Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Atalanta - 4. ledna 2023   14:30

Spezia
8' Gyasi (Nzola) • 31' Nzola (Bourabia)
2:2
(2:0)
Atalanta
77' Höjlund  (Zappacosta) • 90+3' Pašalić  (Koopmeiners)
Spezia
Zoet (18. Zovko) – Amian, Kiwior, Nikolaou – Holm, Bourabia, Ampadu (78. Ekdal), S. Bastoni (78. Kovalenko), Reca (67. Moutinho) – Nzola (67. Maldini), Gyasi (C).
Dido – Hristov, Ferrer, Caldara, Sala, Beck, Sanca, Ellertsson, Agudelo, Strelec.
Giua – Alassio, Scarpa
Stadio Alberto Picco, La Spezia
Atalanta
Sportiello – Tolói (C), Palomino, Scalvini (81. Malinovskyj) – Maehle (57. Zappacosta), de Roon, Éderson (57. Pašalić), Ruggeri – Koopmeiners – Lookman (57. Muriel), Zapata (29. Höjlund).
Rossi, T. Bertini – Okoli, Djimsiti, Zortea, Hateboer, Soppy, Vorlický, Boga.

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:9. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:11.
Atalanta nakonec poměrně nezaslouženě získává z dnešního zápasu jeden bod a může slavit, protože většinu času za Spezií zaostávala. Tu může strašně moc mrzet to, že branka Ethana Ampadua na 3:0 nakonec neplatilo, protože kdyby to byl gól, nejspíš by to opravdu byly tři body. Následně se však o snížení postaral Rasmus Höjlund a až v nastavení vyrovnal Mario Pašalić, který tak z dnešního zápasu udělal o něco menší tragédii. Pokud chce ale Bergamo stoupat tabulkou, takové výkony určitě nemůže předvádět.
90+6'
90+5'
Domácí se rozhodně nechtějí spokojit s vyrovnaným stavem a ještě zkoušejí útočit, jsou ale na pokraji sil a proto je pro Atalantu obrana poměrně jednoduchá.
90+3'
Atalanta právě vstřelila branku!
Vyrovnání je na světě až v samotném závěru nastavení! Teun Koopmeiners nevyužil nadějné příležitosti, ale míč následně ještě vracel do vřavy před bránou, kde si ho úspěšně našel MARIO PAŠALIĆ, jenž ho bez větších potíží doklepl do sítě. Asistence: Teun Koopmeiners.
90+2'
Do domácí šestnáctky létají dost nebezpečné centry, na jeden nikdo nereagoval a ten další už musel boxovat pryč Petar Zovko.
90'
Atalanta nejspíš zahájí nastavení na útočné polovině, kde má k dispozici aut. Za chvíli uvidíme, kolik budou mít hosté ještě času.
88'
Emil Holm těsně nestihl míč na hrací ploše, takže hosté rychle rozehrávají a co nejrychleji se snaží dostat k bráně soupeře.
87'
Daniel Maldini zahájil nadějnou akcí skvělou průnikovou přihrávku, v pokutovém území ale chyběli jeho spoluhráči a nakonec zakončení nemohlo přijít.
86'
Teun Koopmeiners poslal dobrou nabídku do šestnáctky, tu ale domácí jistě vystihli a hned zahájili protiútok, který pak faulem zastavoval právě Teun Koopmeiners. Ten také dostane žlutou kartu.
85'
Rasmus Höjlund mohl vstřelit svou druhou branku v utkání a zároveň by vyrovnal, jenže z nemalého úhlu minul vzdálenější tyč jen o píď!
83'
Dimitris Nikolaou si při bránění Ruslana Malinovskyjeho pomohl loktem, kterým navíc zasáhl protihráče do obličeje, takže se nemůže divit, že se mu do zápisu utkání zapíše žlutá karta.
82'
Spezia i nadále kupuje spoustu času na útočné polovině a nyní dokonce mohl skórovat Daniel Maldini, který si našel odražený míč ve středu šestnáctky, ale z těžké pozice mířil jen moc vysoko!
81'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází Ruslan Malinovskyj.
80'
Začíná posledních deset minut základní hrací doby a Atalanta se určitě pokusí o vyrovnání. Čas na ještě má, už si ale nemůže dovolit inkasovat.
79'
Emmanuel Gyasi padá v pokutovém území a domácí se dožadovali penalty, rozhodčí však celou situaci dobře viděl a jistě posoudil, že se o pokutový kop nemůže jednat.
78'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Albin Ekdal.
78'
ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Viktor Kovalenko.
77'
Hosté přece jen snižují a závěr utkání nakonec bude hodně zajímavý! Střídající RASMUS HÖJLUND má stále dost sil a po přihrávce od Davideho Zappacosty obešel beka a vystřelil. Jeho rána neměla příliš dobré umístění, ale i přesto se štěstím dostal přes Petara Zovka. Asistence: Davide Zappacosta.
75'
Už jen patnáct minut do konce a Atalanta je pořád stejně daleko od snížení. Domácí tak zůstávají v naprostém klidu a dokonce se ani nebojí občasného útočení.
74'
Rasmus Höjlund jen tak tak udržel míč na hrací ploše, útočné snažení hostů ale stejně nebude pokračovat kvůli nedovolenému zákroku.
72'
Ethan Ampadu zůstává při chuti a nebyl vůbec daleko od regulérní branky, jeho technické zakončení z dálky ale nakonec skončilo těsně nad horní tyčí!
71'
Spezia to po delší době zkouší směrem dopředu, ale nevyhrála klíčový hlavičkový souboj, kvůli čemuž se musí s míčem přesunout zpátky na půlící čáru.
70'
Atalanta už má pouze dvacet minut na vstřelení dvou branek, ale stále si nemůže vůbec nic vytvořit. S hosty to tedy začíná vypadat hodně bledě.
69'
Luis Muriel to zkusil vzít na sebe, ale při pokusu o zakončení podklouzl, kvůli čemuž míč skončil hodně vedle brány.
69'
Davide Zappacosta nabral slušnou rychlost na pravé straně, rychle se ale k němu stáhli dva protihráči, kteří mu dovolili jen zpětnou přihrávku.
67'
ze hřiště odchází Arkadiusz Reca, přichází Joao Moutinho.
67'
ze hřiště odchází M'bala Nzola, přichází Daniel Maldini.
67'
M'bala Nzola toho dnes odsprintoval opravdu spoustu, nemůžeme se tedy divit, že se aktuálně potýká s křečí. Nakonec z toho bude střídání.
65'
Teun Koopmeiners si se štěstím našel míč po slabé přihrávce a za hrany šestnáctky okamžitě zkoušel štěstí, trefil ale jen prvního protihráče před sebou.
64'
Marco Sportiello svým nákopem posílá své spoluhráče dopředu, ti se ale s míčem moc dlouho neohřáli a musí tedy zase dávat pozor na protiútok domácích fotbalistů.
63'
Bergamo dostalo další facku, ale tentokrát jí přežilo bez úhony. I proto začíná být o něco aktivnější, na útočné polovině se ale stále nemůže k ničemu dostat.
60'
Hosté to opět pokazili při bránění, kdy jim zbytečně odskočil míč z nohy a skončil tak u Ethana Ampadua, který tvrdým volejem trefil balón do Marca Sportiella, jenž si ho smolně srazil do sítě. Gól ale nakonec neplatí kvůli ofsajdu, který celé akci předcházel.
59'
Arkadiusz Reca vhodil aut až do šestnáctky, kde to hosté měli s obranou celkem jednoduché, ale i přesto darovali soupeři laciný rohový kop.
58'
Se žlutými kartami se roztrhl pytel, další potrestaným hráčem je právě příchozí Davide Zappacosta, který příliš tvrdým způsobem zastavil M'balu Nzolu.
57'
ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Davide Zappacosta.
57'
ze hřiště odchází Éderson, přichází Mario Pašalić.
57'
ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Luis Muriel.
56'
Ethan Ampadu při bránění sáhl po skluzu, kterým tak zastavil nadějnou akci soupeře a vyfasoval za něj žlutý kartónek.
56'
Petar Zovko musel rychle hrát, protože na něj letěl jeden z protihráčů. I hru pod tlakem ale jistě zvládá a žádnou chybu si nepřipustil.
55'
Bergamo se usazuje na útočné polovině a dopředu to zatím zkouší pomalejší, ale jistější metodou. Nakonec si to ale pokazila jednou nepovedenou přihrávkou.
54'
Spezia po delší době zahrávala roh, při kterém letěl centr na bližší tyč, ale tam byli jen obránci, kteří míč ihned dostali z nebezpečného území.
53'
M'bala Nzola je i nadále velmi nebezpečný, avšak nyní si přímo před brankářem nedokázal zpracovat pas a pohrdl tak jasným gólem.
52'
Éderson nezvládl souboj s protihráčem a míč se od něj nakonec odrazil do autu. S tím sice nesouhlasí, ale už s tím nemůže nic dělat.
51'
Atalanta rozehrávala dva rohy během krátké chvíle, ani jeden ale nepřinesl výraznější ohrožení brány. Hru nakonec přerušil Petar Zovko.
49'
Jakub Kiwior tentokrát hrál proti Rasmusi Höjlundovi příliš tvrdě, dokonce si za to vysloužil žlutou kartu.
49'
M'bala Nzola se díky dobrému důrazu dostal až k zakončení, Marco Sportiello ho ale konečně vychytal. Případná branka by ale stejně neplatila kvůli ofsajdu.
47'
Spezia rozhodně nemá v plánu soustředit se jenom na obranu, protože na pravé straně hned hrozil M'bala Nzola. Vzápětí přišel i centr, ten ale nakonec skončil těsně vedle brány.
46'
Spezia si do šaten odnáší senzační výsledek, protože nad favoritem vede o dvě branky! První gól byl pro domácí naprosto zasloužený, protože zpočátku soupeře přehrávali a nakonec toho využil Emmanuel Gyasi. Pak se ale karta obrátila a začala tlačit Atalanta, která ale nedokázala skórovat. Místo toho se z brejku prosadil M'bala Nzola, který tak postavil celý stadion na nohy a ještě více posunul svůj tým k zisku tří bodů.
Druhý poločas začne přibližně v 15:38.
45+7'
45+7'
Ademola Lookman si zbytečně řekl o žlutou kartu za hlasité protesty, ve druhém poločase si tak nebude moci dovolit žádný tvrdý zákrok.
45+6'
Spezia drží hru daleko od své brány a vyčkává na závěrečný hvizd. Během toho to ještě opatrně zkusila dopředu, přes obránce ale tentokrát cestu nenašla.
45+5'
M'bala Nzola už se zase uvolňoval za obranou, tentokrát ale hosté měli dobře pokrytý prostor a nepustili za sebe klíčovou přihrávku.
45+4'
Rasmus Höjlund šel do souboje do třemi protihráči a ti ho opět obrali hodně tvrdým způsobem, i tentokrát to ale u rozhodčího prošlo.
45+3'
Rasmus Höjlund už je pořádně vytočený z výkonu hlavního arbitra a po dalším tvrdém souboji se pustil do hlasitého řevu, faul si ale nevynutil a může být rád, že sám neviděl žlutou kartu.
45+1'
M'bala Nzola opět unikl celé defenzivě soupeře, nakonec ho ale na poslední chvíli doběhl José Luis Palomino, který nebezpečné zakončení srazil do zámezí!
45'
Bergamo ani v závěru poločasu vůbec nepolevuje a chce do přestávky aspoň snížit. O to se pokouší zejména za pomocí centrů, ty si ale domácí stále úspěšně hlídají.
44'
Matteo Ruggeri se z levé strany odhodlal k dobrému centru, který museli domácí odvracet až nadvakrát. Navíc tak soupeři darovali rohový kop.
42'
Také Petar Zovko musel jít do středu s protihráčem, který byl tentokrát Rasmus Höjlund. Ten si zkoušel brankáře obhodil, ale ten mu včas skočil pod nohy a vyrazil míč pryč!
41'
Jeden z domácích už zase mířil do úniku, tentokrát ale dobře zareagoval Marco Sportiello, který byl včas daleko před bránou a zažehnal nebezpečí.
40'
Petar Zovko si opět pohlídal vysoký nákop daleko před bránou, neměl to ale tak složité, protože na něj netlačil žádný protihráč.
38'
Ademola Lookman zůstal nehlídaný v šestnáctce a okamžitě tam dostal přihrávku, ta ale přišla vzduchem, takže musel následovat volej, který skončil jen vysoko na tribuně.
37'
Marco Sportiello si snad poprvé v utkání pořádně sáhl na míč, a to když chytal příliš vysoký centr. To jistě zvládl a aspoň konečně mohl slavit úspěšný zásah do hry.
36'
Ethan Ampadu výborně vystihl přihrávku a následně zkoušel na pravé straně uvolnit Emila Holma, ten ale na pas těsně nedosáhl.
34'
Hostům je naprosto jasné, že teď už musí pořádně zabrat, aby mohli se zápasem něco udělat. Téměř ihned proto získávají roh, avšak ten domácí bez větších potíží odvrátili.
31'
Spezia právě vstřelila branku!
Spezia se v poslední době jenom bránila, nyní ale proměňuje svůj ojedinělý útok a vede už o dva góly! Atalanta byla při bránění vystoupena příliš vysoko, čehož ukázkově využil Mehdi Bourabia, který tak vymyslel skvělý průnikový pas. Ten si našel M'BALA NZOLA, jenž šel tak úplně sám na brankáře, kterého překonal střelou mezi nohy. Asistence: Mehdi Bourabia.
30'
Rasmus Höjlund byl hned po svém příchodu hodně vidět, protože se na hraně šestnáctky nebezpečně otáčel s míčem a nakonec vystřelil, bránu ale minul o necelý metr.
29'
ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Rasmus Höjlund.
28'
Petar Zovko vyběhl opravdu daleko ze své brány, nakonec se mu to vyplatilo, protože odražený míč mohl odpálit co nejdále od své klece.
27'
Bergamo bránění bez problémů zvládá, následně vůbec na nic nečeká a hned se tlačí do vápna, centr z levé strany ale zkušeně pokryl Petar Zovko.
26'
Po dlouhé době se dopředu vydává také Spezia, která bude hrozit přes pravou stranu. Emil Holm tam totiž rozehrává aut.
25'
Emmanuel Gyasi před vlastní bránou našel jako první odražený balón a ihned ho vzduchem odklízel z nebezpečné zóny.
24'
Emil Holm přes sebe nepustil průnikovou přihrávku, míč ale srazil mimo hrací plochu, takže Atalanta stále může vymýšlet další cesty do brány.
23'
Petar Zovko už musí zasahovat! K velmi nebezpečné hlavičce se dostal Duván Zapata, který mířil přímo k levé tyči, domácí brankář tam byla ale včas!
22'
Po dalším rohovém kopu to bylo v šestnáctce Spezie velmi nebezpečné, domácí obránci si ale nakonec poradili a míč rychle dostali z vlastní poloviny.
21'
Po střídání brankářů se prakticky hraje jen na domácí polovině, Atalanta tak chce co nejdříve zaskočit nerozchytaného gólmana. Ke střele se ale stále nemůže dostat.
20'
Petar Zovko má první zákrok, nic složitého to ale nebylo, protože pouze kryl odražený balón. Určitě si ale díky tomu zvýšil sebevědomí.
19'
Hraje se pořád velmi tvrdě, na trávníku tak končí Giorgio Scalvini. Naštěstí to ale rychle rozdýchal a může tak pomoci svému týmu s rozehrávkou.
18'
ze hřiště odchází Jeroen Zoet, přichází Petar Zovko.
16'
Jeroen Zoet si opět lehá na trávník a nevypadá to s ním dobře, takže asi bude muset přijít první střídání.
15'
Střídání nakonec nebude potřeba a hrát tedy bude Bergamo. To rozehrálo velmi rychle a hned se tlačilo do šance, nakonec z toho bude jen roh.
14'
Jeroen Zoet to při střetu s protihráčem schytal hlavně na kolena, tudíž potřebuje ošetření. Mezitím se už začíná rozcvičovat jeho náhradník, takže uvidíme, jestli už přijde první střídání.
13'
Duván Zapata pokračuje ve své aktivitě a nyní se dostal do samostatného úniku na Jeroena Zoeta, se kterým se však tvrdě střetl a nakonec ani nezakončil!
12'
Éderson si při souboji o balón řekl o nedovolený zákrok, Bergamo tak na svého protivníka bude moci i nadále vyvíjet tlak.
11'
Hosté si hned vypracovali nadějnou šanci, protože Teun Koopmeiners málem zachytil centr na zadní tyči, nakonec se mu to ale těsně nepovedlo.
10'
Atalanta po inkasované brance samozřejmě začíná víc hrát a hned rozvíjí útok po pravé straně. Tam je ale zastaveno, avšak vzápětí může vhazovat.
8'
Domácí těží z úvodní aktivity první branku! M'bala Nzola se výborně uvolnil na pravé straně, takže se dostal až do šestnáctky a odtud přihrával do malého vápna, kam se protlačil EMMANUEL GYASI, jenž dostal míč do sítě přes bránícího hráče i brankáře. Asistence: M'bala Nzola.
7'
Duván Zapata si řekl o vzdušnou přihrávku, která také přišla, ale byla příliš vysoká a nepřesná, takže skončila jen mimo hrací plochu.
6'
Mehdi Bourabia si nerozuměl se svým spoluhráčem, kvůli čemuž špatně přihrál a Duván Zapata si tedy hned vydává dopředu. Tam vymyslel centr, který si ale domácí bez problémů pohlídali.
5'
Dimitris Nikolaou dobře získal míč na levé straně a probíjel se dopředu jako tank. Přes dalšího protihráče se sice nedostal, vybojoval ale aspoň aut.
4'
Spezia rozvíjí útočné snažení po pravé straně, tam se ale hosté rychle vrátili a nakonec donutili soupeře ke zpětné přihrávce.
1'

Spezia Calcio: Zoet – Amian, Kiwior, Nikolaou – Holm, Bourabia, Ampadu, S. Bastoni, Reca – Nzola, Gyasi (C).
Náhradníci: Dido, Zovko – Moutinho, Hristov, Ferrer, Caldara, Sala, Ekdal, Beck, Kovalenko, Sanca, Ellertsson, Maldini, Agudelo, Strelec.
Trenér: Luca Gotti.

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Tolói (C), Palomino, Scalvini – Maehle, de Roon, Éderson, Ruggeri – Koopmeiners – Lookman, Zapata.
Náhradníci: Rossi, T. Bertini – Okoli, Djimsiti, Zortea, Hateboer, Zappacosta, Soppy, Malinovskyj, Vorlický, Pašalić, Muriel, Boga, Höjlund.
Trenér: Gian Piero Gasperini.

Rozhodčí: Giua – Alassio, Scarpa.
Atalanta Bergamasca Calcio
Atalanta již tradičně bojuje o nejvyšší příčky, jenže poslední kola před mistrostvím světa se jí vůbec nepovedly. Tehdy Bergamo padlo čtyřikrát z pěti zápasů, kvůli čemuž spadlo až na šestou pozici. Dnešní hosté se ale klidně během chvíle mohou dostat až na druhé místo, protože právě na druhý AC Milán ztrácí jen šest bodů. Bergamo také poměrně slušně zvládlo přípravu, a to když ovládla tři z pěti zápasů, naposledy rozstřílelo Cremu 10:1. I do Spezie přijíždí Atalanta jako favorit, tak uvidíme, jestli tuto roli potvrdí.

Poslední tři utkání
Atalanta vs. Crema – 10:1
Atalanta vs. Alkmaar – 0:1
Betis vs. Atalanta – 0:3
Spezia Calcio
Před sezonou se očekávalo, že Spezia bude bojovat o udržení, což také pořád platí. V tomto souboji si ale zatím vede spíše dobře, i když od sestupové pozice jí dělí pouhá jedna příčka. Na osmnácté Cremonese má ale slušný šestibodový náskok a nyní se bude snažit o jeho navýšení. K dobrým výkonům se Spezia naladila povedeným přípravným obdobím během světového šampionátu, kdy si připsala tři výhry a jednu porážku. Uvidíme, jak zahájí další průběh Serie A.

Spezia vs. Groningen – 2:0
Spezia vs. Rotterdam – 1:3
Spezia vs. Servette – 3:0
Dobré odpoledne při jednom z nejlepším evropském fotbalu! Během týdne se do akce dostává Serie A, konkrétně je na programu 16. kolo, v rámci kterého na sebe narazí Spezia a Atalanta. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62