Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Monza - 7. května 2023   15:00

Torino
46' Sanabria (Vlašić)
1:1
(0:0)
Monza
86' Caprari  (Petagna)
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji, Buongiorno, R. Rodríguez (C) – Lazaro (82. Bayeye), S. Ricci, Ilić (76. Linetty), Vojvoda – Mirančuk (75. Karamoh), Vlašić (75. Seck) – Sanabria (81. Adopo).
Fiorenza, Gemello – Gravillon, N'Guessan, Vieira, Gineitis, Pellegri.
Zufferli – Sechi, Barone
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
Monza
Di Gregorio – Izzo, Marí (6. Marlon), Caldirola (78. Sensi) – Birindelli (57. Caprari), Machín (46. Rovella), Pessina (C), Augusto – Ciurria, Valoti (57. Petagna) – Mota.
Cragno, Al. Sorrentino – Donati, Antov, Barberis, F. Carboni, F. Ranocchia, S. Vignato, Gytkjær.

To je ode mě pro dnešek vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a u dalších onlajnů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 2:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:9.
V druhém poločase se konalo pořádně drama. Celé to odšpuntoval hned po přestávce Antonio Sanabria, který poslal svůj tým do vedení. Od té doby ale diktovalo tempo Monza, která tlačila až do 86. minuty, kdy se konečně dočkala vyrovnání zásluhou Gianlucy Caprariho. Ani závěr utkání nebyl klidný, protože se Turín po hraničním zákroku dožadoval pokutového kopu, ten ale rozhodčí neodpískal a výsledkem je tedy remíza. To se více hodí Monze, která je tak pořád v tabulce před Turínem.
90+5'
90+4'
Samuele Ricci kvůli vztekání také vidí žlutý kartónek.
90+4'
V samotném závěru jsou Turínští o něco aktivnější, stejně se ale hraje ve středu hřiště, kde se o míč neustále bojuje.
90+2'
Domácí se nehodlají smířit s aktuálním výsledkem a chtějí zpátky do vedení, o což se hlavou pokusil Yann Karamoh, ale v těžké pozici nemířil přesně.
90'
Tak nakonec to pokutový kop nebude, Turín s protesty neuspěl a zase je blíže k remíze.
90'
Celá penaltová situace se samozřejmě prověřuje u videa, Turín tak klidně může mít velkou příležitost na opětovné vedení.
88'
V pokutovém území padá jeden z domácích hráčů, ale rozhodčí hned rozpažuje. To se však vůbec nelíbí Yannu Karamohovi, který za protesty vidí okamžitou žlutou kartu.
86'
Monza právě vstřelila branku!
Hosté přece jen srovnávají a závěr utkání ještě bude hodně zajímavý! Po pohledné akci na hraně pokutového území se do míče opřel GIANLUCA CAPRARI, který to trefil parádně přímo k pravé tyči, Vanja Milinković-Savić se jen ohlížel. Asistence: Andrea Petagna.
85'
Hosté ale rychle přenesli hru a následně vypálil Patrick Ciurria, avšak zkoušel to z velké dálky a není divu, že míč se mezi tři tyče nevešel.
84'
Turín nechce nic ponechat náhodě a pokračuje v aktivním napadání. Monza je tak schopná kombinovat jen u svého vápna.
83'
Michele Di Gregorio bez problémů pokryl nepřesný pas protihráče a co nejrychleji rozehrál.
82'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Brian Bayeye.
81'
ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Michel Ndary Adopo.
80'
Monza sice v posledních chvílích hraje aktivněji, čas ale neúprosně tiká a na vyrovnání už má pouhých deset minut.
79'
Vanja Milinković-Savić si svým zákrokem nebyl vůbec jistý, naštěstí pro něj míč srazil mimo dosah protihráče, takže znovu zasahovat nemusel.
78'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Luca Caldirola, přichází Stefano Sensi.
77'
Demba Seck hned po svém příchodu na trávník vybojoval rohový kop, avšak ten Monza bez problémů ubránila. Míč ale pod svou kontrolu nedostala.
76'
ze hřiště odchází Ivan Ilić, přichází Karol Linetty.
75'
ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Yann Karamoh.
75'
ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Demba Seck.
75'
Dany Mota díky šikovnému naznačení dostal míč do pokutového území, kde po chvíli pálil Carlos Augusto, ale tomu pokus hodně nesedl, takže míč skončil vysoko nad bránou.
73'
Domácí se zničehonic dostali do šance a mohli rozhodnout! Alexej Mirančuk si při rychlé akci našel prostor k technickému zakončení ke vzdálenější tyči, Michele Di Gregorio ale podržel svůj tým!
73'
Balón se nyní pohyboval na levé straně z pohledu Monzy, kde s ním ani jeden tým nebyl úspěšný. Nakonec z toho lépe vyšli hosté, kteří ho udrželi pod kontrolou.
72'
Turín pokračuje v aktivním forčekinku a protihráče nyní vytlačil až k jejich brankáři. K míči se ale stejně nedostal.
70'
Čas přece jen běží, Turín tak dělí od triumfu už jen dvacet minut. Nyní navíc po delší době mířil dopředu a Nikola Vlašić si řekl o standardní situaci.
69'
Samuele Ricci si při obraně pravého křídla pomohl nedovoleně, útočné snažení Monzy tak zastavil jen na krátkou chvíli.
68'
Andrea Petagna v těžké pozici sice našel míč hlavou, ale domácího brankáře nemohl ohrozit. Ten si míč jednoduše vzal ze vzduchu.
67'
Procentuální držení míče hostů drasticky stoupá, takže Turín ztrácí síly napadáním. Monza navíc pořád nemusí tolik spěchat, protože času zbývá ještě spousta.
65'
Konečně se hostům povedla akce, která i málem skončila gólem! Na jejímž konci totiž střílel z nebezpečné pozice Carlos Augusto, ale Vanja Milinković-Savić se proti jeho pokusu dobře vrhl a stále drží čistý štít!
64'
Turín velmi dobře kryje prostor na své polovině a soupeři vůbec nic nedovoluje dobrých pohybem. Hosté se tak museli vrátit až za půlící čáru.
63'
Monza v posledních minutách začala být mnohem aktivnější a prakticky hraje jenom v útoku. Na větší šanci ale stále vyčkává.
62'
Dany Mota vymyslel nadějný pas na bližší tyč, míč byl navíc tečovaný, takže byl Vanja Milinković-Savić poměrně zmatený, ale stejně dokázal zasáhnout.
60'
Hrát se zase chvíli nebude, protože z trávníku se nějakou chvíli nezvedal Antonio Sanabria.
59'
Carlos Augusto spěchal do brejku, Vanja Milinković-Savić ale dobře odhadl situaci a vystoupil proti míči, čímž zamezil jakékoliv šanci.
58'
Michele Di Gregorio jistě pokryl nákop protihráče a bleskově rozehrál, čímž vystavil své spoluhráče pod mírný tlak. Ti si s ním ale zkušeně poradili.
57'
ze hřiště odchází Samuele Birindelli, přichází Gianluca Caprari.
57'
ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází Andrea Petagna.
56'
Dany Mota schytal zásah do oblasti nad kopačkou, což je vždy bolestivá záležitost. Faul to ale dle rozhodčího nebyl, takže musí pokračovat ve hře.
54'
Mërgim Vojvoda tentokrát už mohl pálit, protože se mu otevřel prostor na levém křídle, ale jeho pokus byl jen zablokován.
53'
Po delší době Turín kombinuje na útočné polovině, což mu vychází na jedničku. Průnikovou přihrávku nakonec dostával Mërgim Vojvoda, ale nakonec k němu nedorazila.
51'
Mattia Valoti rovnou dvakrát vhazuje na pravé straně, ale v obou případech to měl dost složité. Není divu, že svůj tým k bráně protivníka nepřiblížil.
50'
Domácí se po vstřelení gólu prakticky nemohou dostat k míči. Pořád ale velmi dobře brání a protihráče ke své bráně vůbec nepouští.
48'
Monza najednou musí směrem dopředu zrychlit a hned se o to pokoušela, útočná akce ale končí jen odkopem gólmana.
46'
Turín právě vstřelil branku!
Domácí začínají druhý poločas skvěle a ujímají se vedení! Nikola Vlašić na středu hřiště uvolnil ANTONIA SANABRIU, který si výborně nachystal střeleckou pozice a jistě zakončil přímo do sítě. Asistence: Nikola Vlašić.
46'
ze hřiště odchází José Machín, přichází Nicolo Rovella.
46'
V tomto zápase už o tolik nejde a možná právě kvůli tomu nebyl první poločas příliš záživný. Ani jeden tým se ke skórování moc tvrdě nehrnul a hlavní slovo tedy měli obránci, kteří zatím odvádí bezchybnou. O něco málo aktivnější je ale určitě Turín, který už několikrát prověřil pozornost Michela Di Gregoria, jenž však stále chytá skvěle. Na případný gól si tak musíme počkat do druhé poloviny duelu.
Druhý poločas začne přibližně v 16:07.
45+6'
45+5'
Ani domácí už s rozehrávkou příliš nespěchá a víceméně všichni hráči čekají na závěrečný hvizd. Do šaten tak nejspíš budeme odcházet bez branek.
45+3'
Michele Di Gregorio si dává s rozehrávkou opravdu na čas, očividně se tedy těší do šatny. Má na to samozřejmě právo, protože jeho tým byl pod větším tlakem a kvůli tomu musel i několikrát zasahovat.
45+2'
Matteo Pessina musel jít ve středu hřiště do skluzu, a to kvůli tomu, že dostal naprosto tragickou přihrávkou. Skluzem tak na poslední chvíli přisunul míč ke spoluhráči.
45'
Ani tentokrát se Turínu roh vůbec nepovedl, Monza i nadále vládne vzdušnému prostoru před svou bránou.
44'
Carlos Augusto zezadu poslal k zemi protihráče a kvůli tomu je prvním hráčem, který vidí v tomto utkání žlutou kartu.
43'
Mërgim Vojvoda také dobře umí kličkovat a díky tomu si našel střeleckou pozici, ze které vzešla střela k bližší tyči, avšak Michele Di Gregorio pořád zůstává bezchybný!
41'
Turín se v závěru poločasu uchyluje k aktivnímu napadání, to ale Monza dobře čte a při rozehrávce je obzvlášť obezřetná.
40'
Gól skutečně neplatí kvůli ruce, po poměrně dlouhé přestávce tak hra může pokračovat.
39'
Hlavní sudí jde ještě pro jistotu celou situaci zkontrolovat na videu.
38'
Mërgim Vojvoda si v šestnáctce šikovně vymíchal protihráče a vystřelil, přičemž jeho pokus ještě Michele Di Gregorio zlikvidoval. Na dorážku Alexeje Mirančuka však už byl krátký, ale ten se může radovat jen chvíli , protože celé akci předcházela hra rukou od Antonina Sanabrii.
35'
Dany Mota se pokoušel individuálně rozjet protiútok, cestu mu ale zkřížil protihráči, který ho čistě odstavil od míče.
34'
Valentino Lazaro už si zase našel prostor na pravém křídle, tentokrát zvolil přízemní přihrávku do středu a díky tomu může ofenziva pokračovat.
32'
Valentino Lazaro na pravé straně vymyslel nadějný vzdušný pas, takovým způsobem se ale domácí nejspíš neprosadí, protože Monza i tento centr zlikvidovala.
31'
Turín rozehrál již svůj třetí rohový kop, centr ale byl tentokrát příliš vysoký, takže následovat bude rozehrávka Michela Di Gregoria.
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního duelu, stále se však nehraje v příliš vysokém tempu. Nějaké střely jsme sice už viděli, od úspěchy ale měly všechny daleko.
28'
Patrick Ciurria je i nadále hodně nebezpečný, tentokrát to zkusil z hranice vápna, přičemž míč šikovně zatočil ke vzdálenější tyči, ale Vanja Milinković-Savić byl připraven!
28'
Vanja Milinković-Savić svým nákopem nakonec žádného spoluhráče nenašel, hosté tak budou zase začínat od své klece.
26'
Carlos Augusto těsně nedosáhl na dlouhý pas, Samuela Ricciho ale aspoň donutil k nedovolenému zákroku, takže Monza bude moci po delší době zaútočit.
25'
Hosté se také konečně ozvali, konkrétně se to povedlo Patricku Ciurriaovi, který střílel z pokutového území, ale pokusem po zemi našel jen rukavice gólmana.
24'
Antonio Sanabria si sice šikovně pohlídal ofsajdovou past, jenže selhal při zpracování prudké přihrávky, míč se tak dostal až k brankáři Monzy.
23'
Vanja Milinković-Savić se po delší době protáhl, avšak zasahovat stále nemusí, protože zase jen pomáhal svým spoluhráčům s rozehrávkou.
21'
Alexej Mirančuk si z dálky nepočínal vůbec špatně, protože míč zatočil k levé tyči, ale Michele Di Gregorio ukazuje své dovednosti a připisuje si důležitý zásah.
21'
Dany Mota předvedl slušný sprint, a tím se snažil dostihnout dlouhý a vysoký balón, domácí obránci ale zase byli rychlejší.
20'
Zdravotní problémy má i jeden z domácích hráčů, konkrétně to je Valentino Lazaro, který po hlavičkovém souboji špatně došlápl.
19'
Ani další domácí standardka nepřinesla zakončení, protože se jeden z hráčů Turína dopustil útočného faulu.
17'
Mërgim Vojvoda rozehrál rohový kop centrem do malého vápna, tam to ale hosté měli bedlivě pohlídané a míč hned uklidili z nebezpečné zóny.
16'
Luca Caldirola se dobře vrátil proti nebezpečnému nákopu a odhlavičkoval ho do autu. Stále tak musí dávat velký pozor.
15'
Mnohem více času drží míč pod kontrolou domácí fotbalisté, ti z toho ale pořád nedokáží nic vytěžit.
13'
Armando Izzo vystoupil z obranné pozice a díky tomu doslova okradl protihráče o balón. Ani jednomu týmu se tak nyní vůbec nedaří.
12'
Carlos Augusto si šikovně sklepl těžký balón, ale následně nenašel odvahu na průnik, takže se prezentoval jen zpětným pasem.
11'
Valentino Lazaro to zkusil rozhýbat nákopem za obranu, Monza to ale bez problémů pohlídala a hru nakonec uklidnil Michele Di Gregorio.
10'
Prvních deset minut se odehrálo v naprostém klidu, nikdo nikam nespěchá a spíše se vyčkává na příležitost.
9'
Hosté byli při rozehrávce pod velkým tlakem, brankář tedy nakonec míč nakopnul, ale našel jen tak jen svého kolegu na druhé straně pažitu.
8'
Nikola Vlašić si vytvořil první nebezpečnější šanci v utkání, na levém křídle totiž dostal prostor, a proto mohl mířit ke vzdálenější tyči. Michele Di Gregorio ale míč zastavil!
8'
Oba celky se ve středu míče střídají ve držení míče, nyní se ho chopí Turínští, protože jeden z hostů byl nachytán v ofsajdu.
6'
ze hřiště odchází Pablo Marí, přichází Marlon.
6'
Brankář Monzy dostal tragickou přihrávku, kterou zachytil až za brankovou čárou, kvůli čemuž Turín přichází k velmi snadnému rohu.
5'
Pablo Marí to asi ještě rozdýchá, Turín tedy sportovně vrátí soupeři míč a po výkopu Michela Di Gregoria se může pokračovat.
4'
Pablo Marí si lehá na trávník a nejspíš si přivodil nějaké zranění. Hosté tak už možná budou muset střídat.
3'
Zápas už je nějakou dobu v plném proudu, nyní dopředu hledají cestu domácí. Ti stále drží míč, ale do šestnáctky se zatím neprobojovali.
1'

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Buongiorno, R. Rodríguez (C) – Lazaro, S. Ricci, Ilić, Vojvoda – Mirančuk, Vlašić – Sanabria.
Náhradníci: Fiorenza, Gemello – Gravillon, N'Guessan, Bayeye, Vieira, Adopo, Seck, Gineitis, Linetty, Karamoh, Pellegri.
Trenér: Ivan Jurić.

AC Monza: Di Gregorio – Izzo, Marí, Caldirola – Birindelli, Machín, Pessina (C), Augusto – Ciurria, Valoti – Mota.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Donati, Marlon, Antov, Rovella, Barberis, F. Carboni, Sensi, F. Ranocchia, S. Vignato, Gytkjær, Caprari, Petagna.
Trenér: Raffaele Palladino.

Rozhodčí: Zufferli – Sechi, Barone.
AC Monza
Monza také hájí pozici ve středu tabulky a je dokonce lépe postavené než Turín, i když jen kvůli lepšímu skóre. Dnešním hostům se ale daří mnohem více než jejich soupeři, jelikož už pět ligových zápasů v řadě neprohráli. Dokonce si připsali i tři výhry, které získali na úkor Spezie, Fiorentiny a hlavně Interu. Naposledy však Monza pouze remizovala s AS Řím, takže dnes se bude chtít naladit zpátky na vítěznou vlnu.

Poslední tři utkání
Monza vs. AS Řím – 1:1
Spezia vs. Monza – 0:2
Monza vs. Fiorentina – 3:2
Turín FC
Turín poslední dobou sbírá body poměrně pravidelně a klidně může pomýšlet až na osmé místo v tabulce, protože na něj ztrácí jeden bod. I přesto mu ale patří až jedenáctá příčka, protože střed tabulky je extrémně vyrovnaný. Dnešním domácím by se tak dnes výhra opravdu hodila. Navíc by mohli navázat na předchozí vítězství nad Sampdorií, čímž by rozjeli další vítěznou šňůru, kterou disponovali naposledy v březnu.

Sampdoria vs. Turín – 0:2
Turín vs. Atalanta – 1:2
Lazio vs. Turín – 0:1
Dobré odpoledne všem fanouškům fotbalu! Italská Serie A rychle míří do finiše, o další cenné body tak dnes zabojuje Turín a Monza. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62