Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monza : Juventus - 1. prosince 2023   20:45

Monza
90+2' V. Carboni (Pereira)
1:2
(0:1)
Juventus
12' Rabiot  (Caviglia) • 90+4' Gatti
Monza
Di Gregorio – D'Ambrosio, Caldirola, Marí (67. A. Carboni) – Birindelli (46. Colombo), Gagliardini, Pessina, Kyriakopoulos (67. Pereira), Colpani (76. V. Carboni) – Ciurria, Machín (46. Mota).
Gori, Lamanna, Sorrentino – Akpa-Akpro, Bettella, Bondo, F. Carboni, Cittadini, Donati, Marić.
Juventus
Szczęsny – Gatti, Bremer, Sandro – Cambiaso (87. Locatelli), McKennie, Caviglia (70. Danilo), Rabiot, Kostić – F. Chiesa (77. Kean), Vlahović (70. Milik).
Perin, Pinsoglio – Huijsen, Iling, Miretti, Nonge, Rugani, Yildiz.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:8.
Je konec! Juventus zvládl duel na půdě Monzy a po vítězství 2:1 se posouvá do čela italské ligy. Už v 10. minutě byl ve vápně faulován jeden z hostů a sudí nařídil penaltu. Tu však Dušan Vlahovič zahodil. Z následného rohu ale otevřel skóre prudkou hlavičkou Adrien Rabiot. Deset minut před přestávkou se Rabiot mohl prosadit podruhé, ale trefil jen Di Gregoria. Po změně stran byla domácí Monza mnohem aktivnější, jenže tlak dlouho nemohla přetavit ve vyrovnání. Až v nastavení se o něj postaral Valentin Carboni. Krátce po rozehrávce ale Juventusu vyšel útok po pravé strany a Gati rozhodl o třech bodech pro celek z Turína.
90+8'
90+6'
Domácí mohli znovu vyrovnat! Právě Valentin Carboni napřáhl z dobrých třiceti metrů a jeho rána těsně minula horní roh branky Juventusu!
90+4'
Juventus právě vstřelil branku! Neskutečný závěr utkání! Juventus strhává vedení na svou stranu! Po akci vedené z pravé strany přiletěl centr na malé vápno, kde FEDERICO GATTI nejprve nedal míči razanci, ale z dorážky jej nekompromisně napálil do sítě!
90+2'
Monza právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Domácí se v nastavení dočkali vytoužené branky! Monza udeřila jako blesk z čistého nebe! VALENTIN CARBONI zřejmě centroval, jenže před brankou Juventusu přeběhl jeho spoluhráč, který zmátl brankáře. Míč tak zapadl k zadní tyči!
90'
Hra je přerušena! Hostující Bremer má zdravotní problémy a podle všeho bude potřebovat ošetření.
89'
Aléx Sandro rozhodně nespěchal s uvedením míče do hry. Krajní obránce Juventusu našel McKennieho, který si míč pokryl a byl faulován.
88'
Wojciech Szczęsny vyrazil ven z branky proti dalšímu centru a efektním zákrokem míč vyboxoval mimo šestnáctku.
87'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Manuel Locatelli.
86'
Po následném přímém kopu přiletěl do vápna zajímavý centr, jenže nikdo v červeném se do zakončení hlavou nedostal.
85'
Monza se probila na polovinu Juventusu, kde byl faulován Pereira. Domácí budou mít k dispozici další standardní situaci.
83'
Colombo se ve vápně opřel do padajícího míče, jenže jeho rána z voleje skončila vedle branky.
82'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Arkadiusz Milik).
82'
Lorenzo Colombo se po odrazu míče pokusil o zakončení z otočky, jenže jeho rána skončila sražená prvním hráčem v černobílém dresu.
81'
Pedro Pereira poslal přihrávku na hrot. K osamocenému útočníkovi Monzy přistoupil Aléx Sandro, který míč netrefil čistě a odehrál jej pouze do autu.
80'
Do konce utkání zbývá posledních deset minut a tlak Monzy v posledních minutách sílí. Juventus už spoléhá pouze na bránění těsného vedení.
79'
Po rohovém kopu domácího celku zakončoval z dobré pozice Danilo D'Ambrosio, jenže míč netrefil čistě a poslal jej spíše nahoru.
77'
ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Moise Kean.
76'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Andrea Colpani, přichází Valentín Carboni.
75'
Pedro Pereira sice dostal přihrávku na pravou stranu, jenže Sandro byl v souboji mnohem důraznější a domácího hráče o míč připravil.
74'
Monza pro změnu zaútočila po levé straně, jenže Roberto Gagliardini místo odcentrování přenesl hru na stopery domácího celku.
72'
Monza je po změně stran mnohem více na míči, jenže se jen těžko dostává do střeleckých pozic. Juventus se tradičně prezentuje skvěle obranou.
71'
Federico Chiesa prošel po levé straně na polovině soupeře, nicméně si nedokázal obhodit obránce. Defenziva Monzy stačila zasáhnout.
70'
ze hřiště odchází Hans Caviglia, přichází Danilo,
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Arkadiusz Milik.
69'
Znovu musel do akce Gleison Bremer, který tentokrát odhlavičkoval ven ze šestnáctky nadýchaný centr z pravé strany hřiště.
68'
Andrea Colpani rozehrál na levou stranu, jenže následný centr si defenziva Juventusu s přehledem pohlídala. Výborné utkání zatím hraje Bremer.
67'
ze hřiště odchází Giorgos Kyriakopoulos, přichází Pedro Pereira,
ze hřiště odchází Pablo Marí, přichází Andrea Carboni.
66'
Matteo Pessina si chodí pro míč hodně hluboko k vlastní polovině, nicméně Juventus zatím skvěle vytlačuje soupeře daleko od šestnáctky.
65'
Bremer si dal pozor na přihrávku na hranici velkého vápna a levou nohou odkopl míč mimo nebezpečí. Defenziva Monzy okamžitě otáčí směr hry.
64'
Roberto Gagliardini diriguje rozehrávku Monzy na polovině Juventusu, jenže kombinace domácích je zatím hodně kostrbatá.
63'
Dušan Vlahović si naskočil na centr z levé strany, jenže hlavou nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče domácí branky.
62'
Bremer ztratil stabilitu v hlavičkovém souboji, nicméně sudí viděl útočný faul Colomba.
61'
Za dalším nadýchaným centrem se hnal Dušan Vlahovič, jenže na pobídku těsně nedosáhl. Míč následně proskákal kolem zadní tyče.
60'
Je za námi hodina hry a Juventus nadále drží nejtěsnější možné vedení. Monza má navíc problémy s dlouhými auty ze strany soupeře.
59'
Hans Caviglia si skvěle pokryl míč v blízkosti velkého vápna, kde byl faulován a získal pro Juventus přímý kop ze zajímavé pozice.
58'
Aléx Sandro potáhl míč středem na polovinu soupeře, nicméně jeho pobídka skončila v místech, kde kralovala defenziva Monzy.
57'
Patrick Ciurria odcentroval z pravé strany do vápna, jenže Bremer byl ve vzdušném prostoru důrazný a nedal soupeři nárok.
56'
Weston McKennie vymyslel parádní přihrávku do vápna, jenže Kostič jeho úmysl nepochopil a zůstal stát. Domácí budou rozehrávat od branky.
55'
Monza zahodila svou dosud největší šanci! Lorenzo Colombo si naběhl na prudkou přihrávku do vápna, ale levačkou minul branku!
54'
Monza pokračuje v kombinaci kolem pokutového území Juventusu. Hráči v červeném nedávají soupeři moc prostoru k vystupování.
53'
Patrick Ciurria rozehrál na levou stranu, odkud zkoušel odcentrovat Giorgos Kyriakopoulos, ale Weston McKennie si na výbornou splnil defenzivní povinnosti.
52'
Mota táhl útok Monzy po levé straně. Přihrávkou mezi obránce našel Pessinu, jenže ten získal jen rohový kop.
51'
Wojciech Szczęsny rozehrál na pravou stranu hrací plochy. Juventus se snaží uklidnit dění na trávníku postupnou kombinací na vlastní polovině.
50'
Juventus po dalším rohovém kopu nedokázal zakončit. Na přední tyči skvěle zasáhl proti prudkému centru Roberto Gagliardini.
49'
Rozruch také na lavičce Juventusu. Jeden z členů realizačního týmu byl vykázán pryč.
48'
Federico Chiesa se z hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho dělovka trefila jen záda prvního obránce v červeném dresu.
47'
Juventus se ihned v úvodu druhého poločasu vydal vpřed. Chiesa zpětnou přihrávkou našel Vlahoviče, který v běhu nedokázal zakončit.
46'
ze hřiště odchází José Machín, přichází Dany Mota,
ze hřiště odchází Samuele Birindelli, přichází Lorenzo Colombo.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Juventus. Už v 10. minutě byl ve vápně faulován jeden z hostů a sudí nařídil penaltu. Tu však Dušan Vlahovič zahodil. Z následného rohu ale otevřel skóre prudkou hlavičkou Adrien Rabiot. Deset minut před přestávkou se Rabiot mohl prosadit podruhé, ale trefil jen Di Gregoria.
45+3'
45'
Dušan Vlahović sice uspělc v hlavičkovém souboji na polovině hřiště, jenže míč prodloužil jen do míst, kde nebyl nikdo v černobílém dresu.
44'
Roberto Gagliardini diriguje rozehrávky Monzy na polovině Juventusu. Hráči v černobílých dresech drží pevný defenzivní blok a nedávají domácím prostor.
43'
Federico Chiesa táhl akci Juventusu, jenže i v tomto případě narazil na pozorného obránce. Sledujeme velké taktické šachy.
42'
Dušan Vlahović si naskočil na nádherný centr z levé strany, jenže jeho hlavička skončila vedle levé tyčky.
41'
Hosté napadali rozehrávku Monzy až v pokutovém území. Michele Di Gregorio si ale s McKenniem poradil a odkopl míč na polovinu soupeře.
40'
Gleison Bremer chtěl zrychlit rozehrávku Juventusu, jenže přenesení hry na pravou stranu se mu moc nepovedlo. Domácí budou vhazovat.
39'
Juventus znovu zkusil překvapit domácí dlouhým autem do pokutového území. Ve vzdušném prostoru tentokrát kraloval obránce.
38'
Giorgos Kyriakopoulos potáhl míč na polovinu Juventusu, jenže proti hráčům Monzy se znovu seřadila vozba šesti hráčů Juventusu.
36'
Právě McKennie poslal do vápna dlouhý aut. Po sérii odrazů se do míče opřel Rabiot, ale prudkou ránou trefil přesně prostor, kde stál brankář!
35'
Weston McKennie se sice poroučel k zemi po souboji na pravé straně, ale nakonec získal jen vhazování pro Juventus.
34'
Federico Chiesa si troufl na individuální průnik do pokutového území, jenže jeho centr z ostrého úhlu srazil stoper do zámezí.
33'
Hosté kombinují v zadních řadách, nicméně jejich akce je hodně pomalá. Nikdo v červeném dresu Monzy však rozehrávku soupeře neatakuje.
31'
Andrea Colpani si naběhl na nákop na polovinu soupeře, výborně si míč zpracoval hrudí a sklepl jej do prostoru pod sebe.
30'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Gleison Bremer).
29'
Hans Caviglia si udělal prostor na vlastní polovině a došel si pro přihrávku hodně hluboko. Ani Juventusu se nyní nedaří přechod vpřed.
28'
Weston McKennie si výborně zpracoval míč na pravé straně a bez problémů rozehrál. Juventus má zatím těsné vedení pod kontrolou.
27'
Federico Chiesa si navedl míč na střelu do středu hrací plochy, jenže svému pokusu nedal přesnost. Domácí brankář mohl zůstat klidný.
26'
Andrea Colpani dostal přihrávku do vápna, jenže jeho ránu tečoval jeden z obránců Juventusu na rohový kop. Monze však vyšel rychlý přechod vpřed.
25'
Domácí brankář dlouho váhal s rozehrávkou. Sudí mu dal jasným gestem najevo, že to příště může být za kartu.
24'
Giorgos Kyriakopoulos podklouzl na levé straně a neudržel míč na trávníku. Juventus tak získal vhazování poblíž velkého vápna.
23'
Dušan Vlahović poslal přihrávku na levou stranu, kde následně přišel tvrdý souboj. Domácí hráči podle sudího získali míč čistě.
22'
Domácí příznivci si dnešní duel užívají od úvodních minut. Monza sice prohrává, ale fanoušci hlasitě skandují.
21'
Giorgos Kyriakopoulos přišel o míč na levé straně, jenže následný centr před branku Monzy neoslovil nikoho v černobílém dresu.
20'
Luca Caldirola dostal prostor na levé straně, jenže si neporadil se zpracováním a důrazný obránce Juventusu jej vytlačil.
18'
Luca Caldirola si znovu musel pomoci přihrávkou na vlastního brankáře. Juventus nyní presink na polovinu soupeře prakticky nevytahuje.
17'
Pablo Marí přenesl hru na pravou stranu, odkud následně přiletěl centr do pokutového území, ale defenziva Juventusu byla připravená. Bude z toho dokonce odkop od branky.
16'
Až nyní se Monza usadila na polovině Juventusu, nicméně zatím kombinuje daleko od pokutového území. Defenzivní val hostů se skvěle přesouvá.
15'
Michele Di Gregorio si musel pohlídat hodně prudkou malou domů. Domácí gólman se dokonce musel kousek vracet, ale nakonec situaci zvládl.
14'
Domácí jsou nyní pořádně zaskočení. Monza chtěla vyjet vpřed postupnou kombinací, jenže přenesení na pravou stranu bylo nepřesné.
12'
Juventus právě vstřelil branku! Juventus sice zahodil penaltu, jenže po následném rohovém kopu už se dostává do vedení! Na nádherný centr si naběhl ADRIEN RABIOT, který hlavičkou z malého vápna uklidil míč nechytatelně pod břevno!
11'
K penaltě se postavil Dušan Vlahovič, jehož ránu Di Gregorio vyrazil a stačil se fantasticky přesunout i proti dorážce!
10'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Giorgos Kyriakopoulos).
10'
Pokutový kop pro Juventus! Giorgos Kyriakopoulos nezvládl nákop hostů, ve vápně stáhl soupeře k zemi a sudí neváhal!
9'
Dušan Vlahovič se stáhl na vlastní polovinu, kde spoluhráčům čistým způsobem pomohl k zisku míče. Juventus bude rozehrávat.
7'
José Machín táhl další akci Monzy po pravé straně, ale ani v tomto případě neoslovil nikoho ze spoluhráčů v černobílých dresech.
6'
Hosté jsou v defenzivě hodně důrazní. Do souboje na polovině hřiště vlétl Gatti, který soupeře zboural, nicméně míč vybojoval.
5'
Juventus se ubránil proti standardní situaci domácí Monzy. Nákop směřoval na značku pokutového kopu, kde bez problémů zasáhla defenziva.
4'
Andrea Colpani vhazoval na levé straně hřiště, jenže José Machín si následně nezpracoval míč úplně šťastně a celou akci musel zbrzdit.
3'
Wojciech Szczęsny se musel zapojit do rozehrávky Juventusu. Hostující brankář přenesl hru na pravou stranu, kde měl volného Cambiasa.
2'
Samuele Birindelli táhl útok domácího celku po křídle, jenže Bremer jej výborně dostoupil a čistým způsobem stačil odehrát míč do zámezí.
1'
Hostující Juventus obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Stará dáma se ihned vydala vpřed, nicméně první útok Monza ubránila.
1'

AC Monza: Di Gregorio – D'Ambrosio, Caldirola, Marí – Birindelli, Gagliardini, Pessina, Kyriakopoulos, Colpani – Ciurria, Machín.
Náhradníci: Gori, Lamanna, Sorrentino – Akpa-Akpro, Bettella, Bondo, F. Carboni, V. Carboni, A. Carboni, Cittadini, Colombo, Mota, Donati, Marić, Pereira.

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Sandro – Cambiaso, McKennie, Caviglia, Rabiot, Kostić – F. Chiesa, Vlahović.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Danilo, Huijsen, Kean, Iling, Milik, Locatelli, Miretti, Nonge, Rugani, Yildiz.
AC Monza

Také domácí Monza může být s letošními výsledky spokojená. Po třinácti odehraných duelech má domácí celek na kontě osmnáct bodů a patří mu devátá pozice ligové tabulky. Na pohárové příčky zatím Monza ztrácí pouhé tři body. Doma navíc v letošním ročníku ještě neprohrála. Zvítězit před svými diváky však dokázala jen proti Empoli a Salernitaně. V posledním kole uhrála Monza remízu 1:1 na půdě zvedajícího se Cagliari.
Juventus FC

Hostující Juventus v letošním ročníku zažívá obrození. Stará dáma po slabších sezónách a korupční aféře opět útočí na čelní příčky Serie A. Po třinácti kolech má Juventus na kontě třicet bodů a patří mu druhá pozice se ztrátou pouhých dvou bodů na vedoucí Inter Milán. Jedinou porážku si letos připsal v duelu na půdě Sassuola, kde padl po přestřelce 3:4. V posledním kole doma uhrál cenný bod za remízu 1:1 právě s Interem. Tým přitom nemá jednoznačného kanonýra, ale o gólový příděl se pravidelně dělí více hráčů.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi AC Monza a Juventusem. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62