Karviná
Neuman (46. Ciupa) – Čmelík, Buchta, Teplan, Šehić – Jursa, Qose (61. Túlio) – Zorvan, Holík, Bartošák – Durosinmi
Siňavskij, Svoboda, Zych, Chvěja

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Prostějov v Tipsport lize na minulou výhru nad Baníkem nenavázal a ve svém druhém utkání v rámci této soutěže padl těsně s jiným prvoligistou, a to s Karvinou. Ta o své těsné výhře rozhodla v závěru prvního dějství, penaltu totiž dokázal proměnit Jursa.
90+2'
90+2'
Asi poslední šance Prostějova na urvání cenného výsledku. Jenže kop z rohu zkrátka nevyužil.
90'
Karviná vybojovala standardku těsně za vlastní šestnáctkou. Nicméně následná střela letěla pouze do rukavic prostějovského gólmana.
89'
Prostějov měl k dispozici rohový kop, prosadit se ale z něho nedokázal.
88'
Oba gólmani museli být nyní v pohotovosti. Tempo hry je na konci zápasu poměrně vysoké, oba celky musejí pracovat tvrdě, aby dosáhly na své cíle. Prostějov míří k vyrovnání, Karviná k vítězství.
86'
Rozhodčí se nyní vrátil k přestupku u lajny, přestože byl Prostějov vystaven do ofsajdu, zůstane u míče.
85'
Páník nyní nabádá své svěřence, aby výhru odpracovali jako tým. Pět minut zbývá do konce, aby se Karviná dočkala svého druhého vítězství ze čtyř zápasů během dosavadního průběhu zimní přípravy.
83'
Prostějov má rozhodně možnost ještě utkání aspoň zremizovat, jeho soupeř totiž nově hraje v oslabení. Uvidíme, jestli Karviná těsný náskok dokáže ubránit.
82'
A nakonec tu máme červenou kartu pro karvinského hráče, který u lajny sestřelil svého soupeře. Pod sprchy se poroučel předčasně Buchta (KAR).
81'
Slibně se rozvíjející akci nyní zastavil Ciupa (KAR), který tak uviděl žlutou kartu, v pořadí třetí v tomto klání.
79'
Ještě nějakých deset minut do konce zbývá Prostějovu na alespoň vyrovnání stavu. Zatím se mu však nedaří dostat svého soka pod zásadnější tlak.
77'
Karviná, v domnění, že se blíží konec utkání a vede, svou hru možná více zatahuje dozadu. Prostějov tak drží více míč na kopačkách a snaží se vykřesat ještě alespoň remízu.
74'
Prostějov nyní působí aktivněji směrem dopředu, avšak gólman Ciupa, který po obrátce nahradil Neumana, se zatím nemusel mezi třemi tyčemi výrazněji ohánět.
73'
Ostřejší zákrok karvinského hráče u lajny. Nakonec Prostějov rozehrál standardku rychle, nicméně zdárného zakončení se nakonec nedočkal.
70'
Dvacet minut do konce tohoto klání. Asi se každopádně bude něco nastavovat, neboť proběhlo poměrně dlouhé ošetřování na hrací ploše na sklonku hodiny hry.
68'
Prostějov mohl úřadovat na zadní tyči. Páník si postěžoval na Šehiče, že neuhlídal svého zakončujícího protihráče, jenž se zjevil za ním. Nakonec střela letěla jen vedle brány po centru z levé strany.
67'
Na hrací ploše se toho neděje opravdu moc zajímavého. Vážnější příležitosti na obou stranách chybějí, těžko se vlastně mohlo průběžné skóre nějakým způsobem změnit.
64'
Faul Prostějova u lajny. A jak zřejmě zaznělo z lavičky moravského celku, vážně se jednalo o trochu zbytečnou záležitost.
63'
Karviná nyní drží více míč na svých kopačkách, Prostějov se směrem dopředu prosadit moc nedokáže. Zatím o osudu tohoto vyrovnaného klání opravdu rozhoduje jen jedna proměněná penalta.
61'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Kristi Qose, přichází Marco Túlio.
60'
Zych nakonec opravdu ve hře pokračovat nemůže, evidentně měl na hlavě tržnou ránu. Nezahrál si tak moc dlouho, na plac vběhl krátce po obrátce.
59'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Kacper Zych, přichází Antonín Svoboda.
58'
Vše se nakonec opravdu obejde bez nosítek. Uvidíme, jestli každopádně dojde na nějakou změnu v sestavě. Možná opravdu bude zapotřebí.
57'
Na hrací ploše jsou nosítka. Snad nakonec nebudou třeba. Byť jeden z karvinských hráčů se stále ze země zvedat opravdu nechce.
56'
Teď se dva hráči obou družstev srazili hlavami ve středu pole. Okamžitě vyrazili na hrací plochu lékaři. A bude se střídat. Jak zaznělo z lavičky, tohle vypadalo škaredě.
55'
A zase trenér Páník v akci. Jeho "Nebreč, nic nebylo" mělo karvinské hráče nabádat k soustředění se na vlastní výkon a ne na výkon arbitrů.
54'
Karviná se nyní propracovala ke dvěma rohovým kopům, ovšem ani z jednoho se prosadit nedokázala.
51'
Dokud nepíská, tak hrej. Takové pokyny nyní udělil trenér Bohumil Páník svým svěřencům poté, co rozhodčí nenařídil přímý volný kop ve prospěch Karviné u lajny. Je pravda, že, lidové řečeno, Karviná po tomto okamžiku opravdu trochu hrát přestala v domnění, že bude rozhodováno v její prospěch.
50'
Oba týmy jsou na hřišti v jiných složeních, uvidíme, jak se jim povede ještě pozměnit průběžné skóre, které vyznívá zatím ve prospěch Karviné.
46'
Viděli jsme poměrně vyrovnané klání, nutno říci, že možná o něco nebezpečnější byla přece jenom Karviná, která se tedy nakonec ujala vedení, a to díky proměněné penaltě Jursy ze závěru. Prostějov má možnost na nápravu velmi rychle, za chvilku bude rozehrán druhý poločas po opravdu krátké pauze.
45+2'
45+2'
Karviná právě vstřelila branku!
Ačkoli si gólman Nemrava na míč sáhl a málem tuhle penaltu lapil, TOMÁŠ JURSA se přece střelecky prosadil. Nakonec se tedy slezský výběr přece ujal vedení na sklonku první půle.
45+2'
Schuster (PRO) za svůj přestupek ve vlastním pokutovém území inkasoval žlutou kartu.
45+2'
V závěru poločasu bude Karviná kopat penaltu! Vypadá to totiž, že Schuster byl tím, kdo ve vlastní šestnáctce dle názoru rozhodčího fauloval.
45+1'
Nastaveny budou k první půli dvě minuty.
45'
Asi poslední náznak šance v tomto poločase. Nakonec Karviná balón z levé strany do pokutového území nedostala.
43'
Byl to snad Zorvan, kdo se za vápnem dostal k odraženému míči a snažil se ho tlačit do brány, jenže zakončení se mu vůbec nevyvedlo. Karviná podnikla rychlou akci, jenže ani z ní se jí skórovat nepodařilo.
41'
Moc dobrá možnost pro Karvinou! Zpoza šestnáctky kroutil svou pravačkou míč na zadní tyčku Durosinmi, avšak jeho pokus skončil těsně v zámezí. Prostějov si určitě musel odfrknout po této situaci.
40'
Pět minut zbývá do konce prvního dějství. Bylo avizováno už předem, že bude jen krátká pětiminutová přestávka a hned po ní se začne hrát dějství druhé.
38'
Koudelka z pravé strany posílal další ze svých centrů, ale ten neměl šanci na úspěch. Ani jednomu z celků se možná jaksi nedaří poslat správnou finální přihrávku.
36'
Na hřišti zazněla ostrá slůvka vůči rozhodnutí hlavního arbitra. Ale ten si zkrátka, slušně řečeno, srandu nedělal. Standardku zpoza šestnáctky zkrátka přisoudil Karviné, ta se z ní ale vůbec neprosadila.
34'
Koudelka svým centrem hledal své spoluhráče, ovšem bez úspěchu. Marně tak stále čekáme na úvodní přesný zásah.
31'
Pěkná práce jednoho z hráčů Karviné. Za vápnem si míč narovnal na svou pravačku a po jednoduché kličce vypálil, nicméně jeho pokus dokázal Nemrava zlikvidovat. Z následného rohového kopu se slezský výběr neprosadil.
30'
Úvodní půlhodinka za námi. Oba celky si vytvořily gólové příležitosti, ani jedna z nich každopádně změnu skóre nepřinesla. První třetina tohoto utkání je obecně hodně vyrovnaná.
29'
Šehič to nyní neudělal úplně nejlépe, jeho pokus byl zablokovaný. Tak dlouho otálel, až v podstatě trefil jen prvního obránce před sebou při svém snažení.
27'
Prostějov začíná přece trochu více vystrkovat růžky v útoku. Jeho soupeř byl nyní pod docela slušným tlakem, nakonec ale Neuman napřímo zasahovat nemusel. Defenzíva Karviné pracovala dobře.
25'
Bartolomeu v největší možnosti Prostějova v tomto utkání! Nicméně Neuman vyběhl včas ze svého prostoru brány, zmenšil mu střelecký úhel a zamezil mu v přesnějším zakončení. Střela skončila ve finále hodně vedle brány.
24'
Dobře nyní napadala Karviná prostějovské hráče v obraně. Ti se však ze složitější situace přece jenom dostali.
22'
Mizerná standardka Jiráčka. Centr pouze proletěl vápnem až do zámezí. A Neuman si tak chystá míč na odkop od své brány.
21'
... Nemrava perfektně zasáhl u své bližší tyče! Tohle byla jedna z největších možností Karviné v tomto utkání. Míč se po rohovém kopu odrazil ke zcela volnému hráči.
20'
Za chvilku se pokusí Karviná zahrozit z rohového kopu. Přece možná slezský výběr působí v útoku o něco aktivněji...
18'
Buchta (KAR) se opřel do svého soupeře ve středu pole o něco tvrději, než by bylo zdrávo, a inkasoval tak žlutou kartu.
17'
Holík dobře zapracoval na levé straně, následně adresoval centr do vápna, tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, následně přiletěl od zadní tyče střelecký pokus, ten byl ovšem zablokovaný.
16'
Koudelka nyní prostrkával míč do šestnáctky, nicméně jeho spoluhráč byl v ofsajdu. Škoda pro Prostějov, tenhle brejk se zdál býti hodně nadějný.
15'
Úvodní patnáctiminutovka je za námi, skóre se nám zatím směrem kupředu nepohnulo. Zatím je utkání na oko opravdu vyrovnané.
13'
Utkání je zatím hodně vyrovnané. Možná že Karviná byla o něco aktivnější, Prostějov každopádně srovnal krok. Nyní se k hlavičce propracovával jeden z jeho hráčů, ale balón do brány neusměrnil. Nedosáhl na něj.
9'
Zazněl také poprvé hvizd hlavního arbitra. Jeden z hráčů Karviné, a byl to snad Šehič, si totiž počínal u lajny nedovoleně.
7'
Prostějov se nyní snažil podniknout akci po levé straně, nicméně bez úspěchu. A nakonec bude odkopávat od brány Neuman.
5'
Durosinmi nyní prostrčil míč na Bartošáka, ten se řítil sám na brankáře Neumana, nicméně ten se ocitl v ofsajdu. Prostějov byl každopádně za tuhle akci ze střídačky pochválen.
4'
Prostějovu se nyní po výkopu od branky nezadařilo dobře zakombinovat. Prostějov se tomuhle ataku poměrně snadno ubránil.
2'
Karviná začala moc dobře. Je aktivnější, vyslala také první střelu na bránu. A Nemrava vyrážel míč do zámezí po tomhle dalekonosném pokusu.
1'

1. SK Prostějov: Nemrava – Machynek, Bala, Schuster, Stříž, Pernica, Jiráček, Hönig, Kušej, Koudelka, Bartolomeu
Náhradníci: Bárta – Kopřiva, Kříž, Omale, Sečkář, Urbanec, Zapletal

MFK Karviná: Neuman – Čmelík, Buchta, Teplan, Šehić – Jursa, Qose – Zorvan, Holík, Bartošák – Durosinmi
Náhradníci: Ciupa, Marco Túlio, Sinyavskiy, Svoboda, Zych, Chvěja.
Areál Ostravská sportovní bude hostit tohle střetnutí, které je pro oba přípravou před jarní částí sezóny. Pokud Prostějov zvítězí, opravdu bude mít skvěle nakročeno k prvnímu místu v tabulce. V opačném případě se před něj dostane právě výběr ze Slezska.
Oba celky sehrály svá poslední utkání shodně před třemi dny, souboj druholigového a prvoligového týmu v podstatě nemá nějakého zásadnějšího favorita v tomto měření sil. Karviná si každopádně bude chtít napravit reputaci po minulém nezdaru s Liptovským Mikulášem, s nímž padla o dva góly. Mimochodem zkraje ledna v Tipsport Lize prohrála ještě s Ostravou, nad níž právě její nynější protivník uspěl.
Prostějov do letošního ročníku Tipsport Ligy vstoupil povedeným způsobem a porazil favorizovaný Baník. Bezpochyby tak může usilovat o prvenství ve skupině, tedy za předpokladu, že další dva zápasy zvládne. Ten nynější podstoupí proti prvoligové Karviné, která podstoupila již tři přípravná klání a zatím uspěla jen v souboji s Pardubicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.