Ml. Boleslav - Dunajská Streda | ONLINE | 25.1.2020 13:30 | Tipsport liga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport liga -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Dunajská Streda - 25. ledna 2020   13:30

Ukončeno
Ml. Boleslav
Ml. Boleslav
27' Jiří Klíma  • 45+2' Pudil  • 50' Jiří Klíma  • 74' Pech  • 90' Wágner 
5:0
(2:0)
Dunajská Streda
Dunajská Streda
Ml. Boleslav
Sestavy:
Šeda – Douděra, Jak. Klíma, Křapka, Hubínek, Fulnek, Budínský, Jiří Klíma, Matějovský (10. Pech), Pudil, Wágner
Náhradníci:
Pech, Hampl, Mazuch, Provazník, Hönig, Rudzan, Mikulec, Grigorjan, Auer
Dunajská Streda
Sestavy:
Jedlička – Blackman, Kružliak, Beskorovainyi, Davis, Fábry, Bednár, Phillips Hinds, Divkovič, Vida, Ramírez
Náhradníci:
Száraz, Malý, Lalatovič, Šimčák, Javro, Schäfer, Nagy, Čmelík, Boateng, Švec
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Mladá Boleslav snadno uzmula vítězství nad Dunajskou Stredou a zaslouženě proklouzla do finále, kde se o titul v Tipsport lize popere s Brnem, které skolilo v prvním semifinále Baník. Po poločase Středočeši vedli hned o dvě branky, po obrátce přidali ještě další tři přesné zásahy. Slovenský celek nepředvedl opravdu nikterak uspokojivý výkon.
90+1'
Konec zápasu.
90'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
TOMÁŠ WÁGNER měl opravdu velké štěstí. Střelu z bílého puntíku nenasměroval vyloženě nejlépe, přesto mezi třemi tyčemi nezazářil ani gólman Jedlička, který propustil jeho pokus za svá záda.
89'
Byla nařízena penalta pro Mladou Boleslav! Kružliak řešil situaci na poslední chvíli ve vlastní šestnáctce, a bohužel pro něj, kopl na poslední chvíli do nohy Grigorjana, jehož tak zastavil nedovoleně.
88'
Boateng byl dobře ubráněný, a tak z celé možná akce slovenského celku zbyl jen odkop od brány, který provede jeho soupeř Šeda. Mladá Boleslav si hlídá svou bránu. A v pohodě kontroluje pohodlný výsledek.
86'
Hlavní arbitr zřejmě nebude příliš přidávat k základní hrací době. Přece jenom oba celky budou chtít už být co nejdříve v kabině. Tenhle zápas byl jednoduše příliš jednoznačný, aby se v něm něco další mohlo řešit.
84'
Po rohovém kopu vypálil ostře Pudil! Ale bránu nakonec minul. Obrana Dunajské Stredy pořád nefunguje vůbec dobře. A jeho soupeř si z ní stále více dělá doslova trhací kalendář.
82'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: přichází Lukáš Čmelík.
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: přichází Milan Šimčák.
81'
Hampl vypálil, avšak nepřesně. Z následného rohového kopu se Mladá Boleslav nestačila prosadit. Hönigův centr byl až příliš přetažený.
80'
Vida pozlobil Středočechy! Vypálil ostře z pravé strany, napálil však jen boční síť. Šeda musel mít v pohotovosti, na balón si možná dokonce i malinko sáhl.
79'
O osudu tohoto střetnutí je rozhodnuto. Teď půjde jen o to, aby všichni přežili ve zdraví.Mladá Boleslav přitom bude mít velký zájem na tom, aby udržela současné čisté konto.
78'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: přichází Ernest Boateng.
76'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: přichází Ondřej Rudzan.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: přichází Arutjun Grigorjan.
74'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Čtvrtá branka v síti Dunajské Stredy. Provazník posunul míč dobře na DAVIDA PECHA, a ačkoli k němu se balón dostal po několika odrazech trochu se štěstím, rozhodně mu tato skutečnost nevadila. Pak pravačkou snadno zamířil k tyči.
72'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: přichází Adam Provazník.
71'
Tak se přece jenom mohl dostat ke kýženému úspěchu slovenský výběr. Nejprve se k zakončení hlavou prosadil Vida, avšak po jeho střele skončil míč jen v zámezí. O dost nebezpečněji po následné standardní situaci z rohového kopu pálil důrazný Beskorovainyi, jenže bránu Šedy o malinkatý kousek minul.
70'
Dunajská Streda jako by začala ztrácet dech. Pech zase pronikl celkem snadno jako nůž máslem soupeřovou obranou. Zase nechybělo málo. Nakonec míč sebral do rukavic Jedlička.
69'
Křapka na zadní tyči po rohovém kopu! Jenže nakonec se přes změť těl nedostal. Kdyby ano, zakončoval by zřejmě do prázdné brány, neboť Jedlička byl úplně na jiném místě, než se nacházel balón.
68'
Doděra je na pravé straně stále neúnavný. Teď uvolnil svým pasem zprava v pokutovém území Budínského, který pálil z vyložené pozice. Jenže trestuhodně minul. Jeho rána byla tečována do zámezí.
67'
Celkem tři rohové kopy si dokázala vybojovat Dunajská Streda. Jenže ani jeden z nich neproměnila v nějakou větší akci, v nějaké větší ohrožení brány Šedy. Fábry centruje v podstatě vždy jen na obránce svého soka.
66'
Fábry nevěděl, co s míčem, a tak ho vypálil směrem na Šedu. Ten si připsal úspěšný zákrok. Zatím jinak mladoboleslavský gólman příliš v pohotovosti nebyl.
65'
Mladá Boleslav kontroluje hru. Jedlička byl v pohotovosti daleko více než jeho kolega na druhé straně Šeda. A průběžný výsledek je v podstatě logickým vyústěním dění na hřišti.
64'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: přichází Dušan Lalatovič.
63'
Pech se snažil zakombinovat s Hönigem, nakonec jim však jejich počínání nevyšlo. Oba náhradníci se snaží být aktivní. Chtějí se rovněž zapsat do střeleckých análů tohoto přáteláku.
60'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: přichází Petr Hampl.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: přichází Michael Hönig.
59'
Pudil (MBL) inkasoval první žlutou kartu tohoto zápasu. Nebyl po jejím udělení úplně spokojený s rozhodnutím hlavního arbitra.
58'
Velká možnost Mladé Boleslavi na zvýšení svého náskoku! Jedlička vyrazil balón jen před sebe, k dorážce se tak propracoval střídající Pech, avšak perfektně si poradil slovenský gólman i proti jeho střele.
58'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: přichází Alex Javro.
56'
Nějaké velké změny v obou sestavách mimochodem nenastaly. Na hřišti je nově Mazuch, jenž na hrací plochu přišel po poločase, jinak by nemělo na stadionu Ta Qali pobíhat nové jméno.
55'
Douděra se snažil najít po průniku do vápna své spoluhráče, jenže Fulnek na míč nedosáhl. Nakonec dokázala obrana slovenského celku odvrátit balón do zámezí. Každopádně z rohového kopu Mladá Boleslav další gól nepřidala.
53'
Nejde to nejde... Dunajská Streda má snahu nějakým způsobem změnit nulu na kontě vstřelených branek, ale evidentně je v jakési křeči. Ani další rohový kop nezužitkovala.
52'
Wágner byl v ofsajdu. U míče tak nyní zůstane slovenský výběr.
50'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Perfektní vstup do druhého dějství ze strany českého klubu. Douděra odcentrovat z pravé strany do šestnáctky, a protože se jeho soupeři nepodařilo odvrátit míč do bezpečí, ale pouze k nohám JIŘÍHO KLÍMY, mohl mladoboleslavský hráč zamířit do sítě.
49'
Informace ohledně Matějovského nejsou příznivé. Podle nejnovějších zpráv údajně zkušená ikona českého celku po svém zranění musela odcestovat do nemocnice. Teprve bude zjištěno, o jaké zdravotní komplikace se jedná. Připomeňme jen, že musel ze hřiště odstoupit už po deseti minutách hry.
48'
Fábry rozehrál standardní situaci, jenže centr mu nevyšel. Nakonec se o pár chvil později dostal k hlavičce Beskorovainyi, jenže byl dobře odzbrojený. Z celé akce nezbylo slovenskému celku nic.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: přichází Ondřej Mazuch.
46'
Začal druhý poločas.
Ne že by Mladá Boleslav nějak na hřišti dominovala, ale jednoduše se na hrací ploše chová chytřeji. A především je efektivnější. A i proto zásluhou tref Jiřího Klímy a Daniela Pudila vedou v semifinále Tipsport ligy nad slovenskou Dunajskou Stredou.
45'
První poločas skončil.
45+2'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
V poslední možnou chvíli prvního poločasu se podařilo českému celku skórovat podruhé v tomto utkání. Budínský přetáhl centr z rohového čtvrtkruhu na zadní tyčku, kde se ocitl nikým nehlídaný DANIEL PUDIL, ten hlavou snadno zamířil za záda Jedličky.
45+1'
Jiří Klíma nnyní vybojoval v závěru půle falší rohový kop pro Mladou Boleslav...
45'
Zbývá poslední minuta prvního poločasu. Uvidíme, jestli hlavní arbitr něco nastaví. Přece jenom ke dvěma ošetřením na hrací ploše došlo.
44'
...gólman Jedlička musel ven z brány, centr z rohového čtvrtkruhu ovšem stačil jen vyboxovat. Navíc ne do bezpečí, Mladá Boleslav zahrávala další rohový kop. Zase však nenašla cestu za úspěchem.
43'
Pudil z levé strany hledal svým centrem své spoluhráče, míč byl ovšem po jeho počínání zablokovaný do zámezí. Alespoň Mladá Boleslav vytěžila z této akce rohový kop...
42'
Ofsajd nyní zastavil možný rychlý kontr Dunajské Stredy.
41'
Budínský v akci ještě jednou během krátké chvíle. Zahrával přímý volný kop a zvolil střelbu, tlačil merunu na bližší tyčku, nicméně Jedlička byl opět mužem na svém místě. V pohodě tuhle nepříliš prudkou ránu zlikvidoval.
40'
Po dlouhé době jsme viděli střelecký pokus mezi tři tyče. Budínský vypálil ze střední vzdálenosti, jenže pouze do prostoru, kde stál připravený Jedlička. Tahle rána nemohla slovenského gólmana ohrozit.
39'
Šest minut zbývá do konce prvního poločasu. Mladá Boleslav si na hrací ploše počíná jakoby daleko zkušeněji. Dunajská Streda se sice snaží, ovšem v poslední fázi útoku vždy strádá.
37'
Dobrá pozice pro Divkoviče! Ten přihrával míč zprava do šestnáctky, hledal Phillipse Hindse, jenže nakonec svého spoluhráče nenašel. Šeda tak mezi třemi tyčemi zasahovat nemusel.
35'
...tahle standardka byla hodně mizerně rozehraná. Kombinace Phillips Hindse a Davise byla utnuta hned v zárodku. Mladá Boleslav zafungovala v obraně velmi dobře.
34'
Křapka nyní dost ostře atakoval Divkoviče. A nevypadal jeho zákrok vůbec hezky. Rozhodčí mladoboleslavskému hráči domluvil. Každopádně Dunajská Streda bude mít k dispozici přímý volný kop...
33'
Mladá Boleslav působí vzadu opravdu velmi kompaktně. Ramírez nyní dostal míč dopředu, nedovážil se však následně podniknout něco většího.
30'
Tradiční exekutor standardních situací Dunajské Stredy, tedy Fábry, se jal exekuce rohového kopu. Zase se však slovenský celek neprosadil.
29'
Dunajská Streda bude muset být v ofenzívě o dost kreativnější. Ne že by nepůsobila odvážně, finální přihrávka mu ovšem chybí. Ale času má ještě hodně. Rozhodně není nic ztracené.
27'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Z ničeho nic se český celek ujal vedení. JIŘÍ KLÍMA zužitkoval přihrávku z pravé strany a nasměroval míč z vyložené pozice po zemi ke vzdálenější tyči podél gólmana Jedličky, který se po pokusu marně natahoval.
26'
Dunajská Streda se hnala do rychlého brejku, jenže Ramírez si úplně dobře nerozuměl se svými spoluhráči. Docela škoda pro slovenský celek. Z celé akce nakonec nezbylo slovenskému celku nic.
24'
Phillips Hinds se ocitl na zemi, naznačoval, že by mohl být zraněný. Nakonec ale byl brzy zpátky na nohou. Tentokráte po jeho souboji s protihráčem píšťalka hlavního sudího nezazněla.
23'
Byla to hezká kombinace mladoboleslavského celku. Jenže Fulnekovi byl nakonec odmávaný ofsajd. Nutno podotknout, že situace byla opravdu hodně, hodně těsná.
21'
Wágner si nyní pomohl útočným faulem, a i když se mu vůbec nelíbil verdikt hlavního arbitra, musel ho překousnout. Brankář Jedlička nyní bude míč vykopávat dopředu.
20'
...nakrátko rozehraný rohový kop nenašel potřebný úspěch, ačkoli se Blackman snažil dobře spolupracovat s Fábrym. Mladá Boleslav se ubránila.
19'
Blackman založil akci na pravé straně, následný centr ale zase nepřešel přes dobře bránícího Pudila. Znovu tedy bude na pořadu dne rohový kop ve prospěch slovenského celku...
18'
Slovenský klub nyní více okupoval soupeřovu polovinu, měl k dispozici dokonce dva rohové kopy, napřímo však brankáře Šedu neohrozil. Pořád platí, že dění na hrací ploše je nesmírně vyrovnané.
17'
...nebyl to úplně špatný centr z rohového čtvrtkruhu. Nicméně Phillips Hinds se nakonec k míči nepropracoval.
17'
Ramírez se na pravé straně snažil odcentrovat do pokutového území, přes Pudila se mu to ovšem nepovedlo. Následovat bude rohový kop ve prospěch Dunajské Stredy...
15'
Dva fauly na každé straně, píšťalka hlavního arbitra tak zazněla. Úvodní čtvrthodinka s sebou zatím přinesla jen šedou nudu. Navíc ve značně komorní atmosféře na jinak docela hezky vypadajícím stadionu Ta Qali.
14'
Balón po možné akci českého celku skončil v zámezí. Jedlička si ho tak bere pro sebe. Zanedlouho ho položí do svého brankového území, aby ho mohl rozehrát svým spoluhráčům.
13'
Zatím je hra na obou stranách hodně vyrovnaná. Možná že o trochu více míč na svých kopačkách má přece jenom Mladá Boleslav, do této chvíle se však ještě do žádné větší šance nepropracovala.
11'
Budínský nyní zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, nicméně trefil jen bránícího Beskorovainyiho, který byl po jeho ráně na chvilku otřesený. Rychle se však oklepal a je zpátky na nohou.
10'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází David Pech.
9'
Nosítka jsou na cestě. Rozhodně špatná zpráva pro příznivce Mladé Boleslavi. Bude se muset střídat...
8'
Tohle je hodně nepříjemný moment pro Mladou Boleslav. Zkušený Matějovský, nikým neatakován, zřejmě špatně došlápl. A nevypadá to s ním úplně nejlépe. Uvidíme, jestli bude moci pokračovat.
6'
Vida se dostal do první obrovské možnosti! Jenže nakonec v koncovce neuspěl. Ještě se pak o pár chvil později propracoval k zakončení Ramírez, jenže ani on nenašel správnou mušku. Balón nasměroval pouze vedle brány.
5'
Jedlička, brakář Dunajské Stredy, si nyní připsal svůj první úspěšný zákrok, likvidoval střelecký pokus ze střední vzdálenosti. Celkem bez problémů se mu podařilo balón zkrotit do svých rukavic.
4'
Oba celky se na hrací ploše zatím otrkávají. Žádného zásadnějšího momentu jsme se zatím nedočkali. Uvidíme, jak se nakonec celé dění vyvrbí.
3'
Stadion na Maltě je v podstatě prázdný. Dá se říci, že se vážně jedná o přátelské měření sil, které na tomto ostrově na jihu Evropy nijak divácky netáhne. Alespoň doufejme, že uvidíme kvalitní, přípravný fotbal.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Jak. Klíma, Křapka, Hubínek, Fulnek, Budínský, Jiří Klíma, Matějovský, Pudil, Wágner
Náhradníci: Pech, Hampl, Mazuch, Provazník, Hönig, Rudzan, Mikulec, Grigorjan, Auer

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Kružliak, Beskorovainyi, Davis, Fábry, Bednár, Phillips Hinds, Divkovič, Vida, Ramírez
Náhradníci: Száraz, Malý, Lalatovič, Šimčák, Javro, Schäfer, Nagy, Čmelík, Boateng, Švec.
Dunajské Stredě se naopak Tipsport liga příliš nevydařila, nejprve padla vysoko o pět branek s Brnem, nestačila poté ani na Skalicu a chuť si spravila až v zápase s Nitrou, kterou skolila 2:1. V tabulce skončila na posledním místě, a i proto je pasována do role mírného outsidera.
Mladá Boleslav dosud v Tipsport lize ještě neprohrála, po úvodní remíze nad pražskou Spartou následně vyhrála nad Hradcem Králové a pak si poradila taktéž s Varnsdorfem. Nakonec si s přehledem zajistila postup na závěrečný miniturnaj. Ještě před ním si střihla přátelské měření s Vlašimí a i ten zvládla. Skolila svého soka o tři góly. Suma sumárum je velmi slušné formě.
Druhé semifinále Tipsport ligy, které se koná na Maltě, obstará Mladá Boleslav a Dunajská Streda. V československém souboji bude mírným favoritem mužstvo ze Středočeského kraje. Vítěz tohoto klání narazí na někoho z dvojice mezi Brnem a Ostravou, jejich zápas započne už o jedenácté hodině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.


Články odjinud