Drągowski – Amian, Kiwior (66. Caldara), Nikolaou – Holm, Bourabia (55. Agudelo), Ampadu, S. Bastoni (66. Ekdal), Reca – Nzola, Gyasi (C) (84. Sanca).
Dido, Zovko – Moutinho, Hristov, Ferrer, Sala, Kovalenko, Verde, Ellertsson, Maldini, Strelec.
Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Gallo – Gonzàlez, Blin, Maleh (66. Bistrović) – Strefezza (C) (77. Oudin), Lo. Colombo (77. Ceesay), Di Francesco (66. Banda).
Bleve, Brancolini – Tuia, Ciucci, Lemmens, Pezzella, Askildsen, Listkowski, Persson, P. Rodríguez.

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:15.
V dnešním utkání jsme se nakonec nedočkali žádného gólu, což není vzhledem k vytrvalému dešti žádný překvapením. Ve druhém poločase to už bylo z obou stran hodně opatrné a ani jeden tým dopředu rozhodně nepospíchal. I kvůli tomu jsme neviděl žádnou větší příležitost a oba celky si rozdělí po bodu.
90+5'
90+3'
Míč končí za brankovou čárou, vezme si ho tedy Wladimiro Falcone, který s rozehrávkou rozhodně nebude vůbec pospíchat.
90+2'
Albin Ekdal nechtěl riskovat žádný nebezpečný protiútok soupeře, míč proto raději uklidil skluzem do autu a následně se rychle vrací na svou pozici.
90'
Útoky na obě strany se stále dost neefektivní, vypadá to tedy, že se branky opravdu nedočkáme. Pomalu totiž začíná nastavení.
88'
Spezia to ještě opatrně zkouší na pravé straně, protihráči ji ale velmi rychle dostupují a vůbec nic nedovolují.
86'
O míč se nyní bojuje na polovině Lecce, které ho nakonec získalo díky nepřesné přihrávce protihráče. Následně se ale o něj samo připravilo, protože ho zahrálo do autu.
85'
Assan Ceesay nadějně operoval na hraně pokutového území, nakonec se k němu ale přesunuli tři protihráči, kteří mu míč vypíchli, ale pod svou kontrolu ho nezískali.
84'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Leandro Sanca.
83'
Rémi Oudin nemůže pokračovat do úniku, protože jeho spoluhráči příliš rychle rozehráli přímý kop. Rozhodčí tak nařídil opakování.
81'
Na hřišti se toho stále moc neděje a oba týmy spíše vyčkávají na chybu soupeře. Ta ale vůbec nepřichází.
79'
Míč se nyní pohybuje hlavně na pravé straně z pohledu hostů, kde poměrně často končí v autu. Drží ho ale zejména Lecce.
77'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Rémi Oudin.
77'
ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Assan Ceesay.
76'
Wladimiro Falcone pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou, ale rozhodně nijak závratně nepospíchá.
75'
Už zbývá jen patnáct minut a nějakou větší příležitost stále marně čekáme. Oba týmy se tak začínají smiřovat s tím, že získají jen jeden bod.
74'
Hosté těsně neudrželi míč na hrací ploše a musí se tedy stahovat. Zas tak rychlé to ale být nemusí, protože Spezia se vrací až ke svému brankáři.
72'
Emmanuel Gyasi zahazuje obrovskou příležitost! Domácí útočník byl sám před brankářem, ale trestuhodně napálil míč přímo do něj! Nakonec ho to ale tolik mrzet nemusí, protože se mává ofsajd.
70'
Emmanuel Gyasi dobře zkrotil těžkou přihrávku a vybídl tak Kevina Agudela k zakončení, ten ale pod tlakem protihráčů nedokázal ani úspěšně přihrát.
69'
Tempo hry se nyní dost uklidňuje, nový hráči si totiž musí zvyknout na těžké podmínky na hřišti, protože neustále prší. Nic moc se proto na trávníku neděje.
67'
Wladimiro Falcone raději pokryje nákop protihráčů a vzápětí rozehrává na nejbližšího spoluhráče.
66'
ze hřiště odchází Youssef Maleh, přichází Kristijan Bistrović.
66'
ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Lameck Banda.
66'
ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Albin Ekdal.
66'
ze hřiště odchází Jakub Kiwior, přichází Mattia Caldara.
64'
Lecce bylo zase připravené pro aktivní napadání, domácí proto šli do nákopu, který se jim vyplatil, protože udrželi míč a mohou rozvíjet útočnou akci.
63'
Valentin Gendrey si při autu dobře narazil se spoluhráčem, díky čemuž mohl odcentrovat, míč ale letěl příliš blízko brány, takže ho pohodlně zachytil Bartłomiej Drągowski.
61'
Youssef Maleh měl prostor na hraně vápna a okamžitě tedy zkoušel štěstí, míč mu ale nešikovně poskočil, takže brankáře nemohl ohrozit.
60'
Do konce utkání zbývá už jen třicet minut a na branku stále čekáme. Aktuálně k ní má blíže určitě Spezia, která už hodně dlouho svírá soupeře na jeho půlce.
59'
M'bala Nzola tentokrát operuje na levé straně, tam se ale do něj pustili dva protihráči, kteří mu nakonec čistým způsobem odebrali míč.
58'
M'bala Nzola si našel odražený míč v pravé části šestnáctky a odtud okamžitě pálil na zadní tyč, jenže prostor mezi tyčemi minul a zase se nedočkal.
57'
Spezia nadějně kombinuje na útočné polovině, ale tam nemohlo nic vymyslet. Nakonec ale celkem zbytečně fauloval Joan Gonzàlez a nabízí tak domácím nadějnou standardní situaci.
56'
Federico Baschirotto si prakticky po celý zápas pomáhal tvrdý zákroky, nyní předvedl další takový a už si musel prohlédnout žlutou kartu.
55'
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Kevin Agudelo.
53'
Gabriel Strefezza se toho vůbec nebál a z velké vzdálenosti vypálil přímo k levé tyči, ale Bartłomiej Drągowski byl opět připravený!
52'
Spezia se také vrhla do napadání a dokonce málem získala míč, Ethan Ampadu ale nakonec fauloval a musí rychle spěchat dozadu na svou pozici.
51'
Lecce se opět uchyluje k aktivnímu napadání a domácí musí proto sáhnout jen k hodně nepřesnému nákopu, kterým prakticky odevzdali míč.
49'
Lorenzo Colombo konečně čistým způsobem získal míč při napadání a vysunul do šance Federica Di Francesca, který si ale na brankáře nepřišel.
48'
Na druhé straně také přišel vzdušný pas, ten ale uklidil do bezpečí Arkadiusz Reca a vzápětí šel do souboje jeden na jednoho M'bala Nzola, který zkusil technické zakončení, ale Wladimiro Falcone si na něj počkal a jistě zasáhl!
47'
Spezia začíná druhý poločas aktivněji, nebezpečně centroval Arkadiusz Reca. Hosté se však ubránili a hned rozjíždějí protiútok.
46'
V první půli jsme se branky nedočkali a o výherce dnešního zápasu tak bude muset rozhodnout druhý poločas. Oba celky byly aktivnější zejména na začátku, větší šanci si určitě vytvořila Lecce, ale žádnou z nich nedokázala proměnit. Několik příležitostí měla na svědomí i Spezia, ale gól taky nepadl, a tak stále platí bezbrankový stav.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45+1'
45'
První přestávka se rychle blíží, ale to hosty netrápí, protože ještě aktivně hledají cestu dopředu. Spezia je ale postavené kolem své šestnáctky a rozhodně nehodlá inkasovat.
44'
Emil Holm si poradil v souboji u pravé postranní čáry, takže získal aut. Ten směrem dozadu rozehrávat Kelvin Amian.
42'
Mehdi Bourabia na hraně pokutového území předvedl dobré zpracování těžké přihrávky a následně zakončil volejem, ten se mu ale vůbec nepovedl a skončil až v hledišti.
41'
Federico Baschirotto dost viditelně tahal za dres protihráče, rozhodčí tak zase musel přerušit hru v neprospěch hostů.
40'
Lecce pokračuje v častých nedovolených zákrocích, další se konal ve středovém kruhu a Spezia tak může zamířit dopředu.
39'
Youssef Maleh si podle rozhodčího pomohl k míči nedovoleným zákrokem, v útočné akci tak nemohl nadále pokračovat.
38'
Arkadiusz Reca těsně nedosáhl na příliš prudkou přihrávku, míč tak doputoval až za brankovou čáru a odkop tedy patří Wladimiru Falconemu.
37'
Domácí uklidňují hru na své polovině a vyčkávají. Nakonec se brankář Spezie odhodlal k dlouhému nákopu, ten ale neskončil u žádného spoluhráče.
35'
Domácí fotbalisté si příliš nerozuměli při rozehrávce, kvůli čemuž darovali Lecce další rohový kop. Ten musel hasit rovnou Bartłomiej Drągowski, který nejprve vykryl centr a pak se natáhl i po dorážce.
34'
Lorenzo Colombo hraje dnes hodně tvrdě a při napadání se opět dopustil faulu, čemuž se hodně nahlas diví. Rozhodnutí rozhodčího už ale nezvrátí.
33'
Youssef Maleh v souboji u pomezní čáry nebyl úspěšný, protože proti němu stáli dva protihráči. Míč tak raději zahrál do autu, aby neriskoval nějakou zbytečnou příležitost pro soupeře.
32'
Jakub Kiwior při bránění schytal nepříjemný zásah, který byl posouzen jako nedovolený. Po krátkém přerušení tak bude moci rozehrávat.
30'
Kelvin Amian odchází za postranní čáru, protože ho nejspíš trápí nějaké zdravotní potíže, takže si jeho spoluhráči budou muset chvíli poradit bez něj.
29'
Centr od rohového praporku mířil na zadní tyč, tam to ale Lecce mělo dobře pokryté a míč proto hned letěl z nebezpečné zóny.
28'
Emil Holm se z bezvýchodné pozice pokusil o centr, což se mu stoprocentně vyplatilo, protože míč poslala do protihráče, od kterého se odrazil na rohový kop.
27'
Hosté mají po delší době míč v moci na své polovině a po delší době také nikam nepospíchají. To se nelíbí domácím, kteří opatrně zkouší napadat.
25'
Lecce v posledních minutách vůbec nevychází zakládání útočných akcí, další vysoký míč skočil opět v autu. Spezia na to jde naopak v klidu a kombinačně, což se jí zatím vyplácí.
24'
M'bala Nzola vyskočil neuvěřitelně vysoko a hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, zakončení se mu ale vůbec nepovedlo a skončilo jen vysoko nad bránou.
22'
Přenesení hry na Antonina Galla se vůbec nepovedl, protože jmenovaný hráč neudržel míč na hrací ploše a odevzdal ho tedy soupeřícímu celku.
21'
Lecce bylo při napadání poměrně nebezpečné, Lorenzo Colombo ale srazil míč mimo hrací plochu, takže z toho nic nebylo.
20'
Spezia pořád drží míč na svých kopačkách a opět hledá cestu dopředu skrz levé křídlo. Tam to ale hosté včas zahustili a soupeře nikam nepustili.
18'
Domácí ale nadále pokračují v dobré pasáži a nyní zakládali útok po levé straně. Jejich posun byl na chvíli zastaven, protože budou rozehrávat aut.
17'
Delší tlak domácího celku nyní neúspěšně končí. Wladimiro Falcone sice jednou musel zasahovat, ale nic složitého to nebylo a teď může rozehrávat.
16'
Ani druhý roh po sobě výraznější nebezpečí nepřinesl, domácí ale budou moci pořád pokračovat v útočném snažení, tentokrát získali aut.
15'
Spezia může po delší době ohrozit branku soupeře, protože získalo rohový kop. Centr na bližší tyč ale pokryl připravený Joan Gonzàlez.
14'
Emil Holm vymýšlel přihrávku po lajně, míč mu ale sjel z kopačky a kvůli tomu se doklouzal až za pomezní čáru.
12'
Lecce bylo blízko prvnímu zásahu! Centr od rohového praporku skončil u na hlavě Alexise Blina, který nastřelil jen břevno a i následná dorážka skončila na brankové konstrukci!
11'
Hosté útočili přes levou stranu, tam zase nedostali míč před bránu, ale získali aspoň roh.
9'
Emil Holm na pravé straně šikovně obešel protihráče a dostal se až k centru, ten byl ale příliš vysoký, takže na něj nedosáhl žádný hráč v šestnáctce.
8'
Federico Di Francesco si při zpracování vysoké přihrávky pomohl rukou, i když to sám odmítá. Rozhodčí se ale nenechal přesvědčit o opaku a rozehrávat bude Bartłomiej Drągowski.
7'
M'bala Nzola dobře zapracoval při souboji na levé straně, kde nakonec z ničeho získal autové vhazování. To směřuje dozadu, aby domácí neriskovali ztrátu míče.
6'
Na druhé straně se do slušné pozice dostal Emmanuel Gyasi, ten ale přihrávku jenom tečoval a brankáře tak pořádně neohrozil.
5'
Centr přišel až vzápětí, ale úspěšný nebyl, i když odražený míč si našel Gabriel Strefezza, který okamžitě pálil Bartłomiej Drągowski tak musel tasit první zásah!
4'
Samuel Umtiti si v hlavičkovém souboji řekl o nedovolený zákrok, jeho spoluhráči tedy mohou rozehrávat nadějnou standardní situaci.
2'
Pořád se hraje na polovině Spezie, která se vůbec nemůže dostat k míči. Po nepřesném autu soupeře se to ale přece jen povedlo a podniká svůj první útok.
1'
Lecce obstaralo úvodní výkop a hned s míčem směřovala do šestnáctky, tam ale zasáhli domácí obránci, kteří srazili balón na rohový kop.
1'

Spezia Calcio: Drągowski – Amian, Kiwior, Nikolaou – Holm, Bourabia, Ampadu, S. Bastoni, Reca – Nzola, Gyasi (C).
Náhradníci: Dido, Zovko – Moutinho, Hristov, Ferrer, Caldara, Sala, Ekdal, Kovalenko, Sanca, Verde, Ellertsson, Maldini, Agudelo, Strelec.
Trenér: Luca Gotti.

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Gallo – Gonzàlez, Blin, Maleh – Strefezza (C), Lo. Colombo, Di Francesco.
Náhradníci: Bleve, Brancolini – Tuia, Ciucci, Lemmens, Pezzella, Askildsen, Bistrović, Listkowski, Oudin, Banda, Persson, Ceesay, P. Rodríguez.
Trenér: Marco Baroni.

Rozhodčí: Chiffi – Berti, Tolfo.
US Lecce
Lecce také po novém roce stálo proti vysoce postavenému týmu a poměrně překvapivě uspělo. Lazio totiž přehrálo výsledkem 2:1 a díky tomu se v tabulce posunulo až na dvanáctou pozici, navíc na sestupové pásmo má devítibodový náskok. Hosté si navíc díky tomu připsali třetí ligovou výhru v řadě a dnes budou chtít svou vítěznou šňůru prodloužit.

Poslední tři utkání
Lecce vs. Lazio – 2:1
Lecce vs. Varaždin – 2:0
Udinese vs. Lecce – 2:0
Spezia Calcio
Spezia poměrně dobře začala nový rok, i když to mohlo být ještě lepší. Dnešní domácí totiž skoro celé utkání vedli nad Atalantou, v závěru ale dvakrát inkasovali, takže nakonec získali pouhý jeden bod. Kvůli tomu tabulkou příliš nestoupli, ale aspoň se trochu vzdálili od sestupových pozic. Dnes má Spezia mnohem větší šancí na vítězství, protože se postaví proti papírově slabšímu soupeři.

Spezia vs. Atalanta – 2:2
Spezia vs. Groningen – 2:0
Spezia vs. Rotterdam – 1:3
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům! Serie A má během jednoho týdne na programu již své druhé kolo s pořadovým číslem 17. V rámci něho na sebe narazí Spezia a Lecce. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62