Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Lecce - 27. listopadu 2023   18:30

Verona
41' Ngonge (Djurić) • 77' Djurić (F. Terracciano)
2:2
(1:1)
Lecce
30' Oudin   • 69' Gonzàlez
Verona
Montipò – F. Terracciano, Amione (90+1. Coppola), Hien, Tchatchoua – Folorunsho, Suslov (75. Bonazzoli), Duda – Mboula (61. Lazović), Djurić (C), Ngonge.
A. Berardi, Perilli – Cabal, Cruz, Doig, Henry, Hongla, Charlys, Kallon, Saponara, Serdar.
La Penna – Berti, Bottegoni
Stadio Marcantonio Bentegodi, Verona
16 730 diváků
Lecce
Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Dorgu (46. Gallo) – Oudin (87. Rafía), Blin (C), Gonzàlez – Banda (90+2. Venuti), Krstović (65. Piccoli), Sansone (65. Strefezza).
Brancolini, Samooja – Berisha, Dermaku, Faticanti, Listkowski, Touba.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:17.
Utkání mezi Hellasem Verona a Lecce nabídlo zajímavou a gólovou podívanou, oba týmy získaly po bodu za remízu 2:2.

Vedoucí gól obstaral po půl hodině hry parádní ránou přímým nártem hostující Rémi Oudin, ještě před odchodem do kabin dokázal odpovědět Cyril Ngonge. Podruhé vrátil hostující mužstvo do těsného náskoku protihráčem tečovanou střelou Joan Gonzàlez, ovšem i v tomto případě zvládli domácí zareagovat, po standardce skóroval hlavou Milan Djurić. Po vyrovnávací trefě Hellas pokračoval v nátlaku, ovšem pro Lecce udržel remízový výsledek řadou skvělých zákroků Falcone.

Pro Hellas je bod málo, s devíti body zůstává na předposledním devatenáctém místě s odstupem bodu na sedmnácté Cagliari. Lecce si polepšilo na třináctou příčku před Sassuolo.
90+5'
90+5'
Poslední možnost utkání mělo Lecce z rohového kopu. Valentin Gendrey rozehrál nakrátko a centroval následně Gallo, Lorenzo Venuti poslal slabou hlavičku do brankáře.
90+4'
Za dalším dlouhým odkopem sprintoval Roberto Piccoli, jemuž se povedlo smazat ztrátu na Hiena, leč tělo před soupeře nenatlačil.
90+3'
Pod tlakem Marin Pongračić nevymýšlel žádné složitosti a dlouhý nákop poslal až k soupeřovu brankáři. Na míči tedy pokračuje Verona.
90+2'
Domácí si nebezpečně zahrávali při rozehrávce na vlastní polovině, nechybělo moc, aby Hamza Rafía vystihl přihrávku Hiena na Coppolu.
90+2'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Lorenzo Venuti.
90+1'
Střídání v týmu Hellas Verona:
ze hřiště odchází Bruno Amione, přichází Diego Coppola.
89'
Lecce vstřelilo třetí gól, ale radost byla předčasná! Lameck Banda dostal výborný pas za obranu, zpracování mu nevyšlo, nicméně za zády číhal jeho spoluhráč Roberto Piccoli, který uspěl střelou po zemi k pravé tyči, ale jak se ukázalo a jak pomezní po dohrání akce správně signalizoval, Banda obdržel míč do ofsajdu.
88'
S vypětím všech sil Hamza Rafía ještě udržel balón ve hře, nicméně zpětnou nahrávkou si pořádně zavařil a měl velké štěstí, že protihráč Milan Djurić míč sklepl do autu.
87'
ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Hamza Rafía.
86'
Cyril Ngonge patičkou posunul po pravém křídle Michaela Folorunsha, který si věřil jeden na jednoho proti Pongračićovi, ten jej takticky zastavil faulem.
85'
Na dlouhou nohu ještě Rémi Oudin dokázal míč píchnout na levé křídlo, ale za tělo sprintujícího Bandy, takže hrají domácí.
84'
Po levé lajně se chtěl blíže bráně probít Filippo Terracciano. Neuspěl, v souboji tělo na tělo uspěl pozičně dobře stojící Federico Baschirotto.
83'
Falcone je v jenom ohni! Tentokráte zvládl ztlumit tvrdou dělovku Michaela Folorunsha doprostřed brány, nepovedenou dorážku Bonazzoliho sebral do rukavic už bez problémů.
82'
Fantastický dvojzákrok Wladimira Falconeho! Nejprve si poradil s dobře provedenou hlavičkou Ngongea, načež Lazovič centrem oslovil Dudu a ten ránou z voleje také napálil jenom dobře postaveného gólmana.
81'
Vysoký centr se vůbec nepovedl Michaelu Folorunshovi, balón zamířil nad pokutovým územím až mimo hrací plochu. Aut pro Lecce.
80'
Dopředu zamířili hosté. Jmenovitě Lameck Banda, jenž nabral vysokou rychlost středem hřiště a Isak Hien protihráče zastavil jenom za cenu faulu.
77'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Je opět vyrovnáno! Z přímého kopu odcentroval Terraciano přesně do prostoru, kde se pohyboval MILAN DJURIĆ a vysoký útočník zakončil o rameno Strefezzy k levé tyči, kam se Falcone natahoval marně.
77'
Filippo Terracciano se kličkou doprostřed zbavil osobního strážce a vyzkoušel centr do šestnáctky, ten přeletěl adresáta.
76'
Průnik po pravé lajně vyzkoušel Antonino Gallo, zbavil se dvou protihráčů, načež si míč posunul příliš dopředu a nestihl ho ve hře.
75'
ze hřiště odchází Tomáš Suslov, přichází Federico Bonazzoli.
74'
Z levého křídla centroval do vnitra pokutového území Darko Lazović, pro balón si odvážně a úspěšně vyběhl Wladimiro Falcone.
73'
Středem nabral vysokou rychlost Ondrej Duda. Zbavil se dvou protihráči a věřil si i na třetího, ovšem Joan Gonzàlez soka za záda nepustil.
72'
Tak pokud by tato střela skončila v síti, hovořili bychom dost možná o gólu sezóny. Po centru zleva se do míče položil akrobaticky nůžkami Cyril Ngonge a vypálil poměrně těsně vedle pravé tyče.
71'
Domácí se pokusili vrátit stav do vyrovnané podoby ze standardní situace. Přetažený centr si našel Bruno Amione, s jehož slabou hlavičkou Falcone neměl moc starostí.
69'
Lecce právě vstřelilo branku!
Svěřenci trenéra D'Aversy jsou znovu o krok napřed! Pravou stranou naběhl i s míčem do pokutového území JOAN GONZÀLEZ a bez přípravy vypálil nártem, smolně tečující Lazović ztečoval balón pro brankáře nechytatelným způsobem k pravé tyčce.
68'
Valentin Gendrey je v pořádku a dostal výbornou přihrávku k pravé lajně, jenže mu nevyšel první dotek a nechal se obrat Amionem.
67'
S malou domů si Wladimiro Falcone poradil na jedničku, těsně před Djurićem odkopával k levé lajně na volného Gendreye.
66'
Po faulu Suslova na hostujícího Bandu se strhla potyčka, kterou rozhodčí La Penna ve spolupráci s pomezním ukočíroval a dal oběma kapitánům jasně najevo, aby se týmy zklidnily, jinak budou padat karty.
65'
ze hřiště odchází Nikola Krstović, přichází Roberto Piccoli.
65'
ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Gabriel Strefezza.
64'
Od praporku centroval Tomáš Suslov do přehuštěného prostoru, kde si špatně načasoval výskok Ngonge a jenom prodlužoval do země nikoho.
63'
Hra je přerušena, protože na trávníku zůstává ležet Valentin Gendrey po střetu s Filippem Terraccianem, který rozhodčí neposoudil jako nedovolený.
62'
Obrat mohl dokonat Ondrej Duda, jenž z velké dálky napřáhl k parádní ráně, kterou skvělý Falcone konečky prstů vytlačil nad horní tyč!
61'
ze hřiště odchází Jordi Mboula, přichází Darko Lazović.
60'
Zdvojený Cyril Ngonge si pod tlakem poradil velmi dobře, nastřelil clonícího Valentina Gendreye pro Hellas získal autové vhazování.
59'
Za domácí se rozhodl zahrozit útočník Milan Djurić, avšak dostal se do obležení tří konkurentů, z nějž cestu nenašel.
58'
Rémi Oudin centroval příliš blízko k bráně. Lorenzo Montipò ukázal dobrý přehled ve hře a bez problémů balón schoval v rukavicích.
57'
Domácí opět sází na trpělivou kombinaci. Poměrně dlouho na levém křídle váhal s nahrávkou Nikola Krstović, jehož zezadu podrazil Michael Folorunsho.
56'
Cyril Ngonge vyslal z volného přímého kop pěknou střelu pod břevno, leč Wladimiro Falcone výborně zareagoval a pravou rukou míč vytěsnil nad bránu! Pokud by rána směřovala blíže k tyči, byl by gólman bez šance.
55'
Zajímavá standardka pro Hellas. Zprava si míč táhl do středu Filippo Terracciano a zhruba pětadvaet metrů od brány soka poslal nedovoleně k zemi Federico Baschirotto.
54'
Jackson Tchatchoua viděl na zadní tyči sprintujícího Tomáše Suslova a pokusil se na něj nasměrovat centr, slovenský reprezentant míč podskočil.
53'
Prodloužené autové vhazování si na šestnáctce našel Lameck Banda, těžká ráně z halfvoleje zamířila nad břevno.
52'
Po zisku balónu Lorenzo Montipò okamžitě vyzkoušel dlouhý nákop na Rémiho Milana Djuriće, ale ten se do protiútoku nevydal, zradilo jej zpracování.
51'
Dlouhý nákop do vnitra pokutového území vyzkoušel Joan Gonzàlez, proti míči vystartoval Lorenzo Montipò a bezpečně ho sebral do rukavic.
50'
Volnějším středem se pokusil až do velkého pokutového území prodrat Filippo Terracciano, stopku mu čistým zákrokem vystavil Marin Pongračić.
49'
Míč získal Hellas a po pravé lajně pláchl osobnímu strážci Jackson Tchatchoua, vzápětí vyzkoušel střílený pas na hranici malého vápna, kde na něj o kousek nedosáhl Milan Djurić.
48'
Hostující fotbalisté kontrolují balón na útočné polovině a trpělivě čekají, až se otevře okénko v soupeřově defenzivě.
47'
Zatímco domácí kouč o poločasové přestávce neudělal žádnou změnu v sestavě, tak hostující trenér jednou vystřídal, se žlutou kartou hrajícího Dorgua nahradil Antonino Gallo.
46'
ze hřiště odchází Patrick Dorgu, přichází Antonino Gallo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
První poločas zápasu mezi Hellasem Verona a Lecce nabídl dvě branky, po jedné na každé straně. Vedoucí trefu obstaral po půl hodině parádní ránou o levou tyč zpoza velkého vápna Rémi Oudin, o jedenáct minut později ovšem hosté doplatili na příliš opatrnou rozehrávku, soupeř ji vystihl a Cyril Ngonge vyrovnal střelou z úhlu mezi nohy překvapeného brankáře. Herně sledujeme vyrovnané klání, o jehož osudu budou rozhodovat detaily jako třeba právě špatná rozehrávka.
45'
44'
Správně Bruno Amione očekával, že Joan Gonzàlez vyzkouší nákop za obranu, odcouval a balón raději odehrál do zámezí.
43'
Středem postupoval do příležitosti Rémi Oudin, ale až do pokutového území se neprokousal, tělem jej přetlačil Isak Hien.
41'
Naprosto zbytečně Lecce přesunulo kombinaci k vlastní bráně a přišel trest! Brankář volil pas doleva na Dorgua, jehož přihrávku vystihl Djurić a posunul míč za obranu na rozběhnutého CYRILA NGONGEA, jenž zprava z velkého úhlu zaskočil Montipa střelou na přední tyč mezi jeho nohy.
41'
Není bez překvapení, že hráči Lecce tolik dopředu nespěchají. Federico Baschirotto mohl hrát nahrávat slibně si nabíhajícímu kolegovi, místo toho si vybral na jistotu Pongračiće.
40'
Jackson Tchatchoua správně očekával, že Lameck Banda vyzkouší kličku po levé lajně, soupeře bez problémů přetlačil tělem.
39'
Po zisku míče se Bruno Amione vydal do protiútoku, aby si v závěru posunul balón příliš daleko před sebe a ani ve skluzu ho nezachytil před autovou čárou.
38'
O míč si zakřičel Wladimiro Falcone a skutečně dostal malou domů, po rychlém zpracování přenesl balón doleva na Pongračiće.
37'
Valentin Gendrey vyzkoušel dlouhý pas, Nikola Krstović se za balónem rozběhl pozdě a míč doběhl kousek za pomezní lajnou.
36'
Defenzivní povinnosti si Bruno Amione splnil na jedničku a Joana Gonzàleze udržel na zádech do doby, než míč opustil hrací plochu.
35'
Rémi Oudin viděl za obranu zabíhajícího Nicolu Sansoneho, nicméně přecenil rychlostní schopnosti spoluhráče a balón poslal mimo jeho dosah.
34'
Domácí defenziva znovu zaváhala a druhému inkasovanému gólu zabránil skvělým zákrokem Lorenzo Montipò, když přízemní pokus Bandy vykopl levou nohou.
33'
Založit rychlý protiútok se pokusil Milan Djurić, ale neuspěl, Marin Pongračić přečetl jeho kličku a čistým způsobem konkurenta obral.
32'
Fotbalisté Lecce pokračují v aktivním pojetí hry. Levou lajnou zkusil proniknout Federico Baschirotto, sám si však míč píchl mimo hřiště.
30'
Skóre střetnutí otevírá vskutku parádní rána! Všechno odstartovala mizerná rozehrávku Hiena, tu vystihl RÉMI OUDIN a za velkým vápnem se parádně opřel do balónu přímým nártem, ten zapadl za bezmocného Montipa odrazem o levou tyčku.
30'
Nicola Sansone rozvinul útočnou akci nahrávkou po levé lajně na Patricka Dorgua, dobře mířený centr na hranici velkého vápna kontroloval Bruno Amione.
29'
Těsně bráněný Cyril Ngonge zvládl míč prodloužit za sebe, jenže do prostoru, kde neměl žádného spoluhráče, Federico Baschirotto odkopával do zámezí.
28'
Fotbalisté v bílých dresech jsou v posledních minutách jasně lepším týmem. Z levého křídla si na střed potáhl balón Lameck Banda a technickým obstřelem těsně minul zadní tyč.
27'
Tlak hostujícího mužstva pokračoval rohovým kopem. Po zajímavé signálu se za šestnáctkou dočkal balónu Nicola Sansone, druhým dotekem však střílel nad břevno.
26'
K vedoucímu gólu Lecce moc nechybělo! Za velkým vápnem si našel odražený míč Rémi Oudin a vypálil tvrdou ránu nártem těsně nad zemí, Lorenzo Montipò předvedl výborný zákrok pravou nohou.
25'
Výborně si při plnění defenzivních povinností počínal Filippo Terracciano, když se sice nechal dostihnout Krstovićem, ale zároveň se jím nechal zfaulovat.
24'
Vysoký centr do pokutového území kontroloval Wladimiro Falcone, vyběhl z brankové čáry a hrací předmět sebevědomě schoval do rukavic.
24'
Frustrovaný Lameck Banda měl velké štěstí, že nakopl balón a ne na zemi ležícího protihráče Michaela Folorunsha, jinak by totiž nebylo pochyb o červené kartě. Takhle si za nesportovní chování vykoledoval jenom žlutou, protože k nakopnutí míče došlo až po přerušení hry.
22'
Volný přímý kop rozehrál Ondrej Duda. Centroval na zadní tyčku, přičemž vzdušnému prostoru kraloval Alexis Blin.
21'
Spolupráce slovenských hráčů, kdy zdvojený Tomáš Suslov využil skutečnosti, že mu Ondrej Duda odskočil a mohl mu nahrát pod sebe.
20'
V pokutovém území upadl Nikola Krstović a dožadoval se odpískání pokutového kopu, arbitr La Penna měl dobrý výhled a rozhodl se nechat ve hře pokračovat.
19'
Pod tlakem volil Nicola Sansone dlouhý pas středem. Rémi Oudin zabojoval, leč tělem za sebou Bruna Amioneho neudržel.
18'
Zleva zvládl odcentrovat Milan Djurić. Hledal podle všeho Ondreje Dudu, jehož bez větších problémů pokryl Marin Pongračić.
17'
Individuálně si věřil Nicola Sansone, ale příliš daleko si se nedostal, Filippo Terracciano soupeře odstavil úspěšně tělem.
16'
Ze stojné pozice udělal Lameck Banda neúspěšnou kličku, Filippo Terracciano ji přečetl a před protihráče natlačil tělo.
15'
Jackson Tchatchoua si narazil s Cyrilem Ngongem a z hranice pokutového území centroval do vápna, leč napálil prvního stojícího soupeře.
14'
Protiútok vedl středem hrací plochy Cyril Ngonge. Příliš daleko se nedostal, po kontaktu s Patrickem Dorguem mu navíc rozhodčí odpískal útočný faul.
13'
S těžkým zpracováním si Nicola Sansone poradil brilantně, patou dokonale zaskočil osobního strážce, načež z ostrého úhlu střílel zleva jenom do boční sítě.
12'
Na dva si věřil i Filippo Terracciano, leč brzy pochopil, že neuspěje, proto se po kontaktu s Federicem Baschirottem zkusil nafilmovat pád, ovšem arbitr La Penna domácího fotbalistu prokoukl.
11'
Mezi dvěma soky se probil Nicola Sansone, jenže následně si píchl balón až příliš před sebe, čehož využil Bruno Amione.
10'
Nákop za obranu vyzkoušel Filippo Terracciano. Cyril Ngonge zabojoval, nicméně proti Federicu Baschirottovi si viditelně pomohl rukama.
9'
Tělem si výborně pokryl míč Michael Folorunsho, s čímž Nikola Krstović evidentně nepočítal a do soupeře zezadu nedovoleně strčil.
8'
Příliš velké sousto si ukousl Lameck Banda, když si věřil do trojice protihráčů, míč si nejprve šikovně píchl mezi dvěma, ale Isak Hien jej už zastavil.
7'
Kousek za půlkruhem šestnáctky vypálil zajímavou skákavou střelu Cyril Ngonge, kterou Wladimiro Falcone s problémy vyrazil jenom před sebe, Isak Hien následně před na dorážku číhajícími protihráči odkopával na roh.
6'
Exekuce standardky v blízkosti pravé lajny se chopil Jordi Mboula, ale neprovedl ji vůbec dobře, ve snaze o centr do brány cílové zařízení výrazně minul.
5'
Osobního strážce se po pravém křídle zbavil Cyril Ngonge, Patrick Dorgu nakonec konkurenta dohnal, ovšem zastavil ho pouze za cenu faulu.
5'
Ostřejším faulem si k míči pomohl Patrick Dorgu. Arbitr La Penna okamžitě pískl do píšťalky a udělil hostujícímu bekovi kartu žluté barvy.
4'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Rémi Oudin viděl po pravé lajně sprintujícího spoluhráče Alexise Blina, avšak nahrávku poslal mimo jeho dosah.
3'
Na první žlutou kartu jsme příliš dlouho nečekali. Do skluzu šel slovenský reprezentant Ondrej Duda a místo balónu trefil jenom Dorgua.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Fotbalisté Lecce pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

Hellas Verona: Montipò – F. Terracciano, Amione, Hien, Tchatchoua – Folorunsho, Suslov, Duda – Mboula, Djurić (C), Ngonge.
Náhradníci: A. Berardi, Perilli – Bonazzoli, Cabal, Coppola, Cruz, Doig, Henry, Hongla, Charlys, Kallon, Lazović, Saponara, Serdar.
Trenér: Marco Baroni

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Dorgu – Oudin, Blin (C), Gonzàlez – Banda, Krstović, Sansone.
Náhradníci: Brancolini, Samooja – Berisha, Dermaku, Faticanti, Gallo, Listkowski, Piccoli, Rafía, Strefezza, Touba, Venuti.
Trenér: Roberto D'Aversa

Rozhodčí: La Penna – Berti, Bottegoni.
US Lecce

Lecce zatím těží z povedeného úvodu sezóny, jinak se ale výkony z posledních týdnů dají srovnávat s těmi v podání Hellasu. D'Aversova družina totiž nenašla přemožitele v úvodních čtyřech kláních, zároveň ale od té doby čeká na vítězství. Minulý víkend nicméně fotbalisté Lecce předvedli velmi dobrý výkon a proti favorizovanému milánskému AC doma vybojovali alespoň bod za remízu 2:2. Střelecké produktivitě mužstva vévodí čtyřgólový Černohorec Nikola Krstović.
Hellas Verona

Zdá se, že Hellas bude mít co dělat, aby udržel nejvyšší ligovou příslušnost. V dosavadních dvanácti utkáních totiž získal osm bodů a hůře na tom je jenom o skóre Salernitana, přičemž ztráta na poslední nesestupové místo čítá dva body na Cagliari, takže nic není ztraceno, navíc času do konce sezóny je požehnaně. Svěřenci trenéra Baroniho ovšem musí výrazně zlepšit své výkony, protože prohráli šestkrát za sebou, naposledy minulý víkend těsně 0:1 v Janově, na výhru čekají už tři měsíce. Nejlepším střelcem týmu je Cyril Ngonge se dvěma trefami.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní podvečer. Vítám vás při sledování 13. kola italské Serie A, u zápasu mezi Hellasem Verona a Lecce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62