Sportiello – Thiaw, Kjaer, Tomori – Musah, Krunić (65. Loftus-Cheek), Reijnders, Florenzi (75. Bartesaghi) – Pulisic (80. Pobega), Giroud (65. Jović), Leão (C) (80. Okafor).
Montipò – Magnani, Hien, Dawidowicz – Faraoni (C) (46. Bonazzoli), Hongla, Folorunsho, Duda (70. Saponara) – F. Terracciano (89. Djurić), Lazović (70. Cabal) – Ngonge (80. Suslov).
A. Berardi, Perilli – Amione, Coppola, Cruz, Lima Pontes, Mboula, Serdar.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:11.
AC má jistotu, že po 5. kole bude nejhůře na třetím místě. Verona potřetí za sebou prohrála a v nastávajících hodinách jí bude hrozit sestup z 9. příčky.
Pár dní poté, co fotbalisté AC gólově nevyjádřili masivní střeleckou převahu v zápase s Newcastlem, podali ofenzivně mnohem slabší výkon, který paradoxně stačil na tříbodový zisk. O konečném výsledku 1:0 se rozhodlo již v osmé minutě z úniku Rafaela Leãa. Verona se po necelé půlhodině zvedla, ale když už dokázala vypálit na branku, tak jí stál v cestě Sportiello.
90+6'
90+6'
Milánští už jsou blízko. Nyní vděčí za sekundy klidu Yunusi Musahovi, který z posledních sil získal faul na vlastní polovině.
90+5'
Bartesaghi se dostal za záda Hiena díky dodatečně odmávanému ofsajdu. Gól z úniku Montnipovi stejně nedal.
90+3'
Znovu neúplně zvládnutý brejk AC. Jović ani v tomto případě nedostal přihrávku před branku od Pobegy.
90+2'
Okafor zazdil brejkovou situaci nepřesnou přihrávkou, když měl v tandemu Joviće. Montipo rychle vrací balon do hry.
90+1'
Cabal houževnatě útočil z levé strany a zařídil pro hostující barvy rohový kop. Centr Suslova však domácí odhlavičkovali do bezpečí.
89'
Střídání v týmu Hellas Verona:
ze hřiště odchází Filippo Terracciano, přichází Milan Djurić.
89'
Mimo hřiště vyfasoval žlutou kartu Alessandro Florenzi (AC Milán).
87'
Musah je na pokraji sil. Pioli musí věřit, že ještě bude schopen poslední minuty odehrát, protože už nemůže střídat.
86'
Yunus Musah pelášil vpřed tak dlouho, až se zahnal do trochu horšího úhlu. Střelu zprava mu gólman Hellasu vyrazil.
85'
Reijndersův dlouhý pas nenapáchal v defenzivě Verony žádné škody. Vzápětí o míč lacino přišel Thiaw.
84'
Faulovaný Ruben Loftus-Cheek se dostal do slovního sporu s Dawidowiczem. Nic to nemění na standardce pro AC.
83'
Domácím aktuálně vyhovuje masivně rozkouskovaná hra. Další sekundy sbírá opakovaným vhazováním Yunuse Musaha.
81'
Cabal nepovedeným centrem odevzdal míč Sportiellovi. Okafor v protiakci doběhl do vápna, ale kvůli odkopu Magnaniho nenašel cestu do finální fáze.
80'
ze hřiště odchází Cyril Ngonge, přichází Tomáš Suslov.
80'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Noah Okafor.
80'
ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Tommaso Pobega.
76'
Hien vypíchl míč Pulisicovi, který do něj na oplátku zajel skluzem. Marchetti neprodleně tasí žlutou kartu.
75'
ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Davide Bartesaghi.
73'
Saponarou zahranou standardní situaci domácí jednoduše dostali z vápna ven. O pár sekund později sice centroval Cabal, ale Folorunsho ve finále hlavičkoval nad břevno.
72'
Konečně trochu pozitivnější momentka od Rossoneri. Christian Pulisic se otočil kolem Dawidowicze a nachystal si ránu levačkou, kterou mu Montipo pěstmi vyrazil.
71'
AC zůstává ve velké křeči. Více ze hry má Verona, i když ani ta není moc blízko ke změně nepříznivého stavu.
70'
ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Riccardo Saponara.
70'
ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Juan David Cabal.
69'
Další pobídka Thiawa pro Loftuse-Cheeka. Angličan v domácích službách ve vápně neustál střet s Hienem, avšak fanoušci AC se pokutového kopu dožadovali marně.
66'
O Thiawův nákop se chtěl poprat Loftus-Cheek. Ze vzdušného souboje ale odešel jako poražený a na tahu je zase Hellas.
65'
ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Ruben Loftus-Cheek.
65'
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Luka Jović.
63'
Sportiello sebral centr Lazoviće. Florenzi přepl do rychlého protiútoku, na jehož konci propadla Musahova přihrávka kolem Girouda do náruče Montipa.
62'
Bonazzoliho pokus zpoza vápna byl zablokován. Na to už se fanoušci AC nemohou dívat, z hlediště se snáší hlasitý pískot.
61'
Lazović neobešel Musaha, v dalším souboji ale udržel balon pro Honglu a tlak Verony může pokračovat.
60'
Držení míče: 57 % – 43 %.
59'
Cyril Ngonge si vynutil faul Kjaera a podepsal se pod zisk standardní situace, jež nepředstavovala žádnou hrozbu pro Sportiella.
58'
Z faulu na Dudu vyplynul žlutý trest pro Yunuse Musaha (AC Milán).
57'
Magnani zavřel Leãovi prostor u postranní čáry. Pomáhal si i rukama, byť rozhodčí přisoudili míč Hellasu.
56'
Federico Bonazzoli vytěžil z centru svého spoluhráče pohotové zakončení z pravé části pokutového území. Sportiello byl na místě a nenechal se připravit o čistý štít.
55'
Pulisic byl během vyvážení míče zastaven faulem Bonazzolim. Marchetti udělil střídajícímu hráči žlutou kartu.
53'
Tempo hry se startem druhé půle ještě více opadlo. Hlavně AC hraje hodně pod své možnosti a začíná si koledovat o vážnější problémy.
52'
Pasivního bránění AC se snažil využít Ngonge. Technická střela ze stoje se však mezi tři tyče nevešla.
51'
Ngonge na pravém křídle přihrál na nohu Kruniće. Domácí záložník nechtěl riskovat a odkopl míč na rohový kop.
50'
Ondrej Duda byl pozdě v místě dopadu centru z pravé strany. Hellas si musí vystačit s autovým vhazováním.
49'
A další nepřesnost. V tomto případě z dílny Florenziho, který marně tušil na levém křídle zastupujícího kapitána Rafaela Leãa.
48'
Pobyt Verony na polovině milánského soupeře znegoval mimořádně nepřesný centr. Podobně vypadlých míčů z hrací plochy bylo v první půli k vidění hodně na obou stranách.
46'
ze hřiště odchází Davide Faraoni, přichází Federico Bonazzoli.
46'
Fotbalově nepříliš zajímavý první poločas dopadl lépe pro favorizovaný tým z Milána, který od osmé minuty disponuje vedením 1:0. Z úniku Montipa pokořil Rafael Leão, jenž potom patřil mezi nejaktivnější hráče, ale k žádným dalším šancím AC přispět nedokázal. Další gól byl blízko na opačném konci hřiště. Po hlavičce Folorunsha mu zabránil Sportiello.
45+2'
45+1'
Thiaw strhl Lazoviće za rameno k zemi. Přisouzené standardky se zhostil Folorunsho, jenže Faraoni centrovaný balón nešikovným kopem poslal mimo hrací plochu.
44'
Giroud se vzájemně držel s Hienem. Během toho se snažil zakončit, jenže prostor branky mu zůstal zapovězen.
43'
Krunićovi před neadresnou přihrávkou do ohně utekl míč za úroveň brankové čáry. Nařízen je odkop od branky Lorenza Montipa.
42'
Faraoni si vykoledoval žlutou kartu za faul na Florenziho. AC disponuje standardní situací z levé části hřiště.
42'
Florenziho aut nebyl prodloužen do předbrankového prostoru. V náznaku protiútoku se Lazović nedostal ani za půlku.
41'
Olivier Giroud se mezi dvěma oponenty zřítil k zemi zhruba metr před vápnem. Marchettiho píšťalka zůstala němá. Předcházela tomu chybka v hostující rozehrávce.
40'
A zase neatraktivní přípravná fáze AC kolem středového kruhu. Hellas nemá problém s bráněním.
39'
Magnani dostal lehkou facku od Leãa. Marchetti žádný faul neviděl a přerušil hru pouze z preventivních důvodů.
38'
Už to od hráčů AC není tak živelný výkon, jaký předváděli během první dvacetiminutovky. Míč nyní drží jenom na půlce.
37'
Leão u levé lajny hráčům ve žlutém neutekl, nicméně ti balon záhy vrátili kvůli nepřesnosti Hongly.
35'
Ngonge neměl nárok chytit velmi nepřesně provedenou přihrávku od Magnaniho. Tomori doprovodil balon do zámezí.
34'
Giroud ve snaze hlavičkovat poranil Magnaniho. Hlavní rozhodčí Marchetti dá hostujícímu obránci čas na zotavení.
33'
Z odvráceného autu vznikla šance Reijnderse, jehož pohotová rána z hranice vápna byla dvojblokem přizvednuta nad branku.
32'
Ofsajd a v něm hostující záložník Martin Hongla.
31'
Hellas se oklepal z nepovedeného začátku a v těchto okamžicích se mu docela daří pobývat na útočné polovině.
30'
Držení míče: 60 % – 40 %.
28'
Cyril Ngonge byl před vápnem ubráněn Thiawem. Na jeho vyvezení míče navázal Pulisic, ovšem beci Verony tento výlet zatrhli ještě daleko od Montipa.
27'
Krunić hezky pronikal po ose hřiště. Narážečky do gólové šance se ale nedočkal. Kvůli tomu se trochu obořil na svého spoluhráče.
26'
Ngonge se dostal do kleští mezi Tomoriho a Reijnderse. Domácí brejk dlouho netrval, po nahrávce Pulisica byl čistě zastaven aktivní Leão.
25'
Leão je evidentně fit. Doběhl do vápna a zhotovil se k centru na zadní tyč, kde se o Pulisica postaral polský obránce Paweł Dawidowicz.
24'
Duda si řekl o nedovolený zákrok u půlící čáry. Proti pravidlům si počínal Thiaw a dokonce to bylo i za žlutou kartu.
23'
Florenziho roh nevyústil v ohrožení hostující branky. Z druhé vlny nabíhající Giroud se s letícím balonem nepotkal.
22'
Rafael Leão zůstává ležet na mokrém trávníku. Lékařský štáb milánského klubu se stará o jeho levé rameno.
21'
Michael Folorunsho zodpovědně přepnul do defenzivy a bez servítek ukončil Leãův výlet po levé straně.
20'
Kjaer v pozici posledního beka nezachytil náběh Folorunsha. Ten si bezvadně našel Terraccianův centr, nicméně Sportiello první těžkou úlohu zvládl na výbornou.
19'
Reijnders měl hodně práce, aby vlevo vůbec udržel míč ve hřišti. To se mu povedlo, ale zároveň ho odevzdal Montipovi.
18'
Tomori si nechal vzít míč vedle vlastního vápna. Chybu odčinili ostatní obránci, kterým se povedlo eliminovat centr Ngongeho.
17'
Giroud ve vápně narazil Pulisicovi, ale ten u koncové čáry nedovoleným způsobem seslal k zemi Faraoniho.
16'
Rafael Leão byl na levém křídle jeden na jednoho. Stál proti němu Folorunsho, jenž získal míč i faul.
15'
Brzký gól dal Milánským klid na kopačky. Hellas běhá bez balonu ve středním pásmu.
13'
Kvůli Hienovi nebyl Giroud v komfortní pozici na to, aby mohl Leãův příchozí centr z levé strany proměnit v zakončení.
12'
Alessandro Florenzi poslal nadýchaný centr na zadní tyč. Mírně postrčený Tomori na něj ale nedosáhl a balon zmizel v autu.
11'
Marchetti se vrátil k faulu Dudy na Leãa a poskytl domácím standardní situaci. Na přímou střelu to patrně nebude.
10'
Hienovi neprošlo strčení do Girouda. AC opět nespěchá a kombinuje odzadu.
8'
AC Milán právě vstřelil branku!
Z první šance se fotbalistům Rossoneri povedlo otevřít skóre! Olivier Giroud v souboji na půlce prošťouchl míč na hrot. RAFAEL LEÃO suverénně utekl stoperům a přízemní střelou na zadní tyč nechal zapomenout na střelecké trápení AC proti Newcastlu.
7'
Z konfrontace mezi Folorunshem a Tomorim vzešel rohový kop. Na Dudův centr si nabíhal Faraoni, ale z malého vápna míč do prostoru branky nepřesměroval.
6'
Nákopem z vlastní poloviny si domácí nepomohli. Florenzi překopl Leãa a míč doletěl k Montipovi.
5'
Kompaktní formace Verony se dobře pohybuje všude tam, kam domácí posílají míč. Postup vpřed je to velmi pomalý.
4'
Verona v šesti lidech na útočné polovině stínuje rozehrávku Rossoneri.
3'
Lazovićovu patičku domácí obrana vystihla. Vzhledem k malé domů od Folorunsha je Hellas u brankáře Montipa.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují ve žlutých dresech. AC Milán je ve fialovomodré kombinaci.
1'
Terén na San Siru už je v pořádku. Týmy jsou nastoupeny na trávníku a co nevidět se pustí do boje o ligové body.
Začátek zápasu je kvůli dešti a nevyhovujícímu stavu hrací plochy posunut na 15:25.
Ačkoliv na některých místech stojí voda, tak podmínky nejsou natolik špatné, aby se musel zápas odkládat. Pravděpodobný scénář je takový, že se začátek zápasu odloží jen o pár minut.
Místo základních sestav přišli na hřiště pouze oba kapitáni a s nimi hlavní rozhodčí, kteří společně kontrolují stav promáčeného trávníku.

AC Milán: Sportiello – Thiaw, Kjaer, Tomori – Musah, Krunić, Reijnders, Florenzi – Pulisic, Giroud, Leão (C).
Náhradníci: Mirante, Nava – Adli, Bartesaghi, Chukwueze, Jović, Loftus-Cheek, Okafor, Pellegrino, Pobega, Romero.
Trenér: Stefano Pioli

Hellas Verona: Montipò – Magnani, Hien, Dawidowicz – Faraoni (C), Hongla, Folorunsho, Duda – F. Terracciano, Lazović – Ngonge.
Náhradníci: A. Berardi, Perilli – Amione, Bonazzoli, Cabal, Coppola, Cruz, Djurić, Lima Pontes, Mboula, Saponara, Serdar, Suslov.
Trenér: Marco Baroni

Rozhodčí: Marchetti – Rocca, Moro.
Vzájemné zápasy 2022/23

16.10.2022 H. Verona – AC Milán 1:2
04.06.2023 AC Milán – H. Verona 3:1.
Hellas Verona

Hosté udělali zkraje sezony vše pro to, aby se neopakovalo jarní drama spojené s bojem o záchranu. Po výhře nad Empoli si Hellas vyšlápl na AS Řím a dosud jedinou prohru ze hřiště Sassuola minulý týden částečně odčinili bezbrankovou remízou s Bolognou. V tabulce je Verona devátá se slibným náskokem pěti bodů na sestupové pásmo. Kvůli zranění do sezony ještě nenaskočili útočníci Henry s Braafem a záložník Hrustic. V minulém kole se navíc zranil mladý obránce Josh Doig.
AC Milán

Rossoneri v prvních třech kolech naplno bodovali proti Bologně, Turínu a AS Řím, ale po reprezentační pauze se vrátili do ligového kolotoče těžkou porážkou 1:5 v derby s Interem. Již o tři dny později si AC Milán odbylo letošní premiéru v Lize Mistrů a navzdory obří střelecké převaze pouze remizovalo s anglickým Newcastlem 0:0. Třetímu týmu Serie A schází zraněný brankář Maignan. Spolu s ním jsou na marodce obránci Kalulu s Caldarou a záložníci Loftus-Cheek s Binnásirem.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola italské Serie A. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi AC Milán a Hellasem Verona!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62