Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Sampdoria - 17. září 2022   18:00

Spezia
13' Murillo(vl.)  • 73' Nzola (Holm)
2:1
(1:1)
Sampdoria
12' Sabiri  (Augello)
Spezia
Drągowski – Ampadu (87. Ellertsson), Kiwior, Nikolaou – Holm, Bourabia, Kovalenko (73. Ekdal), Reca, S. Bastoni (61. Agudelo) – Gyasi (87. Caldara), Nzola.
Zoet, Zovko – Beck, Ferrer, Hristov, Sher, Strelec, Sanca.
Sampdoria
Audero – Bereszyński, A. Ferrari (46. Colley), Murillo, Augello – Villar (62. Vieira) – Léris (72. Gabbiadini), Rincón, Sabiri, Djuričić (82. Quagliarella) – Caputo (81. Verre).
Contini – Amione, Conti, Murru, Pussetto, Yepes.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 1:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:12.
Je konec! Domácí Spezia nakonec poráží Sampdorii 2:1. O úvodní branku se ve 12. minutě postaral krásnou dalekonosnou střelou Sabiri. O minutu později ale bylo vyrovnáno, když si nešťastnou vlastní branku vsítil Murillo. Ve zbytku poločasu byla aktivnější Spezia, ale další branky do přestávky nepadly. Rozhodující moment přišel v 73. minutě, kdy se po Holmově centru prosadil Nzola. Za hosty ještě mohlo vyrovnat Quagliarella, ale toho v nastavení vychytal Dragowski.
90+5'
90+4'
Fabio Quagliarella se zjevil před brankářem domácího celku, ale Bartłomiej Drągowski jeho ránu do protipohybu vykopl špičkou kopačky!
90+2'
Emil Holm odkopl míč až na polovinu soupeře, kam spěchal Nzola, který si ale v souboji s Colleym pomohl útočným faulem.
90'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (M'bala Nzola).
90'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Mikael Egill Ellertsson).
89'
Sampdoria má v závěru utkání mírný tlak, ale hosté se ne a ne dostat do zakončení. Domácí brání v devíti na hranici velkého vápna.
87'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Mikael Egill Ellertsson,
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Mattia Caldara.
86'
Domácí zahrávali rohový kop. Do zakončení se dostal Emmanuel Gyasi, jehož pokus skončil daleko od branky.
84'
Domácí zatím brání důrazně. Emil Holm se dostal tělem před Verreho, který jej nedovoleným způsobem poslal k zemi.
83'
Legendární Quagliarella se mohl stát hrdinou svého celku, ale jeho ránu z ostrého úhlu domácí brankář reflexivně vytěsnil!
82'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Fabio Quagliarella.
81'
ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Valerio Verre.
80'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Filip Djuričić).
79'
Sampdoria se z levé strany dostala do velkého vápna, nicméně nikdo v modrém si netroufl na střelu.
77'
Jakub Kiwior poslal nákop na levou stranu, ale neoslovil nikoho ze spoluhráčů v bílém. Sampdoria se snaží napadat.
76'
Spezia je druhou vstřelenou brankou pořádně nabuzená a pokračuje v ofenzivním pojetí hry. Obrana Sampdorie má plno práce.
75'
Holm spěchal vpřed s další akcí domácí Spezie, ale v pádu už nedokázal vyslat přesný centr do nebezpečného prostoru.
73'
Spezia právě vstřelila branku! Spezia otáčí průběh dnešního souboje a dostává se do vedení! Na centr z pravé strany si naběhl zcel osamocený MBALA NZOLA a nekompromisně rozvlnil síť!
73'
ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Albin Ekdal.
72'
ze hřiště odchází Mehdi Léris, přichází Manolo Gabbiadini.
71'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Mehdi Léris).
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a zatím sledujeme velký boj. Po souboji navíc zůstává ležet domácí brankář.
69'
Domácí brankář si naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna a bez problémů odehrál míč na levou stranu hřiště.
68'
Omar Colley napadal rozehrávku soupeře a získal míč pro Sampdorii. Spezia je v posledních minutách v kombinaci hodně nepřesná.
67'
Abdelhamid Sabiri si navedl míč do blízkosti pokutového území a zakončil pravačkou. Jeho utažená střela těsně minula zadní tyč!
66'
Francesco Caputo si pokryl míč u postranní čáry a Mehdi Bourabia jej faulem poslal k zemi. Pro Sampdorii se rýsuje standardní situace.
65'
Ethan Ampadu skvěle vystoupil proti Caputovi a jednoduše míč odhlavičkoval do bezpečí. Vhazovat bude Sampdoria.
64'
Mehdi Bourabia poslal nákop před branku Sampdorie, ale nikdo v bílém dresu Spezie na jeho pobídku nedosáhl. Hosté budou rozehrávat od branky.
63'
Sampdoria zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal právě střídající Vieira, který protáhl domácího brankáře.
62'
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Ronaldo Vieira.
61'
ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Kevin Agudelo.
60'
Je za námi hodina hry a zatím nadále platí nerozhodný stav. Po změně stran navíc přibylo osobních soubojů i nedovolených zákroků.
59'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Viktor Kovalenko).
58'
Sampdoria se hnala do protiútoku, jenže pobídka na pravou stranu skončila u Ampadua. Spezia má v posledních minutách mírný tlak.
57'
Ethan Ampadu se po standardní situaci dostal do zajímavé možnosti, ale míč netrefil úplně čistě, takže hostující brankář nemusel zasahovat.
56'
Jakub Kiwior vyslal přihrávku na Gyasiho, který táhl akci Spezie po levém křídle a vybojoval pro domácí celek rozehrávku přímého kopu.
55'
Augello podpořil akci Sampdorie náběhem na hranici velkého vápna, ale dlouho váhal se zakončením. Jeden z obránců mu míč nakonec vypíchl.
54'
Spezia se usadila na polovině Sampdorie. Po akci z pravé strany centroval Mehdi Bourabia, ale získal pro domácí jen vhazování.
53'
Caputo se zjevil ve skvělé šanci, ale placírkou z hranice velkého vápna nechal vyniknout právě brankáře!
52'
Hosté se dostali do blízkosti velkého vápna. Z otočky nakonec vypálil autor úvodní branky Sabiri, ale vysoko branku přestřelil.
51'
Tomás Rincón si skvěle pokryl míč na polovině hřiště a byl faulován napadajícím rivalem. Sampdoria bude rozehrávat.
50'
Pět minut po změně stran se do zakončení dostal Caputo, ale jeho rána z otočky skončila blokem prvního obránce.
49'
Sabiri táhl akci Sampdorie po pravé straně, ale předkopl si míč příliš daleko před sebe, kde už jej nedohnal před soupeřem.
48'
Mehdi Bourabia se po levém křídle dostal na hranici velkého vápna, ale jeho následný přízemní centr srazil obránce do zámezí.
47'
Domácí Spezia se hned v úvodu druhého poločasu vydala do útoku. Za nákopem se hnal Nzola, ale ubránil jej novic na trávníku Colley.
46'
ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Omar Colley.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali zajímavé utkání. O úvodní branku se ve 12. minutě postaral krásnou dalekonosnou střelou Sabiri. O minutu později ale bylo vyrovnáno, když si nešťastnou vlastní branku vsítil Murillo. Ve zbytku poločasu byla aktivnější Spezia, ale další branky do přestávky nepadly.
45+1'
45'
Emil Holm poslal z pravé strany přízemní centr na malé vápno, ale Emmanuel Gyasi na míč ve skluzu těsně nedosáhl. Hostující brankář míč zalepil do rukavic.
44'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Gonzalo Villar).
43'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Simone Bastoni).
42'
Hostující brankář nakopl míč na pravé křídlo, kam spěchal Sabiri, ale toho bez problémů uhlídal důrazný Ethan Ampadu.
41'
Sampdoria se drala vpřed středem hřiště, nicméně pobídka na rozběhnutého Caputa byla zachycena středopolařem Spezie.
40'
Bartłomiej Drągowski vyrazil na hranici velkého vápna, kde schoval míč do rukavic a rozehrál na pravou stranu. Spezia zatím spíše vyčkává.
39'
Hostující brankář Audero si míč přehodil na levačku a nakopl míč na polovinu soupeře. Nedovoleným zákrokem se provinil Ethan Ampadu.
38'
Emil Holm se po pravé straně dostal na hranici velkého vápna, kde si míč přehodil na levačku, ale trefil hned prvního obránce.
37'
Tommaso Augello dostal přihrávku na levou stranu, nicméně nikdo z ofenzivních hráčů Sampdorie se mu nenabídl do volného prostoru.
36'
Asistent rozhodčího odhalil, že Abdelhamid Sabiri se s míčem dostal za postranní čáru a odmával vhazování ve prospěch domácí Spezie.
35'
Tomás Rincón si ve vápně brousil zuby na centr z pravé strany, ale Emil Holm před ním odvrátil míč do bezpečí.
34'
Domácí Nzola se po pádu v pokutovém území dožadoval odpískání pokutového kopu, ale sudí dal jasným gestem najevo, že penaltu pískat nebude.
33'
Gonzalo Villar si došel pro přihrávku na polovinu hrací plochy, skvěle se otočil, nicméně nenašel rozběhnutého Francesca Caputa.
32'
Emil Holm dostal přihrávku na pravou stranu, odkud chtěl vyslat přízemní centr na značku pokutového kopu, ale trefil obránce v modrém dresu.
31'
Ampadu vhazoval na pravé straně hřiště, nicméně pobídkou do zadních řad hodně zpomalil rozehrávku. Spezia je mírně aktivnější.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a po gólovém úvodu souboje tempo hry poněkud opadlo.
29'
Emmanuel Gyasi se sice dostal sám před brankáře, ale radost mu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd.
28'
Nikolaou se snaží podporovat ofenzivu domácího celku. Jeho náběh po levém křídle skončil centrem do hrudi Ferrariho.
27'
Domácí brankář dlouho váhal s rozehrávkou. Nakonec poslal nákop na polovinu soupeře, kde bez problémů zasáhla obrana Sampdorie.
26'
Augello vhazoval na levé straně poblíž velkého vápna. Jeho pobídka směřovala na Caputa, kterého uhlídal Nikolaou.
24'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Alex Ferrari).
23'
Kiwior si dal pozor na rozběhnutého Caputa a bez problémů před ním odehrál míč na levou stranu hrací plochy.
22'
Hostující Sampdoria zahrávala rohový kop. Jeho exekuce se ujal Abdelhamid Sabiri, který vyslal střílený centr na malé vápno, kde zasáhla obrana.
21'
Rincón se zpoza velkého vápna levačkou opřel do volného míče, jenže jeho pokus zamířil jen do rukavic dobře postaveného brankáře.
20'
Jakub Kiwior poslal do pokutového území nádherný centr z pravé strany, jenže Emmanuel Gyasi hlavou přizvedl míč mimo tři tyče.
19'
Augello si dal pozor na akci Spezie vedenou po levé straně a dokázal míč odehrát mimo velké vápno. Sampdoria potřebuje otupit tlak domácích.
18'
Jakub Kiwior se na levé straně snažil udržet míč na trávníku, nicméně balón mu utekl do autu. Vhazovat bude hostující Sampdoria.
17'
Spezia pokračuje v aktivním vstupu do utkání. Ethan Ampadu vyvezl míč na polovinu soupeře, ale nedokázal přesně přihrát na levou stranu.
16'
Sampdoria se snažila prodrat do protiútoku, jenže autor úvodní branky Sabiri dlouho otálel s přihrávkou a dal domácím obráncům čas na návrat.
15'
Gólový úvod souboje navnadil také fanoušky na tribunách, kteří po vyrovnání Spezie hlasitě ženou fotbalisty v bílém dresu do ofenzivy.
13'
Spezia právě vstřelila branku! Parádní úvod dnešního souboje! Spezia vyrovnává prakticky ihned po rozehrávce! Do vápna přiletěl centr z pravé strany, který obránci Sampdorie neodvrátili a důrazný Nzola balón napálil do sítě! Gól je nakonec připsán jako vlastní JEISONU MURILLOVI!
12'
Sampdoria právě vstřelila branku! Hostující Sampdoria se hned v úvodu dnešního souboje dostává do vedení! ABDELHAMID SABIRI dostal přihrávku na střed a krásnou dalekonosnou střelou otevřel skóre!
11'
Emil Holm podpořil ofenzivu Spezie náběhem po pravé straně hřiště, jenže neprocedil přihrávku za obranu.
10'
Sampdoria zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde zakročil obránce Ethan Ampadu.
8'
Ethan Ampadu se skvěle vrátil na polovinu domácího celku a včasným skluzem odehrál míč do autu. Vhazovat bude Sampdoria.
7'
M'bala Nzola si pohybem řekl o přihrávku mezi stopery, ale nikdo v bílém dresu jej nenašel. Obrana Sampdorie hraje hodně blízko u sebe.
6'
Stopeři Spezia kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Naopak fotbalisté Sampdorie napadají vysoko.
5'
Na centr z levé strany si naběhl Emmanuel Gyasi, který hlavičkoval zády k brance a poslal míč vysoko nad horní tyč.
4'
Domácí Spezia se od úvodních minut snaží hrát velmi aktivně, nicméně defenziva Sampdorie v úvodu duelu křídelní prostory výborně pokrývá.
3'
Tommaso Augello reklamoval zásah jednoho ze soupeřů loktem do obličeje. Podle rozhodčího se ale o faul nejednalo.
2'
Na opačnou stranu se hnal Emmanuel Gyasi, jenže rychlonohý fotbalista domácího celku se až do zakončení nedostal.
1'
Hostující Sampdoria obstarala výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Hosté se ihned vydali vpřed, ale nákop skončil v moci domácích obránců.
1'

Spezia Calcio: Drągowski – Ampadu, Kiwior, Nikolaou – Holm, Bourabia, Kovalenko, Reca, S. Bastoni – Gyasi, Nzola.
Náhradníci: Zoet, Zovko – Agudelo, Beck, Caldara, Ekdal, Ellertsson, Ferrer, Hristov, Sher, Strelec, Sanca.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, A. Ferrari, Murillo, Augello – Villar – Léris, Rincón, Sabiri, Djuričić – Caputo.
Náhradníci: Contini – Amione, Colley, Conti, Gabbiadini, Murru, Pussetto, Quagliarella, Verre, Vieira, Yepes.
Spezia Calcio

Domácí Spezia je na tom v úvodu nového ročníku Serie A o něco lépe. Po šesti odehraných duelech má Spezia na kontě pět bodů a patří jí patnáctá pozice. Na záchranu má v úvodu náskok tři body. Jediný triumf si připsala hned v prvním kole proti Empoli. Poté brala body jen za remízu s Bolognou a Sassuelem. V posledním utkání pak padla 0:1 v Neapoli.
UC Sampdoria

Hostující Sampdoria Janov v letošním ročníku zrovna nezáří. Po šesti odehraných duelech má celek z Janova na kontě pouhé dva body a krčí se na předposlední devatenácté pozici. Hůře je na tom pouze poslední nováček z Monzy. Jediné dva body uhrála Sampdoria za remízy s Juventusem a Laziem. Naopak proti slbším soupeřům jako je Salernitana a Verona prohrála. V posledním kole padla doma 1:2 s AC Milán.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62