Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Juventus - 15. října 2022   18:00

0:1
(0:0)
Juventus
73' Vlahović  (Cuadrado)
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji (79. Zima), Schuurs, R. Rodríguez, Aina (79. Singo) – Lukić, Linetty (79. Karamoh), Lazaro, Mirančuk – Radonjić (70. Pellegri), Vlašić.
Beriša, Gemello – Bayeye, Buongiorno, İlkhan, Adopo, Seck, Vojvoda, Ricci, Garbett.
Maurizio Mariani
Stadio Olimpico (Turín)
Juventus
Szczęsny – Danilo, Bremer (52. Bonucci), Sandro, Cuadrado – McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostić – Vlahović (90. Paredes), Kean (73. Milik).
Pinsoglio, Perin – Gatti, Miretti, Rugani, Soulé, Iling, Fagioli.

Je tu konec! Fotbalisté Juventusu Turín zvládli derby proti městskému rivalovi FC a získávají tři body za výhru 1:0. Sledovali jsme velmi průměrné utkání, které příliš velkých gólových šancí nenabídlo. Jednu z mála šancí dokázal proměnit nejlepší hostující střelec Dušan Vlahović a právě jeho branka se nakonec ukázala jako vítězná.
90+5'
90+5'
Jenže balon doputoval až k Wojciechu Szczęsnymu, který samozřejmě opět pošetří čas.
90+5'
Domácí mají na začátku poslední minuty hry balon ve své moci a pokoušejí se o poslední zoufalý nápor.
90+4'
Valentino Lazaro ještě po faulu na Locatelliho dostal žlutou kartu.
90+3'
Manuel Locatelli v rohu hřiště až u praporku také padl. Byl faulován, a to je dobrá zpráva pro hosty.
90+2'
Danilo velmi šikovně padl k zemi a pošetřil čas. Hosté budou po faulu na jeho osobu rozehrávat z vlastní poloviny.
90+2'
Domácí již hrají totální vabank. Bude jim to k něčemu?
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Leandro Paredes.
90'
Právě se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby.
89'
Dušan Vlahović ušetřil dobré dvě minutky. Musí ale mimo hřiště a hosté budou chvilku o deseti.
87'
Teď navíc zůstal na trávníku ležet Dušan Vlahović a samozřejmě se nechá ošetřit.
85'
Hosté pochopitelně nikam nebudou spěchat. Hodně šetří čas, což se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům.
83'
Hráčům FC Turín se ale stále nedaří dostat se až k zakončení. Hosté se samozřejmě soustředí na defenzivu.
81'
Teď se hraje výhradně na polovině Juventusu. Domácí začínají hrát vabank.
79'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Koffi Djidji, přichází David Zima.
79'
ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Yann Karamoh,
ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Wilfried Stephane Singo.
77'
Domácí opravdu zabrali a teď se hodně tlačí do vápna Juventusu. Proti zformované defenzivě soupeře to budou mít ale těžké.
75'
Nyní jsou tedy na tahu domácí fotbalisté. Ti musí hodně rychle zabrat, aby srovnali krok.
73'
Juventus právě vstřelil branku!
Autorem branky je DUŠAN VLAHOVIĆ, který skoro až na brankové čáře doklepl balon do brány po rohovém kopu Cuadrada a následné hlavičce jednoho ze spoluhráčů.
73'
Skvělý Vanja Milinković-Savić teď vychytal hlavičkujícího Dušana Vlahoviće! Následuje rohový kop.
73'
ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Arkadiusz Milik.
72'
Juventus pomalu utahuje šrouby, domácí se brání.
70'
ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Pietro Pellegri.
69'
Dušan Vlahović se tlačil do zakončení, avšak opět z toho nic nebylo.
68'
Domácí se po získání balonu nikam moc neženou. Poměrně složitě kombinují ve středu pole a čekají na skulinku v defenzivě soupeře.
66'
Hosté jsou v plném počtu, což se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům.
66'
Cuadrado hrací plochu nakonec opustil po svých, takže by mohl být v pořádku.
65'
Stále se nehraje. I když fanoušci domácího týmu hlasitě pískají, Juan Cuadrado je nadále ošetřovaný.
64'
Juan Cuadrado se po souboji na hranici velkého vápna skácel k zemi a je zraněný. Drží se za koleno a to nevypadá pro kolumbijského obránce dobře.
62'
Po rychlé akci hostů dostal Kean před bránu ideální pas pro zakončení, jenže velmi špatně srovnal svá mířidla a míč poslal z malého vápna mimo.
60'
Po rohu se dostali k brejku hosté a Karol Linetty musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Sestřelil unikajícího Keana a může být rád, že dostal jen žlutou kartu.
59'
Lazaro krásně na brankové čáře obešel Cuadrada a dokázal i vystřelit. Tečovaná střela skončila na boční síti.
59'
Hned vzápětí pálil z hranice vápna Vlašić, jeho přízemní střela dobře mířila k tyči, avšak gólman Szczęsny byl pozorný a míč zastavil.
58'
Domácí se dostali k rychlému brejku. Do vápna pak posílal balon Linetty, obránce Danilo ale dobře zasáhl.
56'
Velmi nepřesně teď levačkou pálil z dálky Radonjić. Míč skončil na tribuně.
54'
A už jsou tu opět hosté, kteří se postupným útokem blíží k bráně soupeře.
53'
Nebezpečný centr do vápna posílal Lazaro, dobře balon odhlavičkoval střídající Bonucci.
52'
ze hřiště odchází Gleison Bremer, přichází Leonardo Bonucci.
51'
Po rohu hosté bránu neohrozili, ale musí střídat! Ze hřiště odchází zraněný Bremer.
50'
Do odraženého balonu se opřel Locatelli a gólman Milinković-Savić měl co dělat, aby balon vyrazil nad bránu. Následuje roh.
48'
Již se ale vše ve stejných pořádcích. Domácí se hodně brání a hosté se tlačí do útoku.
46'
Nyní musel hodně rychle na zem do skluzu Sandro, aby zastavil rozběhnutého Olu Ainu.
46'
Hráči se pomalu vracejí zpět na trávník. Zápas bude za chvilku pokračovat druhým poločasem.
Je za námi první poločas turínského derby mezi FC Turín a Juventusem. Sledujeme sice velmi intenzivní fotbal, avšak šancí k vidění moc nebylo. Dlouhou dobu nevýrazní hosté byli ke gólu nejblíže ve 34. minutě, když se během pár vteřin dostali k nebezpečným zakončením Vlahović, Rabiot a také Locatelli. Všechny jejich pokusy ale bravurně zneškodnil gólman Milinković-Savić a vzhledem k tomu, že domácí se nedostali do žádné velké šance, odchází se do kabin za stavu 0:0.
Hlavní rozhodčí Maurizio Mariani nic nenastavil a hned po skončení normální hrací doby první poločas ukončil.
45'
45'
Již nám běží poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. Vzhledem k plynulosti hry se asi moc nastavovat nebude.
43'
První poločas spěje ke svému konci, opět sledujeme spíše boj ve středu pole.
41'
Domácí nyní kombinují na polovině hřiště, k vápnu soupeře se dostávají jen velmi složitě.
40'
Filip Kostić ostrým skluzem dojel u lajny protihráče. Je sice pískáno, ale i když se domácí dožadují karty pro Kostiče, pokračuje se bez karet.
39'
Centr do vápna poslal Juan Cuadrado, jenže nikdo ze spoluhráčů zakončit nedokázal.
38'
Valentino Lazaro posílal v tísni do vápna dobrý centr, taktéž tíisněný Alexej Mirančuk se ale ke střele nedostal.
36'
Hráči Juventusu rázem ožili a mají velký tlak. Další střelu zaznamenal Juan Cuadrado, bránu ale tentokrát netrefil.
34'
Nevýrazný Juventus měl během několika vteřin hned několik velkých šancí. Tu největší měl Dušan Vlahović, který byl po přihrávce od Keana sám před brankářem. Následně pálili i Rabiot a Locatelli, všechny tři ale skvěle vychytal Vanja Milinković-Savić!
33'
První střelecký pokus hostů zaznamenal Dušan Vlahović, jeho ránu levačkou ale domácí brankář ve velké pohodě schoval do rukavic.
32'
Nemanja Radonjić se odhodlal vystřelit zpoza vápna. Jeho pokus ale nebyl úplně přesný a gólman Wojciech Szczęsny zasahovat nemusel.
30'
Na hře hostů je znát, že se tým Massimiliana Allegriho nenachází v ideálním rozpoložení. Kombinace Juventusu stále k ničemu nevedou.
29'
Obraz hry se zatím vůbec nemění. Více balon drží hosté, ale ani ve 29. minutě jsme zatím neviděli žádnou střelu Juventusu.
26'
Hosté opět získali míč, musí ale začít znovu až od svých stoperů.
25'
Linetty nyní dobře zapracoval v defenzivě a Locatellimu sebral dobře balon.
23'
Máme za sebou prakticky polovinu prvního poločasu. Dá se konstatovat, že dnešní derby přináší velmi opatrnou podívanou.
22'
Rabiot poslal do vápna balon na Cuadrada, ten ale zpětnou přihrávkou nikoho ze spoluhráčů na hranici vápna nenašel.
20'
Radonjić se tlačil do vápna Juventusu, o míč ale přišel a nakonec nevybojoval ani rohový kop.
19'
Hosté jsou velmi dobře zformovaní a domácím se vůbec nedaří dostat se až k vápnu Juventusu.
17'
Teď jsou to domácí, kdo je s balonem na polovině soupeře. Stále tomu ale chybí jakékoliv zakončení.
15'
Kostičův rohový kop nebyl nebezpečný, domácí se ubránili.
14'
Hosté se natlačili k bráně soupeře a hned vybojovali rohový kop.
13'
Po úvodním živelném začátku se nyní hraje přeci jen trochu opatrněji.
11'
Hosté postupem času stále více a více drží balon, jenže až k bráně Milinkoviče-Saviče se zatím nedostávají.
9'
Míč doputoval až k Szczęsnymu, ten sebral míč do rukou, což se samozřejmě neobešlo bez hlasitého pískotu domácích fanoušků.
8'
Je vidět, že minimálně v úvodu budeme sledovat taktickou bitvu. Hraje se o každý metr hřiště, domácí jsou velmi pozorní.
6'
Domácí to teď zkoušejí postupným útokem. Proti zformované defenzivě soupeře to mají ale těžké.
4'
Vlahovičův střílený centr do vápna pokryla domácí defenziva.
4'
Úvod zápasu je hodně živelný, zatím se ale bojuje pouze ve středu pole.
2'
Dušan Vlahović byl faulovaný na polovině hřiště, rozehrávají hosté.
2'
U míče jsou velmi rychle zase domácí. Hraje ve středu pole.
1'
Domácí Karol Linetty začal hodně zostra a na půlící čáře odpálil balon tvrdě mimo hrací plochu. Nechtěl si zadělávat na problémy.
1'
Hráči obou týmů jsou na trávníku. Zápas se bude hrát před úžasnou atmosférou na olympijském stadionu v Turíně.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Schuurs, R. Rodríguez, Aina – Lukić, Linetty, Lazaro, Mirančuk – Radonjić, Vlašić.
Náhradníci: Beriša, Gemello – Bayeye, Buongiorno, Zima, Karamoh, Pellegri, İlkhan, Singo, Adopo, Seck, Vojvoda, Ricci, Garbett.
Trenér: Ivan Jurić

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, Bremer, Sandro, Cuadrado – McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostić – Vlahović, Kean.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Milik, Gatti, Bonucci, Miretti, Rugani, Soulé, Paredes, Iling, Fagioli.
Trenér: Massimiliano Allegri

Rozhodčí: Maurizio Mariani.
FC Turín 9z. 10. místo, 9z. (3 – 2 – 4), skóre 8:11, 11 bodů
FC Turín vyhrál pouze jediné z posledních 34 vzájemných utkání, 8 jich dokázal zremizovat. Je tedy nejlepší čas, aby tuto nepěknou bilanci vylepšil. Oba soupeře dělí v tabulce pouhé dva body. Případná výhra by FC posunula před svého notně slavnějšího soupeře. Jenže něco takového se jim ale naposledy v roce 2015. Ofenziva domácích dokázala v devíti utkáních vstřelit jen osm branek. FC nemá osilnivou formu z posledních mačů. Naposledy urval bod proti Empoli díky last-minute vyrovnání. Odvrátilo tak hrozbu čtvrté prohry v řadě.

Juventus Turín, 8. místo, 9z. (3 – 4 – 2), skóre 12:7, 13 bodů
Stará dáma v posledních dvou střetnutích dvakrát prohrála shodně 0:2. S milánským AC to taková potupa nebyla. Jenže dvougólový příděl s nulou v útoku na půdě Maccabi Haifa v Lize mistrů ano. Rojily se otazníky okolo setrvání trenéra Massimiliana Allegriho, ten byl ale klubovým šéfem podpořen. Rozjezd do sezóny byl pomalejší, na první Neapol ztrácí deset bodů. Problémem pro hosty může být zranění Ángela Di Maríi, který se přidal na soupis marodů. Juventus dokázal naposledy na soupeřově hřišti vyhrát v dubnu.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z nejvyšší italské fotbalové soutěže. V 10. kole dojde na souboj turínských celků FC a Juventusu. Utkání startuje na stadiónu Olimpico v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62