Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Lazio - 20. srpna 2023   20:45

Lecce
85' Almqvist (Gallo) • 87' Di Francesco (Gallo)
2:1
(0:1)
Lazio
26' Immobile  (Luis Alberto)
Lecce
Falcone – Gendrey (65. Kaba), Pongračić, Baschirotto, Dorgu (65. Gallo) – Rafía (65. Blin), Ramadani, Gonzàlez (83. Burnete) – Almqvist, Strefezza /C/, Banda (77. Di Francesco).
Brancolini, Borbei – Dermaku, Helgason, Lemmens, Máleh, Smajlović, Berisha, Persson, Corfitzen.
Dionisi – Peretti, Rossi
Stadio Via del mare, Lecce
Lazio
Provedel – Lazzari (72. Pellegrini), Gabarrón, Romagnoli, Marušić – Kamada (55. Isaksen), Cataldi (88. Castellanos), Romero – Anderson (55. Vecino), Immobile /C/, Zaccagni (72. Rodríguez).
Adamonis, Furlanetto – Bašić, Casale, Gila, Hysaj, Rovella.

V Lecce se v závěru zápasu zrodilo velké překvapení na úkor favorita. Lazio sice nepředvádělo zrovna světoborný výkon, ale po zakončení kanonýra Immobileho skluzem od 26. minuty vedlo. Aktivnější Lecce přežilo tyčku, kterou trefil opět Immobile, a slepenými góly během dvou minut otočilo zápas. Římané už se nedokázali nadechnout k náporu a odjíždějí z Apulie poraženi potřetí v řadě stejným výsledkem 2:1.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:16.
90+6'
90+4'
Žlutá karta pro Lazio Řím, za bezohledný skluz ji vidí Luca Pellegrini.
90+3'
Hrubku v rozehrávce Lazia využil Strefezza k průniku do pokutového území, kde si míč vyměnil s Ramadanim, jenž zakončil nepřesně.
90+2'
Natěšený Di Francesco se pokusil o lob z půlky hřiště, který přistál celkem daleko za bránou.
88'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Valentín Castellanos.
87'
Lecce právě vstřelilo branku!
Nespoutaný jásot na stadiónu, nevěřícné pohledy v kotli a na lavičce Lazia. Další asistenci si skákavým centrem zleva připisuje Antonino Gallo, FEDERICO DI FRANCESCO sice zpracoval míč napoprvé jen do výšky, ale sledoval odskok a poté ho již přes římský dvojblok z 12 metrů posílá do sítě.
85'
Gallovu rovnoběžnou přihrávku si předkopl PONTUS ALMQVIST a ze vzduchu napálil míč nártem své levačky přesně k tyči.
83'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Joan Gonzàlez, přichází Rares Burnete.
82'
Pedro Rodríguez vypracoval v pokutovém území velkou příležitost pro Cira Immobileho, jenže tentokrát vyhrál souboj tváří v tvář Wladimiro Falcone. Měl i kopec štěstí, míč se od jeho nohy odráží do tyče a ven z brány.
81'
Romerovi se přímý kop z 25 metrů vůbec nepovedl, míč letí vysoko na tribunu.
80'
Žlutá karta pro US Lecce. Marin Pongračić byl tak nadšený, že se na hřišti potkal s krajanem Marušićem, že ho objal oběma rukama kolem pasu.
80'
Žlutá karta pro US Lecce (Joan Gonzàlez).
79'
Předčasně už za ofsajdovou hranou vybíhal na dlouhý pas domácí Gallo.
77'
kuriózní zranění utrpěl Lameck Banda, který si při centru přisedl nohu. Do hry se již nevrátí, na jeho místo přichází Federico Di Francesco.
76'
Lameck Banda centroval už za koncovou čarou, Baschirottova hlavička mířila mimo, tak jako tak by případný gól nemohl platit.
72'
ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Luca Pellegrini,
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Pedro Rodríguez.
71'
Žlutá karta pro Lazio Řím. Na hřišti teď létají od kolíků kopaček jiskry a za jeden z ostřejších faulů je trestán Gustav Isaksen.
70'
Gallovi chyběly k volnému míči v pokutovém území Lazia dva kroky.
68'
Žlutá karta pro US Lecce. Gabrielu Strefezzovi nepomohla ani kapitánská páska při protestech proti odpískanému faulu střídajícího Blina.
67'
Další zákrok brankáře Lazia byl z kategorie jednoduchých, Banda mířil přímo doprostřed brány.
66'
Ramadani si našel odražený míč a prudkou střelou z druhé vlny prověřil Provedela na čáře.
65'
ze hřiště odchází Patrick Dorgu, přichází Antonino Gallo,
ze hřiště odchází Valentin Gendrey, přichází Mohamed Kaba,
ze hřiště odchází Hamza Rafía, přichází Alexis Blin.
64'
Z rohu domácí nezahrozili, kopat se bude od římské brány, ovšem až po střídání.
63'
Banda se na levém křídle prosadil přes Lazzariho, do šestnáctky se k němu stáhli dva další obránci Lazia, přesto dokázal Zambijec přes ně nabít Rafíovi. Jeho ránu pak srazil Romagnoli na roh.
61'
Jedovatě zakroucený míč vracel od zadní tyče před bránu z voleje Immobile, tam však neměl nikoho ze spoluhráčů.
61'
Zaccagni vybojoval po více než hodině hry první roh pro italského vicemistra.
59'
Strefezza se zasekl do Cataldiho, střet byl posouzen jako útočný faul kapitána Lecce.
57'
Strefezza si navedl míč na přízemní střelu z 20 metrů, která nebyla příliš prudká a mířila vedle Provedelovy pravé tyče.
55'
ze hřiště odchází Daiči Kamada, přichází Gustav Isaksen,
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Matías Vecino.
54'
Na druhé straně pálil Anderson těsně vedle, případná branka by stejně neplatila pro ofsajd.
54'
Bandův pád přes míč byl čistý, do odraženého balonu se ještě opřel Rafía a trefil jen bok jednoho z obránců Lazia.
52'
Strefezza rozehrával přímý kop z 19 metrů po zemi, hosté udělali dobře, že za zdí ležel jako závora na trávníku Zaccagni a od jeho boku se prudká rána odráží.
51'
Lecce pokračuje v náporu i po Bandově zblokované střele. Před velkým vápnem byl podražen Rafía, i když si spíše pro faul došel.
49'
Provedel na čáře kryje Strefezzovu tvrdou střelu, která šla pro něj do optimálního místa.
48'
Cataldi po dohrání souboje přišlápl spíše nezaviněně Bandu, který si vehementně stěžuje, ale místo faulu to bude po krátkém ošetření jen míč rozhodčího.
47'
Banda si počkal na Dorgův náběh a ťukl mu míč přesně do uličky, Dorgu přihrál zpětně Ramadanimu, jenže albánská letní posila ranou bez přípravy vysoko nad břevno pěknou akci zazdila.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 41% – 59%, střely na bránu 1:2, střely mimo 3:1, rohy 4:0, fauly 6:6, ofsajdy 0:0.
Lecce mělo dobrý nástup, 25 minut favorita k ničemu nepustilo, jenže jakmile se ve vápně dostal do jen trochu výhodné střelecké pozice Ciro Immobile, okamžitě udeřil a i ve skluzu dokázal míč usměrnit jako jediný v prvním poločase do sítě. Vicemistr tak v Apulii vede 1:0.
45+1'
45+1'
Provedel výrazně otálí s odkopem od brány, domácí si marně žádají žlutou kartu za zdržování.
45+1'
Na roh naskočil Joan Gonzàlez, neměl však moc prostoru a hlavičkoval vedle brány.
45'
Hned z protiútoku vybojoval Almqvist další roh pro apulský klub.
45'
Luis Alberto Romero zpracoval sedmdesátimetrový pas z obrany, ale míč si pak nechal celkem snadno vzít.
44'
Wladimiro Falcone zasáhl účinně nohama proti velké šanci Lazia. Hosté předvedli sérii přímočarých přízemních přihrávek, po Zaccagniho kolmici pak pálil úplně volný Anderson jen do brankáře Lecce.
42'
Centrovaný míč římská obrana odvrátila, další nákop tečoval jeden z beků do velké výšky a ve vzduchu si míč našel Ivan Provedel.
41'
Na přetažený centr nabíhal Banda, ale hostující Lazzari před ním odhlavičkoval míč na roh.
39'
Zaccagniho střelu zablokoval Baschirotto do výšky, trochu kuriózní dorážka Immobileho z voleje se snesla na horní síť.
38'
Lecce drží míč, ale kombinací se nedostává přes půlící čáru.
36'
Romero hledal křížným pasem Daičiho Kamadu, který na kroucený míč těsně u zadní tyče nedosáhl.
33'
Na druhé straně si naváděl míč na střelu levačkou Almqvist, jenže dobře k němu vystoupil Cataldi. Odražený míč ještě získal Banda, ale nakonec se pouze kope od brány hostů.
33'
Příliš prudce narážel Immobile při pokusu o zopakování gólové spolupráce v opačném gardu Romerovi, míč směřuje za bránu Lecce.
31'
Marušić pod tlakem raději vrací míč z třetiny hřiště malou domů Provedelovi.
28'
Almqvist se prosadil v běžeckém souboji tělo na tělo s Marušićem, ale ťuknutou přihrávku naslepo zachytila obrana Římanů.
26'
Lazio právě vstřelilo branku!
Luis Alberto Romero posunul míč napříč šestnáctkou a CIRO IMMOBILE prokázal střelecký instinkt, když v nelehké pozici skluzem přehodil vybíhajícího Falconeho a dává svůj 197. gól v dresu Lazia. To se dostává do vedení z vůbec první střely.
24'
Gabriel Strefezza rozehrával přímý kop z velmi výhodného místa nedaleko pravé strany šestnáctky jen na hlavu jednoho z obránců Lazia.
21'
Zaccagni se přiblížil území Lecce, přes Kamadu se dostal míč k Andersonovi, ale ten opět nedokázal dát finální přihrávku.
19'
Lazio je zatím dost neškodné, což potvrdil Anderson příliš vysokým centrem, který končí až za postranní čarou.
18'
První roh Lecce vybooval Ivan Provedel jednou rukou přes hlavu právě o tu hlavu menšího Bandy.
17'
Strefezza uvolnil na levé křídlo Bandu, jehož střílený centr odvrací z malého vápna Alessio Romagnoli.
14'
Tvrdý souboj o míč na zemi mezi Kamadou a Dorguem je posouzen jako faul japonského záložníka Lazia.
12'
Tvrdou střelou doprostřed brány vyzkoušel Lameck Banda poprvé římského brankáře Provedela.
11'
První šanci si vypracovali domácí! Pontus Almqvist sklepl míč hlavou pro Hamzu Rafíu, který se dokázal vymotat z obtížné situace a nabít ve vápně Gabrielu Strefezzovi. Jeho prudká rána prosvištěla nepatrný kousek vedle pravé tyče Lazia.
10'
Pobídku Luise Alberta Romera zachytává včasným skokem domácí brankář Wladimiro Falcone.
9'
Dál se hraje naprosto nezáživný fotbal, ani jedno z mužstev se ještě nepřiblížilo ani na dostřel soupeřovy brány.
7'
Hostující Felipe Anderson fauloval Gonzáleze na útočné polovině.
3'
Úvodní minuty probíhají v opatrném duchu uprostřed hřiště.
1'
Lazio nastupuje v bílých dresech, Lecce má žluto-červené dresy a černé trenýrky.

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Dorgu – Rafía, Ramadani, Gonzàlez – Almqvist, Strefezza (C), Banda.
Náhradníci: Brancolini, Borbei – Blin, Dermaku, Di Francesco, Gallo, Helgason, Kaba, Lemmens, Máleh, Smajlović, Berisha, Burnete, Persson, Corfitzen.
Trenér: D´Aversa

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Gabarrón, Romagnoli, Marušić – Kamada, Cataldi, Romero – Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Furlanetto – Bašić, Casale, Castellanos, Gila, Hysaj, Isaksen, Rodríguez, Rovella, Vecino, Pellegrini.
Trenér: Sarri

Rozhodčí: Dionisi – Peretti, Rossi.
Před dvouletou epizodou v Serii B zvítězilo Lecce doma nad Laziem 2:1. V minulém ročníku bylo také překvapivě úspěšnější Lecce – doma zopakovalo vítězství 2:1 po obratu ve druhé půli a ve 35. kole v Římě remizovalo 2:2, což byla zatím poslední bodová ztráta Lazia. Tehdy se hostům také podařilo otočit skóre dvěma zásahy Rémiho Oudina a favorit zachraňoval bod ve čtvrté minutě nastavení hlavičkou Milinkoviće-Saviće.
Lazio Řím
Vicemistr měl v poháru volný los a tak ho teprve čeká první soutěžní zápas, v němž bude chtít navázat na tři ligová vítězství ze závěru jarní části. Do soutěže vyrukuje Lazio s pěticí vesměs ofenzivních posil: Castellanos (New York), Isaksen (Midtjylland), Cancellieri (Verona), González (Celaya/Mex.) a Kamada (Frankfurt).
Naopak do Saúdské Arábie po osmi letech odešel za téměř miliardu korun kapitán Milinković-Savić, veterán Acerbi přestoupil do Interu Milán a Escalante do Cádizu (kde již stačil v prvním utkání vyfasovat červenou kartu).
US Lecce
V loňské nováčkosvké sezóně skončilo Lecce šestnácté pět bodů nad pásmem sestupu. Na start druhého ročníku v Serii A se Lecce naladilo vydřenou výhrou v poháru nad druholigovým Comem 1:0 po trefě Švéda Almqvista, letní posily z Rostova na Donu.
V dresu apulského klubu čeká na svou příležitost mladý exslávista Daniel Samek, kterému do kabiny přibylo hned jedenáct nových spoluhráčů. Nejvýznamnějšími posilami vedle zmíněného Almqvista jsou Máleh (Fiorentina), Krstović (Dunajská Streda) či Pongračić (Wolfsburg).
Lecce si mohlo hráčskou infúzi dovolit především díky prodeji Mortena Hjulmanda za 18 milionů eur do Sportingu Lisabon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62