova odveta v podobě centru protřelého Vlašiće.
12'
Manolo Gabbiadini si perfektně posunul míč na střed hřiště, když souběžně přešel lehce kolem dvou bránících protihráčů, ale následná střela letěla vysoko nad branku Turína.
11'
Ani další pokus v podobě centru Stephane Singa do pokutového území nelze brát jako úspěšný pokus.
10'
Úvodní desetiminutovka se zatím nejvíce podobala velmi vyrovnané a zejména opatrné šachové partii.
8'
Náběhy turínských hráčů má zatím obrana Sampdorie celkem dobře přečtené.
7'
Vojvodův pas nenalezl předpokládaného adresáta ve svém spoluhráči.
6'
Turín FC volí postupné útoky a trpělivě čekají na příležitost zdolat domácí obranu.
4'
Vzájemného držení se dopustili Demba Seck společně s protihráčem Mariosem Oikonomou.
3'
Lammersova předpokládaná klička přímo do bránícího hráče nepřinesla janovským ani rohový kop.
2'
Vojvodův centr byl v pokutovém území prodloužen pouze přímo do rukou brankáře Ravaglia.
1'
Na komplikované rozehrávce Turína se musel podílet i brankář Milinković-Savić.
1'
Turín FC bude hrát v bílorudých dresech, domácí Sampdoria nastoupí v modrých dresech s vodorovným bíločervenočerným pruhem.

UC Sampdoria: N. Ravaglia – Nuytinck, Oikonomou, Amione – Zanoli, Winks, Rincón, Augello – Cuisance – Lammers, Gabbiadini (C).
Náhradníci: Tantalocchi, Türk – Quagliarella, J. Rodríguez, Günter, Malagrida, İlkhan, Murru, Murillo, Paoletti.
Trenér: Dejan Stanković

Turín FC: V. Milinković-Savić – R. Rodríguez (C), Schuurs, Buongiorno – Vojvoda, Ilić, S. Ricci, Singo – Seck, Vlašić – Sanabria.
Náhradníci: Fiorenza, Gemello – Bayeye, Gravillon, Karamoh, Gineitis, Djidji, Mirančuk, Adopo, Pellegri, Linetty, Lazaro.
Trenér: Ivan Jurić

Rozhodčí: Campione – Baccini, Trinchieri.
Předpokládané absence:

UC Sampdoria

Sabiri, Léris, Djuričić (všichni nespecifikované zranění)
Pussetto, De Luca (oba poraněné koleno)
Audero (poraněné rameno)
Conti (poranéné šlachy)

Turín FC

Aina, Radonjić, Vieira (všichni nespecifikované zranění)
Zima (poraněné koleno)
UC Sampdoria se noří čím dál blíže jasnému sestupu a pomalu se může chystat na janovské derby proti FC Janovu, který hraje střed tabulky Série B. Pětizápasová šňůrá bez výhry byla v neděli podložena pětigólovým debaklem na hřišti týmu ACF Fiorentina. při které se navíc zranil záložník Léris.
Turín FC dokázal utnout sérii čtyř zápasu bez vítězství, výhrou 1:0 nad Laziem. na tu však nedokázal navázat a o víkendu klopýtl doma s Atalantou Bergamo 1:2.
Poslední UC Sampdoria (20) se pokusí oloupit na své domácí půdě o nějaké body hostující Turín FC (12). Rozdíl mězi soupeři je celkem znatelných dvacetpětbodů.