Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Monza - 5. listopadu 2023   12:30

Verona
86' Folorunsho (Ngonge)
1:3
(0:1)
Monza
41' Colombo  (Colpani) • 73' Colombo  (V. Carboni) • 84' Caldirola  (Kyriakopoulos)
Verona
Montipò – Magnani, Dawidowicz (30. Hien), F. Terracciano – Faraoni (C) (75. Tchatchoua), Folorunsho, Lazović (65. Ngonge), Doig (46. Hongla) – Duda – Bonazzoli (75. Saponara), Djurić.
A. Berardi, Perilli – Serdar, Suslov, Mboula, Coppola, Cruz, Charlys, Amione.
Collu – Passeri, Costanzo
Stadio Marc'Antonio Bentegodi, Verona
Monza
Di Gregorio – Caldirola, Marí, D'Ambrosio – Ciurria (60. Birindelli), Gagliardini (86. Akpa-Akpro), Pessina (C), Kyriakopoulos – Colpani (66. Bondo), Vignato (66. V. Carboni) – Colombo (85. Mota).
Gori, Lamanna, Sorrentino – F. Carboni, Pereira, Marić, A. Carboni, Donati, Bettella, Machín.

Utkání je u konce a hosté si odváží všechny body. Veroně se dnes směrem kupředu nedařilo, veškeré akce končily nepřesnostmi, a pokud už něco prošlo na branku, stál v ní pozorný Di Gregorio. Monza si hlídala svůj náskok a nakonec dostala prostor jej navýšit o dva góly. V 73. minutě se parádní ranou prezentoval Lorenzo Colombo a v 84. minutě se po rohu prosadil hlavou Luca Caldirola. Následné snížení Michaela Folorunsha už znamenalo pouze kosmetickou úpravu na konečných 1:3. Verona je po této porážce na 17. místě s osmi body, zatímco Monze patří osmé místo s 16 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:12.
90+4'
90+3'
A znova, tentokrát do hráčů v červeném narazil Duda.
90+2'
Hellas se snaží o zázrak, jenže útoky jdou do plně rozestavěné obrany.
90+1'
Na stadionu panuje ponurá atmosféra, alespoň tedy v sektorech s domácími fanoušky.
89'
Nepovedený průnik domácích levou stranou, už se vše otáčí opačným směrem.
88'
Monza kombinuje na útočné polovině, snaží se co nejdéle udržet míč.
87'
Rozhodčí si ještě nechal překontrolovat situaci, zda tam nebyl útočný faul, ale už je branka definitivně uznána.
86'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Tak se domácí také dočkali. Po akci levou stranou přišla zpětná příhra od brankové čáry, ve vápně byl chviličku volný MICHAEL FOLORUNSHO a jeho tečovaná rána skončila za Di Gregoriem. Zřejmě pozdě, ale přece jen je to 1:3.
86'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Roberto Gagliardini, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
85'
ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Dany Mota.
84'
Monza právě vstřelila branku!
A je patrně rozhodnuto! Na Centr od rohového praporku si naběhl LUCA CALDIROLA, našel si ideální prostor a hlavičkou o zem překonal marně zasahujícího Montipòa – 0:3.
84'
Bondo se snažil prostrčit míč na pravou stranu, obrana Verony míč zastavila ještě před pokutovým územím.
83'
Utkání lehce ztratilo tempo, což vyhovuje hlavně hostům.
82'
Saponarův pokus byl hned dvakrát tečován, k Di Gregoriovi se míč nedostal.
81'
Oproti tomu domácí tým se snaží o nějakou korekci skóre, na levé straně kombinuje Duda.
80'
Monza u míče, dá se čekat, že se už nikam zvlášť hnát nebude.
78'
Ne, domácím to dnes prostě nelepí. Svou akci do zdárného konce nedotáhl ani Saponara.
76'
Monza se už hrnula do další útočné akce, tentokrát byli hosté zastaveni ještě kus před vápnem.
75'
Střídání v týmu Hellas Verona:
ze hřiště odchází Federico Bonazzoli, přichází Riccardo Saponara.
75'
ze hřiště odchází Davide Faraoni, přichází Jackson Tchatchoua.
73'
Hosté unikají do dvoubrankového náskoku. Individuální akci předvedl LORENZO COLOMBO, zprava si navedl míč na střed a z hranice pokutového území vyslal nechytatelný projektil – 0:2.
73'
Úplně stejně dopadl na opačné straně slovenský reprezentant Ondrej Duda.
72'
Colombo napřáhl z hranice vápna, ale trefil pouze bránícího hráče Verony.
71'
Samotná standardka sice nebezpečná nebyla, přesto musel Montipò zasahovat proti střele z úhlu.
70'
Další zákrok, nyní se pískalo proti domácím. Rozehrává se z podobného místa, jako před chvílí. Kartu navíc obdržel Davide Faraoni.
68'
Tvrdý osobní souboj na půlce Hellasu, rozhodčí si vybral faul hostujícího Caldiroly.
66'
ze hřiště odchází Andrea Colpani, přichází Warren Bondo.
66'
ze hřiště odchází Samuele Vignato, přichází Valentín Carboni.
65'
ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Cyril Ngonge.
65'
Ostrý Faraoniho centr z pravé strany, míč pouze prolétl pokutovým územím.
62'
Zase nehrajeme, tentokrát potřebuje péči hostující D'Ambrosio, který nepříjemně dopadl po výskoku na záda.
61'
Duda posunul zadovkou na Bonazzoliho, jeho střela ale byla zablokována.
60'
ze hřiště odchází Patrick Ciurria, přichází Samuele Birindelli.
59'
Máme tu možná další zranění na straně domácích, zatímco probíhá ošetřování, hosté budou střídat.
57'
Verona přidává na tempu, stále tomu ale chybí přesnost v koncovce.
55'
Centr z levé strany našel Djuriće, ten hlavičkoval ze záklonu a jeho pokus šel vedle levé Di Gregoriovy tyče.
54'
Tentokrát míč pouze prolétl prostorem, aniž by jej kdokoli trefil a usměrnil na branku, či odhlavičkoval ven z vápna.
54'
Po rozehrání se míč dostal až za zadní tyč a kousek od vápna zůstal po souboji ležet Faraoni. Faul se nepískal, je z toho jen další roh.
53'
Faraoni svým centrem trefil stínícího obránce, ale vybojoval pro domácí alespoň rohový kop.
51'
Nevyšlo to ani Dudovi s jeho průnikem levou stranou.
50'
Verona se snaží o srovnání skóre, jenže směrem kupředu to zatím moc nejde.
48'
Hosté rozehráli rohový kop, centr ale nebyl z těch povedených a následovalo klidné odhlavičkování.
46'
ze hřiště odchází Josh Doig, přichází Martin Hongla.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:36.
Je za námi první půle, ve které byli aktivnější hlavně hosté z Monzy. Měli několik slibných možností, dlouho jim ale scházela přesnost. Jedna hlavička šla těsně vedle, Colpani trefil boční síť, ale ve 41. minutě to přišlo. Právě Colpani vysunul Lorenza Colomba, ten se uvolnil přes obránce a překonal i gólmana Montipòa. Domácí Hellas měl vlastně jen jednu obrovskou šanci, Duda pěknou ranou trefil Di Gregoriovo břevno. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+3'
45+2'
Hosté hrají celkem tvrdě, což dnes už poněkolikáté předvedl Luca Caldirola. Zatím mu to u sudího prochází.
45'
Ještě ale jedna žlutá karta na straně hostů, za osobní souboj ve středu hrací plochy byl potrestán Lorenzo Colombo.
45'
Monza už nikam nepospíchá, snaží se držet míč do nejdál od vlastní branky.
43'
Teď je tak na domácích, aby dokázali na nepříjemnou situaci s výsledkem zareagovat...
42'
Celá situace se ještě rychle kontrolovala na videu, vše ale bylo v pořádku a hosté tak definitivně vedou.
41'
Teď už to hostům vyšlo a vedou! Po zisku míče na své polovině předvedli rychlý přechod do útoku, Colpani vysunul LORENZA COLOMBA a ten, i když byl tísněn obráncem, dokázal zakončit a lehkým obloučkem překonat Montipòa – 0:1.
40'
Hellas u míče, ale teď to není úplně ono, domácí mají problém se prokombinovat do střelecké pozice.
39'
Další šance Monzy. Po Colombově přiťuknutí se přes obránce dostal Colpani, udělal kličku i gólmanovi, jenže pak jen trefil boční síť!
37'
Monza nenápadně převzala iniciativu zápasu, je aktivnější a hlavně nebezpečnější.
36'
Střídat se nemusí, Magnani se po ošetření mimo hrací plochu vrátil na trávník.
35'
Další potíže pro Hellas, nyní totiž ve vlastním vápně posedává Magnani a moc se mu na nohy nechce...
34'
Hosté se dostali do přečíslení, to ale doslova zazdil Vignato, kterému utekl míč od nohy.
33'
Už se zase hrálo na opačné straně a na hranici vápna ležel Gagliardini. Sudí ale faul na jeho osobu nepískal. Pokračuje se ve hře.
32'
A šance i na domácí straně! Monze se nepovedlo odkopnout, míč si na pravačku následně našteloval Duda a povedenou ranou trefil břevno!
30'
ze hřiště odchází Paweł Dawidowicz, přichází Isak Hien.
30'
Šance hostů na otevření skóre! Po centru z pravé strany přišla hlavička a Montipò si určitě oddechl, že šla kousek vedle jeho levé tyče.
28'
Hellas Verona hraje zatím v deseti lidech, na lavičce se rychle chystá střídání.
27'
Je tu problém pro domácí. Po běžeckém souboji se za přední stehenní sval chytil Dawidowicz a hned ukazoval, že musí střídat.
26'
Je tu první žlutá karta utkání a za oplácení si ji prohlédl právě Danilo D'Ambrosio.
25'
Akce nevyšla ani D'Ambrosiovi, jeho centr z pravé strany byl obranou Verony odvrácen.
24'
Monza je teď častěji u míče, nicméně aktivita končí docela daleko od pokutového území.
22'
Hostující Caldirola už podruhé přehnal tvrdost a byl mu tak odpískán útočný faul.
20'
Tempo nám po trochu divokém začátku opadlo, nyní se už trpělivě brání a hledají se cestičky k vápnu.
18'
Vignato nacentroval, ale pouze k hráčům Hellasu Verona, ti odhlavičkovali ven z vápna.
17'
Roh pro Monzu, Colombo se k centru sice nedostal, ale vybojoval tuto standardní situaci.
16'
Pískalo se i na opačné straně, domácí Duda nastavil nohu Colpanimu a mohl být rád, že za to neobdržel žlutou kartu.
15'
Hostující Caldirola přehnal důraz v osobním souboji a za celkem drsné přistrčení soupeře mu byl odpískán faul.
13'
Z levé strany teď přilétl Doigův centr před Di Gregoria, tomu se míč zřejmě ztratil ve sluníčku a jen tak tak zabránil nejhoršímu, aby si míč srazil do sítě.
12'
Ofenzívu Monzy táhne hlavně Colombo, teď to zkoušel po zemi, ale jen do míst, kde byl připravený Montipò.
10'
Po chybě domácích v rozehře se do akce dostal Colombo a moc nescházelo a byl by sám před gólmanem. Jenže si dal míč daleko od nohy.
9'
Po rozehrání se míč dostal na nohu Pabla Marího a jeho pokus olízl vnější tyč branky Verony!
8'
Tohle už byla slušná šance. Hostující Colombo se zbavil obránce a vyslal střelu na vzdálenější tyč. Montipò měl co dělat, aby míč vyškrábl na roh!
7'
Zatím sledujeme celkem svižný fotbal z obou stran, není to žádná taktická bitva ve středu.
6'
Na opačné straně se také nepískal souboj Dawidowicze a Colomba, je z toho pouze roh pro Monzu.
5'
U hranice vápna hostů došlo k těsnému souboji, sudí měl ale celou situaci jako na dlani a hned ukazoval, že zákrok na Dudu pískat nebude.
4'
Běžecký souboj o míč na půlce domácích dopadl lépe pro Veronu, následovala malá domů na Montipòa.
3'
Nyní už Monza, ta ale zatím kombinuje beze spěchu a uctivé vzdálenosti od vápna.
2'
Verona se hned od úvodu pouští do svého soupeře, chce jej překonat brzkým gólem.
1'
Domácí tým se hned po rozehrání vydal do útoku a z dálky to zkusil Bonazzoli. Jeho ránu po zemi zkrotil u své levé tyče pozorný Di Gregorio.
1'

Hellas Verona: Montipò – Magnani, Dawidowicz, F. Terracciano – Faraoni (C), Folorunsho, Lazović, Doig – Duda – Bonazzoli, Djurić.
Náhradníci: A. Berardi, Perilli – Ngonge, Serdar, Suslov, Saponara, Mboula, Coppola, Cruz, Charlys, Tchatchoua, Hien, Hongla, Amione.
Trenér: Marco Baroni

AC Monza: Di Gregorio – Caldirola, Marí, D'Ambrosio – Ciurria, Gagliardini, Pessina (C), Kyriakopoulos – Colpani, Vignato – Colombo.
Náhradníci: Gori, Lamanna, Sorrentino – F. Carboni, Pereira, Bondo, V. Carboni, Mota, Birindelli, Marić, A. Carboni, Donati, Bettella, Akpa-Akpro, Machín.
Trenér: Raffaele Palladino

Rozhodčí: Collu – Passeri, Costanzo.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Marc'Antonio Bentegodi začne ve 12:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Giuseppe Collu, kterému budou na pomezí asistovat Matteo Passeri a Alessandro Costanzo.
Hellas Verona

Domácí tým je v tuto chvíli na 16. místě s pouhými osmi body. Hellas už osm kol čeká na výhru a v tomto neveselém období pouze dvakrát remizoval. Naposledy se Verona představila na Juventusu a toto utkání rozhodla jediná trefa od Cambiasa, který skóroval v 90. minutě. Hellasu se nedařilo ani v domácím poháru, z něj na konci října vypadl po porážce 0:2 v Boloni.

AC Monza

Hosté jsou na tom o něco lépe, na desátém místě mají 13 bodů. Monza se naposledy představila doma proti Udinese a připsal asi alespoň bod za remízu 1:1. Jedinou branku domácích dal Colpani, nadějný stav ovšem tým neudržel. Rozhodně to ale byl lepší výsledek, než kolo předtím, kdy Monza prohrála 0:1 v Římě.
Dobré brzké odpoledne u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 11. kola mati týmy Hellas Verona a AC Monza.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62