Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Salernitana - 16. dubna 2023   15:00

Torino
57' Sanabria (Mirančuk)
1:1
(0:1)
Salernitana
9' Vilhena  (Piątek)
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji, Buongiorno, R. Rodríguez (C) – Singo (56. Lazaro), S. Ricci (38. Vlašić), Ilić, Vojvoda – Mirančuk (82. Seck), Radonjić (82. Karamoh) – Sanabria.
Fiorenza, Gemello – Bayeye, Adopo, Gravillon, Gineitis, Linetty, N'Guessan, Pellegri.
Aureliano – Capaldo, Dei Giudici.
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
Salernitana
Ochoa – Daniliuc (58. Troost-Ekong), Gyömbér (77. Lovato), Pirola – Candreva (C), Nicolussi, Vilhena, Bradarić – Kastanos, Dia (81. Botheim) – Piątek (58. Bonazzoli).
Sepe, An. Sorrentino – Brún, Bohinen, Iervolino, Sambia, Mazzocchi, Valencia.

Turín v prvním poločase nepodal přesvědčivý výkon. Favorit už v 9. minutě neubránil Nizozemce Vilhenu a jen o pár minut později měl velké štěstí, že Candreva trefil tyč. První šanci měl domácí tým až po půl hodině hry, kdy si po Radonjićově zpětné nahrávce soupeř nastřelil břevno.

Po přestávce Býci svou hru zlepšili a v 57. minutě se dočkali vyrovnání, které zařídil Sanabria. Přibližně čtvrt hodiny před koncem mohl dokonat obrat Lazaro, ale mexický gólman Ochoa byl proti. A když v nastaveném čase nesrovnal hlavičkový pokus Vojvoda, rozešly se oba celky smírně.
Držení míče: 63% : 37%.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:5.
Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:14.
90+3'
90+3'
Rychlý brejk zastaven taktickým faulem. A to už do závěrečného hvizdu zbývají poslední vteřiny.
90+2'
Na opačné straně získal Antonio Candreva roh. Kdosi z hráčů chtěl trefit načechraný centr voleem, jenže při nekoordinovaném pohybu promáchl.
90+1'
Nemuselo to tak být, kdyby Mërgim Vojvoda hlavičkoval lépe. Za Kastanosem si u zadní tyče naskočil na kolmý centr, ale v těžké pozici neměl přesnou mušku.
88'
Salernitana před pokutovým územím. Jeho obléhání ukončil Erik Botheim lobem pro Sanabriu, jenže u míče byl dříve Vanja Milinković-Savić.
87'
Hosté se u balonu dlouho neohřáli. Soupeř pak šel do brejku, na jehož konci odcentroval Koffi Djidji do rukavic pozorného Ochoy.
85'
Hra uprostřed hřiště, několik hlaviček a nakonec míč v autu. Vhodit ho zpět do hry se chystá Lorenzo Pirola.
84'
Salernitana si vyměňuje přihrávky na vlastním území a trpělivě vyčkává na správnou dobu k útoku.
82'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Yann Karamoh.
82'
ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Demba Seck.
82'
Střídání si připravil i Chorvat Ivan Jurić.
81'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Erik Botheim.
79'
Následný roh už domácí nevyužili.
78'
Valentino Lazaro před couvajícím bekem vnikl do pokutového území, z pravačky si zaseknutím přehodil míč na levačku a tvrdě vypálil na zadní tyč. Guillermo Ochoa podržel Salernitanu tygřím skokem.
77'
ze hřiště odchází Norbert Gyömbér, přichází Matteo Lovato.

Logické střídání kartou zatíženého stopera.
76'
Držení míče: 66% : 34%.
75'
Alexej Mirančuk narýsoval přímočarou přihrávku, pro kterou už se natahoval Vlašić. Bohužel pro Turín ji nezachytil.
73'
Navíc je tady snaha o obrat, kterou projevil Nemanja Radonjić. Před couvajícím bekem si navedl míč na levou stranu vápna, odkud vypálil po zemi na zadní tyč. Škoda pro Turín, že ji asi o půl druhého metru minul.
72'
Salernitana neudržela poločasové vedení, v Turíně hraje dvacet minut před koncem nerozhodně.
71'
Střely na branku (mimo): 4:1 (4:3).
70'
Norbert Gyömbér přišlápl Mirančukovi nárt, a jelikož před chvílí inkasoval žlutou kartu, tak by si na podobné dohrávky měl dávat větší pozor.
69'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Touto známou fotbalovou poučkou se zjevně řídil Alexej Mirančuk. A nebylo to dobré rozhodnutí.
68'
Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Norbert Gyömbér).

Slovenský stoper atakoval soupeře bez snahy hrát míč.
67'
Nezáživná hra uprostřed hřiště.
65'
Na pěkný centr si naskočil Norbert Gyömbér a hlavičkoval k pravé tyči. Skákající Milinković-Savić si nakonec byl jistý a pustil míč mimo.
64'
Candrevův centr vyboxoval Milinković-Savić za branku, roh si tak kopne i Salernitana.
62'
Antonio Sanabria spáchal útočný faul.
61'
Držení míče: 65% : 35%.
60'
Odvrácený centr, po chvíli se zmocnil míče Ivan Ilić a zpoza vápna zakončil. Bohužel pro Turín z hlubokého záklonu, takže rána šla zákonitě nad branku.
59'
Domácí jsou po vstřelené brance v laufu. Mërgim Vojvoda a Nemanja Radonjić se dostali ke zblokovaným střelám, po druhé z nich uvidíme roh.
58'
ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Federico Bonazzoli.
58'
ze hřiště odchází Flavius Daniliuc, přichází William Troost-Ekong.
57'
Turín právě vstřelil branku!
Turínský kanonýr promluvil. ANTONIO SANABRIA stál v pokutovém území, Mirančuk mu přihrál na druhý pokus do nohy. Zpracování levačkou a bryskní střela pravačkou kolem dřepícího Ochoy znamená srovnání na 1:1.
56'
ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází Valentino Lazaro.
54'
V přerušené hře si Hans Nicolussi všiml, že má nějaký problém s výstrojí. Proto byl poslán k lavičkám, aby realizační tým zjednal nápravu,
52'
Domácí pak poslali míč do vápna a tam vznikla nepřehledná skrumáž. Naneštěstí pro Turín měl nejblíže k míči Gyömbér, který ho už do bezpečí odkopl.
51'
Hosté neodkopli balon do bezpečí a Antonio Sanabria měl volný výhled na branku. Přesto se neodhodlal ke střele a raději zvolil přihrávku s cílem možného přečíslení.
50'
Další akce už byla dle pravidel. Zleva centrující Mërgim Vojvoda posadil míč na hlavu Nemanji Radonjiće, toho Guillermo Ochoa vychytal.
48'
Nemanja Radonjić ve zrychlené hře předal balon Vojvodovi a ten vystřelil kolem zadní tyče. Avšak tento pokus se do statistik nepromítne, poněvadž mu předcházel půlmetrový ofsajd.
46'
Turínští hned od začátku druhé půle pod tlakem zapojili do kombinace i vlastního brankáře.
46'
Turín podal nepřesvědčivý výkon. Favorit už v 9. minutě neubránil Nizozemce Vilhenu a jen o pár minut později měl velké štěstí, že Candreva trefil tyč. První šanci měl domácí tým až po půl hodině hry, kdy si po Radonjićově zpětné nahrávce soupeř nastřelil břevno. Na další šance a góly si musíme počkat po přestávce.
Držení míče: 67% : 33%.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 1:2.
Rohy: 2:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:9.
Hosté si při odchodu do šaten ještě cosi vyříkávají s hlavním rozhodčím. Hodně aktivní je v tomhle Tonny Vilhena, kterému se nelíbil faul odpískaný ve 45. minutě. Je fakt, že s Ilićem byli do sebe zaklesnutí a sudí mohl nechat ve hře pokračovat. To už je však minulost.
45+1'
45+1'
Guillermo Ochoa mohl zůstat v klidu, přetažený centr skončil mimo hřiště a co nevidět skončí první poločas.
45'
Souboj Ivan Ilić – Tonny Vilhena naopak Gianluca Aureliano vyhodnotil jako faul a Salernitana bude čelit standardce z velké dálky.
44'
Stejný úder inkasoval od Buongiorna Krzysztof Piątek, v tomto případě to však sudí přehlédl.
43'
Turínský Antonio Sanabria v hlavičkovém souboji zasáhl Pirolu loktem do tváře – útočný faul.
42'
Teď se Turín zmocnil míče v souladu s pravidly a hned vnikl na levou stranu šestnáctky. Mërgim Vojvoda se tam na malém prostoru otáčel příliš dlouho, takže mu soupeř míč nakonec odkopl.
40'
Jenže hosté byli zatlačeni zpátky na své území. Rozehrávku napadající Koffi Djidji pak Pirolův nákop zachytil rukou, což hlavní sudí nepřehlédl.
39'
Vzhledem k nedávnému varování Salernitana raději kombinuje daleko od vlastní branky.
38'
ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Nikola Vlašić.
36'
Ale teď už zase hraje Turín. Nemanja Radonjić se rozběhl po levé straně, vnikl do šestnáctky, přetlačil svého strážce a od koncové čáry poslal před branku prudkou přihrávku, kterou si kdosi z obránců srazil do břevna!
35'
Antonio Sanabria běžel za Singovým přímočarým centrem marně, proti míči se vydal Guillermo Ochoa a měl k němu o několik metrů blíž.
34'
Samuele Ricci si před Pirolou pokryl balon tělem a soupeř ho u střídaček fauloval.
33'
Naopak je tu faul na vlastní polovině a standardka z velké dálky. Grigoris Kastanos se rozhlédl zbytečně, svůj centr totiž přetáhl.
32'
Turín za poslední čtvrt hodinu posílil v držení míče, navzdory tomu žádné nebezpečné šance nepřišly.
31'
30'
V útoku Salernitana. Domagoj Bradarić vhodil aut na Krzysztofa Piąteka, ten u koncové čáry prohrál souboj s obráncem a je z toho odkop.
28'
Tahle akce už dopadla o poznání lépe. Wilfried Stephane Singo si ve vápně vyšplhal na přesný centr z přímáku, jeho hlavičku zneškodnil u levé tyče Ochoa.
27'
Turín se vrátil do útoku, ale v něm ani tentokrát nevydržel dlouho. Mohl za to Antonio Sanabria a jeho ofsajdové postavení.
26'
Na hranici vápna postavený Samuele Ricci nezachytil Mirančukovi kolmici, následný brejk měl jepičí život.
25'
Mërgim Vojvoda pravačkou zatočil míč k brance, pro Gyömbéra žádný problém vyhlavičkovat ho ven.
24'
Po sraženém centru si Turín kopne roh.
22'
To už neplatí. Antonio Sanabria se rozběhl středem hřiště a před hranici šestnáctky nabil Vojvodovi. Tomu skluzem pod nohy zkomplikoval život vracející se Kastanos, a proto střela neměla potřebnou razanci.
21'
Za námi je dvacet minut hry. A zatímco Salernitana už dala gól a tyč, Turín ještě ani nevystřelil na bránu.
20'
Na střelu to samozřejmě nebylo, takže hosté měli na výběr centr nebo přihrávku. Nakonec se rozhodli pro variantu číslo dvě s následným centrem, který bez potíží odvrátil stoper Buongiorno.
19'
Samuele Ricci podrazil Boulayeho Diu a hosté budou z dálky kopat standardku.
17'
Mërgim Vojvoda nadvakrát odcentroval z levé strany, ale obrana Salernitany byla pozorná.
16'
Držení míče: 58% : 42%.
15'
Antonio Candreva trefil tyč! Kapitán Salernitany napřáhl z hranice šestnáctky, načež jeho střelu kdosi z obránců vychýlil do brankové konstrukce. Tentokrát měl domácí tým štěstí!
13'
Po soubojích naproti střídačkám se zatoulal míč ze hřiště, zpět do hry ho vrátí Grigoris Kastanos.
11'
Hans Nicolussi fauloval uprostřed hřiště Iliće.
10'
Další gól mu chtěl vstřelit Krzysztof Piątek, jenže při svém sólu ztratil stabilitu a upadl.
9'
Salernitana právě vstřelila branku!
Turínská defenziva nakonec povolila. Zády k bráně otočený Piątek míč před bránícím Rodríguezem po nízkém centru přiťukl TONNYMU VILHENOVI, jenž z hranice vápna zakroutil svou levačku k pravé tyči. Tady byl zkoprnělý Vanja Milinković-Savić bez šance.
8'
Salernitana zůstává na útočné polovině, kde Domagoj Bradarić vhodil aut. Turín se zarputile brání.
7'
U balonu opět hosté, poslali ho po trase Antonio Candreva – Krzysztof Piątek – Boulaye Dia. Posledně jmenovaný zakončoval z pravé strany vápna pouze do vracejícího se obránce.
6'
Na druhé straně Lorenzo Pirola pokazil křižný centr. Milinković-Savić bude vykopávat od branky.
5'
A po něm přišlo první zakončení. Na centr od rohového praporku si na úrovni penalty naskočil Alessandro Buongiorno, který hlavičkoval nepřesně.
4'
Roztažení hry doleva, kde se rozběhl Antonio Sanabria. Jednomu soupeři se vyhnul, druhému už ne, ale je z toho aspoň roh.
3'
Právě tam se Krzysztof Piątek provinil prohřešku proti pravidlům, když z boku podkopl Tonnyho Vilhenu. Hrát bude Turín.
2'
Úvodní nákopy na obě strany ani zdaleka nemohly být žádnou hrozbou, tradiční oťukávaná pokračuje poblíž středového kruhu.
1'
Pro úplnost ještě doplním, že Turín hraje v rudých, zatímco Salernitana v bílých dresech.
1'
Los vyhrál a levou stranu (z pohledu hlavní kamery) si vybral Rodríguez, takže výkop provedou hosté.
Třiačtyřicetiletý Gianluca Aureliano přivedl obě základní jedenáctky na hřiště, kapitáni Ricardo Rodríguez a Antonio Candreva pak přišli k losu stran.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Buongiorno, R. Rodríguez (C) – Singo, S. Ricci, Ilić, Vojvoda – Mirančuk, Radonjić – Sanabria.
Náhradníci: Fiorenza, Gemello – Bayeye, Adopo, Gravillon, Gineitis, Lazaro, Linetty, Karamoh, Vlašić, N'Guessan, Pellegri, Seck.
Trenér: Ivan Jurić.

US Salernitana 1919: Ochoa – Daniliuc, Gyömbér, Pirola – Candreva (C), Nicolussi, Vilhena, Bradarić – Kastanos, Dia – Piątek.
Náhradníci: Sepe, An. Sorrentino – Brún, Bohinen, Bonazzoli, Botheim, Lovato, Iervolino, Sambia, Mazzocchi, Valencia, Troost-Ekong.
Trenér: Paulo Sousa.

Rozhodčí: Aureliano – Capaldo, Dei Giudici.

49. Vilhena – 36. Sanabria.
ŽK: Candreva, Daniliuc – Linetty, Lukić, Djidji.

Turín odjížděl ze Salerna s bodem, který pro něj byl ztrátou. Svěřenci Ivana Juriće doplatili na špatnou produktivitu, z mnoha šancí skórovali jen ze Sanabriovy hlavičky, kdežto domácím z vesměs jediné šance vystřelil remízový výsledek Tonny Vilhena. Klíčovou postavou Salernitany byl mexický gólman Ochoa, bez této zimní posily by neměla sebemenší nárok na body.

Držení míče: 39% : 61%.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 3:8.
Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:15.

Salernitana: Ochoa – Brún, Daniliuc (76. Gyömbér), Fazio (C) – Candreva, Nicolussi, Bohinen (46. Piątek), Vilhena, Bradarić (76. Pirola) – Dia (85. Valencia), Bonazzoli (90. Botheim).

Turín FC: V. Milinković-Savić – Zima (64. Djidji), Schuurs, Buongiorno (C) – Lazaro (72. R. Rodríguez), Linetty (53. Ricci), Lukić, Vojvoda (64. Singo) – Vlašić, Radonjić (64. Mirančuk) – Sanabria.
US Salernitana 1919

Klub ze Salerna od začátku března nezná nic jiného než plichty a po pěti nerozhodných výsledcích v řadě už patří mezi nejčastěji remizující týmy soutěže. Poslední bod ale všechny potěšil, aby taky ne, když ho tým vybojoval v poslední minutě řádné hrací doby s Interem.

Salernitana – Inter Milán 1:1 (0:1)
Branky:
90. Candreva – 6. Gosens.
ŽK: L. Coulibaly, Nicolussi – de Vrij, 89. Gagliardini.

Držení míče: 43% : 57%.
Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 11:25.
Rohy: 2:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:10.

Nejlepší střelec: Boulaye Dia (Senegal) – 10 gólů
Slovenská stopa: Norbert Gyömbér (obránce)
Turín FC

Býci, jak se hráčům turínského klubu přezdívá, i kvůli obtížnému losu už měsíc čekají na výhru. Domácí debakl 0:4 od suverénní Neapole tým chorvatského toreadora Ivana Juriće odčinil remízou 1:1 v Sassuolu, ale naposledy doma opět prohrál, tentokrát s AS Řím.

Turín FC – AS Řím 0:1 (0:1)
Branka: 8. Dybala (pen.)
ŽK:
Schuurs, Gineitis, V. Milinković-Savić – El Shaarawy.

Držení míče: 55% : 45%.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 2:4.
Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:6.

Nejlepší střelec: Antonio Sanabria (Paraguay) – 8 gólů
Česká stopa: David Zima (obránce)
Dobrý den! Turín a Salernitana se v neděli odpoledne utkají v rámci 30. kola Serie A. Domácím patří s osmatřiceti body jedenácté místo, hosté jsou v tabulce nejvyšší italské soutěže s devětadvaceti body patnáctí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62