FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Ml. Boleslav - 27. června 2020   15:00

0:2
(0:1)
Ml. Boleslav
7' Zelený  (Janošek) • 65' Jiří Klíma  (Janošek)

Křížek – Čolić, Sivok (86. Talovierov), L. Havel, Kladrubský (75. P. Novák) – Čavoš, Javorek (46. Havelka), Mészáros (46. Táborský), Mršić (73. Brandner) – Šulc, Schranz.
Sušak – Talovierov, P. Novák, Táborský, Brandner, Havelka, Kulhánek.
Hrubeš – Kubr, Vaňkát
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
1630 diváků
Šeda – Tatajev, Zelený, Túlio (85. Mazuch), Křapka – Jiří Klíma (65. Wágner), Ladra (66. Douděra), Janošek, Budínský (80. Mašek) – Fulnek (85. Stránský), Jakub Klíma.
Stejskal – Mazuch, Mašek, Wágner, Stránský, Douděra, Pudil.
Šeda

České Budějovice - Mladá Boleslav: Poslední střídání Tomáše Sivoka, který se loučí s kariérou

Seznam zápasů

Ode mne je to vše, já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek víkendu.
Odvetné utkání mezi Dynamem a Mladou Boleslaví je u konce. Do další fáze bojů o předkolo Evropské ligy postupují Středočeši, kteří zvítězili i ve druhém vzájemném utkání. Pro Jihočechy sezona končí, jako nováček se umístí na velice slušném devátém místě.
90+4'
90+1'
Na závěr utkání dostal kapitánskou pásku Patrik Čavoš, ale střela z první mu v nastaveném čase vůbec nesedla.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Utkání už se pouze dohrává. Je jisté, že do další fáze postoupí Mladá Boleslav a pro Dynamo je to poslední zápas letošní sezony.
86'
Za bouřlivých ovací opouští hřiště Tomáš Sivok, kterého nahrazuje mladík Maksym Talovierov.
85'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marco Túlio, přichází Ondřej Mazuch.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Vojtěch Stránský.
82'
Na domácích je znát frustrace z nepříznivého výsledku, nyní se dopustili zbytečných faulů.
80'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Dominik Mašek.
79'
Po velice dobrém zpracování a otočce pálil ve vápně Ivo Táborský, ale zamířil jenom doprostřed na připraveného Šedu.
77'
Táborský namířil střelu jen do Šedy
77'
Po rohu zůstal ve vápně ležet Tatajev a hosté se dožadovali penalty, ale sudí Hrubeš ji nenařídil.
76'
Nepřesnost Benjamina Čoliče zadělala domácím na problémy, po rychlém útoku Boleslavi se bude kopat roh.
75'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Jiří Kladrubský, přichází Pavel Novák.
73'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Patrik Brandner.
70'
Ve vápně se do zakončení dostal Filip Havelka, ale v pádu nezakončil úspěšně.
68'
Útočný faul Iva Táborského, u míče zůstanou fotbalisté z města automobilů.
66'
K míči se dostal Pavel Šulc, ale stál v ofsajdu, takže sudí přerušil hru.
66'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází David Douděra.
65'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Tomáš Wágner.
65'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Postupové naděje domácího týmu jsou už prakticky nulové. Pokus Janoška tečoval do protipohybu domácího brankáře JIŘÍ KLÍMA a zvyšuje na 2:0 pro Mladou Boleslav.
62'
Tlak domácích se zvyšuje, ale obrana Boleslavi v čele s Šedou odolává.
61'
Znovu Kladrubský na levé straně, zblokovaný centr a další roh.
60'
Domácím se velice rychle krátí čas, do konce utkání potřebují vstřelit minimálně dvě branky, aby se ještě mohli porvat o postup do další fáze.
58'
Další povedený centr Jiřího Kladrubského, tentokrát ho ale vyboxoval Šeda před sebe.
56'
Zatím největší příležitost druhého poločasu. Po centru Kladrubského hlavičkoval Táborský, ale byl v těžké pozici, takže míč se od něho odrazil těsně vedle levé tyče.
54'
Dnešní utkání sleduje 1630 diváků.
52'
Pokračuje se ve hře, sudí penaltu po shlédnutí videozáznamu nenařídil.
50'
Sudí zkoumal střet Janoška s Křížkem u videa, nic závadného ale nenašel
50'
Situace z předchozí minuty se bude zkoumat na videu. Hlavní sudí se půjde podívat, zda Zdeněk Křížek v souboji nefauloval.
49'
Ještě před Křížkem stihl odehrát míč Dominik Janošek, ale stejně bude domácí brankář odkopávat od branky.
47'
Dva centry Benjamina Čoliče do vápna, po druhém z nich se bude kopat roh.
46'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Petr Javorek, přichází Filip Havelka.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Karol Mészáros, přichází Ivo Táborský.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:00.
Máme za sebou první poločas odvetného utkání, ve kterém se Mladá Boleslav výrazně přiblížila k postupu do dalšího kola. V sedmé minutě se po rohu prosadil Jaroslav Zelený a obstaral tak zatím jedinou branku celého utkání. Aktivnější jsou domácí, ale přes dobře postavenou obranu soupeře se jim nedaří prosadit.
45'
43'
Situaci tři na tři vzal na sebe Jiří Klíma, ale tvrdou střelou vyděsil jenom diváky za brankou.
41'
Ze vzduchu nedokázal Mršič odkopnout míč, takže Boleslav může i nadále kombinovat.
41'
Žlutou kartu dostává Benjamin Čolić (SK Dynamo Č. Budějovice).
39'
Alespoň roh vybojoval Ivan Schranz, ale ani z něj se domácí fotbalisté neprosadili.
37'
Dobrý presink od Karola Mészárose. Zeleného sice obral o míč, ale neudržel ho na hrací ploše, takže bude odkopávat Šeda.
35'
Z levé strany se Kladrubskému nepodařilo úspěšně odcentrovat a míč si našel Jan Šeda.
33'
Nejvýše na roh vyskočil Tatajev a odklidil míč mimo pokutové území.
32'
Po delší době příležitost pro Dynamo, které bude rozehrávat rohový kop.
30'
Fulnek pohotovou ranou jen těsně minul břevno
30'
Za vápnem se do míče opřel Jakub Fulnek a balon skončil těsně nad břevnem.
28'
Mladá Boleslav si moc dobře uvědomuje, že nyní nemusí vůbec útočit, takže se rozestavěla na vlastní polovině a čeká, co soupeř vymyslí.
26'
Po rychlé akci ještě hledal Schranz na pravé straně Čoliče, ale přihrávku dal moc prudkou, takže z akce sešlo.
24'
Schranz oklamal Klímu, na Šedu ale nevyzrál
24'
Žlutou kartu dostává Karol Mészáros (SK Dynamo Č. Budějovice).
24'
Po rohovém kopu se ke střele z úhlu dostal Ivan Schranz a boleslavský brankář vyrazil míč do zámezí.
22'
Dvě hlavičky posunuly Dynamo blíže k vápnu, ale nakonec zakročil Tatajev a míč odkopl do zámezí.
20'
Po ztrátě míče se domácí obrana musela mít znovu na pozoru, ale Havel s pomocí Javorka dokázal odvrátit přízemní centr do vápna.
18'
Zajímavě se rodící brejk hostů vzal na sebe Jiří Klíma, ale zakončil hodně nepřesně.
16'
Nebezpečí před Zdeňkem Křížkem, Boleslav bude rozehrávat už třetí roh v zápase.
14'
Typickou přímočarou akcí se snažil prosadit Ivan Schranz, ale prudkou střelou trefil jenom obránce před sebou.
12'
Brankář Šeda musel na zem po nákopu Mršiče
12'
Sám se ujal rozehrání a střílený centr musel Šeda vyrazit na roh.
11'
Netradičně na pravé straně se zkouší prosadit Matěj Mršič, tentokrát vybojoval alespoň přímý kop.
9'
I po inkasované brance jsou Budějovičtí aktivní. Havel centroval do vápna, kde byl ale jenom Schranz.
7'
Janoškův parádní roh našel hlavu Zeleného, jenž balon poslal k tyči, 0:1
7'
Z prvního rohu nic nebylo, ale z druhého se Boleslavští ujímají vedení. Velice dobře zahraná standardní situace od Dominika Janoška našla volného JAROSLAVA ZELENÉHO, který přesnou hlavičkou k tyči otevírá skóre utkání.
6'
Do vápna centroval Ladra, ale Kladrubský srazil míč na první rohový kop v zápase.
5'
Záložník Javorek nepřihrál přesně a pouze odevzdal míč Šedovi.
4'
Další nadějná akce domácích. Šulc dával pod sebe na Mršiče, který si na střelu nevěřil, takže ještě hledal Čavoše, jemuž střela z první nesedla.
3'
Závar před hostující bránou ukončil Čavoš střelou vedle
3'
První zajímavá akce zápasu. Pavel Šulc dobře přečetl hru a našel na pravé straně volného Benjamina Čoliče. Bosenský fotbalista měl čas, takže zkusil vystřelit a Šeda vyrazil před sebe.
2'
Čolič z pravé strany prověřil Šedu
2'
Nepovedený odkop Zdeňka Křížka vyústil v autové vhazování Boleslavi.
1'
Boleslav se po úvodním výkopu dostala na polovinu soupeře, kde obezřetně drží míč.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Čolić, Sivok, L. Havel, Kladrubský – Čavoš, Javorek – Mészáros, Šulc, Mršić – Schranz.
Náhradníci: Sušak – Talovierov, P. Novák, Táborský, Brandner, Havelka, Kulhánek.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Zelený – Janošek, Túlio, Fulnek, Budínský, Ladra – Jiří Klíma.
Náhradníci: Stejskal – Mazuch, Mašek, Wágner, Stránský, Douděra, Pudil.

Rozhodčí: Hrubeš – Kubr, Vaňkát.

FK Mladá Boleslav

Středočechům se období po koronavirové pauze příliš nepovedlo a nakonec se do skupiny o Evropskou ligu probojovali až z desáté pozice. V závěru základní části bodovali pouze příležitostně a z posledních šesti zápasů ani jednou nevyhráli.

Podařilo se jim to až v prvním utkání s budějovickým Dynamem, kdy sice prohrávali po prvním poločase 0:1, ale díky brankám Ladry a Maška dokázali otočit vývoj utkání ve svůj prospěch.

Do odvety tak mají svěřenci Jozefa Webera poměrně dobrou pozici, protože jim na Střeleckém ostrově stačí uhrát k postupu bezbranková remíza. Uvidíme, s jakou strategií do utkání půjdou.

SK Dynamo České Budějovice

Jihočeši skončili po základní části Fortuna ligy na sedmém místě a pouze o kousek jim utekla skupina o titul. V minulém týdnu neudrželi vedení na hřišti Mladé Boleslavi a v prvním utkání ve skupině o předkolo Evropské ligy prohráli 1:2 .

Trenér David Horejš musel zamíchat sestavou, protože kvůli červené kartě chyběl Jiří Kladrubský a nastoupit nemohl ani Jaroslav Drobný, který si přivodil svalové zranění. Místo nich nastoupili Zdeněk Křížek a Pavel Novák, který si mimo jiné připsal na hřišti Mladé Boleslavi svůj první ligový gól.

Na domácím hřišti se Budějovičtí pokusí využít výhody vstřelené branky na stadionu soupeře a postoupit do další fáze. Poradit si ale nejspíše budou muset bez kapitána Sivoka, který minule střídal už po poločase a jeho účast v odvetě je značně nejistá.

Dobrý den, vítám vás u online reportáže z odvetného utkání ve skupině o Evropskou ligu, kdy se střetne Dynamo České Budějovice s Mladou Boleslaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.