1. FUTSAL liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Svarog Teplice : Chrudim - 3. prosince 2021   20:00

Svarog Teplice
14' William  • 24' Abrham
2:3
(1:0)
Chrudim
Chrudim
23' Drozd   • 33' Drozd   • 36' Koudelka
Hůla (Mareš) – Ajdinovič, Felipinho, pacheco, Diece, Abrham, Adriano ("K"), William, Slepčík, Rhouila
Chládek, Mollinger – Šmíd. Delegát Bydžovský
Sportaréna Teplice
Chrudim
Silva (Javorski) – Everton, Mareš, Kubát, Prates, Koudelka, Drozd Pavel, Drozd David, Doša, Balog, Slováček ("K").

Svarog Teplice utrpěl první prohru v ligovém ročníku, když na Chrudim nestačil a padl 2:3. Východočeši za 12 utkání ztratili pouhé dva body a mají před Teplicemi na čele čtyřbodový náskok, navíc mají zápas k dobru.

Pěkný a klidný večer.
40'
Poslední pokus o zteč chrudimské brány končí nezdarem. Nakonec ještě Chrudim dopravila míč do sítě, ale za prvé byla branka posunuta po předešlém Hůlově zákroku, navíc už se tak stalo po vypršení času.
39'
Svarog devětašedesát sekund před konečnou sirénou hraje bez gólmana.
37'
William parádními nůžkami ohrozil Silvovu svatyni, brankář si ale s jeho pokusem poradil.
36'
Chrudim právě vstřelila branku!
TOMÁŠ KOUDELKA prudkou ranou propálil obranu a o tyč "angličanem" strhává poprvé v zápase vedení na stranu Východočechů – 2:3.
35'
Chrudim je po vyrovnání při chuti, domácí obrana místy nestíhá.
34'
Přichází time-out, utkání má podobný průběh, jako první vzájemný zápas, v němž Svarog rovněž dvakrát vedl, aby duel skončil remízou 2:2.
33'
Chrudimští zužitkovali rychlý brejk, Slováček přesně nacentroval na DAVIDA DROZDA, jenž uklízí míč za Hůlova záda – 2:2.
32'
Silvův úspěšný zásah proti Felipinhovi.
30'
Evertonův pokus Felipinho nohou vychýlil na roh. S jeho rozehráním měli domácí potíže, ale míč nakonec uklízí do bezpečí.
29'
Gólman Silva zahrál míč rukou mimo území, kde mu to pravidla umožňují, což sudímu Chládkovi neuniklo. Následnou standardku však Silva Teplicím vychytal.
28'
Vysoký Hůlův nákop na jeho kolegu Silvu stahuje chrudimský gólman do rukavic, navíc byl faulován Williamem.
27'
Pavel Drozd v šanci byl tísněn Diecem, který se vrátil do hry, i z tohoto důvodu hostující hráč přestřelil.
27'
David Drozd se pokusil o ohrožení domácí branky, kterou ale vůbec netrefil.
24'
Teplice právě vstřelily branku!
Svarog Teplice faul na Dieceho potrestal nejvíce efektivním způsobem: William rozehrál na TOMÁŠE ABRHAMA, který prostřelil Silvu a vrací Teplicím vedení – 2:1.
24'
Prates zajel do Dieceho a ten se svíjí na zemi. Nevypadá to, že bude pokračovat ve hře. Sudí Chládek odpískal faul, zákrok ponechal bez karetního trestu.
23'
PAVEL DROZD se uvolnil přes obránce a přesnou trefou pod břevno nedal Hůlovi nárok – 1:1.
21'
David Drozd se prodral až před Hůlu, který opět drží svůj tým nad vodou.
21'
Po prvním poločase má ke třem bodům blíže Svarog Teplice, který ustál několik Chrudimských šancí v úvodu a později sám udeřil.
20'
20'
Michal Hůla vytáhl míč z brankové čáry, Chrudimští protestují, těžko říci, jestli se domnívají, že domácí gólman zasahoval už za čarou, nebo reklamují možnou ruku jednoho z bránících futsalistů.
19'
Chrudim má půl druhé minuty před sirénou ohlašující závěr prvního dějství na kontě pět akumulovaných faulů.
19'
William a David Drozd se dostali do křížku a od arbitra Chládka si oba vyslechli kázání o tom, jak se na palubovce mají chovat.
18'
Tepličtí se poněkolikáté vlastní tristní rozehrávkou připravují o míč.
15'
Pratesovi střela nesedla a vešla by se sotva do branky na rugby.
14'
Diece protáhl Silvu, jenž míč vyrazil před sebe a z dorážky míč posílá do sítě WILLIAM – 1:0.
13'
Tepličtí se z této situace neprosadili.
13'
David Drozd podrazil protihráče, což neuniklo Lukáši Mollingerovi a po teplickém time-outu uvidíme zajímavou šanci pro Svarog.
13'
Teď už jsme nějaké šance na obou stranách viděli, nebylo to nic, s čím by si oba kvalitní brankáři neporadili.
11'
V posledních minutách sledujeme taktickou bitvu bez šancí.
7'
Hůla vychytal Pavla Drozda, Slováček vysoko přestřeluje.
7'
Pacheco odvrací pokus Davida Drozda na roh. Tuto situaci domácí defenziva ustála.
5'
Standardní situace pro domácí, Miroslav Chládek viděl Maxovu hru rukou. Domácí ale se standardkou naložili žalostně.
4'
Adriano už se radoval, ale Prates Goncalves Ribero se do jeho přízemní střely položil skluzem a míč do brány nepustil.
4'
Opět Koudelka proti Hůlovi, znovu uspěl domácí gólman.
3'
Ani Tomáš Koudelka si z úhlu na Hůlu nepřišel.
3'
I Pavla Drozda domácí talent vychytal, tentokrát míč zastavil nohou.
2'
Michal Hůla je po předchozím zákroku ošetřován, tvrdou střelu totiž zastavil břichem. Po krátkém ošetření je schopen pokračovat.
2'
Sudí Chládek píská standardní situaci pro Chrudim z nebezpečné pozice. Hůla připraven.
1'
V první šanci si David Drozd vylámal zuby na Hůlovi. Po rychlém protiútoku musel zasahovat na druhé straně též Silva.
00:01'
Přímý souboj o první místo ligové tabulky uvidí Sportaréna Teplice.

V úvodním vzájemném měření sil ve třetím kole se zrodila remíza 2:2, když Chrudim dvakrát dotahovala teplické vedení.

Chrudim momentálně drží vedení v tabulce s jednatřiceti body, když v jedenácti zápasech kromě remízy se Svarogem desetkrát vyhrála.

Tepličtí mají odehráno o jedno střetnutí více, po devíti výhrách a třech nerozhodných výsledcích zaostávají za svým sokem o bod a v případě vítězství se tak mohou alespoň dočasně vyhřívat na špici ligové tabulky.

Soupeři se měli na téže palubovce střetnout také minulý týden v semifinále pohárové soutěže, ovšem vzhledem k nakažení dvou teplických futsalistů Covidem 19 se utkání neodehrálo, přičemž disciplinární komise se rozhodla utkání kontumovat ve prospěch východočeského klubu, proti čemuž se Tepličtí odvolali.

Ohlasy pro server futsalliga.cz:

André Guimaraes (trenér Svarog FC): "Očekávám těžký zápas, naším soupeřem je velmi silný tým, individuálně i kolektivně. Ztratili body jen s námi, což ukazuje, jak jsou silní. Vzhledem k tomu, že jsme také dobrý tým a i přes problémy zůstáváme neporaženi, očekávám vyrovnaný zápas, ve kterém jsou možné všechny výsledky. Do utkání jdeme s vítěznou mentalitou, chceme zvládnout zápas a získat tři body."

Jaroslav Kubát (hráč FK Chrudim): "Po sérii zvládnutých utkání nás čekají Teplice, se kterými jsme v domácím prostředí remizovali. Vzájemné zápasy bývají hodně takticky svázané a oba týmy se moc nemají čím překvapit. Očekáváme těžký zápas, který vyhraje tým, který bude hladovější. Doufám, že naše střelecká pohoda bude pokračovat i tam."
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.