Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Cremonese - 23. dubna 2023   15:00

Udinese
2' Samardžić (Lovrić) • 27' N. Pérez (Samardžić) • 36' Success (Bijol)
3:0
(3:0)
Udinese
Silvestri – Becão (84. Masina), Bijol, N. Pérez – Ehizibue (84. Ebosele), Samardžić (64. Arslan), Walace, Lovrić, Udogie – Pereyra (85. Pafundi) – Success (42. Beto).
Padelli, Piana – Zeegelaar, Abankwah, Thauvin, Nestorovski.
Francesco Furneau
Dacia Arena, Udine
Cremonese
Carnesecchi – Sernicola (46. Aiwu), Bianchetti, J. Vásquez, Valeri – Meïté, Castagnetti (46. Okereke), Benassi – Buonaiuto (75. A. Ricci) – Tsadjout (44. Afena-Gyan), Dessers (61. Quagliata).
Saro, Sarr – Pickel, Ghiglione, A. Ferrari, Acella, Galdames, Ločošvili.

Domácí tým měl skvělý úvod prvního poločasu, šel totiž ve druhé minutě zásluhou Samardžiće do vedení. Cremonese se prezentovalo snaživým výkonem, ale jeho snahu hatily nepřesné centry do vápna. Udinese šlo už ve 27. minutě do dvoubrankového vedení zásluhou Péreze. To ale nebylo ze strany domácích všechno, třetí gól jim zařídil po pěkné individuální akci Success ve 36. minutě. Ve druhém dějství jsme už gól neviděli. No a tak Udinese doma zvítězilo nad Cremonese, nutno říci zcela zaslouženě, 3:0.
90+4'
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty.
90'
Držení míče 48:52.
89'
Marco Benassi (Cremonese) se dopustil faulu na polovině hřiště. Udinese teď bude tahat čas.
88'
Domácí měli k dispozici zkrácený rohový kop. ale ten se jim nepovedl. Byl totiž příliš přetažený.
87'
Valeri se dopustil útočného faulu, když povalil Padundiho, který spadl na rameno. No a právem vidí žlutou kartu.
86'
Emanuele Valeri (Cremonese) šel po levé straně, ale jeho centr byl nepřesný. Následuje odkop od domácí branky.
85'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Simone Pafundi.
85'
Cremonese se dostalo na balon, ale útočí do zformované obrany.
84'
ze hřiště odchází Rodrigo Becão, přichází Adam Masina,
ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Festy Ebosele.
Beto pravačkou ve vzduchu trefil balon v plném běhu ve vápně hostů, ale míč šel mimo branku.
83'
Už se opět hraje, Udinese je na balonu. t
82'
V akci jsou opět lékaři domácího týmu. To vypadá, že Pereyra bude střídat.
81'
Roberto Pereyra (Udinese) zůstal ležet na zemi a trápí jej křeče.
80'
Cremonese předvedlo další nepovedený centr, tentokrát z levé strany.
80'
V pohotovosti jsou lékaři. Rozhodčí ukazuje, že čas nastaví.
79'
Tolgay Arslan (Udinese) zatáhl za záchrannou brzdu a dostal žlutou kartu po brejku Cremonese. Navíc to vypadá, že se sám zranil.
78'
Udinese vysoko napadá rozehrávku hostů.
77'
Cremonese opět obléhá branku Udinese. Jeho snaha opět skončila na brankáři Marco Silvestrim, který lapil dlouhý centr do svých rukavic.
76'
David Okereke (Cremonese) zahrál rukou ve vápně domácího týmu. Marco Silvestri s rozehrávkou nikam nespěchá.
75'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Cristian Buonaiuto, přichází Alberto Basso Ricci.
74'
Cristian Buonaiuto (Cremonese) poslal balon do ohně, ale na jeho centr na bližší tyčku žádný z hráčů v červeném nedosáhl. Balon tak lapil bez problému brankář Marco Silvestri.
73'
Cristian Buonaiuto (Cremonese) byl faulován při průniku do vápna po levé straně hřiště. Cremonese bude mít k dispozici zkrácený roh.
72'
Po rohu přišla pohotová střela Cremonese z hranice vápna, ta ale směřovala deset metrů nad břevno.
72'
Hosté budou kopat rohový kop. Ten jim zařídil David Okereke.
71'
Marco Carnesecchi předvedl pohotový zákrok proti střele Beta z rychlého kontru. Ten dostal skvěle namazáno od Emanuela Aiwu (Cremonese), který mu poslal hlavičku do plného běhu.
70'
Hra se hodně kouskuje, domácí po každém kontaktu s hráčem Cremonese padají a přehrávají.
69'
Emanuele Valeri (Cremonese) poslal aut před vápnem Udinese na Arslana, ale ten vzápětí o balon přišel.
68'
Marco Silvestri (Udinese) hledal dvacet vteřin míč za vlastní brankou. Domácí už tahají čas.
67'
Hra se mění v polehávanou. Domácí se nyní prezentovali dalším zákrokem v rozporu s pravidly 25 metrů před vlastním vápnem.
66'
Cristian Buonaiuto (Cremonese) se prezentoval dalším útočným faulem. Tempo hry není valné.
65'
Samardžić musel střídat po nešetrném zákroku na svůj kotník.
64'
ze hřiště odchází Lazar Samardžić, přichází Tolgay Arslan.
64'
Nový ráč na hřišti Afena-Gyan se dopustil zbytečného šlapáku a právem dostal žluté napomenutí.
63'
No a rohový kop z levé strany proletěl vápnem domácích, následuje odkop Marca Silvestriho.
62'
Centr do vápna odvrátil domácí Jaka Bijol (Udinese) na rohový kop.
61'
Udinese mělo aut před vápnem hostů, ale rychle ztratilo balon. Cremonese šlo do rychlého brejku, ale David Okereke (Cremonese) byl faulován patnáct metrů před vápnem.
61'
ze hřiště odchází Cyriel Dessers, přichází Giacomo Quagliata.
60'
Domácí získali po rychlém kontru po rohu jen aut na polovině hřiště.
60'
Johan Vásquez (Cremonese) našel Cyriel Dessers ve vápně, ale jeho pokus zablokovala obrana domácích na roh.
59'
Roberto Pereyra (Udinese) nedoběhl míč na levé straně, Cremonese jde útočit do plných.
58'
Beto (Udinese) se rozeběhl po levé straně, ale balon si kopl příliš daleko od své kopačky.
57'
Cremonese to opět zkoušelo do vápna, ale Cristian Buonaiuto (Cremonese) našel jenom rukavice gólmana domácího týmu.
56'
Udinese ale rohovým kopem doslova opovrhlo.
56'
Kingsley Ehizibue (Udinese) šel do obránce, kterého oběhl na pravé straně vápna, pak si dal balon na pravačku a zkusil to na bližší tyčku. Domácí mají rohový kop.
55'
Udinese jen odevzdalo balon soupeři a jde bránit.
54'
Další snaha hostů o snížení skóre skončila na nepřesném dlouhém centru na rozběhnutého Cyriela Desserse. Ten dostal balon jenom do špeku.
53'
Cristian Buonaiuto (Cremonese) se na levé straně po rohu přetahoval o balon. Jenže z toho bylo jenom příliš povyku pro nic. Udinese má aut před vlastním vápnem.
52'
Hosté si rohový kop zopakují.
52'
Johan Vásquez (Cremonese) měl na levé straně trochu prostoru, ale centroval jenom do záložníka domácího týmu. Cremonese má rohoý kop.
51'
Jenže Cremonese má problém přejít přes polovinu hrištrě.
51'
Cristian Buonaiuto (Cremonese) byl faulován na polocině hřiště. Cremonese jde útočit.
50'
Obránce Johan Vásquez zakládá útočnou kombinaci hostů po nepřesném centru Udinese.
49'
Tempo nám oproti prvnímu dějství poněkud opadlo. Mezitím je Udinese na míči a nikam nespěchá.
48'
Jenže Cremonese šlo kombinací po pravé straně, kde se dopustilo útočného faulu na Sandiho Lovriće. Udinese jde útočit.
47'
Cristian Buonaiuto (Cremonese) byl držen na polovině hřiště. Hosté mají k dispozici nákop do vápna.
47'
Jeden z hráčů Cremonese dostal loktem do zátylku od Samadržiče a těžce se zvedá z trávníku. Samardžič dostal od rozhodčího žlutou kartu.
46'
ze hřiště odchází Leonardo Sernicola, přichází Emanuel Aiwu,
ze hřiště odchází Michele Castagnetti, přichází David Okereke.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:.08.
Domácí tým měl skvělý úvod prvního poločasu a šel ve druhé minutě zásluhou Samardžiće do vedení. Cremonese se prezentovalo snaživým výkonem, ale jeho snahu hatily nepřesné centry do vápna. Udinese šlo ve 27. minutě do dvoubrankového vedení zásluhou Péreze. No a to nebylo ze strany domácích všechno, třetí gól jim zařídil po pěkné individuální akci Success ve 36. minutě. Po prvním poločase vede Udinese nad Cremonese poměrem 3:0.
45+5'
45'
Udinese je na balonu a nikam v závěru poločasu nespěchá.
45'
Rodrigo Becão (Udinese) se drží za nohu a má prolémy s pohybem.
44'
Domácí obrana nepovolila dalščí průnikovou přihrávku Cremonese.
44'
ze hřiště odchází Franck Tsadjout, přichází Felix Afena-Gyan.
43'
Pokus o přihrávku skrze vápno hostům nevyšel. Hra je nyní přerušena, Franck Tsadjout (Cremonese) se drží za nohu.
42'
ze hřiště odchází Isaac Success, přichází Beto.
41'
Cremonese to zkusilo po pravé straně, ale pak šel míč rychle na stopery, kteří se snažili nalevo rozběhnout Cyriela Desserse. Ten ale dostal balon do špeku.
40'
Udinese sportovně odevzdalo míč soupeři, mezitím se na domácí lavičce rozcvičují dva hráči.
40'
Domácí striker se drží za stehno a vypadá to, že bude nucen střídat.
39'
Isaac Success (Udinese) má zřejmě problémy se svalem, hra je přerušena.
38'
Marco Carnesecchi bude odkopávat od domácí branky po dalším nepřesném centru hostů.
37'
Tohle pro hostující tým nevypadá vůbec dobře. Před poločasem ztrácejí hráči Cremonese tři branky.
36'
Udinese právě vstřelilo branku!
Autorem branky je ISAAC SUCCESS. Po rohu hostů šli hosté do rychlého brejku. Isaac Success dostal na polovině hřiště přihrávku do běhu. Ukázal své rychlé nohy a na hranici vápna poslal balon do sítě s pomocí pravé tyčky.
35'
Nehuén Pérez (Udinese) zabránil střele hostů z hranice vápna svým obličejem a zůstal ležet na zemi. Hosté budou kopat roh.
34'
Iyenoma Destiny Udogie byl faulován u levé postranní čáry. Domácí jsou na balonu a nebudou nikam spěchat.
34'
Cremonese se po autu dostalo ke střele, ale ta našla jenom brankáře Udinese Marca Silvestriho.
33'
Emanuele Valeri (Cremonese) se rozeběhl po levé straně a rval se o balon, skončil v kotrmelcích a hosté mají alespoň aut.
32'
Franck Tsadjout (Cremonese) se sice vzteká, ale aut na polovině hřiště bude mít Udinese.
31'
Hosté zahráli v tísni na aut, Udinese jde opět útočit.
30'
Roberto Pereyra (Udinese) to dosta lproti noze na střelu před vápnem, jenže jeho pokus šel jenom na střed branky hostů.
29'
Domácí fanoušci jsou spokojeni s výkonem svých miláčků, stadionem obíhá mexická vlna.
27'
Autorem branky je NEHUÉN PÉREZ. Nehuen Peréz si naběhl po centru na nadýchaný bochánek před malé vápno a ráznou hlavičkou poslal balon k tyčce. Domácí jdou do dvoubrankového trháku.
27'
Sernicola si počínal nedovoleně před rozhodčím a právem viděl žlutý kartónek.Domácí budou kopat zkrácený roh.
26'
Soualiho Meïté (Cremonese) po rohu zřejmě fauloval u postranní čáry jednoho z domácích, ale rozhodčí faul neviděl.
25'
Isaac Success centroval před vápno, ale jeho nahrávka byla sražena na rohový kop.
24'
Iyenoma Destiny Udogie (Udinese) byl faulován, ale na balon se rychle dostali hosté. Cyriel Dessers (Cremonese) střílel v boxu a trefil tyčku. Jenže vzápětí byla hra přerušena kvůli ofsajdu hostů.
23'
Oba týmy si v krátkém čase vyměnily držení balonu, ale šanci jsme neviděli. Udinese jde útočit.
22'
Soualiho Meïté (Cremonese) ukázal své rychlé nohy, ale opět to bylo od jeho spoluhráčů příliš dlouhé.
21'
Další hráč hostů skončil v kotrmelcích, hra je přerušena.
20'
Po následujícím autu byl donucen brankář hostů Marco Carnesecchi dvakrát zasahovat.
20'
Domácí to zkusili dlouhým nákopem na Kingsley Ehizibue (Udinese), ten byl ale dobře bráněn.
19'
Další pokus o vysunutí hostujícího útočníka vyšel naprázdno. Tahle to dál asi nepůjde.
18'
Soualiho Meïté poslal balon dopředu jenom do špeku, následuje odkop od domácí branky.
18'
Cremonese mělo aut na polovině hřiště, ale hraje jen směrem dozadu.
17'
Hostům pokus o rychlý brejk nevyšel, míč totiž skočil jenom v autu před boxem Udinese.
16'
Iyenoma Destiny Udogie (Udinese) to měl na kopačce, na zadní tyčce, ale do jeho střely padl obránce v červeném. Cremonese bude čelit rohovému kopu.
15'
Cremonese nicméně opět odevdalo balon naivní přihrávkou a bude se bránit.
15'
Domácí to zkusili sehrát na střelu z hranice vápna, ta však byla nepřesná.
14'
Johan Vásquez teď dvakrát zabránil domácím ve vápně ve střele. Udinese je ale stále v držení míče.
13'
Isaac Success byl faulován na vlastní polovině. Udinese jde na balon.
12'
Jeden z hráčů v červeném zůstal ležet na zemi. Je to Cristian Buonaiuto a ukazuje rozhodčímu, že dostal loklem do hlavy.
11'
Cremonese zahrálo roh na bližší tyčku, ale tam obrana Udinese dostala balon do bezpečí.
10'
Cremonese vhazovalo na polovině hřiště a šlo po pravé straně, Cristian Buonaiuto (Cremonese) ale pálil jenom do obránce. Hosté mají rohový kop.
9'
Oba týmy si vyměnily džení míče, ale šanci jsme neviděli.
8'
Udinese ztratilo balon na polovině hřiště. Hosté šli do rychlého brejku, jenže Franck Tsadjout po centru z levé strany hlavičkoval na bližší tyčce mimo zařizení.
7'
Marco Silvestri (Udinese) teď raději balon rychle odkopl před dvojicí hráčů v červeném.
7'
Cremonese se pokusilo o rychlou kolmici, balon ale šel až na brankáře domácího týmu.
6'
Hosté se dostali k centru do vápna z levé strany, ale Johan Vásquez na balon hlavou nedosáhl. Následovat bude jenom odkop od branky.
5'
Soualiho Meïté byl faulován, hosté majá k dispozici nákop do vápna.
4'
Cremonese je rychlou brankou zaskočeno. Nyní je deset hráčů v červeném před vlastním pokutovým územím.
2'
Autorem branky je LAZAR SAMARDŽIĆ. Domácí tým udeřil z první šance utkání. Lazar Samardžić dostal přihrávku před pokutové území a levačkou uklidil balon přesně k tyčce. Brankář neměl nárok zakročit.
1'
Udinese po autu na polovině hřiště nastartovalo Roberta Pereyru, ale ten v vzápětí přišel o míč.
1'
Udinese začalo první poločas na balonu.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.

Udinese Calcio: Silvestri – Becão, Bijol, N. Pérez – Ehizibue, Samardžić, Walace, Lovrić, Udogie – Pereyra – Success.
Náhradníci: Padelli, Piana – Ebosele, Masina, Arslan, Beto, Zeegelaar, Abankwah, Thauvin, Nestorovski, Pafundi.
Trenér: Andrea Sottil

US Cremonese: Carnesecchi – Sernicola, Bianchetti, J. Vásquez, Valeri – Meïté, Castagnetti, Benassi – Buonaiuto – Tsadjout, Dessers.
Náhradníci: Saro, Sarr – Aiwu, Pickel, Ghiglione, Afena-Gyan, A. Ferrari, Acella, Galdames, Quagliata, Ločošvili, Okereke, A. Ricci.
Trenér: Davide Ballardini

Rozhodčí: Francesco Furneau.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. Nejvyšší italská soutěž má v neděli 23. dubna na programu už své 31. kolo. V něm na sebe narazí týmy Udinese Calcio a US Cremonese. Souboj dvanáctého celku s tím devatenáctým začíná v 15:00.
Udinese Calcio, 12. místo, 30z. (9 – 12 – 9), skóre 39:39, 39 bodů
Udinese patří do skupiny týmů, které již podle umístění v tabulce nemají o co hrát. Na postup do evropských pohárů to totiž není a boj o sestup je, naštěstí, přespříliš vzdálený. Výborný start do aktuálního ročníku zhatila série pouhých tří výher z následujících 22 ligových kol (3-11-8). Přičemž posledním neúspěchem byla porážka 0:3 s týmem z věčného města. Udinese v této sezoně neustále remizuje, což platí ještě více na jeho vlastním hřišti, kde sedm z posledních deseti zápasů skončilo nerozhodným výsledkem. Beto v tomto ročníku proti nováčkům září, když ve čtyřech těchto střetnutích vstřelil tři góly.

US Cremonese, 19. místo, 30z. (3 – 10 – 17), skóre 27:54, 19 bodů
Cremonese po sérii pouhého jednoho vítězství v úvodních 28 kolech nejvyšší italské fotbalové soutěže vyhrálo už dvakrát v řadě. Poslední vítězství 1:0 nad Empoli posunulo La Cremo před tímto kolem na sedm bodů od příčky, která byl znamenala záchranu. Tento rozdíl se může ještě zmenšit, pokud se hostům podaří poprvé po více než 30 letech dosáhnout třetího vítězství v nejvyšší soutěži za sebou. Do konce ročníku zbývá osm kol a míč je kulatý. Naváže Cyriel Dessers na svou střeleckou formu poté, co se trefil proti Empoli? Zajímavostí je, že dva z jeho šesti zásahů v SA přišly během úvodních čtyř minut utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.