Consigli – Toljan, Erlić, Ferrari /C/, Rogério – Frattesi (80. Harroui), López, Henrique (64. Thorstvedt) – Berardi, Pinamonti (64. Defrel), Kyriakopoulos (90+6. Ayhan).
7615 diváků
Lecce
Falcone – Gendrey, Blin, Baschirotto, Gallo – Bistrović (71. Helgason), Hjulmand /C/, Gonzàlez (81. Askildsen) – Strefezza (90. Listkowski), Ceesay (81. Colombo), Di Francesco (46. Banda).
Brancolini, Bleve – Ciucci, Lemmens, Frabotta, Tuia, Persson, Rodríguez.

Druhý poločas nepřinesl žádnou šanci a dokonce ani přímou střelu. Mizerný fotbal splnil účel z pohledu domácích, kteří díky krásnému voleji Berardiho ze závěru první půle berou první tři body do tabulky, naopak zcela bezzubý vítěz Serie B prohrává i třetí soutěžní zápas nové sezóny. Český záložník Daniel Samek dnes nebyl v nominaci na zápas.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:12.
90+6'
90+6'
Baschirottův nákop do vápna vyhlavičkoval Ferrari. Druhý a hodně marný pokus Gendreye směřuje přímo do rukavic zkušeného Consigliho.
90+6'
Taktické střídání Sassuola již po vypršení avizovaného nastavení:
ze hřiště odchází Giorgos Kyriakopoulos, přichází Kaan Ayhan.
90+5'
Žlutá karta pro Sassuolo Calcio. Jeremy Toljan uprostřed hřiště podrazil unikajícího Helgasona.
90+5'
Naopak zelenočerní běželi do přečíslení, po Berardiho přihrávce si však nechal vzít míč Kyriakopoulos.
90+4'
Domácím se daří kouskovat hru, nováček se nemůže vůbec dostat ani náznakem k nějakému náporu.
90+2'
Defrel uháněl za dlouhým nákopem, u míče byl však později než brankář Falcone a fauloval.
90+1'
Kyriakopouls neobměkčil sepjatýma rukama hlavního rozhodčího, který píská jeho faul na Bandu.
90'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Marcin Listkowski.
89'
Bandův centr od pravé postranní čáry odhlavičkoval Erlić do zámezí.
88'
Banda si nepohlídal ofsajdovou čáru a nechal se chytit do pasti.
86'
První střelecký pokus Sassuola po změně stran vyslal z 25 metrů Domenico Berardi levačkou nad břevno.
84'
Druhý poločas nemůže uspokojit ani velmi nenáročného fanouška. Kotel Sassuola ovšem dál povzbuzuje zelenočerné i při nepovedených akcích, kterých je drtivá většina. Berardi teď zaběhl s míčem na kopačce do zámezí.
82'
Berardi ztratil v souboji o míč kopačku, jenže domácí po rozehrávce z vlastní poloviny odevzdali balon soupeři.
81'
Dvojnásobné střídání v mužstvu US Lecce:
ze hřiště odcházejí Joan Gonzàlez a Assan Ceesay, které nahrazují Kristoffer Askildsen a Lorenzo Colombo.
80'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Abdou Harroui.
78'
Střídající Helgason se chopil rozehrávky trestného kopu, z 25 metrů mířil jen na tribunu.
77'
Žlutá karta pro Sassuolo Calcio (Davide Frattesi).
75'
Další Gendreyův náběh končí faulem na Rogéria da Silvu, který si před ním kryl míč tělem.
73'
Druhému poločasu zatím stále scházejí šance. Hostující Gendrey nezachytil příliš prudký nákop po pravém křídle.
71'
Podruhé střídá US Lecce:
ze hřiště odchází Kristijan Bistrović, přichází Þórir Helgason.
69'
I ve druhém poločase je čas na občerstvovací přestávku.
68'
Žlutá karta pro US Lecce (Joan Gonzàlez).
66'
Žlutá karta pro Sassuolo Calcio. Protiútok hostů zastavil faulem Rogério da Silva.
66'
Přímý kop Berardiho výrazně ztlumila zeď a Falcone snadno zachytává skákavý míč.
65'
Defrelovi vypíchl jeden z obránců Lecce míč jen na kopačky jiného útočícího hráče Frattesiho. Jeho centr sice proletěl vápnem nezachycen, ale vzápětí Gendrey fauluje nedaleko velkého obdélníku.
64'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Sassuola:
ze hřiště odcházejí Matheus Henrique a Andrea Pinamonti, přicházejí Kristian Thorstvedt a Grégoire Defrel.
62'
Strefezza standardku z nadějného místo trestuhodně zahazuje nákopem vysoko za bránu.
61'
Consigli si došel pro Strefezzův tečovaný centr, hostující útočník však ukazuje, že Henrique tečoval rukou. S tím sudí souhlasí, penaltu však nepíská – jen trestný kop dva metry před rohem velkého vápna.
60'
Lecce se snaží o vysunutý presink, domácí se z něj však vymanili a Kyriakopoulos zařídil vhazování na útočné polovině.
58'
Po přestávce jsou zatím brankáři bez práce. Nezařídil ji ani Joan González, který nabíhal na křížný pas a skluzem ho nedokázal ideálně trefit.
55'
Žlutá karta pro Sassuolo Calcio (Domenico Berardi). Rozhodčí se vrací k předchozímu faulu v přerušené hře.
55'
Ceesay přenesl v poskytnuté výhodě hru přes Hjulmanda doprava na Strefezzu, na jeho střílený centr ale nikdo z hráčů Lecce nedosáhl.
54'
Falcone vyboxoval rohový kop do bezpečí.
54'
Frattesi se zmocnil míče a jeho průnik zastavil vypíchnutím na roh čistě hostující obránce Baschirotto.
53'
Střídající Banda se ve vysoké rychlosti vřítil do šestnáctky Sassuola, tam si však míč hodně nešikovně předkopl do zámezí.
51'
Dnešní utkání sleduje 7615 diváků.
49'
Kyriakopoulosovi se pod nohy vrhl Blin a bylo těžké rozsoudit, kdo se míče dotkl jako poslední. Rozhodčí ukazuje k nelibosti domácího útočníka na odkop od brány.
48'
Boj uprostřed hřiště přerušil faul Frattesiho v souboji šestnáctek na Gonzáleze.
46'
S jednou změnou nastoupilo US Lecce:
Federico Di Francesco přepustil své místo na hřišti Lamecku Bandovi.
46'
Po hodně opatrném úvodu utkání se v Reggiu Emilia ve druhé části poločasu přece jen rozběhl zajímavější příběh a po úžasném voleji Berardiho z dálky vede Sassuolo nad nováčkem Serie A 1:0.

Statistiky první půle:
Držení míče 67% – 33%, střely na bránu 3:1, střely mimo 3:2, rohy 4:3, ofsajdy 0:2, fauly 4:3.
45+2'
45+1'
Zelenočerní jsou spokojeni s průběžným výsledkem a spíše se snaží ho udržet do přestávky a nepůjčit soupeři míč.
43'
Henrique si narazil s Pinamontem a protáhl se statickou obranou až před Vladimira Falconeho, který mu padl pod nohy a šanci nezmařil rukama, ale až jako škorpión podrážkou.
42'
Těsný ofsajd byl správně odmáván Ceesayovi.
40'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Jen chvilku se zdálo, že hosté rohový kop v pohodě odvrátili. Z omylu je vyvedl DOMENICO BERARDI, který odražený míč napálil z 22 metrů fantasticky z voleje přímo do sítě.
Italský reprezentant slaví 122. gól za Sassuolo, za jiný klub než svůj mateřský přitom nikdy nehrál.
39'
Giorgos Kyriakopoulos pálil z úhlu, střela byla tečována na roh.
37'
Žlutá karta pro Sassuolo Calcio. Za taktický faul zezadu po ztrátě míče ji viděl Matheus Henrique.
35'
Díky teči kopalo Lecce roh, ale nic z něj nevytěžilo.
34'
Assan Ceesay obral o míč Ferrariho a řítil se do šance. Zakončení placírkou kolem křižujícího Erliće bylo výborně myšlené, ke smůle gambijského útočníka však míč proletěl těsně nad břevnem.
33'
Domácí fotbalisté však akci zpackali, Pinamonti nezachytil míč na čáře a hosté vhazují.
32'
Míč se odráží za čáru od jednoho z hlavičkářů Lecce, roh se opakuje.
32'
Za trvalé územní převahy Sassuola vyslal Toljan kolmicí dopředu Berardiho, který skluzem na koncové čáře vybojoval roh.
30'
Na obou mužstvech je znát nervozita z nepodařeného úvodu sezóny, nikdo nechce v tomto souboji chybovat a inkasovat jako první.
27'
Opět jen odkop od brány Lecce.
25'
Rozhodčí dává pokyn k přestávce na občerstvení.
24'
Další střelecký pokus Domenica Berardiho z podobné vzdálenosti směřoval výrazně nad břevno.
22'
Berardiho šleha levačkou z 23 metrů proletěla snad jen o centimetry vedle Falconeho pravé tyče.
21'
Domácí nemohou proniknout bílomodrým blokem a raději vracejí míč z půli hřiště až k brankáři.
19'
Domácí šturmovali území soupeře, několik střel či pokusů prostrčit míč do šestnáctky však bílomodří zblokovali.
18'
Gallo vyhlavičkoval přímý kop domácích do bezpečí.
17'
Trestný kop z pravé strany rozehraje Sassuolo po faulu na Berardiho, jenž se odpoutal od svého strážce.
17'
Ceesay zachytil přetažený míč na pravé straně a vrátil ho nalevo, jenže Strefezza měl zakrytý výhled a nestačil reagovat, takže se míč od jeho břicha odráží za čáru.
15'
Gabriel Strefezza využil nízkého těžiště, odolal několika atakům domácích hráčů a vyvezl míč až do palebné pozice, načež přinutil tvrdou střelou Consigliho k zákroku a hosté získávají roh.
15'
Frattesiho nepřesnou přihrávku vystihl Hjulmand, ale jen posouvá míč k obráncům Sassuola, kteří pokračují na půlící čáře v trpělivé kombinaci.
13'
Přímo před zraky laviček srazil Kyriakopoulos bodyčekem Gendreye a trestný kop rozehrají hosté.
12'
Gonzálezův křížný pas zpracoval na koncové čáře akrobaticky Strefezza, poté však dokázal jen odcentrovat do Consigliho náruče.
9'
Na přetažený roh naskakoval Pinamonti a hlavičkuje vysoko na tribunu.
9'
K rozehrávce prvního rohu si bere míč domácí Berardi.
6'
Zatím probíhá vzájemné oťukávání uprostřed hrací plochy.
3'
První rohový kop Lecce odvracejí domácí přes celé hřiště, kde se do rozehrávky musí na velkém vápně zapojit brankář Falcone.
2'
Gian Marco Ferrari zabránil centru na nabíhajícího Ceesaye a hlavou šikovně přistrčil míč domácímu brankáři Consiglimu.
1'
Sassuolo bude hrát v zeleno-černě pruhovaných dresech, Lecce v bílo-modré kombinaci.
Ruce si ve středovém kruhu podávají kapitáni Ferrari a Hjulmand, zatímco rozhodčí Colombo zdraví na tribuně manželku.

Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Erlić, Ferrari, da Silva – Frattesi, López, Henrique – Berardi, Pinamonti, Kyriakopoulos.
Náhradníci: Russo, Pegolo – Netto, Marchizza, Ayhan, Obiang, Harroui, Thorstvedt, Álvarez, Ceïde, Defrel.

US Lecce: Falcone – Gendrey, Blin, Baschirotto, Gallo – Bistrović, Hjulmand, Gonzàlez – Strefezza, Ceesay, Di Francesco.
Náhradníci: Brancolini, Bleve – Ciucci, Lemmens, Frabotta, Tuia, Helgason, Listkowski, Askildsen, Banda, Persson, Rodríguez, L. Colombo.

Rozhodčí: A. Colombo – Rossi, Marchi.
Vzájemné zápasy
Lecce se v Serii A představilo jedinkrát v historii před třemi lety. Historie utkání těchto klubů tedy není příliš bohatá, ještě se před více než dekádou utkaly v Serii B a Lecce dosud čeká na vítězství.

2009/10: Sassuolo – Lecce 1:1, Lecce – Sassuolo 0:0
2019/20: Lecce – Sassuolo 2:2, Sassuolo - Lecce 4:2
US Lecce řeší před zápasem v Sassuolu především složení středu obrany, protože pro zranění vypadli všichni tři stopeři základního kádru. V nominaci se naopak již může objevit posila z pražské Slavie, osmnáctiletý záložník Daniel Samek.
Také vítěz Serie B měl po postupu přetěžký los, ovšem proti Interu Milán sahal v prvním kole po senzaci. Favoritovi podlehl doma v „podpatku italské boty“ smolně 1:2 gólem z páté minuty nastaveného času. Také Lecce pak po vzoru Sassuola vypadlo z poháru s druholigovým soupeřem Cittadellou 2:3 po prodloužení.
Sassuolo Calcio dostalo hned na úvod ligy nejtěžší los a na hřišti Juventusu Turín prohrálo 0:3. Tedy stejným výsledkem, jakým zakončilo doma proti AC Milán minulý ročník. Poněkud méně očekávanou pak byla porážka jedenáctého celku ligové sezóny 2021/22 v úvodním kole Italského poháru 2:3 na hřišti druholigové Modeny.
Doma musí klub, hrající dlouhodobě v 25 km vzdáleném městě Reggio Emilia, najít náhradu za loni šestnáctigólového Scamaccu. Ten odešel za skoro miliardu korun do West Hamu a jeho práci by měl převzít především mladý Uruguayec Álvarez z Peñarolu Montevideo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62