Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Neapol - 30. září 2023   15:00

0:4
(0:1)
Neapol
16' Östigaard  (Zieliński) • 51' Osimhen  (Kvaracchelija) • 88' Gaetano  (Raspadori) • 90+5' Politano
Lecce
Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Gallo (61. Dorgu) – Rafía (61. Oudin), Ramadani, Blin (61. Gonzàlez) – Almqvist (82. Corfitzen), Krstović, Strefezza (C) (71. Piccoli).
Brancolini, Samooja – Berisha, Burnete, Listkowski, Sansone, Venuti, Touba.
Pairetto – Meli, Alassio.
Stadio Via del mare, Lecce
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Östigaard, de Souza, Olivera – Anguissa, Lobotka (76. Cajuste), Zieliński (83. Gaetano) – Lindstrøm (58. Politano), Simeone (46. Osimhen), Kvaracchelija (59. Raspadori).
Contini, Idasiak – D´Avino, Demme, Elmas, Zerbin, Zanoli, Rui.

Úřadující mistr z Neapole s rozezleným Osimhenem na lavičce otevřel skóre už po čtvrt hodině hry. Na Zielińskiho perfektní oblouk pravačkou ze standardky si přímo před branku naběhl Leo Östigaard a hlavou mimo Falconeho dosah poslal favorita do vedení. Lecce pak zahrozilo z brejku, perfektní přímočarou přihrávkou se nechal uvolnit Nikola Krstović a Mereta protáhl střelou dolů k pravé tyči. Domácí fotbalisté vystrkovali růžky čím dál častěji. K odraženému míči se po rohovém kopu dostal Marin Pongračić a před Natanem de Souzou, jenž v pokutovém území raději držel ruce za zády, těsně přestřelil břevno. Jenže hosté chtěli před koncem poločasu přidat druhý gól. Giovanni Simeone si pár kroků před šestnáctkou nechal nabít od Zielińskiho a svižnou pravačkou zamířil k levé tyči. Jako socha nehybný Wladimiro Falcone vytlačil míč očima. Po prvním dějství tak platil stav Lecce – Neapol 0:1.

Do druhé půle vstoupila obrana Lecce poněkud zakřiknutě a to mohl okamžitě potrestat Chviča Kvaracchelija! Gruzínský záložník se dobře zorientoval v pokutovém území, ale v nadějné pozici vysoko přestřelil. Zanedlouho poté už se však hosté radovali. Chviča Kvaracchelija na levé straně posadil couvajícího Ramadaniho na zadek a postoupil do rohu velkého vápna, k zadní tyči mu naběhl v poločase střídající Victor Osimhen a tento nigerijský šutér hlavou právě o brankovou konstrukci zvýšil náskok Neapole. Fotbalisté Lecce sice dokázali snížit, avšak Nikola Krstović zahrál v souboji s de Souzou rukou a jeho následný gól tak neplatí. Kontaktní gól měl na hlavě Roberto Piccoli, po centru zprava přehlavičkoval u zadní tyče nedůsledného Di Lorenza, ale z dobré pozice rozvlnil jen boční síť. Závěr už tradičně patřil mistrům. Po Raspadoriho přihrávce si Gianluca Gaetano navedl míč na hranici šestnáctky, nabral balon pravým nártem a za jeho pumelicí do levé části branky se Wladimiro Falcone jen bezmocně ohlédl. V nastavení dal na vítězství razítko proměněnou penaltou Matteo Politano. Neapol tak v Lecce zvítězila 4:0 a udržela kontakt s čelem tabulky.
Držení míče: 43% : 57%.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:5.
Rohy: 3:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:11.
90+5'
90+5'
Neapol právě vstřelila branku!
Nařízenou penaltu proměnil MATTEO POLITANO s přehledem. Rozběh z pravé strany a levačka do protipohybu gólmana. Nebylo co řešit.
90+3'
Po Ramadaniho faulu penalta pro Neapol!
90+1'
Zápas už se jenom dohrává.
88'
Je definitivně rozhodnuto! Po Raspadoriho přihrávce si GIANLUCA GAETANO navedl míč na hranici šestnáctky, nabral balon pravým nártem a za jeho pumelicí do levé části branky se Wladimiro Falcone jen bezmocně ohlédl.
86'
Victor Osimhen jednal na vlastní pěst ve vápně při souboji muž proti muži. Bohužel pro Neapol se dostal až ke koncové čáře, odkud nebylo cesty zpět.
84'
Roberto Piccoli se tlačil za obranu, ale sklapla nad ním ofsajdová past. To je voda na neapolský mlýn.
83'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Gianluca Gaetano.
83'
Střídat budou také hosté.
82'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Pontus Almqvist, přichází Jeppe Corfitzen.
81'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Joan Gonzàlez).

Gonzàlez při brejku rychlostně nestačil Anguissovi, a proto u lajny zatáhl za záchrannou brzdu.
80'
Střely na branku (mimo): 3:4 (4:4).
79'
Středem hřiště běžící Ylber Ramadani musel před soupeřem přibrzdit a tím celou protiakci zpomalil. Neapolští už se potom stihli v defenzivě zformovat.
78'
Po Zielińskiho mizerné přihrávce před pokutovým územím jde Lecce do brejku.
77'
Roh pro Neapol. Wladimiro Falcone si musel dávat majzla, protože centr pravačkou se točil směrem do branky. V pohodě to zvládl a balon stáhl k sobě.
76'
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Jens Cajuste.
75'
Držení míče: 40% : 60%.
74'
Ofsajd, jemuž předcházel odvrácený centr z rohového kopu, a v něm Nikola Krstović.
73'
Roberto Piccoli měl na hlavě kontaktní gól! Po centru zprava přehlavičkoval u zadní tyče nedůsledného Di Lorenza, ale z dobré pozice rozvlnil jen boční síť.
71'
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Roberto Piccoli.
70'
Rozehrávka na krátkou vzdálenost, centr a další roh. Tentokrát to Zieliński zkusil vzduchem, ale při výběru místa dopadu míče neměl šťastnou ruku.
69'
Matteo Politano v souboji se dvěma obránci. Prvního obešel, ale vracející se Federico Baschirotto mu balon odkopl na roh. Ten zahraje Piotr Zieliński.
68'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Roberto D'Aversa).

Trenér Lecce neudržel nervy na uzdě a vyjel po rozhodčím, který mu na oplátku ukázal ŽK.
66'
Rušno bylo na opačné straně. Giacomo Raspadori si naběhl před šestnáctku na přihrávku ze dvou metrů a nízkou střelou prověřil Falconeho schopnosti. Domácí gólman musel proti těžké ráně zasahovat nadvakrát.
64'
Míč získalo Lecce a postoupilo dopředu. Ze strany centrující Patrick Dorgu našel pouze hlavu protihráče.
63'
Klidná hra uprostřed hřiště.
61'
ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Joan Gonzàlez.
61'
Před chvílí ošetřený Alexis Blin není zdravotně v pořádku a z utkání odstupuje.
61'
ze hřiště odchází Hamza Rafía, přichází Rémi Oudin.
61'
ze hřiště odchází Antonino Gallo, přichází Patrick Dorgu.
61'
Držení míče: 42% : 58%.
60'
Ou, v nezáviděníhodné pozici na zemi se ocitl Alexis Blin a nechává se ošetřit.
59'
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Giacomo Raspadori.
58'
ze hřiště odchází Jesper Lindstrøm, přichází Matteo Politano.
57'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Ylber Ramadani).

Trest za nesportovní chování.
56'
Ze snížení se fotbalisté Lecce radovali předčasně! Nikola Krstović zahrál v souboji s de Souzou rukou a jeho následný gól tak neplatí.
55'
Gabriel Strefezza vypálil ze střední vzdálenosti vystřelil na bránu, ale dobře postavený Alex Meret dokázal tuto střelu směřující k pravé tyči zneškodnit.
53'
Ve vlastním území kombinující Lecce trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
51'
Chviča Kvaracchelija na levé straně posadil couvajícího Ramadaniho na zadek a postoupil do rohu velkého vápna. K zadní tyči mu naběhl v poločase střídající VICTOR OSIMHEN a tento nigerijský šutér hlavou právě o brankovou konstrukci zvýšil náskok Neapole – 0:2.
49'
Přesnou mušku neměl ani o vyrovnání usilující Nikola Krstovič. Hru naváže další odkop.
47'
Obrana Lecce vstoupila do druhé půle poněkud zakřiknutě a to mohl okamžitě potrestat Chviča Kvaracchelija! Gruzínský záložník se dobře zorientoval v pokutovém území a v nadějné pozici vysoko přestřelil.
46'
ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Victor Osimhen.
46'
Luca Pairetto svolává hráče zpátky na hřiště.
Úřadující mistr po čtvrt hodině otevřel skóre. Na Zielińskiho perfektní oblouk pravačkou ze standardky si přímo před branku naběhl LEO ÖSTIGAARD a hlavou mimo Falconeho dosah poslal favorita do vedení. Lecce pak zahrozilo z brejku, perfektní přímočarou přihrávkou se nechal uvolnit Nikola Krstović a Mereta protáhl střelou dolů k pravé tyči. Domácí fotbalisté vystrkovali růžky čím dál častěji. K odraženému míči se po rohovém kopu dostal Marin Pongračić a před Natanem de Souzou, jenž v pokutovém území raději držel ruce za zády, těsně přestřelil břevno. Jenže hosté chtěli před koncem poločasu přidat druhý gól. Giovanni Simeone si pár kroků před šestnáctkou nechal nabít od Zielińskiho a svižnou pravačkou zamířil k levé tyči. Jako socha nehybný Wladimiro Falcone vytlačil míč očima. Po prvním dějství tak platil stav Lecce – Neapol 0:1.
Držení míče: 38% : 62%.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 3:3.
Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 4:5.
45+1'
45'
Chviča Kvaracchelija podle očekávání zvolil přímou střelu. Musel mířit nad zeď a podle toho to taky dopadlo. Wladimiro Falcone se za míčem jen ohlédl a před odchodem do šaten rozehraje z klidu.
44'
Zielińskiho volej tečoval kdosi z beků na roh. Po odvráceném centru zahrál Gabriel Strefezza před šestnáctkou rukou a jeho Lecce bude čelit standardce.
42'
Nebojácný Frank Anguissa šel do souboje muž proti muži, bohužel pro Neapol z něj vyšel jako poražený.
41'
Hosté by nejraději před koncem poločasu přidali druhý gól. Giovanni Simeone si pár kroků před šestnáctkou nechal nabít od Zielińskiho a svižnou pravačkou zamířil k levé tyči. Jako socha nehybný Wladimiro Falcone vytlačil míč očima. Tohle byla šance!
39'
Rozehrávka na kratší vzdálenost a přihrávka dozadu na Nikolu Krstoviće. Ten centroval do vápna, kde ze všech nejvýše vyskočil brazilský stoper de Souza.
38'
Po sraženém centru Strefezzy si Lecce kopne roh.
36'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Antonino Gallo).

Levý bek se postavil rozběhnutému Anguissovi do cesty, rozhodčího neobměkčila ani rychlá omluva.
34'
Wladimiro Falcone prokázal dobrý přehled ve hře, kdy ukořistil Lobotkův prudký centr ze strany.
33'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Chviča Kvaracchelija).

Další neapolský útočník pod hrozbou vyloučení, Kvaracchelija stáhl k zemi Rafíu.
31'
Domácí fotbalisté vystrkují růžky čím dál častěji. K odraženému míči se po rohovém kopu dostal Marin Pongračić a před Natanem de Souzou, jenž v pokutovém území raději držel ruce za zády, těsně přestřelil břevno!
30'
Držení míče: 36% : 64%.
28'
Ve vlastním území kombinující Neapol vyčkává na vhodnou příležitost k založení útoku.
26'
Ofsajd a v něm Gabriel Strefezza z Lecce.
25'
Lecce pak zahrozilo z brejku! Perfektní přímočarou přihrávkou se nechal uvolnit Nikola Krstović a Mereta protáhl střelou dolů k pravé tyči. Výborný zákrok gólmana Neapole, který dlaní levé ruky vyrazil míč do strany.
24'
Oliverovu přihrávku kdosi z beků vychýlil na další roh. Jeho rozehrávky se ujal Piotr Zieliński, ale centrem do pokutovém území nikoho v bílém dresu nenašel.
22'
Tak nakonec dva rohy v krátkém časovém sledu pro Neapol. Po tom druhém, nakrátko rozehraném, přišel centr na pravou stranu vápna, kde Piotr Zieliński přehlavičkoval jak Blina, tak břevno.
21'
Simeoneho centr zprava uklidil Baschirotto na roh.
20'
Držení míče: 35% : 65%.
19'
Ve vlastním území kombinující fotbalisté Lecce trpělivě hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
17'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Giovanni Simeone).

Neapolský útočník pyká za podražení Gendreye.
16'
Úřadující mistr po čtvrt hodině otevírá skóre! Couvající Marin Pongračić zahrál při pádu na zem rukou a hosté zahrávali standardku kousek od levého rohu vápna. Na Zielińskiho perfektní oblouk pravačkou si přímo před branku naběhl LEO ÖSTIGAARD a hlavou mimo Falconeho dosah poslal favorita do vedení.
15'
Střely na branku (mimo): 0:0 (0:1).
14'
První střelecký pokus zapsala Neapol. Di Lorenzův přízemní centr zprava odvrátil Federico Baschirotto k nohám Jespera Lindstrøma. Ten si na pravé straně vápna připravil míč na levou a z hlubokého záklonu zamířil metr nad. Falcone tak zasahovat nemusel.
12'
Neapol se postupně prokombinovala na pravou stranu vápna. Giovanni Di Lorenzo tam vyslal Zielińskiho, jeho zpětnou přihrávku vystihl Ylber Ramadani.
11'
Mathías Olivera při rozehrávce pod mírným tlakem, pomohl si přihrávkou s gólmanem.
10'
Držení míče: 45% : 55%.
9'
Lecce opět u balonu, ne však na dlouho. Almqvistovu přihrávku vystihl ve středu hřiště Mathías Olivera.
8'
Útočnou akci Lecce zastavil ofsajd, z postavení mimo hru se vracel Gabriel Strefezza.
7'
Přenesení hry na pravou stranu a na zadní tyč centrující Giovanni Di Lorenzo. Valentin Gendrey sklepl míč brankáři Falconemu tělem.
6'
Ten získali hosté. Mathías Olivera se pak rozběhl podél levé lajny, ale vracející se Pontus Almqvist mu míč ukopl. Neapol vhodí na útočné půlce aut.
5'
Tradiční oťukávaná se přesunula ke středovému kruhu, kde právě vrcholí souboj o míč.
4'
Z brejku pak Jesper Lindstrøm odcentroval přímo do Falconeho rukavic. Gólman Lecce rozehrává z klidu.
3'
Další útok hráči Lecce táhli pravou stranou, jenže Hamza Rafía přihrál Ramadanimu na paty.
2'
První centr do šestnáctky vyslal domácí Gabriel Strefezza, z vápna balon vyhlavičkoval de Souza.
1'
Jen pro doplnění uvedu, že Neapol hraje celá v bílém a Lecce ve žlutočerveném.
1'
A je to tady, devětatřicetiletý Luca Pairetto přivedl obě základní jedenáctky na hřiště. Mezi kapitány se pak uskutečnil los, který mimo jiné určil vykopávající tým. Tím bude mistrovská Neapol.
Rozezlený Victor Osimhen, jehož penalta z Bologni byla předmětem posměšných internetových videí, kvůli nimž se výrazně pošramotil Nigerijcův vztah s klubem, je zapsán pouze mezi náhradníky!

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Gallo – Rafía, Ramadani, Blin – Almqvist, Krstović, Strefezza (C).
Náhradníci: Brancolini, Samooja – Berisha, Burnete, Corfitzen, Dorgu, Gonzàlez, Listkowski, Piccoli, Oudin, Sansone, Venuti, Touba.
Trenér: Roberto D'Aversa.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Östigaard, de Souza, Olivera – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Lindstrøm, Simeone, Kvaracchelija.
Náhradníci: Contini, Idasiak – Cajuste, D´Avino, Demme, Elmas, Gaetano, Osimhen, Politano, Raspadori, Zerbin, Zanoli, Rui.
Trenér: Rudi Garcia.

Rozhodčí: Pairetto – Meli, Alassio.
Dobrý den, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 7. kola Serie A mezi fotbalisty Lecce a Neapole. Aktéři zápasu se na trávníku Stadio Via del mare intenzivně rozcvičují. Jejich jména vám prozradíme v dalším příspěvku.
Nominace rozhodčích

Hlavní rozhodčí: Luca Pairetto.

Devětatřicetiletý rodák z Turína kráčí ve šlépějích svého otce Pierluigiho. V Serii A debutoval v září 2013 při utkání Livorno – Cagliari. Licenci FIFA umožňující řídit mezinárodní zápasy získal s účinností od ledna 2022.

Asistenti: Filippo Meli a Stefano Alassio.
Čtvrtý rozhodčí: Giuseppe Collu.
Pravděpodobné sestavy

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Pongračić, Gallo – Oudin, Ramadani, Blin – Almqvist, Krstović, Strefezza.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Östigard, Natan, Olivera – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Lindstrom, Osimhen, Kvaracchelija.
Vzájemná setkání v loňské sezoně

4. kolo:
Neapol – Lecce 1:1 (1:1)

Jako první se mohli dostat do vedení hosté, jenže Colombo neproměnil pokutový kop za faul na Di Francesca a trest přišel hned vzápětí. Ve vápně zůstal volný Eljif Elmas a zblízka uklidil míč za Falconeho. Vyrovnání ale bylo po opravdu výstavní trefě, kdy si za vápnem zpracoval Lorenzo Colombo, z kroku vyslal bombu přesně do horního rohu a odčinil své penaltové zaváhání. Druhá půle se nesla v duchu velké převahy Neapole a úporné obrany hostů. Do dvou opravdu slibných šancí se dostal Osimhen, těsně vedle mířil i Politano, ale dalších gólů se stadion nedočkal. Pro domácí byl výsledek 1:1 nečekanou ztrátou.

Branky: 27. Elmas – 31. Colombo.
Ve 25. minutě Colombo neproměnil penaltu.
ŽK: Politano – Hjulmand, Colombo, Gonzàlez, Gendrey.

Držení míče: 71% : 29%.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:4.
Rohy: 2:4. Ofsajdy: 4:3.

--------------------------------------------------------------------

29. kolo:
Lecce – Neapol 1:2 (0:1)

První půle dubnové odvety moc líbivého fotbalu nenabídla, hosté dokázali využít jednu ze svých mála šancí a díky Di Lorenzovi si do kabiny odnesli nejtěsnější možný náskok. Domácí toho směrem dopředu moc nepředvedli, a pakliže chtěli pomýšlet na bodový zisk, museli po přestávce hodně přidat. To se povedlo hned zkraje druhé půle, kdy srovnal Di Francesco. Jenže pak si brankář Falcone vybral slabou chvilku a laciným gólem dostal soupeře zpátky na koně. Neapol už si těsný náskok podruhé vzít nenechala a o dva měsíce později oslavila titul.

Branky: 52. Di Francesco – 18. Di Lorenzo, 64. Gallo (vla.).
ŽK: Gendrey, Umtiti – Ndombèlé.

Držení míče: 31% : 69%.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:2.
Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:9.

SSC Neapol

Úřadující mistr si na úvod sezony připravil vítěznou minisérii. Rozjetou Neapol zastavilo až jinak paběrkující Lazio Řím a po remízových ztrátách v Janově a Bologni si Neapol udobřila fanoušky doma proti Udinese, které rozstřílela 4:1. Na vysoké výhře se gólem podílel i Victor Osimhen, jehož penalta z Bologni byla předmětem posměšných internetových videí, kvůli nimž se výrazně pošramotil Nigerijcův vztah s klubem. Co se týká absencí, tak do sobotního klání určitě nenastoupí zraněný brankář Pierluigi Gollini, ani obránci Juan Jesus z Brazílie a Amir Rrahmani z Kosova.

US Lecce

V tabulce šesté Lecce za Neapolí zaostává vinou horšího skóre. Tým z jihovýchodní části Itálie od začátku sezony střídal výhry a remízy. To se změnilo až na hřišti Juventusu, kde srdnatě bojující hráči Lecce v uplynulém kole prohráli 0:1. Tento zápas po druhé žluté kartě za nafilmovaný pád v nastavení nedohrál Mohamed Kaba, takže s ním trenér Roberto D'Aversa, stejně jako se zraněným zambijským útočníkem Lamecem Bandou, v sobotu nemůže počítat. Otazník pak visí nad startem albánského beka Kastriota Dermaka, který právě dokončuje léčbu dlouhodobého zranění.
Zdravím všechny příznivce italského fotbalu! Serie A má o víkendu na programu 7. kolo. Lecce v souboji tabulkových sousedů hostí Neapol a právě tento duel vám v textové on-line reportáži přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62