Házená - Extraliga muži - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Kopřivnice - 4. února 2018   10:30

Plzeň
Plzeň
4' M. Tonar  • 6' Poloz  • 11' Stehlík  • 13' J. Tonar  • 16' Šafránek  • 17' Poloz  • 19' J. Tonar  • 20' Šafránek  • 22' M. Tonar  • 24' Šindelář  • 29' Šindelář  • 31' Stehlík  • 32' M. Tonar  • 34' Šafránek  • 35' Stehlík  • 36' Šindelář  • 38' J. Tonar  • 40' Šíra  • 42' M. Ivancev  • 42' Poloz  • 44' Stehlík  • 46' Šafránek  • 47' Šíra  • 48' J. Tonar  • 49' J. Tonar  • 50' Stehlík  • 56' M. Tonar  • 58' Stehlík
28:26
(11:12)
Kopřivnice
Kopřivnice
4' Jan Gřes   • 8' Střelec   • 12' Hanus   • 13' Fulnek   • 13' Rachač   • 14' Rachač   • 17' Fulnek   • 18' Střelec   • 21' Fulnek   • 23' Rachač   • 26' Fulnek   • 30' Rachač   • 34' Jan Gřes   • 35' Fulnek   • 38' Petřík   • 40' Hanus   • 42' Hanus   • 44' Petřík   • 45' Jan Gřes   • 49' Petřík   • 53' Fulnek   • 53' Chalupa   • 55' Jan Gřes   • 58' Mička
Plzeň
Valášek, Vychodil
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň-Slovany
Kopřivnice

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek víkendu, u dalších onlajnů z házené i ostatních sportů se těším na počtenou.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – KH Kopřivnice 28:26 (11:12)
Nejvíce branek: Stehlík 6, J. Tonar 5, Šafránek 4, M. Tonar 4 – Fulnek 6, Petřík 5/2, Gřes 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 0 – 2/2. Vyloučení: 3:5.
Duel je u konce a a výsledek je stejný, jako v první vzájemném zápase s tím rozdílem, že dnes zvítězila doma 28:26 Plzeň! Osamostatnila se tak na první místě a má dvoubodový náskok před Zubřím a tříbodový před Lovosicemi.
Druhý poločas už byl Talent lepším celkem, využíval nabídnuté šance a vypracoval si až čtyřbrankový náskok. Kopřivnice se poté ještě dotáhla na rozdíl jednoho gólu, ale srovnat už nestihla.
60'
Štochl si ještě připisuje zákrok, tohle utkání končí!
60'
Michal Tonar proskočil obranou, ale Chalupu nepřekonal.
60'
Gřes si nerozuměl se spoluhráči, na křídle nenašel nikoho, a Talent tohle utkání vyhraje!
59'
Ránu Stehlíka Chalupa vyráží, dopředu jdou hosté, kteří hrají v šesti a ještě to zkusí!
59'
Rachaž zastavil pronikajícího Stehlíka a dostává dvě minuty! Tohle už bude pro Kopřivnici hodně těžké.
58'
Mička využil početní výhodu, když proskočil mezi obránci a snižuje!
58'
Rachač byl faulován před střelbou, pokračuje kombinace hostů.
58'
Hosté hrají bez brankáře v sedmi!
58'
Oddechový čas pro hosty.
58'
Kombinace Plzně nakonec končí gólem, Jakub Tonar viděl na pravé straně naběhnutého Jana Stehlíka, jenž měl přes sebou dálnici a nakonec zakončil pod břevno. Důležitý gól domácích, může být rozhodující!
57'
Přihrávku Fulneka Petřík na pivotu nezpracoval, míč poté zachytil Stehlík a opět kombinují Západočeši, kteří se nikam neženou.
56'
Michal Tonar se jednoduchou kličkou zbavil obránce a zakončuje o zem pod břevno!
56'
Plzeň na chvíli přišla o míč, ale hned zachytila rodící se akci hostů a opět kombinuje.
56'
Talent se zmocnil balonu, ale bál se vyrazit do brejku.
55'
Stehlík se sice natlačil přes obránce, ale v běhu z dálky přestřelil! Opět zbytečně rychlé zakončení domácích.
55'
Ivancev obdržel bolestivý zásah zřejmě do kolene a musí střídat, místo něj přichází Michal Tonar.
55'
Jan Gřes z proskoku úspěšný a už je to pouze o gól!
54'
Hosté začali praktikovat vysunutou obranu, jenže zapomněli na Roma, který ovšem z pivota neproměnil další tutovku, když Chalupa vytěsnil jeho zakončení na tyč!
54'
Oddechový čas pro domácí.
53'
Tak to bude ještě zajímavé! Přihrávku nabíhající Poloz, který byl ještě přistrčený, nezpracoval, a střídající brankář Chalupa trefuje prázdnou bránu!
53'
Fulnek jednoduše proskočil rozestoupenou obranou a na jeho dělovku neměl Štochl nárok.
52'
Jakub Tonar hezkým pasem našel na pivotu Roma, jenž ale trestuhodně minul bránu.
52'
Unger nezpracoval přihrávku do křídla, Plzeň se opět malinko přiblížila dvěma bodům! Nyní hraje bez brankáře v šesti.
51'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík), za zatažení Petříka.
51'
Štochl si rovněž připisuje zákrok, ale Kopřivnice zůstává u balonu.
51'
Stehlíkovu zbytečně uspěchanou ránu vyráží Kuba.
50'
Štochl chytá další šanci hostů, rodí se možná rozhodující náskok Plzně!
50'
Fulnek byl na hraně pravidel připraven o míč a do rychlého protiútoku vyrazil Jan Stehlík, který své zakončení otřel o břevno, ale míč se nakonec naštěstí pro Talent odrazil do brány.
49'
Krásná akce Talentu! Ivancev dostal přihrávku na pivota, ale ještě vylepšil pozici pro Jakuba Tonara, jenž neměl se zakončením problém.
49'
Ovšem Petřík ihned snižuje, už jeho pátá branka.
48'
Jakub Tonar čtyřmi rychlými kroky přešel přes obránce a z úhlu zakončil k protější tyči.
48'
Petřík si Herajta rozhýbal a zakončil k tyči nad ruku brankáře.
48'
Bukovský vyzval k zakočení Střelce, ten byl faulován při střelbě, a tak je tu sedmička pro hosty, na kterou do brány přichází Filip Herajt.
47'
...Nakonec končí gólem! Šafránek našel nabíhajícího Šíru, jenž nedal Kubovi šanci.
47'
Zima se dopustil kroků, brejk Plzně...
46'
Kuba sprintoval za sraženým míčem, ale ještě před ním si ho sebral Ondřej Šafránek, který pak jednoduše zakončil do prázdné brány!
46'
Podstřel Jakuba Tonara sražen, ale u míče zůstali domácí.
45'
Ovšem Štochlova rozehrávka nebyla vůbec dobrá a Jan Gřes snižuje!
45'
Tvrdou ránu Jakuba Tonara Kuba vyráží, avšak protiútok Kopřivnice nebyl úspěšný, jelikož Zima pálil mimo.
44'
Krásná přihrávka Fulneka na Petříka, který se objevil na pivotu a v pádu se trefuje přesně pod horní tyč.
44'
Na Stehlíkův pokus ze spojky si Filip Kuba sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal, Talent vede o tři góly!
43'
Štochl si počíhal na ránu Rachače a kryje! Mezitím hosté vystřídali brankáře, místo Žingora přichází Kuba.
42'
Pěkná přihrávka Ivanceva na Davida Poloza, který si zaběhl na pivota a z otočky překonal Žingora.
42'
Ovšem Moravané ihned rozehráli a z křídla rychle snižuje Jan Hanus.
42'
Ivancev proskočil obranou a posílá Talent do dvoubrankového vedení!
41'
Fulnek opět tvrdě vypálil z kroku, ale Štochl byl včas na zemi a kryje!
40'
Dlouhá kombinace Talentu končí gólem, Šíra dostal ideální přihrávku na pivota a zblízka se trefil do levého horního rohu Žingorovy branky.
40'
Jan Hanus se dokázal prosadit z dorážky, a tak je opět srovnáno.
39'
Jakub Tonar vytvořil místo pro Ivanceva, jenž našel na křídle Poloze, ovšem jeho technické zakončení skončilo mimo.
38'
Rachač našel zaběhnutého Petříka, jenž v pádu překonal Štochla.
38'
38'
Rychlá akce na Jakuba Tonara, který proskočil obranou a je tu zatím největší náskok Talentu!
38'
To už neplatí, neboť Jan Štochl si připisuje další dobrý zákrok proti střele ze spojky.
37'
Gřes se vyšplhal do vzduchu a vyslal ostrou ránu, ovšem Štochl dobře zasahuje nohou, avšak u míče zůstávají hosté.
36'
Šafránek dokázal v tísni vykouzlit přihrávku na pivota na Šindeláře, jenž se protlačil přes obránce a zakončil přesně.
36'
Štochl vychytal lob Martina Střelce z křídla a Talent si může vzít vedená zpět.
35'
Stehlík nabral rychlost, přešel přes obránce a z výskoku vypálil rovněž k pravé tyči.
35'
Fulnek umí střílet z kroku, teď to opět potvrdil a bez výskoku vypálil k pravé tyč.
34'
Stehlík nyní dobře našel na pozici falešného pivota Ondřeje Šafránka, jenž se trefuje k bližší tyči.
34'
Štochl se ještě nestihl vrátit do brány, když Michal Tonar trestuhodně přišel o míč a Gřes se trefuje do odkryté sítě!
34'
33'
Petřík ranou o zem uspěl.
33'
Poloz nedovoleně poslal k zemi proskakujícího Gřese, sedmička pro hosty!
33'
Fulnek zastaven Šírou, ale Kopřivnice pokračuje v kombinaci.
32'
Hosté v plném počtu a hrají přesilovku.
32'
A z brejku se domácí dostávají podruhé v zápase do vedení! Trefuje se střelou o zem Michal Tonar.
32'
Rachačovu střelu z otočky Štochl kryje.
32'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jiří Fořt), za úmyslné kopnutí do míče.
31'
Stehlík početní výhodu rychle využívá, hosté ve čtyřech.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:21.
První polovina zápasu úrovní házené rozhodně nenadchla. Kdo očekával kvalitní utkání se spoustou branek, jako třeba já, se mýlil. Moravané zatím vedou 12:11, a to nejen díky své aktivní a důrazné hře, ale spíše kvůli chybám v rozehrávce Talentu, který daroval hostům nespočet brejků. Kopřivnice byla po celý poločas ve vedení, ale její náskok je nakonec pouze jednogólový. Navíc domácí začnou druhou půli s výhodou hned tří mužů v poli! Ta bude trvat 18 vteřin, poté bude Plzeň hrát ještě před minutu a půl šest na čtyři.
30'
30'
Hosté špatně střídali, byli na hřišti v pěti a brankářem, tedy alespoň podle sudích, a tak budou pokračovat ve druhém poločase pouze ve třech!
30'
Šafránek z křídla minul bránu, ovšem ještě předtím fauloval Petřík, který dostává dvě minuty.
30'
Rachač pálí ze spojky pod víko, ještě 15 vteřin.
30'
Oddechový čas pro hosty, ještě 50 vteřin do konce první půle.
29'
Michal Tonar na hraně prorážení zboural obránce a udělal prostor pro Šindeláře, jenž z pivota opět srovnává.
29'
Michal Tonar obdržel při průniku zásah do obličeje a Patrik Fulnek dostává dvě minuty, plzeňská střední spojka musí být ošetřena.
28'
Fulenkova rána z nouze byla tečovaná a skončila na tyči plzeňské brány!
28'
Signalizovaná pasivita hostů.
27'
Štochl si počíhal na podstřel Gřese, ale míč vyrazil pouze zpět k hostům.
27'
Michal Tonar se protlačil přes dva obránce až k zakončení z úhlu, v pádu Žingora neprostřelil, avšak domácí se hodně diví, že nebyl odpískaný faul. Tonar nakonec nemusel být ošetřován, takže může v příštím útoku opět naskočit na palubovku.
26'
Chyba za chybou. Fulnek vystihl přihrávku na Ivanceva, utrhl se obraně a zakončuje pod horní tyč.
26'
Ani Jan Gřes nepřihrával dobře, Rachačovi jeho pas vypadl.
25'
Dlouhá kombinace Talentu nepřinesla vedoucí gól, Šafránek nedokázal zpracovat těžkou přihrávku od Ivanceva.
25'
Unger zamířil do rychlého protiútoku, ale byl vytlačen do mizerné palebné pozice, ze které bránu netrefil.
24'
Jan Gřes proskočil obranou, ale v pádu mířil nepřesně, ovšem domácí o míč přišli technickou chybou.
24'
Jakub Tonar výborně našel na pivotu Jakuba Šindeláře, jenž z otočky pálí k zadní tyči.
23'
Podstřel Michala Tonara sražený mimo bránu.
23'
Rachač pálil ze spojky přesně a dává svoji třetí branku.
23'
Jakub Tonar přešel přes obránce, ale vychytal ho připravený Žingor!
22'
Střela Hanuse sražena ke Štochlovi, dopředu jde opět Talent.
22'
A je opět srovnáno, Poloz našel Michala Tonara, který zdánlivě jednoduše prošel obranou a Žingorovi nedal šanci.
21'
Hosté hrají v plném počtu.
21'
Bukovský vystihl přihrávku, ale o brejk se připravil technickou chybou, hodil si míč na nohu!
21'
Fulnek z kroku vyslal nechytatelnou dělovku do levého horního rohu, hosté opět vedou.
20'
Domácí si pohlídali přihrávku Bukovského na pivota, Štochl se sice neodvážil trefit odkrytou branku, ale vyslal do brejku Šafránka, jenž se prosadil proti Žingorovi, který se sotva vrátil do brány.
19'
Hosté hrají bez brankáře s šesti muži v poli.
19'
Vyloučení v týmu KH Kopřivnice (Jaromír Petřík).
19'
Jakub Tonar se protlačil ke střele, byl faulován, ale i přesto zakončuje mimo dosah Žingora!
19'
Přihrávku Bukovského domácí vystihli, ale hned se opět museli bránit, ovšem ránu Rachače Štochl kryje.
18'
Šindelář se dopustil prorážení a Plzeň přichází o míč.
18'
Poloz se posunul na pravou spojku místo Stehlíka a na křídle se objevuje Chmelík.
18'
18'
Střelec dostal vysoký pas do křídla, ale přesto ho dokázal zpracovat a ještě jít neohroženě do zakončení, trefil přesně pravý horní roh.
17'
Michal Tonar se obtočil kolem bránícího hráče a přihrál do křídla Polozovi, jenž střelou na bližší tyč snižuje.
17'
Fulnek šikovně obstřelil obránce a trefil se k tyči.
16'
A z brejku lehce snižuje Ondřej Šafránek! Takové góly Talent potřebuje.
16'
Sraženou střelu Mičky Štochl chytá.
16'
Střela Michala Tonara z nouze přelétla o metr bránu. Talent zatím neví kudy na připravenou Kopřivnici.
15'
Gřes zachytil přihrávku Stehlíka do křídla, ale stál v brankovišti, takže Plzeň zůstává u míče.
15'
Domácí kombinují, ale zatím se nemohou dostat do zakončení.
14'
Na Rachačovu ránu si sice Štochl sáhl, ale mimo tři tyče ji nevytěsnil.
14'
Štochl si připsal dobrý zákrok, ale rozehrávka Talentu nebyla přesná, takže se domácí opět musejí bránit.
13'
Vzápětí se však trefuje Jakub Tonar a dává svou první branku.
13'
To se jí také daří, Rachač pálí ze spojky k levé tyči.
13'
Jakub Tonar podstřelem netrefil bránu, Kopřivnice může jít do náskoku.
13'
Patrik Fulnek vystihl přihrávku Stehlíka a zamířil do brejku, který s přehledem proměnil.
12'
Jan Hanus tentokrát z křídla střelou o zem pod víko úspěšný. Poté se ještě nepříjemně skácel k zemi a musí být ošetřován, takže bude tři útoky svému týmu chybět.
12'
Opět chyba při zpracování, tentokrát od nabíhajícího Jakuba Tonara.
12'
Talent v plném počtu.
11'
Tato přesilovka se hostům vůbec nepovedla, nyní přišli o míč.
11'
Stehlík to musel vzít při signalizované pasivitě na sebe a byl úspěšný! Ranou k tyči překonal Žingora.
10'
Fulnek vysunul do křídla Hanuse, který sice propálil Štochla, ale střelou o zem přestřelil bránu.
10'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivancev).
9'
Michal Tonar se ze strany dostal až před Žingora, ale byl už relativně z úhlu a brankář hostů vyráží.
9'
Prorážení zastavilo akci Kopřivnice, dopředu jde opět Talent.
8'
Michal Tonar sice pálil přesně, ale domácí se předtím dopustili kroků.
8'
Michal Tonar nezpracoval přihrávku od Stehlíka a do brejku vyrazili hosté, cestu ke gólu měl otevřenou Martin Střelec.
7'
Hosté se dopustili přešlapu, Plzeň sice nevyrazila do brejku, ale je u míče.
6'
Stehlík nezpracoval přihrávku Šindeláře na pivota, ale míč se odrazil zpět k Plzeňanům a po zmatcích, kdy si míč vezme, nakonec z pivota přesně zakončil David Poloz.
6'
Žlutá karta pro tým KH Kopřivnice (Jaromír Petřík).
5'
Fulnek vypálil z výskoku, Štochl si s tečovaným míčem dokázal poradit!
5'
Kopřivnice kombinuje, zatím bez střelby.
5'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
4'
Šikovný podstřel Michala Tonara a je srovnáno.
4'
Jan Gřes proskočil rozestoupenou obranou a dává první branku utkání střelou o zem pod nohy Štochla.
4'
Stále čekáme na první gól, Poloz z křídla neuspěl!
3'
Rachač vypálil ze spojky, ale Štochl natáhl ruku a zasahuje.
3'
Ivancev si naskakoval na vysokou přihrávku Michala Tonara, míč nezachytil a poté bolestivě upadl, ale rychle se zvedá a pokračuje ve hře. Dopředu vyráží hosté.
3'
Michal Tonar obranou neproskočil, ale byl faulován, pasivita Plzně.
2'
Stehlík našel zabíhajícího Michala Tonara, který si však vylámal zuby na Žingorovi! Ovšem míč zamířil pouze do zámezí, takže kombinuje Talent.
2'
Fulnek posunul míč do křídla na Hanuse, ten v úhlu po kontaktu s obráncem minul, faul se nepíská.
1'
Fulnek zahrál nohou, ale Plzeň se při brejku dopustila technické chyby.
1'
Kopřivnice rozjíždí první útok.
1'
U míče začnou Moravané.
V domácí brance začne zkušený Jan Štochl, do té hostující míří Marek Žingor.
Kopřivnice dnes bude hrát ve žlutých dresech, Talent v tmavě modrých.
Hráči obou celků právě nastupují na palubovku.
Strakonice včera dokázaly naprosto nečekaně porazit 29:26 druhé Zubří, takže Talent dnes může odskočit právě od Zubří na rozdíl dvou bodů.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Štochl, Herajt – Fořt, Jonáš, Šafránek, M. Ivancev, Rom, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Poloz, Chmelík, Šindelář, Šíra.

KH Kopřivnice: Kuba, Žingor, Chalupa – Střelec, Rachač, D. Zima, Jan Gřes, Mička, Petřík, Unger, Hardt, Fulnek, Očkovič, Krpelík, Hanus, Bukovský.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
Dnes půjde o souboj druhého a třetího nejlepšího útoku, můžeme očekávat kvalitní házenou s mnoha brankami. První vzájemný duel ovládla na vlastní půdě překvapivě Kopřivnice, a to 28:26. Dokáže překvapit i nyní, nebo Talent potvrdí sílu na domácí palubovce a zvítězí?
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Západočeši neměli ideální vstup do soutěže a trvalo jim dlouho, než se prokousali zpět mezi elitu. Závěr jim však vyšel skvěle, porazili Zubří, Hranice, Brno i Nové Veselí a posunuli se k skóre do čela právě před Zubří. Plzeň se navíc do dobré formy dostala i přes zimní přestávku. Před týdnem dokázal opanovat Final four Českého poháru v Chebu, který získala po vítězství 29:22 s Novým Veselím a 33:21 s Jičínem.
Hosté si budou muset dát pozor zejména na dvě spojky, sourozence Jakuba a Michala Tonarovi. První jmenovaný, mladší z nich, letos pravačkou vypálil do černého už 68krát, starší Michal zaznamenal ze střední spojky o čtyři branky méně.

KH Kopřivnice
Moravané měli vynikající vstup do sezóny a chvíli dokonce vedli celou extraligu. Poté však poztráceli mnoho bodů a propadli se až na šestou příčku, ovšem ve vyrovnané tabulce je to o každý bodík a v případě výhry se mohou posunout až na třetí místo. Na závěr podzimu Kopřivnice uhrála výhru s Novým Veselím a cennou remízu doma se Zubřím. V poháru už však tak úspěšná nebyla. Narazila rovněž na Nové Veselí, ve dvojzápase nakonec padla rozdílem jedné branky.
Nejúspěšnějším střelcem týmu je pravé křídlo Jan Hanus, který nasbíral už 58 přesným zásahů. O deset méně jich má střední spojka Patrik Fulnek.
Přeji krásné nedělní dopoledne, vítejte u prvního kola jarní části Extraligy házené mužů. Společně se zaměříme na duel 14. kola mezi týmy z horní poloviny tabulky – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň a KH Kopřivnice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.