Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Bilbao - 4. března 2021   21:00

1:2
(1:1)
Bilbao
Bilbao
30' García   • 112' Berenguer
Levante
Fernandez – Pier (46. Bardhi), Duarte, Vezo – Miramon, Rochina (85. Vukčevič), Malsa (85. Son), Clerc – de Frutos, Morales (90. Leon) – Roger (91. Gomez)
Coke, Bardhi, Cardenas, Doukoure, Tono, Gómez, Son, Leon, Vukčevič
Bilbao
Simon – de Marcos (106. Capa), Nunez, Alvarez, Berchiche – Berenguer, López (106. Vencedor), Vesga (98. D. García), Muniaín (111. Morcillo) – Williams, R. Garcia (98. Villalibre)
Balenziaga, Ezkieta, D. García, Ibai, Lekue, Morcillo, Vencedor, Villalibre

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.

Fauly: 12:20
Zápas je u konce a z postupu do finále Copa del Rey se raduje Bilbao, které vyhrálo na hřišti Levante odvetu 2:1 po prodloužení, první zápas skončil 1:1. Do zápasu vstoupili lépe domácí, už v 17. minutě se trefil Marti Roger. Už o 13 minut později ale bylo vyrovnáno, z penalty se trefil Raul García. Ve druhém poločase už žádný gól nepadl a zápas tak dospěl až do prodloužení. Hrdinou zápasu se nakonec stal Alejandro Berenguer, který se trefil ve 112. minutě šťastnou tečovanou střelou.
120+3'
120+1'
Simonovi se vůbec nepovedla rozehrávka a domácí se tak dostávají k míči a mají čas ještě na poslední akci.
120+1'
Nastavují se dvě minuty.
119'
Ke střele zpoza šestnáctky se dostal Dani Gomez, střílel ale jen doprostřed branky, Simon předvedl opravdu snadný zákrok.
118'
Závěru zápasu zatím hosté zvládají výborně, Levante nyní ani nepouštějí k míči.
117'
Bilbao zaútočilo do otevřené obrany Levante, Williams ale nezvládl zpracování, takže nemohl zakončovat.
115'
Rohový kop byl rozehrán na zadní tyč, hosté se dokázali ubránit a Simon bude rozehrávat od branky.
114'
Jisté je, že penalty dnes neuvidíme. Domácí se samozřejmě hned snaží odpovědět, budou zahrávat rohový kop.
112'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté se v druhém prodloužení dostávají do vedení a přibližují se finále Copa del Rey! A bylo to velmi jednoduché akci. Střed pole se otevřel před ALEJANDREM BERENGUEREM, který toho využil a vyrazil dopředu. Jeho střela ze střední vzdálenosti se otřela o Vukčeviče a skončila přesně u pravé tyče. Fernandez nemohl nic dělat.
111'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Jon Morcillo.
110'
Muniain se z levé strany šestnáctky do zakončení neprotlačil, pohlídal si ho Vezo.
108'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jorge Miramon, přichází Coke.
106'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai Lopez, přichází Unai Vencedor.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Oscar de Marcos, přichází Ander Capa.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Bardhi pěkně kroutil své zakončení z přímého kopu na do horního rohu, Simon předvedl výborný zákrok.
105'
Na zemi skončil ve vápně po faulu de Marcose de Frutos. Samotný faul ale proběhl ještě před šestnáctkou, takže penalta to nebude.
104'
Bilbao opět rozehrálo rohový kop na krátko, následný centr z pravé strany byl nepřesný.
102'
Bilbao nejprve nedovolilo domácím odcentrovat a následně okamžitě vyrazilo dopředu a vybojovalo rohový kop.
101'
Bilbao zahrávalo rohový kop nejprve na krátko a až poté přišel centr do vápna. Ten dokázal Fernandez zpacifikovat.
100'
Ani akce Levante povedená nebyla, přihrávka na hrot byla příliš dlouhá a míč skončil u brankáře Simona.
99'
Centr hostů skončil jen v moci brankáře Fernandeze, dopředu se nyní mohou vydat pro změnu domácí.
98'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raul Garcia, přichází Asier Villalibre.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Dani Garcia.
95'
Standardní situace Levante příliš mnoho vzruchu před brankou Bilbaa nepřinesla, hosté se v pohodě ubránili.
94'
Po faulu de Marcose skončil na trávníku de Frutos. Obránce Bilbaa se hned sportovně omlouvá.
94'
Levante nyní rozehrává od svých obránců a nikam se nežene. V prodloužení už se žádná chyba neodpouští.
92'
Do prvního náznaku šance se v prldoužení dostali hosté, střela Garcii z pravé strany ale skončila jen v boční síti.
91'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Marti Roger, přichází Daniel Gomez.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Druhý poločas je za námi, Levante hraje doma s Bilbaem stále nerozhodně 1:1. A protože stejným výsledkem skončil také první zápas semifinále Copa del Rey, budeme svědky prodloužení.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+5'
V samotném závěru ještě měli domácí k dispozici standardní situaci, ale ta skončila jen faulem na brankáře Simona.
90+3'
Vypadá to, že zápas míří do prodloužení, oba týmy už si hlavně hlídají zadní vrátka.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90+1'
Po centru z levé strany se hned na přední tyči dostal do zakončení Leon branku ale netrefil.
90'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jose Morales, přichází Sergio Leon.
89'
Centr Levante z pravé strany do šestnáctky neprošel, dál se bude pokračovat po dalším střídání.
87'
Bilbao rozehrávalo v rychlém sledu za sebou dva rohový kopy, oba však dokázali domácí ubránit a Fernandez ani nemusel zasahovat.
85'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Mickael Malsa, přichází Son.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Ruben Rochina, přichází Nikola Vukčevič.
85'
Přenesení hry v podání Bilbaa na pravou stranu bylo nepřesné, míč skončil v autu.
83'
Z hodně velké dálky vypálil Morales, branku Bilbaa ale netrefil o pořádný kus.
82'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Williams, ale tohle jeho zakončení Fernandez bez problému chytil.
81'
Hráči Bilbaa reklamovali ruku Vezy ve vápně, rozhodčí ale penaltu ani po poradě s VAR nepíská.
80'
Ani po rohovém kopu Levante se skóre nemění a zápas dál směřuje do prodloužení.
79'
Hra se rychle přesunula na opačnou stranu a také domácí budou zahrávat rohový kop.
78'
Tlak Bilbaa pokračoval rohovým kopem, ani po něm ale míč neskončil za zády brankáře Fernandeze.
75'
Hosté si nakonec připravili hodně zajímavou šanci. Po centru z pravé strany vznikly zmatky před brankou Levante a Garcia svou hlavičkou zády k brance jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.
74'
Bilbao sice kombinuje na hřišti Levante, ale zatím hodně daleko od jeho branky.
73'
Muniaín už je zase na nohou a brzy se zřejmě opět vrátí do hry.
72'
Muniaina následně chytly křeče, takže zatím zůstává ležet a bude muset být ošetřen.
71'
Muniain se snažil kličkovat ve vápně a vybojoval nakonec alespoň rohový kop.
71'
Hosté se zase usadili na polovině Levante a budou hledat skulinky v obranném postavení soupeře.
69'
Roger z pravé strany posílal zajímavý střílený centr do vápna, nikdo z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal.
68'
Centr Levante z pravé strany před branku Bilbaa neprošel, takže dopředu zase mohou postupovat hosté.
67'
Bilbao začíná mít v posledních minutách navrch, rozhodně teď mají hosté územní převahu.
65'
Po pěkné patičce Garcíi zakončoval Williams a pravačkou jen těsně minul branku!
65'
Už jsme hodně dlouho neviděli ani náznak šance ani na jedné straně. Hosté se znovu prezentovali jen nepřesnou přihrávkou do vápna.
63'
Akce Bilbaa vyzněla do prázdna, poté co byl ve vápně u míče jako první brankář Levante Fernandez.
61'
Bardhi se snažil chytrým obloučkem přehodit Simona, jeho snaha ale byla zbytečná, protože byl v jasném ofsajdu.
60'
Tentokrát to byli domácí, kteří se dopustili útočného faulu, rozehrávat tak bude brankář Bilbaa Simon.
58'
I tentokrát se však hosté ubránili a pokračujeme tak za nerozhodného stavu 1:1.
58'
Levante dostane další šanci poslat míč do branky ze standardní situace. Faulů nám opravdu v druhém poločase přibývá.
57'
Domácí rozehrávali standardní situaci z levé strany, k ohrožení branky Simona ale nedošlo.
56'
Tak rozhodčí se nakonec k té ruce vrátil a udělil dokonce Lópezovi žlutou kartu.
55'
Domácí reklamovali ruku Bilbaa, ale hrálo se dál. Ne však dlouho, protože akce hostů skončila nepřesnou přihrávkou.
54'
Hru teď hodně kouskují fauly z obou stran, tentokrát se provinil Miramon, který zezadu fauloval Muniaina. Příště už to asi bude mít za žlutou kartu.
53'
Přihrávka na pravou stranu na de Frutose byla nepřesná, míč skončil v zámezí a vhazovat budou hosté.
51'
Píská se faul na domácího záložníka de Frutose, Muniain může být rád, že nedostal žlutou kartu.
50'
Bilbao se pokusilo zaútočit po levém křídle, tudy to ale nešlo, domácí měli tyhle prostory dobře pokryté.
48'
Roger si nasakoval na centr z levé strany, k hlavičce se ale nedostal.
46'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Róber Pier, přichází Enis Bardhi.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas odvety semifinále Copa del Rey je za námi, Levante zatím hraje doma s Bilbaem 1:1, takže už máme vyrovnané skóre z prvního zápasu. Do vedení se dostali domácí, po akci z levé strany se trefil v 17. minutě Marti Roger. Už o třinácti minut později ale bylo vyrovnáno, pokutový kop po faulu Duerteho proměnil Raul García. Domácí se mohli vrátit do vedení ve 43. minutě, ale Bilbao mělo štěstí, když si jeho obránce Nunez srazil míč jen do tyče místo do brány.
45+2'
45+2'
Penalta se nepíská a rozhodčí ukončuje první poločas.
45+1'
Po centru z levé strany zůstal na trávníku ležet po souboji s Berchichem de Frutos, rozhodčí se spojí se systémem VAR a bude řešit penaltu.
44'
Na druhé straně odpovídal pohotovou střelou Muniain, ale Fernandez se zaskočit nenechal.
43'
Levante se málem dostalo znovu do vedení! Po akci z pravé strany se míč odrazil od levé tyče branky Bilbaa, mohl to být po centru Miramona vlastní gól Alvareze.
42'
Žlutou kartu vidí za hodně tvrdý faul na Moralese obránce Bilbaa Nunez.
41'
Roger v souboji o míč zasáhl loktem do obličeje Vesgu, vše se nakonec obešlo bez žluté karty.
40'
Po útočném faulu Bilbaa budou z vlastní poloviny rozehrávat domácí.
38'
Další svižnou akci zakončili domácí střelou z levé strany vápna, de Marcos ale branku netrefil.
37'
Williams hledal na druhé straně centre z levé strany na zadní tyči Muniaina, tomu ale kousek chyběl, aby na míč dosáhl.
36'
Hráči Bilbaa byli zatažení na své polovině a čekali, s čím přijdou domácí. Ti nevymysleli nic nebezpečného, míč skončil u brankáře Simona.
34'
Vesga se ve středu pole dopustil faulu, takže k míči se opět dostanou domácí.
33'
Po centru z levé strany se do zakončení na bližší tyči dostal de Frutos, ale minul branku. Při střele byl dohrán Berchichem, ale v tomto případě se penalta nepíská.
32'
Levante se pokusilo o rychlou odpověď, jeho akce ale skončila jen nepřesnou přihrávkou na útočné polovině.
30'
RAUL GARCÍA penaltu suverénně proměnil střelou ze svého pohledu k pravé tyči. Fernandez sice skákal tímto směrem, ale na míč nedosáhl.
30'
Penalta je potvrzena a Duarte navíc dostává žlutou kartu.
29'
Ještě probíhá přezkum celé situace systémem VAR.
28'
Bilbao zaútočilo po levém křídle, López poslal prudký míč před branku. Tam ale ve vápně fauloval Duarte a hosté budou kopat penaltu!
26'
Zpoza šestnáctky zakončoval Morales a míč hodně zajímavě kroutil na zadní tyč. Nakonec jen těsně minul branku.
25'
Po dalším centru z pravé strany je míč v moci brankáře Fernandeze, který teď bude moci založit novou akci Levante.
25'
Po centru z pravé strany od Berenguera hlavičkoval Muniain a jen těsně minul branku Levante.
24'
Hosté vyrazili do nadějného brejku, ale ten si sami pokazili nepřesnou přihrávkou. Levante se však musí znovu bránit.
22'
Hosté se ale zmohli jen na nepřesnou přihrávkou Berenguera, po které bude od branky rozehrávat Fernandez.
22'
Levante bylo v rozehrávce pod tlakem Bilbaa a ztratilo míč, takže se znovu bude muset bránit.
21'
Z pravé strany poslal centr před branku Levante Berenguer. Jeho centr ale skončil jen v rukou brankáře Fernandeze, který byl následně faulován.
20'
Bilbao se opět muselo bránit, tentokrát akci Levante po pravé straně. A hosté to bez problému zvládli.
17'
Levante právě vstřelilo branku!
Domácí jdou hned ze své první výraznější šance v zápase do vedení! Rochina našel z levé strany přihrávkou před brankou MARTIHO ROGERA, ten se s míčem šikovně otočil a napálil ho do sítě. Asistence: Ruben Rochina.
15'
Hosté rozehráli další standardní situaci z levé strany centrem do vápna, na zadní tyči ale nebyl nikdo připraven zakončovat.
14'
Williams se do zakončení ve vápně neprocpal a skončil na zemi, penalta se ale pískat nebude, faul to nebyl.
13'
Pier šel do souboje hodně nebezpečným šlapákem, ale podle rozhodčímu se o faul nejednalo, protože byl u míč dříve než Berenguer.
12'
Ani standardní situace Levante k ohrožení branky soupeře nevedla, pokračujeme tak za bezbrankového stavu.
11'
Píská se faul Lopeze na Rogera a standardní situaci si nyní vyzkoušejí také domácí.
10'
Levante se standardní situaci Bilbaa ubránilo a následně se stejně mával ofsajd.
9'
Vše už se zase přesunuje před branku Levante, hosté mají k dispozici standardní situaci.
8'
Na druhé straně se snažil patičkou zakončovat de Frutos, ale nedokázal míč lépe umístit, takže Simon v pohodě zasáhl.
7'
Bilbao zůstává na polovině soupeře, nyní se už chystá k autovému vhazování.
6'
Do prvního náznaku šance se dostali hosté, po centru z pravé strany ale zakončoval Garcia, branku ale netrefil.
4'
Centr z pravé strany směřoval Moralese, tomu ale zakončení nevyšlo.
2'
Na trávníku skončil po faulu jeden z hráčů Bilbaa, rozehrávat tak budou moci domácí.
1'
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník Estadio Ciudad de Valencia, utkání za pár minutek začne.
První zápas

První zápas semifinále skončil na hřišti Bilbaa remízou 1:1, takže o něco blíže má k postupu Levante, které dnes bude mít výhodu domácího prostředí. Výsledkem 1:1 skončil také poslední vzájemný ligový duel, který spolu tyto dva týmy odehrály v pátek.
Athletic Bilbao

Bilbao je tradičním španělským klubem sídlícím v Baskicku a vyznává zajímavou klubovou politiku, v jeho týmu mohou působit jen a pouze hráči baskického původu. Bilbao však dokáže pravidelně složit velmi silný tým a čas od času si zahraje i v pohárové Evropě. V této sezoně to ale ten případ není a ani to nevypadá, že by se Bilbao do pohárové Evropy vrátilo, protože na šesté místo a Konferenční ligu ztrácí z desátého místa už devět bodů. Bilbao má taktéž slušnou formu, z posledních dvanácti soutěžních zápasů jen jednou prohrálo, z posledních pěti pak čtyřikrát remizovalo. Venku Bilbao vyhrálo šest z posledních osmi zápasů.
Levante UD

Levante je menším španělským klubem, pro který je postup do semifinále domácího poháru velkým úspěchem a pohár je do zbytku sezony pro Levante jasnou prioritou, protože v ligové soutěži je tento klub s dvaatřiceti body na devátém místě tabulky. Záchranu má Levante téměř jistou, na šesté místo a Konfederační ligu ztrácí sedm bodů. Levante prohrálo jen jeden z posledních čtrnácti soutěženích zápasů, doma ale už pětkrát v řadě nevyhrálo, z toho čtyřikrát remizovalo. Na cestě do semifinále Copa del Rey Levante postupně vyřadilo Ibizu 2:1, v osmifinále Alcoyano 2:1 a ve čtvrtfinále Betis taktéž 2:1.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání odvety semifinále Copa del Rey mezi týmy Levante UD a Athletic Bilbao. Zápas se odehraje na Estadi Ciutat de València ve Valencii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.