Tipsport liga -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Pardubice - 26. ledna 2022   11:00

Prostějov
Prostějov
38' Bartolomeu  • 61' Sečkář  • 70' Stříž
3:1
(1:0)
Pardubice
Pardubice
80' Sychra
Prostějov
Bárta – Bialek, Bala, Urbanec, Zapletal – Kříž, Jiráček – Omale, Kušej, Koudelka – Bartolomeu (střídali Nemrava – Dittmer, Němeček, Sečkář, Skopal, Stříž, Vichta)
Pardubice
Nalezinek (46. Hrnčíř) – Halász (75. Řehák), Jeřábek, Kubart (60. Hajník), Sychra – Vít (60. Stýblo) – Mareš (46. Sedláček), Červ, Jarkovský (46. Štichauer), I Sang-hjok – Novotný (75. Vítek).

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:12.
Fotbalisté Prostějova se domácí výhrou 3:1 nad Pardubicemi posunuli na konečné druhé místo v tabulce skupiny C se šesti body. Naopak Východočeši jako jediní nebodovali a obsadili poslední příčku. V dnešním posledním duelu měli domácí herně navrch a soupeř, který přijel v kombinovaném složení, zmírnil porážku až v závěru zápasu.
90'
89'
Míč rozhodčího dostávají hosté, avšak akce hned ztroskotala na nepřesné přihrávce.
89'
Na začátku předposlední minuty vhazují Pardubičtí z prostoru mezi střídačkami. Rozhodčí však jejich akci přerušuje, protože ve středovém kruhu leží Omale.
86'
Útočná akce Východočechů končí faulem, z velkého vápna rozehrávají domácí.
84'
Hosté zvládli napadání prostějovských útočníků ve svém vápně.
80'
Pardubice právě vstřelily branku!
Hosté se dočkali čestného úspěchu po tvrdé střele z velkého vápna, kterou vyslal VOJTĚCH SYCHRA.
79'
Na druhé straně letí dalekonosný lob sice za záda gólmana Hrnčíře, ale rovněž daleko od pardubické brány.
78'
I Song-hjok zakroutil přímý kop přímo do náruče domácího brankáře.
77'
Nigerijec Omale dost ošklivě fauloval jednoho z pardubických fotbalistů a na doporučení spoluhráčů se mu míří omluvit.
75'
Další dvě změny v mužstvu FK Pardubice: Halásze a Novotného střídají Řehák a Vítek. Hosté teď mají na hřišti vyloženě dorosteneckou sestavu, doplněnou jen o dva hráče s větší ligovou zkušeností.
74'
Křížná střela Pardubických z levé strany šestnáctky letí po zemi výrazně vedle brány.
72'
Probíhají hromadná střídání, která se však při absenci zápisu o utkání či hlasatele na místě těžko identifikují.
70'
Prostějov právě vstřelil branku!
Trestuhodně nepokrytý zůstal v šestnáctce MICHAL STŘÍŽ a po Sečkářově přihrávce měl dost času si připravit gólovou ránu přesně k zadní tyči.
68'
Jeden ze svěřenců Daniela Šmejkala vyslal střelu z 25 metrů, která skočila doprostřed brány do koše pardubického Hrnčíře.
67'
Hosté stačili ve spolupráci s brankářem čistě odzbrojit nebezpečně se rozvíjející útok Prostějova.
65'
Trestný kop pardubického kapitána Jana Jeřábka ze strany prodlužoval jeden ze spoluhráčů nepřesnou hlavičkou, kterou zachytává před opuštěním hrací plochy domácí brankář. Na dálku nedokážu říct, zda je mezi tyčemi stále Bárta či již Nemrava.
63'
Dnešní utkání sleduje 100 diváků.
61'
Z rychlého protiútoku dostal míč na velké vápno úplně osamocený střídající MICHAEL SEČKÁŘ a jeho přízemní střela zapadla pěkně na zadní tyč.
60'
Třetí roh Pardubic posílá I Sang-hjok přímo do rukavic domácího brankáře.
60'
Dvojnásobné střídání Pardubic: odcházejí Kubart a Vít, nastoupili Hajník a Stýblo.
58'
Rozhodčí povolává zdravotníky po srážce dvou hráčů uprostřed hřiště, ale nakonec jejich zásah nebude třeba.
57'
Prostějovští vystihli Halászovo přenesení hry na levé křídlo, podnikli rychlý brejk a sklepnutý míč míří po střele ze střední vzdálenosti nad břevno.
55'
Centrovaný míč míří do rukavic pardubického gólmana, který si poté přidělal problémy rozehrávkou nakrátko a těžkou malou domů odkopával v tísni do autu.
53'
Míč proletěl nikým netečován pokutovým územím a stočil se do zámezí.
53'
Sražený centr po rychlém náběhu z pravé strany vynesl hostům roh.
52'
Omaleho dělovku ze střední vzdálenosti zblokoval obránce Pardubic.
51'
Protiútok domácích končí nepřesnou přihrávkou na Kušeje, která končí za postranní čarou.
50'
Během půl minuty rozehrával další přímý kop o kousek dál I Song-hjok, centr jihokorejského fotbalisty však domácí odvrátili.
50'
Prostějovský brankář vytahuje zpod břevna výborně zahraný trestný kop z téměř 25 metrů.
49'
Teď se pro změnu do tlaku dostali hosté a domácí si pomohli nedovoleně. Pardubice budou kopat trestňák zhruba 25 metrů od brány, zeď se staví uvnitř šestnáctky.
48'
Pardubický brankář Hrnčíř chytá povedenou tvrdou střelu zpoza šestnáctky.
46'
Pardubice o přestávce vyměnily tři hráče. Místo Mareše a Jarkovského hrají v poli Sedláček a Štichauer, v brance střídá Nalezinka Hrnčíř.
46'
Fotbalisté Prostějova vedou nad Pardubicemi po prvním poločase zaslouženě 1:0. Prvoligový soupeř přijel v kombinované sestavě s několika dorostenci a domácí ho v nejsilnějším složení zatím přehrávají.

Statistiky první půle:
Držení míče 62% – 38%, střely na bránu 3:0, střely mimo 2:2, rohy 4:1, ofsajdy 2:1, fauly 3:8.
45'
45'
Ze čtvrtého rohu se Prostějov již neprosadil.
45'
V posledních vteřinách poločasu měli domácí obrovskou příležitost navýšit skóre. Bartolomeu uvolnil uličkou do běhu Koudelku, který zprava postupoval sám na bránu, vypálil prudce do šibenice, ovšem dorostenec Nalezinek bravurním zákrokem vyškrabuje na roh.
44'
Prostějov drží v závěru poločasu míč a po soupeřově faulu na středové čáře v tom bude pokračovat.
41'
Pardubičtí fotbalisté oplácejí odvážnou střelou z 25 metrů do ochranné sítě.
41'
Na rohový kop vyskočil v tlačenici nejvýše Solomon Omale a hlavičkuje metr nad břevno.
40'
Bleskový útok Prostějova po levém křídle zastavují hosté za cenu rohu.
38'
Přízemní střela ROBERTA BARTOLOMEUA z levé strany pokutového území prošla až do pardubické sítě.
35'
Prostějovští rozehráli nepřesně ze středu obrany a jeden z pardubických mladíků ve vypůjčeném čísle 21 se z protiútoku protáhl nalevo a odcentroval. Akce skončila hlavičkou vedle brány.
33'
Pokračuje nepříliš líbivý fotbal bez šancí.
29'
Prostějovský brankář Bárta rozehrává nakrátko, hosté se snaží napadat už před šestnáctkou, ale exliberecký Ondřej Novotný se k míči nedostal.
27'
Obrana červenobílých zablokovala dva nákopy do svého pokutového území.
26'
Jejich pobyt však končí dalším útočným faulem, který zrovna nesvědčí přátelskému utkání.
25'
Hosté ubránili rohový kop a přenášejí hru na útočnou polovinu.
24'
Dalšího přímého kopu z úrovně šestnáctky se na pravém křídle ujal Jan Koudelka. Hlavičkou vracel míč do ohně Bartolomeu, pardubičtí fotbalisté zvládli odvrátit na roh.
21'
Petr Jiráček rozehrál trestný kop kousek za rohem velkého vápna šikovným obstřelem zdi. Dorostenec Nalezinek v pardubické bráně si nadvakrát poradil.
17'
Domácí podnikli zajímavý útok, po přenesení hry na levou stranu zakončovali křížnou střelou po zemi vedle brány. Několik nabíhajících fotbalistů Prostějova se nedostalo k teči.
16'
Rychlý brejk Východočechů vrcholil centrem na malé vápno, kde se jeden z nabíhajících hráčů srazil s brankářem. Podle rozhodčího byl souboj čistý, hra po krátké pauze pokračuje.
14'
Po útočném faulu domácích rozehrávají Pardubice.
12'
Pokračuje vyrovnaná hra od vápna k vápnu. Brankáři zatím fungují spíše v úloze rozehrávajícího libera.
9'
Pardubice se nedostaly k prvnímu zakončení kvůli útočnému faulu na pravém křídle.
7'
Centr však směřoval jen na přední tyč, kde ho odkopává pardubický hráč a při zpětném nákopu si Prostějov znovu nepohlídal ofsajd.
6'
První roh vybojovali Hanáci.
4'
Při nákopu za obranu je domácím máván ofsajd.
3'
Nebezpečný přízemní střílený centr proletěl prostějovskou šestnáctkou těsně vedle levé tyče.
1'
Domácí hrají v dresech lipové barvy a černých trenýrkách, hosté jsou v červeném.
1'

1. SK Prostějov: Bárta – Bialek, Bala, Urbanec, Zapletal – Kříž, Jiráček – Omale, Kušej, Koudelka – Bartolomeu
Náhradníci: Nemrava – Dittmer, Němeček, Sečkář, Skopal, Stříž, Vichta
Trenér: Šmejkal

FK Pardubice: Nalezinek – Halász, Jeřábek, Kubart, Sychra – Vít, Mareš, Červ, Jarkovský, I Sang-hjok – Novotný
Náhradníci: Hrnčíř – Hajník, Stýblo, Štichauer, Vítek, Řehák, Sedláček
Trenér: Novotný.
Fotbalisté druholigového Prostějova ještě drželi teoretické šance na vítězství v zimní Tipsport lize, ve svém druhém utkání však podlehli Karviné 0:1 brankou z penalty v nastavení prvního poločasu a dosud jasně vedoucí Mladou Boleslav již nesesadí.
V konkurenci tří prvoligových mužstev se v ostravské skupině mohou dostat alespoň na druhé místo ve skupině C, k tomu potřebují zvítězit nad Pardubicemi.
Ty už po porážkách 2:4 s Baníkem Ostrava a 1:2 s Karvinou mohou skončit nejlépe třetí, pokud porazí Prostějov a tím ho odsunou na poslední místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.