Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Lazio - 19. dubna 2024   18:30

0:1
(0:0)
Lazio
67' Luis Alberto  (Kamada)
Janov
J. Martínez – Vogliacco (79. Sabelli), De Winter, Vásquez – Spence, Frendrup (89. Thorsby), Strootman (C) (68. Badelj), Guðmundsson, Martín – Retegui, Ekuban (68. Ankeye).
Leali, Sommariva – Bohinen, Cittadini, Haps, Papadopoulos, Pittino.
Feliciani – Zingarelli, Scarpa
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Lazio
Mandas – Patric, Casale (46. A. Romagnoli), Gila – Marušić (C), Vecino, Kamada, Lazzari (36. Hysaj) – F. Anderson (68. Pedro), Luis Alberto (86. Rovella) – Castellanos (68. Cataldi).
Renzetti, Sepe – Isaksen, Lu. Pellegrini.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 7:13.
Je dobojováno! Hosté ve druhém poločase výrazně zlepšili hru a dokázali v šedesáté sedmé minutě zásluhou Luise Alberta zvítězit 1:0 a v neúplné tabulce se posunuli na šestou pozici. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
90+5'
90+4'
Dlouhý nákop od Martíneze do pokutového území končí útočným faulem a Lazio bude chtít utkání dohrát na míči.
90+3'
Nákopy do útoku ubránila domácí obrana a je odpískaný útočný faul Lazia.
90+2'
Lazio se dostalo k míči a nechce ho svému soupeři půjčit, vypadá to, že si celek z Říma odveze tři body.
90+1'
Pokus o centr do pokutového území odkopl jeden z hostujících hráčů až na útočnou polovinu. Hosté se pomalu ale jistě blíží k vítězství.
89'
Střídání v týmu Janov CFC:
ze hřiště odchází Morten Frendrup, přichází Morten Thorsby.
87'
Žlutou kartu za nějaké hádky obdrželi Alessandro Vogliacco a Danilo Cataldi.
87'
Přímý kop z půlky hřiště pořádně vystrašila hostující obranu, jelikož se do hlavičkového souboje s brankářem Mandasem dostal jeden z hráčů Janova, ale nakonec je odpískán útočný faul.
86'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Nicolo Rovella.
85'
Mandas teď dostal míč, navedl si ho na nákop dopředu, ale nakonec si parádně pohrál se svým soupeřem a zasekl před ním míč a rozehrál na své obránce.
83'
Fotbalisté Janova drží míč a snaží se s výsledkem ještě něco vymyslet, zatím se jim ale ve druhém poločase nepodařilo dostat do větší šance.
82'
Do útoku se tlačil Spence, ale nakonec je stejně odpískaný ofsajd i na druhé straně.
81'
Střela z hranice pokutového území byla zablokovaná, nakonec je stejně odpískaný ofsajd, takže to hosty mrzet nemusí.
80'
Do útoku se vydali fotbalisté Lazia, kteří si teď přihrávají míč na útočné polovině a sbírají cenné vteřinky, díky kterým se blíží k vítězství.
79'
ze hřiště odchází Alessandro Vogliacco, přichází Stefano Sabelli.
78'
Vasquez si teď naběhl na koleni Kamady a vybojoval nebezpečnou standardní situaci z levé strany.
76'
Rohový kop byl znovu rozehraný nakrátko, ale následný centr byl odražen za pokutové území. Hráči Lazia ale zůstanou na míči.
75'
Marušić vedl útočnou akci, přistrčil míč na Kamadu, jehož střela byla sražená na rohový kop.
75'
Střela hrotového útočníka Reteguiho ze střední vzdálenosti skončila zákrokem brankáře Mandase.
74'
Další útočné snažení Lazia končí sraženým centrem.
73'
Nakonec je odpískaný faul poblíž středové čáry, provinil se De Winter.
72'
Domácím se zatím nedaří dostat blíže pokutovému území Lazia, to dnes zatím brání skvěle.
71'
Následná přihrávka do útoku končí zvednutým praporkem a odpískaným ofsajdem. Na míči budou domácí.
70'
Lazio je nabuzené po první vstřelené brance a tlačí se do útoku, ten ale zastavila domácí obrana.
68'
ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Milan Badelj,
ze hřiště odchází Caleb Ekuban, přichází David Ankeye.

ze hřiště odchází Taty Castellanos, přichází Danilo Cataldi,
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Pedro.
67'
Lazio právě vstřelilo branku!
Následná akce už ale brankou končí! Felipe Anderson vybídl z pravé strany hřiště přihrávkou Daichiho Kamadu, který poslal míč pod sebe směrem na penaltu, kde si ho našel LUIS ALBERTO a střelou doprostřed branky dokázal překonat brankáře Martíneze – 0:1! Asistence: Daichi Kamada.
66'
Ani druhý rozehraný roh v řadě první branku tohoto klání zatím nepřinesl.
65'
Hostující celek opět vybojoval rohový kop, následné zakončení skončilo sražené mimo branku, Lazio si standardní situaci zopakuje, akorát z druhé strany hřiště.
64'
Míč mají ve svých spárech opět fotbalisté Lazia Řím, ale na první branku utkání zatím stále čekáme.
62'
Domácí si teď nerozuměli v rozehrávce a přišli o míč. Lazio se snaží vytvořit další útočnou akci.
61'
Felipe Anderson se dostal v pokutovém území k zakončení, ale střela byla zablokovaná na rohový kop.
60'
Sledujeme klidnou pasáž hry, na míči jsou hosté.
58'
Přihrávka na levou stranu na Marušiće byla příliš dlouhá a vyběhl na ni i brankář Martínez, kterého ale právě Marušić obral o míč. Větší šance z toho naštěstí pro Janov nevznikla.
57'
Do první zajímavější šance druhého poločasu se dostali také fotbalisté Janova, Gudmundsson potáhl míč až k pokutovému území, následně přihrál Spenceovi, kterému se centr zprava vůbec nepovedl a následný centr z levé strany byl zakončený vedle.
56'
Jenže rozehrané rohy nakrátko hostům v tomto zápase zatím vůbec nevycházejí a následný centr Hysaje skončil až za brankovou čarou, následuje odkop od branky Martíneze.
55'
Fotbalisté Lazia Řím teď ale vybojovali další roh a budou se snažit ohrozit domácí bránu.
54'
Hosté jsou ve druhém poločase zatím výrazně aktivnější, ale do vážnější šance se zatím nedostali. Teď jim nevyšla ani rohový kop.
53'
Luis Alberto běžel sám nikým nehlídaný až na hranici pokutového území, odkud přízemní střelou k pravé tyči vystrašil brankáře Martíneze, který míč vyrazil na rohový kop.
52'
Vecino našel parádní přihrávkou v pokutovém území Luise Alberta, kterému se nepovedla následná přihrávka patičkou a hostující celek o míč poté přišel.
51'
Nepovedený odkop brankáře Mandase našel pouze nohu Frendrupa, který posunul míč do pravé strany na Ekubana, kterému se centr nepovedl a byl zablokován.
50'
Hráči Lazia si vyměňují míč mezi sebou u středové čáry a snaží se vyhledat pozici, odkud by se mohli dostat do šance.
49'
Felipe Anderson se dopustil v pokutovém území Janova útočným faulem, když nechtěně došlápl na nohu Frendrupa. Domácí zůstanou v držení míče.
47'
Centr Patrice odhlavičkoval za pokutové území Spence. Následně se k odraženému míči dostal Japonec Kamada, ale střela mu vůbec nevyšla a skončila za levou postranní čarou.
47'
Ani první útok Janova výraznější šancí neskončil a fotbalisté Lazia budou vhazovat.
46'
Druhý poločas odstartovali fotbalisté Lazia Řím, ale centr se Kamadovi z pravé strany vůbec nepovedl a domácí brankář Martinez bude rozehrávat od své branky.
46'
ze hřiště odchází Nicolò Casale, přichází Alessio Romagnoli.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
První poločas italské fotbalové ligy je u konce, Janov zatím hraje s Laziem po čtyřiceti pěti minutách bez branek, ale v poslední minutě mohl poslat do vedení domácí celek Ekuban, ale v úniku tří na jednoho hostující branku netrefil.
45+2'
45+1'
Obrovská šance domácích ke konci prvního poločasu! Obrana Lazia teď trestuhodně propadla a do útoku se řítili přečíslení tři na jednoho, situaci vzal na sebe hrotový útočník Ekuban, ale střelou na levou vzdálenější tyč o malý kousek branku netrefil!
44'
Místo toho přišlo špatné zpracování hostujícího obránce a k míči se dostal Retegui, který z půlky hřiště zkoušel střelou překvapit Mandase, který hodně vylezl z branky, ale o pár metrů ji minul.
43'
Blíží se konec prvního poločasu, ve kterém jsme zatím žádnou branku neviděli. Pokus o ní bude mít celek z Říma, tedy Lazio.
42'
Druhý vybojovaný rohový kop v řadě pro domácí celek nakonec skončil pokusem o zakončení Vasqueze, ten ale trefil míč z voleje pouze do země a následně se kulatý nesmysl odrazil do jeho ruky a hlavní rozhodčí píská nedovolené hraní rukou.
41'
Rohový kop rozehrál Gudmundsson, ale následný pokus o střelu hlavičkou skončil několik metrů vedle hostující branky.
40'
Domácí vybojovali svůj první rohový kop v tomto utkání.
39'
Dlouhá vzdušná přihrávka na pravé křídlo našla jednoho z útočníků Lazia, ten si ale nedokázal pokrýt míč a následně ho ztratil.
38'
Zakončení jednoho z domácích fotbalistů hlavičkou letělo vysoko nad hostující branku a Mandas bude rozehrávat od branky.
37'
Nepřesná přihrávka Lazia znamená to, že míč budou mít v držení opět domácí fotbalisté.
36'
ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Elseid Hysaj.
35'
O akrobatické zakončení se snažil Ekuban po centru z pravé strany, branku trefil, ale střela neměla takovou razanci, aby překonala Mandase, který si připsal lehký zákrok.
34'
Spence teď nastartoval své rychlé nohy a z pravé strany poslal přízemní centr do pokutového území, ale míč dokázala hostující obrana odkopnout.
33'
Třetí rohový kop hostů byl potřetí rozehraný nakrátko, ale obrana Janova dokázala vyhnat svého soupeře od pokutového území.
32'
Lazzariho nepustil k centru Spence, ale na poslední chvíli dokázal hostující záložník vybojovat rohový kop.
31'
Míč mají na svých kopačkách opět hráči domácího Janova, ale teď ho ztratili na útočné polovině a dopředu mířil Felipe Anderson, kterého poté zastavila domácí vracející se obrana.
29'
Dlouhý míč na levou stranu přečetl brankář Mandas a odklidil míč do autu. Domácí zůstanou na míči.
29'
Vecino dostal na pravé straně pokutového území hodně prostoru a využil ho k odcentrování do vápna, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
27'
A pozornost brankáře Martíneze vyzkoušel dalekonosnou ranou Felipe Anderson, ale trefil pouze reklamní banner za domácí brankou.
26'
Průniková přihrávka do vápna byla odražená domácí obranou, ale hostující celek stále drží míč na svých kopačkách.
25'
Domácímu hráči se nepovedlo provedení autového vhazování v blízkosti pokutového území Lazia, a tak se k míči dostane opět tým z Říma.
24'
Hosté ho opět rozehráli nakrátko, míč dostal na hranici vápna opět Lazzari, který tentokrát zkusil vypálit, ale hradbu v pokutovém území neprostřelil a následná dorážka skončila vysoko nad brankou.
23'
Felipe Anderson dostal na pravou stranu přihrávku od Luise Alberta, následný pokus o centr končí rohovým kopem.
23'
Luis Alberto se snažil dostat kličkou přes svého protihráče a následně se ocitl na zemi, ale hlavní rozhodčí rozpažuje a nedovolený zákrok neodpískal.
21'
U středové čáry podrazil Lazzari svého protihráče a v držení míče zůstanou hráči Janova.
20'
A hosté zůstanou na míči, protože se ve vzdušném souboji dotkl rukou míče Frendrup.
19'
Castellanos byl sražen k zemi na útočné polovině a hlavní rozhodčí Feliciano odpískává nedovolený zákrok.
18'
Centr z pravé strany hledal ve vápně Marušiće, který se hlavou k míči nedostal.
17'
Domácí z následného útoku nic nevytvořili a na míči jsou hosté.
16'
Mateo Retegui se na levé postranní čáře uvolnil od svého soupeře, byl to konkrétně Nicolo Casale, který je prvním zažluceným hráčem v tomto zápase.
16'
Centrovaný míč od Gily skončil pouze v rukavicích Martíneze, který rozehrává na své obránce a ti zakládají další útočnou akci.
15'
Po přihrávce Felipe Andersona se míč dotkl hlavní rozhodčí, který přerušuje hru a hosté budou pokračovat v útočné akci.
13'
A byla z toho pěkná akce! Albert Gudmundsson dostal míč do pokutového území, krásnou patičkou ho poté sklepl na Reteguiho, který následně vystřelil. Branku, kterou střeží brankář Mandas, bohužel pro domácí celek netrefil.
12'
Hosté se nepřesnou přihrávkou jednoho z domácích dostali do rychlé protiakce, ta ale byla zastavená a založit útok můžou domácí.
11'
Casale byl u postranní čáry příliš důrazný a provinil se nedovoleným zákrokem, domácí zůstanou na balonu.
10'
Martínezovi se teď nepovedl vzdušný míč na jednoho ze svých spoluhráčů a Lazio se zadarmo dostane opět k držení míče.
9'
Kamada byl v souboji se Strootmanem sražen k zemi, ale hlavní rozhodčí Feliciani zatím nereaguje a domácí budou vhazovat.
8'
Rohový kop byl rozehraný nakrátko, poté jeden z hostů přihrál na vápno Lazzarimu, který ještě posunul míč na Marušiće, jehož centr skončil pouze v rukavicích Martíneze.
7'
Luis Alberto našel průnikovou přihrávkou na levé straně do pokutového území Kamadu, který následně odcentroval pouze do blokujícího obránce a vybojoval pro Lazio roh.
6'
Hosté přišli na útočné polovině o balon a může hrát janovská obrana. Domácí hráči ale zatím pouze hledají možnosti, kudy by mohla projít přihrávka.
5'
První střelecký pokus tohoto utkání měl na starost Ekuban, nejprve z pravé strany skvěle udělal kličku svému soupeři a následně vystřelil levačkou, ale rozvlnil pouze boční síť Mandasovy branky.
4'
Gila si ve vzdušném souboji na útočné polovině počínal hodně důrazně a tento zákrok neunikl ani sudímu Felicianimu, který píská faul.
3'
Dlouhý balon nakonec propadl až ke Castellanosovi, který to bohužel pro hosty nečekal a nedokázal zpracovat míč, následně ho ale zpět vybojoval a hráči Lazia se tlačili do zakončení, obrana Janova ale obstála a drží remízový stav.
2'
Míč měli na kopačkách opět Římští, ale zkažená přihrávka pustí k míči také Janov.
1'
Luis Alberto hledal na hrotu svého spoluhráče dlouhou přihrávkou, ale našel pouze nohu obránce domácího týmu a ten vyváží míč do útoku.
1'
Rozehrávku měli na starost hráči domácího Janova, kteří nastupují nastupují ve žlutých dresech, Lazio bude na sobě mít tradiční světle modrou kombinaci.
1'
Oba celky nastupují společně s rozhodčími tohoto utkání na hrací plochu a za pár minut začínáme! Níže si zatím můžete prohlédnout sestavy obou mužstev.

Janov CFC: J. Martínez – Vogliacco, De Winter, Vásquez – Spence, Frendrup, Strootman (C), Guðmundsson, Martín – Retegui, Ekuban.
Náhradníci: Leali, Sommariva – Ankeye, Badelj, Bohinen, Cittadini, Haps, Papadopoulos, Pittino, Sabelli, Thorsby.
Trenér: Alberto Gilardino

S. S. Lazio: Mandas – Patric, Casale, Gila – Marušić (C), Vecino, Kamada, Lazzari – F. Anderson, Luis Alberto – Castellanos.
Náhradníci: Renzetti, Sepe – Cataldi, Hysaj, Isaksen, Pedro, Lu. Pellegrini, A. Romagnoli, Rovella.
Trenér: Igor Tudor

Rozhodčí: Feliciani – Zingarelli, Scarpa.
Letošní vzájemné zápasy

Oba týmy se spolu v letošní sezóně střetly už dvakrát, nejprve v rámci druhého kola italské Serie A zvítězil Janov po brance Reteguiho na hřišti Lazia 1:0, v odvetě v osmifinále italského poháru domácí Lazio vrátilo Janovu vítězství a po brance Guendouziho zvítězilo stejným výsledkem 1:0.
Janov CFC

Fotbalisté Janova se v tabulce nachází na dvanácté pozici, v posledním utkání remizovali na hřišti Fiorentiny 1:1, když se v prvním poločase trefil Islanďan Gudmundsson z penalty a těsně po přestávce vyrovnal Jonathan Ikone. Nejlepším střelcem Janova je právě Albert Gudmundsson, který má na kontě 13 branek a 3 asistence.

S. S. Lazio

Lazio je na tom o trochu lépe, nachází na sedmé pozici, která zaručuje Kvalifikaci do Evropské konferenční ligy. V posledním utkání porazili fotbalisté Lazia 4:1 Salernitanu po dvou brankách Filipe Andersona, Vecina a Isaksena. Nejlepším střelcem Lazia je Ciro Immobile se šesti brankami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62