Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Lecce - 5. září 2022   20:45

Torino
40' Vlašić (Vojvoda)
1:0
(1:0)
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji, Schuurs (64. Buongiorno), R. Rodríguez (C) – Lazaro (81. Aina), Lukić, İlkhan (64. Linetty), Vojvoda – Vlašić – Pellegri (81. Sanabria), Radonjić.
Fiorenza, Gemello – Adopo, Garbett, Zima, Seck, Bayeye.
Volpi – Vecchi, Massara
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
Lecce
Falcone – Gendrey, Tuia, Baschirotto, Gallo – Hjulmand (C) – Di Francesco (46. Oudin), Gonzàlez (84. Askildsen), Bistrović (74. P. Rodríguez), Banda (65. Listkowski) – Ceesay (65. Colombo).
Jasper Samooja, Bleve – Pongračić, Helgason, Umtiti, Lemmens, Pezzella, Blin.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:8.
Je dobojováno. Ve druhé půli jsme viděli velmi bojovné utkání, kde nebylo mnoho velkých šancí a to mohlo mrzet hlavně hosty z Lecce. Turínští si dobře hlídali svůj těsný náskok a dokonce i jednou skórovali. Radost Pietra Pellegriho trvala ale jen krátce, neboť se mu následně pískal ofsajd při nabíhání na přihrávku. V závěru pak mohl vedení pojistit Mërgim Vojvoda, jenže v obrovské příležitosti pouze trefil Falconeho nohu. Další regulérní branky jsme se už tak nedočkali a Turín vyhrál 1:0. Po tomto výsledku má deset bodů a je na šestém místě, Lecce má dva body a patří mu 17. příčka.
90+4'
90+4'
Centr do vápna skončil v chumlu hráčů a byl prodloužen k brance, tam ale opět zaúřadoval jistý MIlinković-Savić.
90+3'
Tak ještě jedna šance pro Lecce, po faulu Linettyho tu je přímý kop.
90+2'
Hjulmand vyreklamoval verdikt sudího, který nejprve ukazoval na roh, ale tím posledním, od koho šel míč mimo hrací plochu, byl zase Radonjić.
90+1'
Centr hostů z levé strany, vše vyřešil svým mocným výskokem gólman Milinković-Savić.
89'
Radonjićovi se nelíbí, že jeho sražený centr neznamená roh, ale byl to skutečně on, kdo se míče dotkl jako poslední.
88'
Milinković-Savić poslal dopředu dlouhý nákop na Radonjiće, tomu vyšel první dotek, ten druhý už byl ovšem horší a míč mu uskočil od kopaček.
87'
Rychlý přechod hostů dopředu skončil sraženou přihrávkou a malou domů na Milinkoviće-Saviće.
86'
Mohlo být rozhodnuto! Sanabria přihrál na levou stranu vápna, kde byl zcela osamocený Vojvoda, ten tlačil střelu do volné části branky, Falcone ji ale zvládl vykopnout!
85'
Centr od rohového praporku hosté odvrátili, Turín bude pokračovat autovým vhazováním. A to obstará Aina.
85'
Roh pro turínské.
84'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Joan Gonzàlez, přichází Kristoffer Askildsen.
83'
Sanabria si naskakoval na vysokou přihrávku, na tohle ale neměl nárok doskočit.
82'
Domácí drží míč na útočné polovině, Lecce ani nemá šanci se dostat do nějakého tlaku, který by mohl rezultovat ve vyrovnání.
81'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Pietro Pellegri, přichází Antonio Sanabria.
81'
ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Ola Aina.
80'
Listkowski se dnes snad poprvé dostal do nějaké akce, uvolnil se rychlou kličkou, ale pak vystřelil pouze do boční sítě.
80'
Lazzaro si efektně obhodil Galla, když mu dokonce nasadil jesličky, následným centrem už ale nabíhajícího Pellegriho nenašel.
79'
Na lavičce Lecce se chystá poslední střídání, čeká se na přerušení hry.
78'
Hodně nepovedený nákop hostů, tohle skončilo daleko mimo hrací plochu.
76'
Domácí publikum se dobře baví a svým povzbuzováním žene své oblíbence do dalších útoků.
74'
ze hřiště odchází Kristijan Bistrović, přichází Pablo Rodríguez.
73'
Ještě se kontrolovalo video, to však potvrdilo střelcovo ofsajdové postavení a tak je stav stále 1:0.
72'
Domácí dostali míč do sítě, když dlouhý pas dostal Pietro Pellegri a zprava pospíchal k brance. V pokutovém území podstřelil i vyběhnutého gólmana Falconeho, jenže vzápětí se mával ofsajd.
70'
Vojvoda se na levé straně vápna zamotal do kliček a rázem čelil dvěma protivníkům. Neodcentroval, vybojoval však alespoň aut.
69'
Nyní ale přilétl centr z levého křídla, na který si nabíhal Pellegri, scházel mu ale krok, aby míč sklepl na branku.
67'
Turínští kombinují na útočné polovině, je to ale dost daleko od branky, nebezpečí pro Falconeho tak zatím nehrozí.
65'
ze hřiště odchází Assan Ceesay, přichází Lorenzo Colombo.
65'
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Marcin Listkowski.
64'
ze hřiště odchází Perr Schuurs, přichází Alessandro Buongiorno.
64'
ze hřiště odchází Emirhan İlkhan, přichází Karol Linetty.
63'
Na opačné straně centroval Banda a obrana Turína měla ve vápně docela honičku. I tohle ale domácí zvládli odvrátit.
62'
Rychlá rozehrávka domácích po odpískaném faulu Lecce, dlouhý pas na útočnou polovinu však Radonjić nezpracoval.
61'
Z pravé strany vystřelil Vlašić. slušně to kroutil pod břevno, branku ale nakonec o kousek přestřelil.
60'
Domácí Vojvoda posílal do vápna dnes už svou druhou povedenou přihrávku, nyní jeho centr hosté horkotěžko odvraceli.
58'
Po rohu byla k vidění nepřesná hlavička, nicméně hosté alespoň trochu vystrčili růžky.
57'
Milinković-Savić si musel hlídat svou levou tyč, kde zamířila obranná hlavička jeho spoluhráče. Mohl si oddechnout, míč skončil vedle. Je tu ale roh pro Lecce.
56'
Rozhodčí rozjel katerní představení, nyní za skluz potrestal domácího Perra Schuurse.
54'
Není to teď zrovna nejpohlednější fotbal, hlavně se bojuje.
53'
Vzápětí se odehrál faul z opačné strany a za zákrok u středového kruhu ji dostal hostující Morten Hjulmand.
53'
Je tu první žlutá karta utkání, za skluz ji dostal domácí Emirhan İlkhan.
52'
Rozehra od rohového praporku už moc povedená nebyla, hra se posunula mimo vápno a hosté dokonce předvedli velkou malou domů na Falconeho.
51'
Ceesay centroval z levé strany a obrana Turína musela uklízet na roh.
50'
Rozehru po dlouhých přípravách obstaral Bistrović, chtěl obstřelit zeď, tu si však Milinković-Savić skvěle postavil a ta míč srazila.
48'
Leccev útoku a bude tu dokonce přímý kop ze zajímavé vzdálenosti.
46'
ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Rémi Oudin.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:51.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme nejprve viděli docela slušnou aktivitu hostujícího Lecce, kde byli dva tahouni, a to Lameck Banda a Assan Ceesay. Ti si dokázali vytvořit několik pozic pro zakončení, nicméně bez úspěchu. Neuspěl pak ani Tuia svou hlavičkou po rohovém kopu a tak se s postupem času ke slovu dostali i domácí. Radonjić ještě se svou táhnou ranou neuspěl, ale ve 40. minutě už Turín udeřil po parádní Vojvodově přihrávce a přesné střele Nikoly Vlašiće. Domácí pak své vedení už do přestávky nepustili a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45+2'
45+2'
Ještě jeden dlouhý pas na rozběhnutého Pellegriho, toho si ale obránce pohlídal a míč nechal proskákat do zámezí.
44'
Závěr poločasu je docela rozháraný, tohle bude vyhovovat hlavně domácím, kteří budou chtít jít do šaten v klidu a s vedením.
42'
Máme tu teď krátkou pauzu, neboť probíhá ošetřování hostujícího Di Francesca a vypadá to, že po srážce s Rodríguezem utrpěl krvavý šrám na hlavě.
40'
FC Turín právě vstřelil branku!
A další akce domácích už byla gólová! Vojvoda si zkušeně podržel míč, aby pak přes obránce našel nabíhajícího NIKOLU VLAŠIĆE, který svou křížnou střelu přes Baschirotta uklidil k tyči – 1:0!
39'
Konečně šance i na straně turínských. Zleva si na střed navedl míč Radonjić, a vyslal prudkou ránu pravačkou, která jen o kousek prolétla nad břevnem Falconeho branky!
37'
Banda hledal centrem z levého křídla Ceesaye, snaha se cení, ale provedení bylo nepovedené.
36'
Odražený centr skončil u Lukiće, tomu ovšem míč odskočil od kopaček. Hosté následně vyrazilo do protiútoku.
36'
Před Falconeho to teď létalo z obou strana a obrana Lecce musela odvracet na další rohový kop.
35'
Za domácí teď zkoušel překonat obranu Lazaro, ten z voleje sklepával na Vlašiće, ale i tohle úspěchem neskončilo. Lecce odvrátilo na roh.
34'
Gallo hledal dlouhým nákopem Ceesaye, ten byl ale pokrytý Djidjim. Domácí obránce odhlavičkoval směrem k půlce.
32'
Lameck Banda je ošetřován za pomezní čárou, domácí tým se mezitím chystá k autovému vhazování.
31'
Lecce se hnalo do protiútoku, Banda byl ale kousek od vápna zastaven ostrým, ale čistým zákrokem.
30'
Na opačné straně byly z akce hned tři střely, všechny však byly zablokovány a Falcone byl bez práce.
28'
A po rohu z toho byla velká šance! Centr přistál u Alessandra Tuii, ten hlavičkoval z bezprostřední blízkosti a Milinković-Savić muse vytáhnout reflexivní zákrok!
27'
Lecce využívá pro své útoky hlavně levou stranou, právě tudy vybojoval Ceesay rohový kop.
26'
Centr domácích mířil na Pellegriho, obrana Lecce si dokázala poradit jistou hlavičkou.
25'
Schuurs čistě zastavil Ceesaye při průniku levou stranou, Turín už může jít do protiútoku.
24'
Ceesay prostrčil na Bandu, ten měl najednou prostor na levé straně vápna, prováhal však nejlepší okamžik pro střelu a trefil pouze vracejícího se obránce!
22'
Ou, tohle nebylo daleko od případného úspěchu. Banda prostrčil na Di Francesca, jenže ten ve vápně nedokázal zpracovat a míč skončil u Milinkoviće-Saviće.
21'
Assan Ceesay si sice hezky zpracoval těžkou přihrávku na levé straně, rozvinutí akce mu už ale nevyšlo.
19'
Po trochu akčnějších minutách tu teď máme zase útlum a nepřesné kombinace na obou stranách.
17'
Aktivitou na straně hostů hýří hlavně Lameck Banda, ten je teď u většiny útočných akcí Lecce.
15'
Milinković-Savić si teď připsal čistý zákrok proti střele z levé strany, ránu na jeho bližší tyč vyslal Banda.
14'
Hosté rozehráli z levé strany přímý kop, Bistrović poslal do vápna prudký pas, Rodríguez svému brankáři hodně pomohl s odvrácením a pak se ještě o střelu zpoza šestnáctky pokoušel Hjulmand. Mířil vysoko nad.
13'
Antonino Gallo vhazoval na útočné polovině, neměl ale dlouho komu, obrana Turína pracuje u vlastního vápna na výbornou.
10'
Protiakce Lecce skončila na polovině, domácí se pomaličku zase posunují vpřed.
9'
První opravdu vážná akce. Po celkem nenápadném průniku pravou stranou se kolem obránce prosmýkl Pellegri a cpal se do zakončení z úhlu, Falcone jej ale dokázal pokrýt a jeho střelu vyrazil.
8'
Teď to v první okamžik vypadalo, že si Lecce vybojovalo první rohový kop, nakonec z toho byl ale pouze odmávaný ofsajd Lamecka Bandy.
7'
Hosté se chtěli vydat vpřed, pravou stranou se o to pokoušel Tuia, byl ale zastaven čistým skluzem v podání İlkhana.
6'
Hráči Lecce zatím je pouze běhají bez míče, nicméně i tohle stačí na pokrytí aktivnější hry domácích.
5'
Pravou stranou se o rychlý sprint pokoušel Vlašić, scházela mu ale větší podpora spoluhráčů.
4'
Najednou tu ale byl poměrně rychlý výpad a vše skončilo střelou zpoza vápna v podání Emirhana İlkhana. Falcone byl připraven a u své levé tyče v klidu zakročil.
3'
Turínští u míče, zatím se ale nikam nehrnou, v poklidu kombinují na vlastní polovině.
2'
Dlouhý pas na Ceesaye byl domácí obranou pokrytý, obranná hlavička skončila u gólmana Milinkoviće-Saviće.
1'

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Schuurs, R. Rodríguez (C) – Lazaro, Lukić, İlkhan, Vojvoda – Vlašić – Pellegri, Radonjić.
Náhradníci: Fiorenza, Gemello – Linetty, Adopo, Garbett, Sanabria, Zima, Seck, Bayeye, Aina, Buongiorno.
Trenér: Ivan Jurić

US Lecce: Falcone – Gendrey, Tuia, Baschirotto, Gallo – Hjulmand (C) – Di Francesco, Gonzàlez, Bistrović, Banda – Ceesay.
Náhradníci: Jasper Samooja, Bleve – P. Rodríguez, Pongračić, Oudin, Listkowski, Helgason, Colombo, Askildsen, Umtiti, Lemmens, Pezzella, Blin.
Trenér: Marco Baroni

Rozhodčí: Volpi – Vecchi, Massara.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Olimpico Grande Torino začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Manuel Volpi, kterému budou na pomezí asistovat Valerio Vecchi a Gaetano Massara.
US Lecce

Hosté jsou na 17. místě s pouhými dvěma body a ty vybojovali v posledních dvou kolech po dvou remízách doma s Empoli a na trávníku Neapole. V tomto utkání vedl favorit po gólu Elmase, ale prakticky vzápětí srovnal na konečných 1:1 Colombo. Ani dnes nebude Lecce favoritem, nicméně se určitě pokusí turínské zaskočit a odvézt si nějaký ten bodový zisk.

Odehrané zápasy

Lecce – Inter Milán 1:2
Sassuolo – Lecce 1:0
Lecce – Empoli 1:1
Neapol – Lecce 1:1
Turín FC

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě tabulky se ziskem 7 bodů. Turínští měli výborný vstup do nové sezóny, v prvních třech kolech bodovali a padli až ve čtvrtém utkání na půdě Atalanty. Bergamo se dostalo do dvoubrankového náskoku po dvou gólech Koopmeinerse, na což zareagoval Vlašić, jenže víc Turín nezvládl. Naopak Teun Koopmeiners zkompletoval hattrick a Atalanta vyhrála 3:1.

Monza – Turín 1:2
Turín – Lazio 0:0
Cremonese – Turín 1:2
Atalanta – Turín 3:1
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 5. kola mezi týmy Turín FC a US Lecce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62