Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Empoli - 28. dubna 2024   18:00

Atalanta
42' Pašalić  • 51' Lookman (Hien)
2:0
(1:0)
Atalanta
Carnesecchi – Djimsiti (57. Kolašinac), Hien, Scalvini – Zappacosta, Pašalić, de Roon (C) (57. Éderson), M. Ruggeri (57. Hateboer) – Mirančuk, Lookman (84. De Ketelaere) – Touré.
Musso, Rossi – Adopo, Bakker, Bonfanti, Comi, Koopmeiners, Scamacca.
Empoli
Caprile – Bereszyński, Walukiewicz (24. Cacace), Luperto (C) – Gyasi, Grassi (61. Ră. Marin), Máleh (74. Cancellieri), Pezzella – Fazzini (62. Kovalenko), Cambiaghi – Niang (62. Caputo).
Perisan, Seghetti – S. Bastoni, Destro, Gogličidze, Shpendi, Żurkowski.

Atalanta zvládla zkoušku s Empoli a po výhře 2:0 zapisuje tři body. Jelikož AS Řím remizovalo s Neapolí 2:2, přiblížilo se Bergamo k pátému místu na rozdíl dvou bodů. Empoli zase zůstává těsně nad sestupovými příčkami sedmnácté.

Pro dnešek to bude vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:2.
Střely mimo: 6:6.
Rohy: 8:1.
Ofsajdy: 1:1.
Fauly: 19:14.
90+4'
90+2'
Kolmice domácím nevyšla, a tak bude jen vykopávat od branky Elia Caprile.
90'
Éderson byl faulován Kovalenkem a šetří čas Atalantě.
88'
Empoli se ještě rozhodně nevzdává a Matteo Cancellieri bojuje o balon u rohového praporku.
86'
El Bilala Tourého sestřelil Bartosz Bereszyński, což neuniklo rozhodčímu.
84'
Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Charles De Ketelaere.
83'
Mario Pašalić měl před sebou míč v ideální palebné pozici, jenže vysoko přestřeluje.
82'
El Bilal Touré se nedokázal v šestnáctce otočit rychle a o míč přišel.
82'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamo (Giorgio Scalvini).
80'
Răzvan Marin z dobré palebné pozice nepřekvapil brankáře Marca Carnesecchiho.
79'
Mario Pašalić byl zahnán až k postranní čáře, a tak vybojoval alespoň aut.
78'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Viktor Kovalenko).
76'
Atalanta se nikam nežene a pokračuje s míčem na kopačkách ve svých obranných řadách.
74'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Júsuf Máleh, přichází Matteo Cancellieri.
73'
Ademola Lookman byl v osobním souboji až příliš důrazný a pomohl si faulem.
71'
Atalanta je však v obraně bezchybná a odkopává daleko na soupeřovu polovinu.
70'
Faulovaný Nicolò Cambiaghi za pomezní čarou zasáhl i kameramana, ale oba jsou v pořádku. Empoli má k dispozici standardku.
69'
Nicolò Cambiaghi sice propálil blok, ale jeho slabou ránu na zadní tyč pokryl Marco Carnesecchi.
67'
Alexej Mirančuk zkoušel technickým obstřelem procpat balon na přední tyč, ale to se mu nepovedlo.
65'
Empoli se znovu hnalo do šance, jenže podruhé zastavuje svou akci faulem.
64'
Nicolò Cambiaghi v rychlém kontru přišlápl soupeře a je mu pískán faul.
63'
Alexej Mirančuk nedal své hlavičce potřebnou razanci, i když byl v dobré pozici na penaltovém puntíku.
62'
ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Francesco Caputo,
ze hřiště odchází Jacopo Fazzini, přichází Viktor Kovalenko.
61'
ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Răzvan Marin.
60'
Po rohu vypadl míč k Isaku Hienovi, jenž ale z bezprostřední blízkosti nepropálil vystoupeného Carpileho!
59'
Ademola Lookman se dobrou kličkou zbavil bránícího hráče a přízemním projektilem jen těsně netrefil prostor na zadní tyči.
57'
ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Éderson,
ze hřiště odchází Berat Djimsiti, přichází Sead Kolašinac,
ze hřiště odchází Matteo Ruggeri, přichází Hans Hateboer.
56'
Giuseppe Pezzella napřáhl k ráně z první na hranici vápna, jenže střela mu vůbec nesedla.
55'
Nepovedený centr Maria Pašaliće zachytil ze vzduchu Elia Caprile.
54'
M'Baye Niang se neprosadil proti trojici domácích hráčů a v souboji bez cizího zavinění upadl.
51'
Atalanta právě vstřelila branku!
ADEMOLA LOOKMAN přebral míč už na polovině hřiště a hnal se na branku jako tank. Z hranice šestnáctky následně napřáhl ke střele, kterou umístil naprosto přesně na bližší tyč a zvyšuje na 2:0.
50'
Lookmanovi chyběl krok navíc, čehož zase využil gólman Elia Caprile.
49'
Empoli dobře kombinovalo po levé straně, jenže po menší nepřesnosti se už hostující hráči zatáhli až k vlastnímu brankáři.
47'
Jacopo Fazzini si v souboji u středového kruhu pomáhal rukama.
46'
V úvodním dějství jsme byli svědky jediné branky, o kterou se postaral Mario Pašalić, jenž proměnil pokutový kop přesnou ranou k tyči. Hráči Empoli si zatím žádnou větší šanci nevytvořili, ale proti Atalantě musí zabrat, jestli chtějí pomýšlet na body.
45+3'
45+3'
El Bilal Touré došel s míčem až na penaltový puntík, kde posunul na Alexeja Mirančuka, jehož ránu placírkou ke vzdálenější tyči skvěle vystihl Elia Caprile!
45+2'
Na druhé straně si zakřičel Elia Caprile a vysoký nákop zalepil do rukavic.
45+1'
Marco Carnesecchi dobře vystihl kolmici Empoli a doběhl si pro míč sám.
44'
Hráči Bergama kontrolují balon na svých kopačkách, zahraje si vzadu i brankář Marco Carnesecchi.
42'
MARIO PAŠALIĆ se z penaltového puntíku nemýlil! I když si Elia Caprile vybral správný směr a jemně sáhl na míč, nakonec úvodnímu gólu utkání nezabránil. 1:0.
40'
Sudí nakonec zamířil k monitoru celou situaci ještě jednou ověřit a ukazuje na penaltový puntík!
39'
El Bilal Touré si chtěl dojít pro penaltu a skácel se v pokutovém území Empoli. Celá situace se ještě přezkoumává u videa.
38'
Júsuf Máleh měl před sebou spoustu prostoru na hranici vápna, avšak dobrým skluzem se blýskl jeden z obránců.
37'
El Bilal Touré sestřelil posledního Sebastiana Luperta a už se hnal na branku hostů, jenže sudí hru přerušil.
35'
Liberato Cacace se zrovna nehnal k rozehrání autu a od domácích fanoušků schytal pískot.
33'
Ademola Lookman chtěl nečekaně vypálit, jenže z nepřipravené pozice po otočce nezamířil přesně mezi tři tyče.
32'
Atalanta začíná zatápět pod kotlem a kombinační hrou svírá obranu Empoli.
30'
Zajímavá nabídka na zadní tyč jen proskákala přes malé vápno.
29'
Davide Zappacosta se štěstím vybojoval alespoň rohový kop pro Bergamo.
28'
Alberto Grassi prodlužoval centr za sebe, kde však nečíhal nikdo ze spoluhráčů na případné zakončení.
27'
Giorgio Scalvini na dlouhou nohu přišlápl Jacopa Fazziniho a zastavil tak rychlou akci na pravé straně.
25'
Berat Djimsiti sice našel hlavou centr Pašaliće, nedokázal však balon stlačit pod horní tyč.
24'
ze hřiště odchází Sebastian Walukiewicz, přichází Liberato Cacace.
24'
Sebastiano Luperto zatáhl pronikajícího Alexeje Mirančuka za dres a okamžitě uviděl žlutou kartu.
22'
Sebastian Walukiewicz zůstal po souboji ležet na trávníku a do akce jde lékařský tým.
21'
Giorgio Scalvini svůj pas přetáhl až příliš, a tak může Elia Caprile vykopávat od vlastní branky.
19'
Něco podobného nyní zkusili i hráči Empoli, jenže jejich nákop zamířil jen do zámezí.
18'
Pokus o dlouhý nákop ze strany Atalanty vystihl Giuseppe Pezzella a odkopává na aut.
16'
Standardní situaci rozehranou Maléhem odklízí domácí obrana jen na autové vhazování.
14'
El Bilal Touré v útoku po ztrátě míče stáhl Giuseppeho Pezzellu za dres k zemi, což ale neuniklo sudímu.
13'
Zajímavý dloubáček Lookmana nejrychleji vystihl pouze gólman Elia Caprile.
12'
Nakonec přetažený centr hostů končí jen autovým vhazováním téměř u rohového praporku.
11'
Hráči Empoli se snaží přesouvat hru ze strany na stranu, avšak bránící Bergamo se v obraně dobře přesouvá.
9'
Hlavička Fazziniho ze zajímavé pozice na malém vápně končí jen vedle přední tyče.
8'
Hosté se centrovanému míči od rohového praporku ubránili a odkopávají až k půlící čáře.
7'
Bartosz Bereszyński obětavě skočil do rány Lookmana a odrazil balon jen na rohový kop.
6'
Jacopo Fazzini se procpal k odraženému míči na hranici šestnáctky, jeho střelu na dlouhou nohu však domácí zblokovali.
5'
El Bilal Touré si dobře naskočil pro centr z pravé strany, ale hlavou vysoko přestřeluje.
4'
Centr Júsufa Máleha nebyl na Nicola Cambiaghiho přesný, a tak má Atalanta k dispozici autové vhazování.
3'
M'Baye Niang si dobře naběhl pro přízemní pas na penaltový puntík, jenže bodlem zakončil jen vedle tyče.
2'
Úvodní útočná akce domácím nevyšla, a tak své štěstí zkusí i Empoli.
1'

Atalanta Bergamo: Carnesecchi – Djimsiti, Hien, Scalvini – Zappacosta, Pašalić, de Roon (C), M. Ruggeri – Mirančuk, Lookman – Touré.
Náhradníci: Musso, Rossi – Adopo, Bakker, Bonfanti, Comi, De Ketelaere, Éderson, Hateboer, Kolašinac, Koopmeiners, Scamacca.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Empoli FC: Caprile – Bereszyński, Walukiewicz, Luperto (C) – Gyasi, Grassi, Máleh, Pezzella – Fazzini, Cambiaghi – Niang.
Náhradníci: Perisan, Seghetti – S. Bastoni, Cacace, Cancellieri, Caputo, Destro, Gogličidze, Kovalenko, Ră. Marin, Shpendi, Żurkowski.
Trenér: Davide Nicola.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. Nejvyšší italská soutěž má v neděli 28. dubna na programu 34. kolo. V něm na sebe narazí týmy Atalanta Bergamo a Empoli FC. Míč bude uveden do hry v 18:00.
Atalanta Bergamo
Atalanta je toho času v tabulce italské nejvyšší soutěže na šestém místě. Na pátou příčku, která zajišťuje evropské poháry pro příští ročník, ztrácí čtyři body. Tu toho času drží AS Řím, no ale domácí mají oproti týmu z věčného města o jedno odehrané utkání méně. Bergamo ve 32 zápasech šestnáctkrát bralo plný počet bodů, šestkrát remizovalo a v deseti případech odešlo ze zeleného pažitu v roli poraženého celku.

Skóre mají hráči z Lombardie pozitivní v poměru 37:22. No a aktuální forma není také úplně špatná, Atalanta v posledních pěti zápasech totiž brala osm bodů. Naposledy brali domácí v Serii A tři body za výhru v Monze 1:2. Po vyřazení Liverpoolu čeká šestý tým tabulky v Evropské lize ve čtvrtek Marseille, no a pokračují i v Coppa Italia, kde vyřadili Fiorentinu.
Empoli FC
To Empoli toho času nezažívá dobré časy, v tabulce jeho hráčům totiž patří až šestnáctý flek a na osmnácté Udinese, které je na příčce, odkud se padá do nižší soutěže, má jenom tříbodový náskok. Hosté v aktuálním ročníku hned osmnáctkrát prohráli a dokázali nasbírat pouhých 31 bodů. Skóre je v jejich případě velmi negativní v poměru 26:48. No ale aktuální forma na tým z dolních pater tabulky není špatná, šest bodů z posledních pěti zápasů je příslib lepších časů. Tři z těchto zápasů totiž byly proti těm nejlepším (AC Milán, Bologna a Inter Milán). Naposledy ale Empoli naplno bodovalo doma s loňským mistrem z Neapole (1:0). Alberto Celli rozhodl o osudu utkání už ve čtvrté minutě.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62