Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Lecce - 23. října 2023   18:30

49' Thauvin
1:1
(0:0)
Lecce
83' Piccoli  (Sansone)
Udinese
Silvestri – Pérez, Bijol, Kabasele – Ferreira (46. Ebosele), Samardžić, Walace, Pereyra (C) (76. Payero), Kamara (90+2. Zemura) – Thauvin, Success (76. Lucca).
Okoye, Padelli – Aké, Camara, Pafundi, Quina, Zarraga, Tikvić.
Tremolada – Bindoni, Tegoni.
Dacia Arena, Udine
Lecce
Falcone – Gendrey, Baschirotto, Pongračić, Gallo (67. Dorgu) – Oudin (67. Banda), Ramadani, Kaba (80. Gonzàlez) – Almqvist, Krstović (77. Piccoli), Strefezza (C) (77. Sansone).
Brancolini, Samooja – Berisha, Faticanti, Corfitzen, Listkowski, Rafía, Venuti, Touba, Smajlović.

Udinese ani na devátý pokus nedokázalo v letošním ligovém ročníku vyhrát, po výsledku 1:1 si připisuje už šestou remízu. Lecce se posouvá na desáté místo.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:15.
90+6'
90+5'
Ve středu hřiště byl faulován Christian Kabasele, s míčem ještě mohou hrát domácí.
90+4'
Lorenzo Lucca se dokázal uvolnit na útočné polovině, pak ale nepřesně přihrával.
90+2'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Hassane Kamara, přichází Jordan Zemura.
90+1'
Za zdržování hry před autovým vhazováním Lecce dostává žlutou kartu Festy Ebosele.
90'
Rozhodčí Tremolada oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
88'
Samardžić přihrával před pokutové území Thauvinovi, ten ale vůbec nezvládl první dotyk, míč mu odskočil a Lecce mohlo zamířit do protiútoku, na Piccoliho přihrávku ale nedosáhl klouzající Sansone.
87'
Samardžićův rohový kop pak nenašel před brankou žádného z domácích hráčů.
86'
Samardžićova střela z volného kopu mířila jen do zdi, následná rána Payera si také neproklestila cestu hradbou těl před Falconem.
84'
Teď se ale budou muset bránit, Gendrey navíc po svém faulu vidí žlutou kartu.
83'
Lecce právě vstřelilo branku! Vyrovnáno! Nicola Sansone si u pravé postranní čáry našel prostor k centru a před brankou se střelecky dokázal prosadit ROBERTO PICCOLI! Hosté po vstřelené brance viditelně spěchali a chtějí i vyhrát.
82'
Almqvist průnikem po pravém křídle vybojoval další rohový kop pro Lecce.
82'
Banda se snažil prokličkovat zleva do pokutového území, proti početné převaze se ale neprosadil.
80'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Mohamed Kaba, přichází Joan Gonzàlez.
78'
Thauvin nešetrným skluzem zezadu fauloval rozběhnutého Bandu, k údivu nechápe následnou žlutou kartu.
77'
ze hřiště odchází Nikola Krstović, přichází Roberto Piccoli.
77'
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Nicola Sansone.
76'
ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Martín Payero.
76'
ze hřiště odchází Isaac Success, přichází Lorenzo Lucca.
74'
U videa se ještě prověřoval souboj Almqvista s Kabaselem, už se ale může pokračovat ve hře.
73'
Baschirotto se dopustil faulu ve středu hřiště, pak za následné protesty dostává žlutou kartu.
72'
Pontus Almqvist vnikl do pokutového území, pak po střetu s Kabaselem padl k zemi, penaltu si ale nevymodlil.
71'
Na centr Hassaneho Kamary nedoskočil Christian Kabasele.
69'
Pongračić kolmicí vysunul do pokutového území Dorgua, ten sice dokázal obejít brankáře Silvestriho, pak se mu ale nepovedlo vystřelit, o míč přišel, navíc mu je vzápětí zpětně máván poměrně jasný ofsajd.
67'
ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Lameck Banda.
67'
ze hřiště odchází Antonino Gallo, přichází Patrick Dorgu.
67'
Udinese zahrávalo svůj vůbec první rohový kop v zápase, centr Lazara Samardžiće vyboxoval brankář Falcone.
65'
Nehuen Pérez byl podkopnut Antoniem Gallem u postranní čáry, píská se proti Lecce.
64'
Na kopačkách hostujících hráčů se kupí nepřesnosti, další velmi nepovedená přihrávka doputovala do zámezí a vhazovat může Festy Ebosele.
62'
Oudinův centr ze standardní situace jen proletěl pokutovým územím a hostující středopolař se pak vehementně rozčiluje zřejmě na počínání svých spoluhráčů.
61'
Po zákroku Jaky Bijola na Gabriela Strefezzu bude Lecce zahrávat volný kop na útočné polovině.
59'
Průnik Eboseleho podél postranní čáry stačil zastavit Gallo, domácí fotbalista pak gesty burcoval publikum.
57'
Po souhře Ramadaniho s Oudinem se v pokutovém území nedostal k míči nabíhající Gendrey.
55'
Rohový kop s pořadovým číslem šest už vypadal nebezpečněji, naskakující Krstović se přesto k míči nedokázal protlačit.
53'
Ani z pátého rohu hosté nijak nezahrozili.
52'
Almqvistovu přihrávku z pravého křídla do pokutového území srazil Hassane Kamara na rohový kop.
50'
Domácí jsou při chuti a znovu se vrhli do útoku, k přihrávce do pokutového území se Success nedostal.
49'
Udinese právě vstřelilo branku! Míč si na penaltový bod postavil FLORIAN THAUVIN a s jistotou jej poslal na opačnou stranu než brankáře Falconeho!
47'
Ebosele se prohnal po pravé straně, jeho nepřesnou přihrávku před branku Falcone vyrazil před sebe, kde Successovu hlavičku hosté odrazili z brankové čáry, Valentin Gendrey pak podrazil Roberta Pereyru a píská se penalta!
47'
Penalta pro Udinese!
46'
Hosté po změně stran pokračují v zahajovací sestavě.
46'
ze hřiště odchází João Ferreira, přichází Festy Ebosele.
46'
První poločas souboje Udinese s Lecce nenabídl moc zajímavých příležitostí, bezbrankový výsledek je tak zatím zasloužený.
45+2'
45+2'
Při útočné akci domácích Thauvin přihrál do běhu Kamarovi, jeho prudká rána z úhlu končí v náruči brankáře Falconeho.
45+1'
Paride Tremolada k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Strefezzův pas z blízkosti rohového praporku sice našel před brankou Krstoviće, ten ale míč jen prodloužil k Marcu Silvestrimu.
43'
Krstović se po pravé straně protáhl do pokutového území, pak ale nepřesně přihrával před branku.
41'
Strefezza potáhl míč po levé straně, výborný obranný zákrok ale vytáhl Joao Ferreira a brazilskému fotbalistovi skluzem čistě ukopl míč.
40'
Lecce se dostalo ke svému čtvrtému rohovému kopu, centr Oudina ale vyboxoval brankář Silvestri, navíc se nedovoleného zákroku dopustil Nikola Krstović.
38'
Hosté v poklidu rozehrávají od brankáře Falconeho, dopředu teď moc nespěchají.
36'
Roberto Pereyra potáhl míč takřka volnou útočnou polovinou k pokutovému území, pak po jeho přihrávce Success střílel do středu branky, byť mohl přihrávat nalevo naprosto osamocenému Kamarovi.
34'
První žlutou kartu v hostujícím týmu dostává Ramadani za zákrok na Floriana Thauvina ve středu hřiště.
32'
Kamarovi se na levém křídle nepovedlo obejít Pongračiće, dopředu znovu mohou hosté.
31'
Mohamed Kaba si našel palebnou pozici u pokutového území Udinese, jeho prudká rána ale postrádala přesnost a mířila mimo branku.
30'
Nepříliš povedený centr Hasssaneho Kamary snadno stáhl ze vzduchu brankář Wladimiro Falcone.
28'
Joao Ferreira se na pravém křídle nedostal k centru přes Baschirotta, ten navíc vybojoval faul na svoji osobu.
26'
Marin Pongračić ve středu hřiště složil k zemi Isaaca Successe, tento souboj se obešel bez žluté karty.
25'
Strefezza dlouhým pasem přenesl hru na pravé křídlo, kde situaci neodhadl dobře brankář Silvestri, jenž mohl vyběhnout proti míči, místo toho nechal prostor Almqvistovi, po jeho přihrávce do pokutového území se ke střeleckému zakončení přes důrazné bránící Udinese nedostal Nikola Krstović.
23'
Podstatně zajímavěji vypadala na opačné straně střela Gabriela Strefezzy, která zamířila těsně za vzdálenější tyč!
22'
Florian Thauvin znovu vystřelil z velmi podobného místa, tentokrát jeho pokus proskákal vedle vzdálenější tyče hostující branky.
20'
První střelu Udinese zapisuje do statistik Florian Thauvin, jeho přízemní střelu zpoza pokutového území Falcone vyrazil do bezpečného prostoru.
19'
Pontus Almqvist nepřešel přes Kabaseleho, po ztrátě míče soka téměř zápasnicky objal, rozhodčí Tremolada to k nevoli publika řeší bez karty pro švédského fotbalistu.
18'
Do rozehrávky Udinese se neúmyslně vložil i hlavní arbitr, pokračovat se tak bude míčem rozhodčího, po němž se držení balónu ujmou zase domácí.
16'
Roberto Pereyra byl u postranní čáry faulován Marinem Pongračićem, domácí rozehrávají z místa přestupku.
15'
Iniciativy už se zase chopili hosté, Oudinův centr z levé strany, odkud hosté táhnou drtivou většinu svých útočných akcí, byl odražen za postranní čáru.
14'
Udinese se nadechlo k první zajímavější útočné akci, Joau Ferreirovi ale nevyšla přihrávka z pravé strany do pokutového území, která dorazila jen na hostující kopačky.
12'
Gabriel Strefezza si našel palebnou pozici u hranice pokutového území, jeho pokus ale proletěl vedle domácí branky.
11'
Lecce se ve větším počtu hráčů nastěhovalo k pokutovému území soupeře, Oudin ale pokazil přihrávku na Strefezzu, výrazně zpomalil akci, která následně pokračovala nepřesným centrem.
9'
Pro Strefezzovu nepovedenou přihrávku si v klidu došel brankář Marco Silvestri.
7'
I tomu se Udinese ubránilo, přesto v úvodu zápasu jsou výrazně aktivnějším týmem hosté.
6'
Střelecký pokus Rémiho Oudina je sražen na již třetí rohový kop Lecce.
6'
K následnému centru Gabriela Strefezzy ze standardní situace se žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
5'
Christian Kabasele zezadu fauloval rozběhnutého Krstoviće, za což si vysloužil brzkou žlutou kartu.
4'
Kamarův centr propadl před brankou Lecce, hosté jej pak odehráli za postranní čáru.
3'
Strefezza tentokrát centroval přímo před branku, tam se nikdo v červeném do zakončení nedostal.
2'
Strefezza jej rozehrál po zemi na Oudina, jeho následný centr je sražen na další roh.
1'
Centr Antonia Galla domácí zadáci odkopli za postranní čáru, následně Lecce vybojovalo první rohový kop zápasu.
1'
Úvodního výkopu se ujalo v červených dresech hrající Lecce, Udinese obléklo tradiční černo-bíle pruhovanou kombinaci.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, start zápasu se pomalu blíží.

Udinese Calcio: Silvestri – Pérez, Bijol, Kabasele – Ferreira, Samardžić, Walace, Pereyra (C), Kamara – Thauvin, Success.
Náhradníci: Okoye, Padelli – Ebosele, Aké, Camara, Lucca, Pafundi, Quina, Payero, Zarraga, Tikvić, Zemura.
Trenér: Andrea Sottil

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Pongračić, Gallo – Oudin, Ramadani, Kaba – Almqvist, Krstović, Strefezza (C).
Náhradníci: Brancolini, Samooja – Banda, Berisha, Faticanti, Dorgu, Corfitzen, Piccoli, Listkowski, Gonzàlez, Sansone, Rafía, Venuti, Touba, Smajlović.
Trenér: Roberto D'Aversa

Rozhodčí: Tremolada – Bindoni, Tegoni.
Vzájemné zápasy

V loňské sezoně bylo úspěšnější Lecce. V Udine ještě remizovalo 1:1, ale jarní odvetu už ovládlo 1:0 po gólu z penalty. Mezi oběma zápasy ještě proběhl bezvýznamný přátelák, ve kterém pro změnu zvítězilo 2:0 Udinese.

US Lecce

Tým z města ležícího "na podpatku Itálie" se od startu sezony pohybuje v horních patrech tabulky, přičemž za sebou nechává i oba trápící se Římany – AS a Lazio. Rozjeté Lecce poznalo hořkost porážky až v šestém a sedmém kole, kdy čelilo hvězdně nabitému Juventusu (venku 0:1) a mistrovské Neapoli (doma 0:4). Bod získaný za plichtu 1:1 se Sassuolem pak fotbalisty Lecce udržel v lepší polovině tabulky. Nutno ale dodat, že směrem nahoru i dolů je to hodně našlapané. Pátou Neapol a šestnáctou Veronu od sebe dělí šest bodů.

Udinese Calcio

Bez jediné výhry po osmi kolech se Udinese tak tak drží mimo sestupové pozice, hůře jsou na tom už jenom tři celky: Cagliari, Salernitana a Empoli. Právě na půdě posledně jmenovaného soupeře si tým z Udine zahrál před reprezentační pauzou. Empoli mělo před tímto duelem v kolonce vstřelených gólů jedničku a stejná cifra tam zůstala i po závěrečném hvizdu. Protože se však gólově neprosadil ani nikdo z Udinese, skončil zápas bezbrankovou remízou. Ta byla pro tým Aurelia Andreazzoliho v této sezoně už pátou. Mezi jeho mančaftem a šestnáctou Veronou navíc vznikla tříbodová propast, kterou se jeho svěřenci pokusí odstranit v domácím utkání s Lecce.
Jedna ze dvou pondělních dohrávek 9. kola Serie A se uskuteční v Udine, kam přicestují fotbalisté Lecce. Zápas v Dacia Areně začne v 18:30 a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62