Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Juventus - 19. dubna 2024   20:45

Cagliari
30' Gaetano  • 36' Mina
2:2
(2:0)
Juventus
62' Vlahović   • 87' Dossena (vl.)
Cagliari
Scuffet – Mina, Dossena, Chatzidiakos (88. Wieteska) – Nández /C/ (79. Zappa), Makoumbou, Sulemana (46. Prati), Augello – Luvumbo, Šomurodov (79. Viola), Gaetano (69. Deiola).
Radunović, Aresti – Obert, Di Pardo, Azzi, Oristanio, Jankto, Lapadula, Mutandwa.
Piccinini – Baccini, Imperiale
Unipol Domus, Cagliari
16 293 diváků
Juventus
Szczęsny – Gatti, Bremer, da Silva /C/ – Weah (68. McKennie), Alcaraz (46. Yıldız), Locatelli (74. Milik), Rabiot, Cambiaso (86. Iling) – Vlahović, Chiesa.
Perin, Pinsoglio – Rugani, Djaló, Sandro, De Sciglio, Kostić, Caviglia.

Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:15.
Fotbalisté Cagliari se v prvním poločase dostali dvěma proměněnými penaltami během 6 minut do Csaplárovy pasti, která předpisově sklapla po změně stran a oba celky se rozcházejí s dělbou bodů, která neuspokojí nikoho.
Naději pro do té doby mátožný Juventus vykřesal po hodině hry jeho nejlepší střelec Dušan Vlahović z trestného kopu, kterému ve zdi bojácně uhnul domácí Makoumbou. Křečovitý, ale trvalý nápor pak vyústil ve smolný vlastní gól, který zařídil konečnou remízu 2:2. Je to teprve podruhé za posledních 13 zápasů, kdy si hosté do Turína nevezou ze Sardinie plný počet bodů.
Cagliari s českým záložníkem Janktem na lavičce náhradníků nevyužilo možnost výrazně se vzdálit sestupovým příčkám, pronásledovatelé zase mohou o víkendu stáhnout ztrátu na Juventus, který zůstal na bronzovém stupínku.
90+6'
90+6'
Cagliari ze všech sil vzdoruje zoufalému náporu favorita a odvrací jeden centr za druhým.
90+5'
Kenan Yıldız vyzkoušel Scuffeta skákavou střelou ze skrumáže na penaltové značce, míč prošel hradbou těl, ale brankář Cagliari na čáře zasáhl s jistotou.
90+3'
Samuel Iling ještě udržel skákavou přihrávku za paty na hřišti, ale Yıldız už o chvilku později nikoli a domácí nijak nespěchají s rozehrávkou.
90+2'
Juventus by si představoval kompletní obrat, centrovaný míč však odvrátil po výskoku do výšky smolař Dossena.
88'
Střídání v týmu Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Pantelis Chatzidiakos, přichází Mateusz Wieteska.
87'
Juventus právě vstřelil branku!
Autorem vlastní branky je ALBERTO DOSSENA. A byl to neskutečně hořký zásah. Nejprve totiž právě Dossena ztratil míč a rychle se vracel do obrany, aby odkopl Yıldızův centr. To se mu v první fázi povedlo, jen při svém zásahu trefil vlastní bránu.
86'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Samuel Iling.
85'
Milikovi se v hlavičkovém souboji s Dossenou odrazil míč smolně na ruku a z vlastní poloviny rozehrává Cagliari.
83'
Dušan Vlahović byl těsně bráněn Augellem, přesto zasáhl Rabiotův centr skvělými nůžkami, kterými však míč posílá jen nad břevno.
81'
Chiesův roh odvrací z malého vápna Chatzidiakos.
80'
Cambiasovu střelu halfvolejem z velkého vápna přizvedl střídající Zappa obloukem do výšky a na rohový kop.
80'
Odpískán byl Minův drobný faul, hosté ovšem rozehrávají do šířky a znovu zkoušejí trpělivou kombinací rozvrátit obranu sardinského celku.
79'
Dvojité střídání v mužstvu Cagliari Calcio:
po svých nakonec odkulhal ze hřiště lehce zraněný Eldor Šomurodov, na jehož místo přichází Nicolas Viola,
stažen je také žlutou kartou zatížený Nahitan Nández, kterého nahradí Gabriele Zappa.
78'
Při náběhu do brejku se zranil Šomurodov a zřejmě bude muset být střídán.
75'
Brankář Scuffet chytil nakopávaný míč do koše a lehce se střetl s Vlahovićem, svému pádu poté přidal hodně divadelních prvků, nicméně je pískáno.
74'
Třetí střídání v mužstvu Juventusu:
ze hřiště odchází Manuel Locatelli, nahradí ho uzdravený útočník Arkadiusz Milik.
74'
Postupnou akci Juventusu zhatil ofsajd, do kterého domácí vystavili Rabiota.
73'
Cambiaso se po dohrání přerušené akce postrkuje s Minou, rozhodčí Piccinini je okamžitě běží odtrhnout.
72'
Dnešní utkání sleduje 16 293 diváků.
71'
Chiesa neudržel míč u levé postranní čáry proti Nándezovi, který se chystá vhazovat.
69'
ze hřiště odchází Gianluca Gaetano, přichází Alessandro Deiola.
68'
ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Weston McKennie.
68'
A právě Adrien Rabiot se dostal po rohu k hlavičce, která však míří obloukem vysoko nad domácí bránu.
67'
Rabiot hledal krouceným centrem na zadní tyči Locatelliho, před kterým míč v poslední chvíli odhlavičkoval na roh Pantelis Chatzidiakos.
66'
Za nakopávaným míčem vyrazil do brejku Šomurodov, dobře ho však pohlídal Gatti.
64'
Povzbuzený Juventus zatlačil domácí celek do hlubokého bloku a snaží se rychlou přízemní kombinací najít skulinku v obraně.
62'
Z 18 metrů obstřelil zeď krásně k bližší tyči DUŠAN VLAHOVIĆ a ještě dává „staré dámě“ naději na tradiční bodový import ze Sardinie. Kdyby ovšem jeho střele ve zdi bázlivě neuhnul hlavou Makoumbou, radovat by se hosté nemohli.
60'
Nahitan Nández (Cagliari) vletěl skluzem těsně před velkým vápnem pod nohy Chiesovi a marně se vzteká jako čertík na úplně jasnou žlutou kartu.
58'
Eldor Šomurodov se provinil vysokou nohou.
56'
Rabiotovu hlavičku odkopl ještě před Scuffetem z malého vápna domácí Prati.
54'
Podle názoru rozhodčího byl skluz na Nándeze na půlící čáře čistý. Po chvilce se již píská proti Juventusu poté, co Rabiot zezadu dostoupil Gaetana.
53'
Zpracování míče rukou je pískáno Weahovi.
51'
Jakoby bez zájmu klouzal míč po slabém odkopu Rabiota před velkým vápnem Juventusu, kde se do něj opřel Prati a výstavní ránu, stáčející se na zadní tyč, vyrážel s námahou Wojciech Szczęsny.
50'
Vzrušení při akci Cagliari uzavřel dodatečně odmávaný ofsajd, v němž se o patu zapomněl Luvumbo.
49'
Na Šomurodovovu střílenou přihrávku zprava nedosáhl Luvumbo, míč zachytil až u levé postranní čáry Augello.
48'
Gleison Bremer (Juventus) dostává žlutou kartu za celkem nenápadný faul uprostřed hřiště.
48'
Chatzidiakos s Dossenou tvrdě odstavili Vlahoviće od průnikové přihrávky Danila da Silvy.
46'
Jednou vystřídalo také Cagliari:
místo Ibrahima Sulemany přichází na hřiště Matteo Prati.
46'
O přestávce proběhlo jedno střídání v mužstvu Juventusu:
s krvavým zraněním na hlavě dohrávajícího Carlose Alcaraze nahradil Kenan Yıldız.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 31% – 69%, střely na bránu 3:1, střely mimo 4:1, rohy 3:1, ofsajdy 0:2, fauly 9:8.
Dvě proměněné penalty za Bremerovu ruku a faul brankáře Szczęsného poslaly o záchranu bojující Cagliari do překvapivého dvoubrankového vedení, uvidíme, jak si po přestávce proti vysoce favorizovanému Juventusu poradí s Csaplárovou pastí. Hosté toho zatím moc nepředvedli, jen chvilku se v závěru radovali ze snížení, ale gól byl odvolán pro ofsajd.
45+6'
45+4'
Luvumbo je po střetu s Danilem da Silvou či spíše vinou následného dopadu na trávník otřesen, drží se za záda a musí být ošetřen.
45+3'
Vysoká svíce doplachtila přes půl hřiště až do náručí polského reprezentačního brankáře.
45+2'
Vzápětí se naopak na Luvumbovi pomstil faulem zezadu také za žlutou kartu Timothy Weah (Juventus).
45+2'
Zito Luvumbo (Cagliari) si vysloužil zbytečnou žlutou kartu a nezahraje si příští kolo.
45'
Následuje tedy nepřímý volný kop pro Cagliari, které zůstává ve dvoubrankovém vedení.
43'
Chiesovu přihrávku umístil z malého vápna do sítě Dušan Vlahović. VAR však hosty nepotěšil, už přihrávající hráč totiž na Cambiassovu průnikovou přihrávku vybíhal z ofsajdu a branka neplatí.
41'
Nahitan Nández dobře zapracoval v obraně, vytloukl bloky o Chiesu a odkopávat se bude od domácí brány.
40'
Domácí vystihli narážečku mezi Weahem a Gattim na pravém křídle.
38'
Po trochu prodloužených oslavách se konečně modročervení vracejí na vlastní polovinu hřiště a hosté mohou vykopnout.
36'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Druhého pokutového kopu se ujal YERRY MINA a doslova okopíroval Gaetanovo zakončení, domácí slaví druhou proměněnou penaltu během šesti minut a slavný Juventus je na kolenou.
35'
Wojciech Szczęsny (Juventus) navíc dostává za svůj zákrok žlutou kartu, i když by si domácí představovali červenou, rozhodčího nepřesvědčí.
35'
Během pár minut je odpískána druhá penalta pro domácí! Šomurodov vyslal do úniku Luvumba, kterému Wojciech Szczęsny padl pod nohy a fauloval ho.
34'
Obrana modročervených zvládla standardní situaci ve vápně s přehledem.
34'
Za Nándezův faul je nařízen přímý kop pro Juventus od levé postranní čáry zhruba 30 metrů od brány.
33'
Šomurodov unikl po pravém křídle a poslal centr vzduchem na nabíhajícího Luvumba, ten se pokusil zakončit z voleje, ale ve velmi složitém postavení bránu Juventusu netrefil.
32'
Pantelis Chatzidiakos se probil pokutovým územím přes několik hráčů, ovšem rozhodčí postřehl jeho úder rukou do obličeje bránícího Chiesy.
30'
Autorem branky z pokutového kopu je GIANLUCA GAETANO. Brankář Wojciech Szczęsny risknul skok na levou stranu a střelci stačilo zlehka poslat míč k opačné tyči.
28'
Předchozí situace bude ovšem mít dohru v podobě pokutového kopu! VAR si přivolal hlavního rozhodčího k obrazovce a upozornil ho na Bremerovu ruku už po původní Dossenově hlavičce.
27'
Wojciech Szczęsny stačil vykopnout se štěstím z brankové čáry míč, směřující po hlavičce Alberta Dosseny ze středu šestnáctky do jeho protipohybu. Míč v pádu chtěl tečovat Luvumbo, sice ho netrefil, ale rozhodil polského brankáře.
27'
Další rohový kop vybojovali fotbalisté ze Sardinie.
26'
Nakopávaný míč je lehkou kořistí Simoneho Scuffeta.
24'
Dossena vyvážel získaný míč po levé straně a zezadu ho fauloval Gatti.
21'
Rozhodčí Piccinini píská po rohovém kopu ruku Carlose Alcaraze, který hraje od sedmé minuty s obvázanou hlavou.
21'
Dušan Vlahović připravil pozici pro Weaha, jehož tvrdou ránu vyráží brankář Scuffet na první roh hostů.
20'
Chiesovu přihrávku na malé vápno z protiútoku Juventusu nedostal Vlahović pro včasný zásah domácího Dosseny.
18'
Na Luvumbův kroucený pas si naběhl na malé vápno z kraje obrany Augello, stačil však míč jen lehce líznout hlavou.
16'
Timothy Weah zakřižoval a čistě pokryl míč před Eldarem Šomurodovem.
15'
Nández rohem z pravé strany nachází zcela volného Šomurodova, uzbecký útočník hlavičkuje přímo do Szczęsného náruče.
14'
Angolský reprezentant Luvumbo dostal skákavou přihrávku do vápna a vybojoval na Locatellim druhý roh pro Cagliari.
11'
Chiesa prošel kolem dvou hráčů, než jeho postup zarazil dobře pozičně hrající Mina.
9'
Cambiasso našel zpětnou přihrávkou do vápna Chiesu, jehož pokus zblokovala domácí obrana.
8'
Rohový kop odhlavičkovali hosté z malého vápna jen před Šomurodova, který si v rychlosti přehodil míč na levačku a technickou placírkou těsně minul.
7'
V dočasné přesilovce přerušil Luvumbův postup Gatti za cenu rohového kopu.
6'
Yery Mina trefil v hlavičkovém souboji Alcaraze, z jehož obočí se řine krev a hráč, hostující v Turíně ze Southamptonu, je v zámezí v péči lékaře a maséra.
4'
Do odraženého míče se opřel Ibrahim Sulemana, jenže při střele uklouzl a nadělil jí takovou kulečníkovou faleš, že se míč po odskoku o trávník vrací zpět směrem od brány.
3'
Luvumbo však odstrčil nedovoleně Cambiassa a píská se proti Cagliari.
3'
Weah si nechal na pravém křídle utéct míč do zámezí a vhazují domácí.
2'
Zito Luvumbo vyslal parádní pumelici z dálky, Wojciech Szczęsny se proletěl vzduchem, ale nakonec o kousíček zasahovat nemusel.
1'
Domácí hrají v modro-červených dresech, Juventus je dnes až na černé proužky na ramenou a jemně růžové na hrudi celý v bílém.
1'

Cagliari Calcio: Scuffet – Mina, Dossena, Chatzidiakos – Nández (C), Makoumbou, Sulemana, Augello – Luvumbo, Šomurodov, Gaetano.
Náhradníci: Radunović, Aresti – Obert, Wieteska, Zappa, Di Pardo, Azzi, Deiola, Oristanio, Jankto, Prati, Viola, Lapadula, Mutandwa.
Trenér: Ranieri

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, da Silva (C) – Weah, Alcaraz, Locatelli, Rabiot, Cambiaso – Vlahović, Chiesa.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Rugani, Djaló, Sandro, De Sciglio, McKennie, Kostić, Iling, Yıldız, Caviglia, Milik.
Trenér: Allegri

Rozhodčí: Piccinini – Baccini, Imperiale.
Cagliari dokázalo v červencovém předposledním kole covidového „jara“ 2020 nad Juventusem doma před prázdnými tribunami zvítězit 2:0, což byla naprostá vzácnost. Z posledních dvanácti výletů na Sardinii si jinak turínský velkoklub odvážel jedenáct vítězství.
Na podzim se v Turíně hrálo téměř hodinu bez branek, nakonec favorit těsně zvítězil 2:1 (60. Bremer, 70. Rugani – 75. Dossena).
Juventus Turín
Šest kol před koncem je už jasné, že se Juventus počtvrté v řadě nedočká titulu, s odstupem z obou stran se drží na bronzovém stupínku a v poslední době se silně trápí. Vyhrál jen jedno z posledních šesti utkání – doma 1:0 nad Fiorentinou, když Gattiho vítězný zásah z 21. minuty byl jediným gólem Juventusu za poslední čtyři ligová kola. V sobotu pak skončilo bezbrankovou remízou turínské derby.
Kvůli úterní odvetě semifinále Italského poháru s Laziem Řím, kde bude „stará dáma“ hájit náskok 2:0, si zápas na Sardinii předehraje již v pátek.
Střeleckému pořadí Juventusu jasně vévodí s 16 góly srbský kanonýr Dušan Vlahović, otazník naopak visí nad startem jeho polského parťáka z útoku Milika, který se zotavuje po svalovém zranění. V karetním trestu jsou Pogba a Fagioli.
Cagliari Calcio
Nováček ze Sardinie se většinu roku pohyboval v sestupovém pásmu, z posledních osmi zápasů ale sedmkrát bodoval a v současnosti má na sestup čtyřbodový polštář. V neděli si Cagliari přivezlo velice cennou remízu 2:2 ze hřiště Interu Milán, předtím porazilo čtvrtfinalistu Evropské ligy Atalantu Bergamo a nyní ho čeká závěrečný díl trojboje s italskou špičkou.
Na marodce jsou hned tři ofenzivní hráči základního kádru Pavoletti, Petagna a Oristanio. Nejlepším střelcem mužstva je s šesti góly zkušený záložník Viola, český záložník Jankto se letos ve 20 startech trefil jednou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62