Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Lecce - 4. listopadu 2022   20:45

Udinese
68' Beto (Success)
1:1
(0:1)
Lecce
33' Colombo
Udinese
Silvestri – N. Pérez, Bijol, Ebosse – Ehizibue (79. Nuytinck), Samardžič (79. Jajalo), Walace, Arslan (64. Success), Pereyra (C) – Beto, Deulofeu (89. Ebosele).
Piana, Padelli – Makengo, Buta, Pafundi, Abankwah, Nestorovski, Guessand, Semedo.
Fourneau – Berti, Capaldo
Dacia Arena, Udine
Lecce
Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti (57. Dermaku), Gallo – Gonzàlez (83. Bistrović), Hjulmand (C), Blin – Strefezza (73. Di Francesco), Colombo (73. Ceesay), Banda (83. Oudin).
Bleve, Brancolini – Persson, P. Rodríguez, Askildsen, Listkowski, Pezzella, Helgason, Pongračić, Çetin.

Je dobojováno. Ve druhé půli jsme sledovali rozhodně aktivnější fotbal z obou stran, hra se přelévala a byly i šance. Udinese se snažilo odvrátit porážku, více se hrálo před Falconem a nakonec se hráči v bíločerném dočkali srovnání. Střídající Success se ve vápně uvolnil, našel Beta a ten zblízka překonal strážce branky Lecce. Domácí mohli dokonce výsledek otočit, stačilo jen, aby Pereyra, nebo Ebosele v nastaveném čase proměnili jednu ze svých příležitostí. Nestalo se tak a utkání tak skončilo remízou 1:1.

Udinese je po této předehrávce na sedmém místě s 23 body, Lecce je na 17. místě s devíti body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 11:8. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:18.
90+5'
90+5'
O malou chvíli později ještě vystřelil Ebosele, i tohle však Falcone zvládl zkrotit.
90+4'
Success našel Pereyru, ten byl sice z úhlu, ale to mu nebránilo vystřelit. Falcone dokázal jeho pokus vyrazit!
90+3'
Hosté se vymanili ze své poloviny a drží míč poblíž Silvestriho šestnáctky.
90+2'
Success posunul na Beta, toho při kličce na poslední chvíli zastavil Di Francesco.
90+1'
Přímý kop domácích, Bijol připravoval zakončení Betovi, gólman Falcone si navíc nebyl úplně jistý zákrokem a vypomoci musela obrana Lecce!
89'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Festy Ebosele.
88'
Přímý kop rozehrál Deulofeu, s tímhle si však obrana Lecce poradila a dostala míč na půlku.
87'
Už se hraje na opačné straně a je tu přímý kop pro Udinese. Rémi Oudin navíc dostal žlutou kartu.
86'
Na levé straně se okolo obránce prosmýkl Di Francesco a hledal na malém vápně spoluhráče. Silvestri to dobře přečetl vrhl se na zem a přihrávku lapil.
85'
Odvrácený centr skončil za vápnem u Galloa, jeho dalekonosný pokus tentokrát na tyči neskončil, ale kus vedle branky.
85'
Oudin předvedl rychlý sprint pravou stranou, jeho následný centr obrana Udinese odvrátila na další roh.
83'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Rémi Oudin.
83'
ze hřiště odchází Joan Gonzàlez, přichází Kristijan Bistrović.
82'
Centr od rohového praporku mířil na Bandu, ten byl ale v obklíčení protihráčů a k hlavičce se neprobil.
81'
Lecce bude rozehrávat svůj vůbec první rohový kop v tomto utkání.
79'
ze hřiště odchází Lazar Samardžič, přichází Mato Jajalo.
79'
ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Bram Nuytinck.
78'
Tečovaná střela z dálky, Falcone sice Samardžićovu ránu chytat nemusel, bude však vzápětí čelit rohovému kopu.
77'
Udinese chystá střídání, čeká se na přerušení hry.
75'
Začal se teď hrát fotbal nahoru a dolů, za domácí zahrozil Deulofeu, po dlouhém sprintu Falconeho branku minul.
75'
Hostující Gallo dokázal od brankové čáry poslat zpětnou přihrávku na hranici vápna, Gonzàlezova bomba pak trefila jednoho ze stínících hráčů.
73'
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Federico Di Francesco.
73'
ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Assan Ceesay.
72'
Udinese rozhodně ožilo a po vyrovnávacím gólu začalo tlačit. Pereyra z vápna zakončil nad.
71'
Hosté budou za chvíli střídat, do hry se dostane Di Francesco.
69'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostal hostující Valentin Gendrey.
68'
Udinese právě vstřelilo branku!
Střídání domácím vyšlo, neboť Success si v pokutovém území dokázal najít prostor na rychlou otočku a prudkou příhru po zemi, kterou na malém vápně zužitkoval BETO a zblízka nedal Falconemu šanci na zákrok. Je srovnáno na 1:1!
67'
Na opačné straně hřiště vybojoval míč Colombo, hledal Strefezzu, jenže ten prováhal nejlepší okamžik pro zakončení a utopil se v kličkách.
66'
Success se hned zapojil do útočení, svůj první výpad ale přehnal a byl mu odpískán útočný faul.
64'
ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Isaac Success.
63'
Centr od rohového praporku vyboxoval Falcone a sám založil protiútok. V něm byli Strefezza a Banda a druhý jmenovaný se nakonec do zakončení nedostal. A byl vytlačen tak, že nevybojoval ani roh.
63'
A bude to roh.
62'
Celá situace se ještě kontroluje u videa, domácí čekají na verdikt.
61'
Vše skončilo ve vápně, kde Deulofeu sice předvedl kličku, ale Hjulmand pak skluzem poslal míč na kličku. Domácí reklamovali penaltu, sudí ukazoval na roh.
61'
Udinese u míče, domácí rozjíždí postupnou akci pravou stranou.
59'
U pomezní čáry upadl po střetu s Baschirottem domácí Arslan, dle sudího to ale bylo čisté Lecce bude vhazovat.
57'
ze hřiště odchází Samuel Umtiti, přichází Kastriot Dermaku.
56'
Falcone vyběhl ze své branky, dostal se do střetu s Betem, míč mu vypíchl a společně se svou obranou uhlídal i Deulofea.
55'
No a právě Samuel Umtiti dostal žlutou kartu, zřejmě za přehrávání předcházející situace.
54'
Na trávníku se nám v tuto chvíli objevila nosítka, neboť ležel Umtiti, ten ale nakonec sám vstal a nebude třeba jej odnést.
53'
Hra se přesunula před Falconeho, Beto v krátkém náporu předvedl i docela efektní nůžky, nakonec ale akce Udinese skončila odmávaným ofsajdem.
53'
A další nepříliš jistá hra od domácích. Ehizibue dával hlavou malou domů na Silvestriho a ten musel rychle z brankové čáry, aby byl u míče jako první.
51'
Teď tu ale byla chyba v obranné fázi a vznikl tak kontr. Na hranici šestnáctky se do míče opřel Strefezza a jeho dělovka musela blokujícího Walaceho hodně štípnout.
49'
Faul na Arslana, Udinese může pokračovat v aktivním úvodu druhé půle.
48'
Beto sice dokázal přejít přes dva soupeře, využíval svou rychlost, ale u vápna už byl třetí protivník nad jeho síly. Falcone zasahovat nemusel.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první poločas, který možná trochu překvapivě ovládli hosté z Lecce. Ti už od úvodu hýřili aktivitou a ve druhé minutě trefil Strefezza tyč. I nadále se častěji hrálo před Silvestrim, jenže zakončení vázlo. Nakonec ale gól padl – v 33. minutě se po centru z levého křídla nadvakrát prosadil Lorenzo Colombo a nekompromisní ranou dostal Lecce do vedení. A nakonec mohlo být pro Udinese ještě hůře, neboť v nastaveném čase orazítkoval brankovou konstrukci povedenou střelou Gallo. Udinese má rozhodně o čem přemýšlet, neboť až na krátkou pasáž, kdy se usadilo u vápna soupeře toho domácí moc nepředvedli. A tak není divu, že do šaten se odešlo za stavu 0:1.
45+3'
45+2'
Hosté mohli dát gól do šatny! Po rozehrání přímého kopu sice obrana Udinese dostala míč mimo vápno, tam se ale do něj opřel levačkou Gallo a dělovkou trefil brankovou konstrukci!
45+1'
Za faul na Gonzáleze se udělovala další žlutá karta pro Udinese, dostal ji Jaka Bijol.
44'
Z pravé strany centroval i Kingsley Ehizibue, jeho vysoká přihrávka skončila v rukavicích gólmana Falconeho.
43'
Nehuén Pérez tentokrát posílal pas do vápna z pravé strany, akce byla zakončena zblokovanou střelou od Beta.
41'
Zase Pereyra, ten se snažil o rozvinutí akce na levém křídle, byl to ale takový těsný souboj skupiny hráčů a vítězně z toho vyšli hosté.
39'
Vypadá to, že se Udinese konečně alespoň trochu zvedá a snaží se o srovnání. Aktivní je hlavně Pereyra.
37'
Píská se proti domácím a je to za první žlutou kartu. Tu dostal Gerard Deulofeu.
37'
Následný centr od rohového praporku byl prodloužen k zadní tyči a Walace to zkusil pohotovým pokusem. Šlo to nad břevno.
36'
Zlomit to chtěl Pereyra, jeho střela byla sražena jedním hráčem Lecce a domácí budou pokračovat rohem.
34'
Z tribun se už nese nespokojený pískot, Udinese totiž dnes nepředvádí to, co se od nich čeká a po většinu času se pouze brání.
33'
Lecce právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení! Centr přilétl z levého křídla, ten si zpracoval LORENZO COLOMBO, první pokus zastavil Ebosse, ale na ten druhý už měl hostující hráč více prostoru a prudkou ranou překonal marně zasahujícího Silvestriho – 0:1.
31'
Udinese útočí středem, jde to ale do plných a drtivá většina akcí skončí ještě velký kus před šestnáctkou.
29'
Na opačné straně přihrával Banda na střed na Blina, ten ale trefil obránce a od něj mu míč odrazil na vlastní ruku.
28'
Rychlý brejk domácích chtěl vyšperkovat finální přihrávkou Deulofeu, na Beta to ale bylo až moc prudké.
26'
O malou chvíli později se Lecce snažilo projít do útoku levou stranou, skončilo to ale ještě před vápnem.
25'
Hjulmand šel do ostrého souboje o míč a dle sudích to bylo v rámci pravidel. Domácí protestovali, nebylo jim to ale nic platné.
23'
Pereyra už odvahu na střelu našel a po svém posunutí se z levé strany na střed vyslal ránu po zemi. Šlo to do míst, kde dokázal na míč dosáhnout gólman Falcone.
22'
Z dálky to mohl zkusit Samardžić, nenašel ale odvahu, i když měl okolo sebe docela dost prostoru.
21'
Centr z pravé strany také skončil u domácího celku, Udinese pospíchá do rychlého kontru.
20'
Prostrčení za obranu Udinese mělo skončit u Colomba, jenže ten se skryl za obráncem a neměl vůbec šanci přihrávku přijmout.
19'
Po akčním úvodu tu máme útlum. Oba celky mají ve své hře dost nepřesnosti, jak Silvestri, tak i Falcone jsou bez práce.
17'
Rozhodčí má zatím s faulujícími hráči trpělivost, vše řeší pouze standardními situacemi.
16'
Po dlouhých přípravách se k centru postavil Deulofeu, pas poslal na zadní tyč, tam však byla převaha hráčů v červeném a Falcone byl nakonec bez práce.
14'
Další faul, nyní se na trávníku ocitl Arslan a pro Udinese to znamená přímý kop z velice zajímavé pozice.
12'
Pokračuje velice bojovný zápas, Ehizibue byl faulován a Udinese bude rozehrávat z vlastní poloviny.
10'
Už se k nějakému krátkému tlaku dostalo i Udinese, kombinuje u levého rohu pokutového území.
9'
Gendrey se snažil o úprk pravou stranou, jeho akce ale byla zakončena ještě před centrem, zastavil jej Walace.
8'
Udinese se zatím nemůže dostat do tempa, přenechává iniciativu hostujícímu celku.
7'
Banda je už zase připraven hrát, u pomezní čáry se zapojil do útočné akce, ale byl odstaven Ehizibuem.
6'
Už od úvodu se hraje docela tvrdě a to zejména ze strany domácích. Na trávníku nyní leží Lameck Banda.
5'
Zase nepovedená přihrávka hostů, nyní po pravém křídle, Gendrey míč nestihl na hrací ploše.
4'
Standardní situace hostujícího celku z hloubi vlastní poloviny a už teď Lecce nepospíchá.
3'
Lecce se opět snažilo o útok, Gallo posílal dopředu pas vzduchem, tohle ale bylo moc prudké a vysoké a míč už je u domácích.
2'
Hned v úvodu se mohli hosté radovat z branky! Poměrně nenápadná akce skončila střelou zpoza vápna a Gabriel Strefezza ranou po zemi trefil levou Silvestriho tyč!
1'

Udinese Calcio: Silvestri – N. Pérez, Bijol, Ebosse – Ehizibue, Samardžič, Walace, Arslan, Pereyra (C) – Beto, Deulofeu.
Náhradníci: Piana, Padelli – Makengo, Buta, Jajalo, Pafundi, Abankwah, Nuytinck, Ebosele, Nestorovski, Success, Guessand, Semedo.
Trenér: Andrea Sottil

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Gallo – Gonzàlez, Hjulmand (C), Blin – Strefezza, Colombo, Banda.
Náhradníci: Bleve, Brancolini – Persson, Oudin, P. Rodríguez, Askildsen, Listkowski, Dermaku, Bistrović, Pezzella, Helgason, Di Francesco, Ceesay, Pongračić, Çetin.
Trenér: Marco Baroni

Rozhodčí: Fourneau – Berti, Capaldo.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Dacia Areně začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Francesco Fourneau, kterému budou na pomezí asistovat Alessio Berti a Pasquale Capaldo.
US Lecce

Hosté jsou na tom ještě hůře, na 17. místě tabulky mají pouze osm bodů a i oni nevyhráli již pět soutěžních duelů. V posledním ligovém utkání hráli doma proti Juventusu a i když se drželi, tak odešli s prázdnou, neboť o osudu utkání rozhodl v 73. minutě hostující Fagioli.

Udinese Calcio

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě tabulky se ziskem 22 bodů, nicméně forma teď není nejlepší. Klub už pět soutěžních zápasů čeká na výhru a v této sérii je započítáno i vypadnutí z domácího poháru po domácí porážce od Monzy. V lize se Udinese naposledy představilo na půdě Cremonese a diváci se v tomto duelu branky nedočkali.

Verona – Udinese 1:2
Udinese – Atalanta 2:2
Lazio – Udinese 0:0
Udinese – Turín 1:2
Cremonese – Udinese 0:0
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 13. kola mezi týmy Udinese Calcio a US Lecce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62