Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Sampdoria - 9. listopadu 2022   20:45

Torino
29' Radonjić  • 59' Vlašić (Vojvoda)
2:0
(1:0)
Torino
V. Milinković-Savić – Zima, Schuurs (23. Buongiorno), R. Rodríguez (C) – Singo, Linetty, Ricci, Vojvoda – Mirančuk, Radonjić (88. Seck) – Vlašić (90+2. İlkhan).
Beriša, Fiorenza – Adopo, Bayeye, Djidji, Garbett, Karamoh, Lazaro, Sanabria.
Massa – Alassio, Severino
Stadio Olimpico di Torino, Turín
Sampdoria
Audero – Murillo (70. A. Ferrari), Colley, Amione (83. Murru) – Bereszyński (C), Rincón (83. Villar), Yepes (68. Verre), Djuričić (68. Gabbiadini), Augello – Caputo, Montevago.
Contini, Tantalocchi – Malagrida, Quagliarella, Trimboli, Vieira.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 0:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 14:21.
Ivan Jurič se raduje, jeho svěřenci také. Turín splnil roli favorita, ovšem nutno dodat, že soupeř nekladl moc velký odpor. Sampdoria si ani trochu nepřilepšila a ve statistice vstřelených branek zůstává stále na šesti. Obrana Turína včele s Davidem Zimou mnoho práce neměla. Zápas nabídl velký počet nedovolených zákroků a dva velmi podobné góly, po otočkách se prosadili Radonjič s Vlašičem, kteří dali konečnou podobu výsledku.
90+4'
90+3'
Milinkovič-Savič prokázal svou mrštnost a podržel míč ještě před lajnou, roh se kopat nebude. Zdá se, že rozhodčí Massa co nevidět ukončí tento duel.
90+2'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Emirhan İlkhan.
90+1'
Ještě nedávný spoluhráč Tomáše Součka s Vladimírem Coufalem si řekl o nedovolený zákrok. Zdá se, že Vlašič bude střídat. Sudí Massa přidá tři minuty, ta první se blíží ke svému konci.
90'
Výborná práce od střídajícího Secka, který podržel míč na útočné polovině a vzápětí rozehrál svým spoluhráčům, kteří kombinují.
89'
Rodríguez versus Montevago. Dnes častá herní situace, která má ve většině případů jen jednoho vítěze, a tím bývá domácí kapitán.
88'
ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Demba Seck.
87'
Odražený míč se dostal k Verremu, jenže z dlouhé vzdálenosti zakončoval vysoko nad branku domácího gólmana Milinkoviče-Saviče.
86'
Sampdoria bude rozehrávat rohový kop z levé strany. Bude to teprve druhý roh hostujícího mužstva v dosavadním průběhu utkání.
84'
Utkání se už jen z povinnosti dohrává, o vítězi je víceméně rozhodnuto. Hostům se stále nedaří dostat do nějakého střeleckého zakončení, ze kterého by případně mohli snížit.
83'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Gonzalo Villar,
ze hřiště odchází Bruno Amione, přichází Nicola Murru.
81'
Deset minut před koncem čtvrtá žlutá karta utkání. Potřetí jsou potrestáni hosté, konkrétně pak Omar Colley, který vynechá příští utkání, stejně jako Dejan Stankovič.
79'
Sudí Massa mezitím udělil červenou kartu trenérovi Dejanu Stankovičovi, jehož nadávky pokračovaly i po vyloučení. To by pro něj mohlo mít nepříjemnou dohru.
78'
Právě Montevago zůstává ležet na trávníku a domácí zakopávají míč. Situace se určitě přehodnocovat nebude, o faul se v žádném případě nejednalo.
77'
Zvláštní situace, kdy se oba celky během krátké chvíle dožadovaly odpískání pokutového kopu. Vlašič ani Montevago se nedočkali.
75'
Sledujeme velmi nepěknou pasáž hry, kdy domácí už hlídají dvoubrankový náskok a hosté nám prokazují, proč jsou jednoznačně nejhůře střílejícím mužstvem ligy.
73'
Alespoň náznak hostujícího tlaku. Pro centr z levé strany si bez větších problémů doběhl Milinkovič-Savič, který míč na nějakou chvíli podrží v rukavicích.
72'
S důrazem do přehnali hned dva hostující fotbalisté. Pískal se až ten druhý nedovolený zákrok od Montevaga na Rodrígueze.
71'
Situace na hřišti na nějaký zvrat ve skóre zatím nevypadá. Turínští naopak hrozí z rychlých kontrů, Ricci v jednom takovém nepřihrával přesně.
70'
ze hřiště odchází Jeison Murillo, přichází Alex Ferrari.
68'
ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Manolo Gabbiadini,
ze hřiště odchází Gerard Yepes, přichází Valerio Verre.
67'
Následovat bude vhazování Vojvody poblíž rohového praporku. Tohle domácím bohatě vyhovuje, oni se nemají kam hnát.
66'
Pořádné zmatky v defenzivě hostujícího mužstva. Audero míč vyrazil před sebe a Colley mu ho chtěl vrátit zpět do rukavic, jenže Audero jeho úmysl nepřečetl a Turín bude rozehrávat rohový kop.
64'
Nejprve nedovolený zákrok na Ricciho, o malou chvíli později ofsajd, ve kterém byl nachytán hostující útočník Montevago.
62'
Linetty ve vzduchu fauloval Bereszyńskiho, který poté velké výšky dopadl nepěkně na ruku. Zdá se ale, že bude v pořádku.
61'
Sudí Massa ukázal do středu, branka platí. Zároveň se rozeběhla závěrečná půlhodina, hosté budou muset přidat směrem dopředu, ale uvidíme, zda se jim to povede, když v dosavadním průběhu ročníku skórovali pouhých šest gólů.
60'
Celou situaci ještě zkoumá video. Jde o to, zda Vojvoda nebyl v ofsajdu. Hostující kouč Dejan Stankovič na to má naprosto jasný názor.
59'
FC Turín právě vstřelil branku!
Favorit už vede dvoubrankovým rozdílem! NIKOLA VLAŠIĆ převzal přihrávku Vojvody z levé strany a úplně stejně jako u první turínské trefy, i on se prosadil po otočce na vzdálenější tyčku! Asistence: Mërgim Vojvoda.
58'
Ve velmi dobré možnosti se ocitl opět Radonjič. Zase zakončoval na vzdálenější tyčku, stejně jako u prvního gólu, ale tentokráte byl Audero na zemi včas.
56'
Po dalším faulu u střídaček si pořádně zakřičel Montevago. Ten bude v pořádku, už je znovu na nohou a pospíchá na svou pozici.
54'
Zajímavá situace nějakých sedmnáct metrů před Milinkovičem-Savičem. Kapitán Rodríguez ve skluzu zdánlivě jasně zasáhl útočícího hráče soupeře, ale sudí Massa ke zděšení hostujících fotbalistů pískal jejich nedovolený zákrok.
52'
Ricci odehrál míč, přičemž byl došlápnut Gerardem Yepesem. Domácí hráč zůstává s bolestivou grimasou ležet na trávníku, rozhodčí vytahuje žlutou kartu.
51'
Lehké postrčení Radonjiče na Murilla. Hostující zadák šel ihned na zem a rozhodčí odpískal další z mnoha nedovolených zákroků.
50'
Montevago se na malou chvíli vysmýkl Zimovi, ale se svým zakončením z voleje z hranice šestnáctky neuspěl, střela mu vůbec nesedla.
48'
Fotbalisté ve žlutých dresech se bez problémů ubránili, poté si Turínští pomohli taktickým faulem, který rozhodčí zapískal až po několika hostujících protestech.
47'
Oba trenéři se rozhodli o pauze nestřídat. Po nedovoleném zákroku Colleyho u postranní lajny bude následovat domácí standardka!
46'

Fauly: 9-9
Hodně nešťastně odpískaný poločas v době, kdy domácí chystali rychlý výpad. Turínští fanoušci pískají, ale s odchodem hráčů do kabin už nic neudělají. Jejich oblíbenci o poločase vedou po brance Radonjiče, ovšem že bychom sledovali festival neproměněných šancí, to se říci nedá. Obě mužstva potvrzují, že nejen patří k nejhůře střílejícím týmům ligy, ale rovněž k těm nejvíce faulujícím.
45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí přeci jen přidal jednu minutu. Ta už směřuje ke svém konci, Buongiorno byl dohrán skluzujícím Djuričičem, který se štěstím unikl žluté kartě.
45'
S důrazem to u postranní lajny poblíž střídaček přehnal Caputo, který jednoznačně přistrčil Buongiorna, což neuniklo zraku sudího Massy.
43'
Zima neměl moc možností a nakopl míč směrem dopředu. Balón doskákal do zámezí, trenér Jurič ihned zareagoval potleskem a hecoval svůj tým.
41'
Rozeběhla se poslední pětiminutovka prvního poločasu, který probíhá bez výraznějších prostojů. Delší nastavení se očekávat nedá.
40'
Do této chvíle největší možnost hostujícího mužstva! Po centru zprava zůstal na hranici penalty úplně volný Montevago, ale hlavičkoval pouze do míst brankáře Milinkoviče-Saviče, který se na své spoluhráči dost zlobí.
38'
Z hranice šestnáctky zakončoval Yepes, ale trefil pouze dobře postaveného střídajícího Buongiorna, který skvěle zapadl do obranné trojice Turínských.
37'
Do rozehrávky Sampdorie se v tuto chvíli zapojil také Audero, ale hosté vzápětí vymysleli pouze dlouhý nákop směrem dopředu.
36'
Rodríguez dnes poněkolikáté zastavil rychlý protiútok soupeře skvělý obranným zákrokem, za mě určitě nejlepší muž dosavadního průběhu zápasu.
34'
Spousta prostoru pro Djuričiče. Z nějakých dvaceti metrů napřáhl, avšak míč po jeho pokusu směřujícím na vzdálenější tyčku minul bránu!
33'
Sudí Massa dnes píská poměrně dost nedovolených zákroků, během krátké chvíle se podruhé provinil Singo, tentokráte ve skluzu.
32'
Nedovoleného zákroku se na polovině hřiště dožadoval Yepes. A dočkal se, Singo měl ruce hodně vysoko, s důrazem to přehnal.
31'
Uvidíme, zda branka nějakým způsobem změní styl hry janovského celku, který byl v úvodní půlhodině velmi opatrný.
29'
Domácí jdou ze své druhé výraznější příležitosti do vedení! NEMANJA RADONJIĆ celou akci rozjel a následně si ji i zakončil. Jeden z hostujících zadáků při pokusu o obranný zákrok před Vlašičem míč vrátil zpět na kopačku rozeběhnutého srbského záložníka, který se prosadil střelou na vzdálenější tyč!
27'
Obrázek hry se bohužel nemění, útočný výpad domácích byl spíše jen světlou výjimkou, Turín už je ale znovu nastěhovaný na útočné polovině hřiště.
25'
Po následném rohovém kopu se píská útočný nedovolený zákrok. Zdá se, že fauloval Singo, což se nelíbí domácím fanouškům.
24'
Konečně nebezpečí před jednou z branek! Radonjič si to z levé strany po skvělém uvolnění namířil do vápna. Z jeho hranice se pokoušel zakončovat technicky na vzdálenější tyč, ovšem Audero jeho úmysl přečetl, na zemi byl včas a konečky prstů vyrazil na roh!
23'
ze hřiště odchází Perr Schuurs, přichází Alessandro Buongiorno.
21'
Horší pro domácí je, že to s Schuursem nevypadá vůbec dobře. Zdravotníci už ukazují směrem na lavičku, turínský fotbalista bude muset střídat.
20'
Poprvé se dnes žlutí také na hostující straně. Bruno Amione ve skluzu zasáhl nohy Schuurse a nejen, že byl potrestán, ale Turín bude kopat přímý kop z nějakých dvaceti metrů.
19'
Na pravém křídle zůstal Zima, který se průnikovou přihrávkou snažil najít Vlašiče. Do míče zasáhl Colley, jenž zahrál do zámezí.
17'
Pozdě, ale přece odpískaný nedovolený zákrok v souboji dvou osmadvacítek. Yepes dojel Ricciho a pokud by rozhodčí nepískal faul, hosté by šli do zajímavého přečíslení.
16'
Čtvrthodina hry je za námi, i nadále sledujeme velmi opatrný fotbal. Zatím se naplňují předzápasové prognózy o velmi špatných ofenzivách.
15'
Montevago se sice zlobí, ale v době přihrávky od spoluhráče byl jako jediný za polovinou hřiště, proto se mává a píská ofsajd.
13'
Pro míč si na hranici velkého vápna vyběhl Milinković-Savič. Oba brankáři jsou v dosavadním průběhu bez práce, na první zakončení stále čekáme.
12'
Taktickým faulem si ještě na útočné polovině pomohl Zima, který poměrně ostře zezadu dojel Caputa a může být rád, že se prozatím nežlutí.
11'
Výborná defenzivní práce od Rodrígueze na levé straně. Domácí zadák míč zasáhl ve skluzu a dočkal se hlasitého potlesku.
9'
Vlašič utíkal z levé strany takřka sám na Audera, do jehož rukavic pak zakončoval. Nakonec ani nemusel, čárový rozhodčí nechával celou situaci dohrát, ještě předtím spatřil faul.
8'
Domácí rozehrávali první roh zápasu. S centrem Radonjiče si hostující obrana poradila, Turín zůstane u míče a bude vhazovat.
7'
Samuele Ricci na polovině hřiště možná trochu zbytečně stáhl rozeběhnutého Djuričiče a rozhodčí Massa vytáhl první žlutou kartu. Poměrně brzy.
6'
Colley nechtěl připustit žádné komplikace, a tak míč napálil mezi diváky. Defenziva janovského celku se může zformovat.
4'
Vzápětí se pískalo ofsajdové postavení, sprint Zimy byl zbytečný. Domácí defenziva zafungovala skvěle. Zatím se hraje překvapivě zejména na jejich polovině.
3'
Nebezpečná situace pro domácí branku. Rodríguez měl štěstí, že byl Montevago zády k brance. Turínský obránce si pomáhal viditelným držením, ale prošlo mu to.
2'
Radonjič se ukličkoval. Místo zakončení znovu zasekával, což se ukázalo jako špatná volba. Hosté se osvobodili dlouhým míčem.
1'

Turín FC: V. Milinković-Savić – Zima, Schuurs, R. Rodríguez – Singo, Linetty, Ricci, Vojvoda – Mirančuk, Radonjić – Vlašić.
Náhradníci: Beriša, Fiorenza – Adopo, Bayeye, Buongiorno, Djidji, Garbett, İlkhan, Karamoh, Lazaro, Sanabria, Seck.
Trenér: Ivan Jurič

UC Sampdoria: Audero – Murillo, Colley, Amione – Bereszyński (C), Rincón, Yepes, Djuričić, Augello – Caputo, Montevago.
Náhradníci: Contini, Tantalocchi – A. Ferrari, Gabbiadini, Malagrida, Murru, Quagliarella, Trimboli, Verre, Vieira, Villar.
Trenér: Dejan Stankovič

Rozhodčí: Massa – Alassio, Severino.
Co se týče kurzů sázkových kanceláří, Turínští jsou favoritem. Proti Sampdorii v domácím prostředí naposledy padli začátkem roku 2020. Dnešní utkání povede jako hlavní pan Davide Massa.
UC Sampdoria

Celek z Janova je na tom ještě hůře. Špatný vstup do sezóny odnesl trenér Marco Giampaolo, kterého nahradil Dejan Stankovič. Ani jemu se nedaří napravit přetrvávající problémy v ofenzivě, protože pokud jsem mluvil o špatném útoku turínských fotbalistů, tak věřte nebo ne, ale hosté se v dosavadním ročníku prosadili pouze šestkrát. Mají 6 bodů a jsou předposlední.
Turín FC

Andrea Belotti zkrátka chybí. Domácí mužstvo se po odchodu svého kanonýra do římského AS trápí v útočné fázi. Po třinácti zápasech má stejný počet vstřelených branek, což průměrně vychází na jeden vstřelený gól na utkání. Svěřenci kouče Ivana Juriče mají 17 bodů, to v tuto chvíli vychází na průběžné desáté místo.
Hezký večer. Italská Serie A má na programu poslední dvě kola letošního roku, v tom čtrnáctém Sampdoria zavítá do Turína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62