Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Cagliari - 11. listopadu 2023   18:00

Juventus
60' Bremer (Kostić) • 71' Rugani
2:1
(0:0)
Cagliari
75' Dossena  (Jankto)
Juventus
Szczęsny – Gatti, Bremer, Rugani – Cambiaso (88. Caviglia), McKennie, Locatelli, Miretti (66. Iling), Kostić – F. Chiesa (81. Milik), Kean (66. Vlahović).
Perin, Pinsoglio – Huijsen, Nonge, Yildiz.
Cagliari
Scuffet – Zappa, Goldaniga, Dossena, Augello – Makoumbou, Prati, Jankto (89. Pavoletti) – Viola (67. Oristanio) – Petagna (46. Lapadula), Luvumbo (72. Šomurodov).
Aresti, Radunović – Azzi, Deiola, Desogus, Chatzidiakos, Obert, Mancosu, Pereiro, Sulemana, Wieteska.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 11:6. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:8.
Je konec! Juventus nakonec zvládl domácí duel a poráží Cagliari 2:1. Juventus byl o něco aktivnějším týmem, jenže si nevypracoval brankové příležitosti. Tu největší měl až ve 43. minutě McKennie, ale z voleje netrefil branku. Domácí se dočkali až po změně stran, kdy se trefil Bremer. O deset minut později po rohovém kopu udeřil Rugani. Za hosty rovněž po rohu snížil Dossena, ale víc už Cagliari nestihlo.
90+5'
90+5'
Rugani výborně uspěl ve vlastním vápně, kde byl první u míče a ještě byl faulován. Zdá se, že Juventus už si dokráčí pro tři body.
90+3'
Hosté se zbytečně zbavili míče nedobře provedeným vhazováním. McKennie nyní s rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.
90+2'
Kostič našel Vlahoviče, jenže ten rychle přišel o míč. Domácí celek se nedostává do zakončení, ale stále drží těsné vedení.
90'
Domácí se v závěru usadili na polovině soupeře, jenže jejich kombinace je zatím hodně zdlouhavá. Hosté by potřebovali hrát na opačné straně.
89'
Střídání v týmu Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Leonardo Pavoletti.
88'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Hans Caviglia.
88'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Andrea Cambiaso).
87'
Samuel Iling kouzlil na levé straně, odkud míč procedil před vápno, jenže tam se o něj nechal obrat Andrea Cambiaso.
86'
Jankto roztáhl hru do křídla, odkud do vápna přiletěl další vysoký centr, ale ofenzivní hráč Cagliari hlavičkoval jen vysoko nad břevno.
85'
Po následném rohovém kopu hlavičkoval polský střelec Milik, jehož pokus skončil daleko od branky celku ze Sardinie. Domácí tak musí být nadále pozorní.
84'
Dušan Vlahovič uspěl v souboji a udržel obránce na svých zádech. Juventus následně po zákroku Cristaniho vybojoval rohový kop.
83'
Mohlo být vyrovnáno! Do zakončení hlavou se znovu dostal Dossena, jehož hlavička lehce olízla vzdálenější tyč domácí branky!
82'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Filip Kostić).
81'
ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Arkadiusz Milik.
80'
Exekuce přímého kopu se znovu ujal Jakub Jankto, ale tentokrát míč neposadil na hlavu někoho v bílém dresu Cagliari.
79'
Na pravé straně byl faulován Gaetano Oristanio, který pro Cagliari vybojoval přímý kop. Nedovoleným zákrokem se provinil Filip Kostič.
78'
Cagliari je po snížení pořádně nabuzené. Hosté se zkoušeli probít do vápna po pravém křídle, ale dloubáček za obranu Juventusu byl příliš dlouhý.
77'
Chiesa nebyl spokojený s verdiktem asistenta rozhodčího, který odmával aut pro Cagliari. Domácí hráč to hlasitě okomentoval, ale kartu si nevysloužil.
75'
Cagliari právě vstřelilo branku! Je sníženo! Hosté udeřili jako blesk z čistého nebe a rovněž to bylo ze standardní situace! Zcela nehlídaný zůstal po rohovém kopu ALBERTO DOSSENA, který hlavou umístil míč k tyči!
75'
Do dalšího zakončení se po rohu dral McKennie, ale hlavou trefil jen prvního soupeře v dresu Cagliari Calcio.
74'
Vlahovič se dostal k centru z levé strany, jenže se mu vůbec nepovedlo zpracování a míč mu uskočil do zámezí. Juventus má ale duel pevně v rukou.
73'
McKennie potáhl míč do blízkosti velkého vápna, kde rozehrál na levou stranu, jenže defenziva Cagliari se stačila vrátit.
72'
ze hřiště odchází Zito Luvumbo, přichází Eldor Šomurodov.
72'
Žlutá karta pro tým Cagliari Calcio (Zito Luvumbo).
71'
Juventus právě vstřelil branku! Juventus přidává druhou branku a opět je to po standardní situaci! Exekuce rohového kopu se ujal Filip Kostič, po jehož centr zakončil DANIELE RUGANI do břevna. Míč se k němu ale odrazil a Rugani jej napodruhé dopravil za čáru!
70'
Poprvé v utkání se do akce dostal Dušan Vlahovič. Ten si ve vápně pohotově převzal míč ke střele, ale trefil jen prvního obránce.
69'
Juventus útočil po pravé straně, nicméně pohlednou kombinaci přerušil na poslední chvíli pozorný Goldaniga.
68'
Wojciech Szczęsny v pravou chvíli skvěle vystartoval ven z branky a schoval do rukavic nepovedenou pobídku za obranu.
67'
ze hřiště odchází Nicolas Viola, přichází Gaetano Oristanio.
66'
ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Dušan Vlahović,
ze hřiště odchází Fabio Miretti, přichází Samuel Iling.
65'
Weston McKennie vhazoval na pravé straně, nicméně napadající soupeř mu zavřel cestu pro přihrávku na Keana. Hosté zvládají posuny velmi dobře.
64'
Moise Kean neuspěl v souboji s Goldanigou. Domácí útočník toho dnes ve střetech s důrazným zadákem Cagliari hodně schytal.
63'
Domácí fanoušci jsou nyní hodně hlasití a ženou své oblíbence vpřed. Cagliari bude muset být hodně aktivnější směrem vpřed.
62'
Jankto se na pravé straně možná lehce zbytečně pokoušel o patičku, jenže míč posunul jen do zámezí. Juventus je po úvodní zásahu na koni.
60'
Juventus právě vstřelil branku! Juventus se po hodině hry dostává do vedení! Domácí celek udeřil po standardní situaci! Na krásný centr z přímého kopu si naběhl GLEISON BREMER, který hlavou uklidil míč do dolního rohu!
59'
Wojciech Szczęsny si dal pozor na přihrávku do pokutového území a bez problémů stáhl míč ze vzduchu do rukavic. Juventus se opět tlačí vpřed.
58'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Weston McKennie).
57'
Hosté si poradili s dalším centrem do vápna. Tentokrát defenzivě na hranici pokutového území pomohl i Jakub Jankto.
56'
Cagliari se po šancích Juventusu dostalo na polovinu domácího celku. Jankto si netroufl na souboj s Cambiasem.
55'
Juventus následně zahrával rohový kop. Do zakončení hlavou se dostal Gatti, jehož hlavička ze záklonu skončila těsně vedle zadní tyče!
54'
Domácí zahodili další vyloženou možnost! Filip Kostić z levé strany odcentroval na malé vápno, kde se do zakončení dostal Federico Chiesa, ale netrefil branku!
53'
Wojciech Szczęsny musel rozjet rozehrávku Juventusu od vlastní branky. Gólman domácího mužstva nakopl míč na pravou stranu, kde operoval McKennie.
52'
Viola byl pozdě v souboji na polovině hřiště, ale ještě dokázal pro svůj celek vybojovat vhazování. Probudili se také fanoušci Juventusu, kteří ženou svůj celek vpřed.
51'
Juventus se dostal vpřed po levé straně. Filip Kostić ale neměl pochopení na pohyb Chiesy a adresoval míč jen stoperům Cagliari.
50'
Pět minut po změně stran se do padajícího míče z voleje zpoza vápna položil Federico Chiesa, ale jeho rána zarotovala mimo branku!
49'
Hostující brankář nyní lehce váhal s rozehrávkou. Hostům se vstup do druhé půle příliš nepovedl a nyní se snaží dění na trávníku uklidnit.
48'
Kean se sice dostal do úniku, jenže kličkou na brankáře celou akci zbrzdil, poté přihrál pod sebe, jenže domácí vůbec nezakončili.
47'
Federico Chiesa vystihl chybnou rozehrávku soupeře, pohotově se opřel do míče zpoza velkého vápna, ale brankář jeho pokus udržel v rukavicích.
46'
ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Gianluca Lapadula.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se branky nedočkali. Juventus byl o něco aktivnějším týmem, jenže si nevypracoval brankové příležitosti. Tu největší měl až ve 43. minutě McKennie, ale z voleje netrefil branku. Cagliari se koncentruje především na obranu.
45'
45'
Po nejistém vyboxování hostujícího brankáře se do míče levačkou opřel Andrea Cambiaso, jehož rána nabrala opačnou rotaci a skončila mimo!
44'
McKennie pro změnu vyvezl míč z nebezpečného území. Vpřed poté postupoval Gattiho, ale centrem netrefil prostor, kam spěchal Kean.
43'
Juventus se dostal do první šance! McKennie si naběhl na centr z levé strany, ale levou nohou těsně minul branku Cagliari!
42'
Nicolas Viola dostal přihrávku do běhu, jenže vinou nepovedeného zpracování se nechal vytlačit až k postranní čáře.
41'
McKennie operoval na pravé straně, ale ani další sražený centr branku Cagliari neohrozil. Hostující brankář byl připraven.
40'
Zito Luvumbo prošel po pravém křídle na hranici velkého vápna, ale jeho pobídku srazil domácí zadák na rohový kop.
39'
Alberto Dossena si pohlídal Keanův náběh a bez problémů si pomohl malou domů. Defenziva Cagliari zatím eliminuje rychlé náběhy domácích.
38'
Jenže ani další rohový kop se Juventusu vůbec nepovedl. Petagna prudký přízemní centr odvrátil bez větších problémů.
37'
Kostič opět uspěl ve sprinterském souboji na levé straně a získal pro Juventus další rohový kop. Cagliari je v posledních minutách pod tlakem.
36'
Kean krásnou přihrávkou na hranici velkého vápna vybídl k zakončení Cambiassa, ale ten levačkou bez přípravy napálil míč vysoko nad břevno.
35'
McKennie prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, jenže Alberto Dossena se nenechal obejít a vypíchl míč špičkou kopačky do autu.
34'
Juventus zahrával přímý kop z pravé strany hrací plochy. Chiesa odcentroval do vápna, ale Ruganiho hlavičku defenziva zablokovala.
33'
Kean si naběhl za obranu soupeře na krásnou přihrávku, jenže mu nevyšlo zpracování. Hostující brankář stačil vystartovat a ukryl míč do rukavic.
32'
Moise Kean si v souboji s obráncem pomohl rukou, což neuniklo zraku rozhodčího. Domácí hráč se okamžitě faulovanému soupeři omluvil.
31'
Jakub Jankto znovu vypomohl defenzivě Cagliari. Český fotbalista má během prvního poločasu spíše defenzivní úkoly.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme opatrné utkání. Juventus je sice aktivnější, ale nedostává se do šancí.
29'
Fabio Miretti se po chybě soupeře dostal do zakončení, ale Goldaniga se mu vrhl pod nohy a srazil zakončení na další rohový kop.
28'
Jakub Jankto si pohybem řekl o přihrávku na pravou stranu, ale s českým záložníkem se vrátil obránce, který ve skluzu srazil míč do zámezí.
27'
Kean si pokryl míč na polovině hřiště a Edoardo Goldaniga jej zatažením za dres stáhl k zemi. Juventus může pokračovat v kombinaci.
26'
Petagna dostal přihrávku na levou stranu, procedil míč na hranici velkého vápna, jenže spoluhráč se už zahnal mimo hrací plochu.
25'
Ani po dalším rohovém kopu hosté netrefili zařízení. Hlavou přitom zakončoval Goldaniga, ale jeho projektil prosvištěl vysoko nad břevnem.
24'
Cagliari zahrávalo rohový kop. Vysoký centr se stáčel ke vzdálenější tyči, jenže Nicolas Viola hlavičkoval pouze do dobře postaveného Filipa Kostiče.
23'
Chiesa byl pozdě v souboji na hranici velkého vápna a trefil Goldanigu šlapákem. Domácí hráč může být rád, že nedostal žlutou kartu.
22'
Kostič se snažil odcentrovat z levé strany, ale trefil Zappu, od nějž se míč opět odrazil mimo hrací plochu.
21'
Po centru od rohového praporku se do zakončení tlačil Rugani, ale ve vzdušném souboji byl o krok později než obránce v bílém dresu Cagliari.
20'
Rugani potáhl míč na polovinu soupeře. Za nákopem vpřed se poté hnal Kean, který tlakem na obránce získal pro Juventus další rohový kop.
19'
Hosté se znovu drali vpřed, jenže Zito Luvumbo neustál souboj s Bremerem a poroučel se k zemi. Sudí tentokrát nezadul do píšťalky.
18'
Exekuce přímého kopu se ujal právě faulovaný Chiesa. Domácí hvězda se do míče opřela pravou nohou, ale míč prosvištěl nad břevnem.
17'
Výborně se do souboje o odražený míč vrátil Chiesa, který se před soupeře dostal tělem a byl faulován. Juventus má k dispozici přímý kop ze skvělé pozice.
16'
Cagliari se skvěle dralo vpřed po pravé straně, nicméně Filip Kostić se stáhl na vlastní polovinu a pomohl Juventusu k zisku míče.
15'
Hosté rozehrávali standardní situaci, nicméně dlouho letící centr se stal kořistí domácí defenzivy. V zadních řadách je Juventus zatím pozorný.
13'
Hosté se znovu drali vpřed zajímavým nákopem, jenže Bremer si skvěle pohlídal Violův náběh a pomohl si rozehrávkou na brankáře.
12'
Viola se z hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho pokus levou nohou skončil vedle domácí svatyně.
11'
Hostující stopeři uklidnili hru kombinací na vlastní polovině. Juventus ale pokračuje v napadání vysoko na polovině ostrovního celku.
10'
Juventus v úvodu posílá do pokutového území velké množství centrů. Jeden z nich odehrál do bezpečí Augello.
9'
Kean operoval na pravé straně, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti. Celek ze Sardínie si tak může odpočinout.
8'
Federico Gatti přihrál na polovinu soupeře, jenže tam znovu kraloval skvěle hrající stoper Edoardo Goldaniga. Cagliari dnes musí hrát obětavě.
7'
Andrea Cambiaso na pravé straně udržel míč ve hře a rozehrál do středu. Juventus pokračuje v trpělivé kombinaci na polovině Cagliari.
6'
Domácí celek se tlačil vpřed, jenže stopeři Cagliari byli u míče o krok rychleji. Stoper v bílém dresu míč stačil nakopnout vpřed.
5'
Antoine Makoumbou procedil přihrávku do pokutového území, kde byl Nicolas Viola, jenže ten v pádu nedokázal zakončit mezi tři tyče.
4'
Cagliari je v úvodních minutách dnešního souboje pod extrémním tlakem. Domácí celek měl k dispozici další roh, ale nikdo v černém nezakončil.
3'
Domácí celek zahrával úvodní rohový kop dnešního souboje. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde kralovala domácí obrana.
2'
Domácí celek vstoupil do utkání hodně aktivně a od úvodních minut se dere vpřed. McKennie na pravé straně chyboval při převzetí míče.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Rugani – Cambiaso, McKennie, Locatelli, Miretti, Kostić – F. Chiesa, Kean.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Huijsen, Iling, Milik, Caviglia, Nonge, Vlahović, Yildiz.

Cagliari Calcio: Scuffet – Zappa, Goldaniga, Dossena, Augello – Makoumbou, Prati, Jankto – Viola – Petagna, Luvumbo.
Náhradníci: Aresti, Radunović – Azzi, Deiola, Desogus, Lapadula, Chatzidiakos, Obert, Mancosu, Oristanio, Pavoletti, Pereiro, Šomurodov, Sulemana, Wieteska.
Juventus FC

Domácí Juventus se dere zpět na výsluní. Po nepovedených sezónách a korupční aféře má Juventus po jedenácti kolech dvacet šest bodů a drží druhé místo se ztrátou pouhých dvou bodů na vedoucí Inter Milán. Poslední čtyři utkání navíc Juventus dokázal zvládnout pokaždé za tři body. V posledních třech duelech na domácí půdě navíc Juventus neinkasoval ani jednu branku. Naposledy navíc zvítězil 1:0 na hřišti Fiorentiny.
Cagliari Calcio

Celek ze Sardínie po návratu do první ligy neprožíval ideální vstup, nicméně v posledních duelech přišlo výrazné zlepšení a posun mimo sestupové vody. Po jedenácti duelech tak Cagliari drží sedmnáctou pozici. Na kontě má hostující celek devět bodů, přičemž sedm z nich získal v posledních třech kolech za remízu se Salernitanou a vítězství nad Frosinone a Janovem. Přesto hostující celek musí strašit defenziva. Dosud inkasoval už 22 branek.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi Juventusem a Cagliari.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62