Házená - Extraliga muži - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Zubří - 4. listopadu 2018   10:30

Karviná
Karviná
1' Monczka  • 5' M. Brůna  • 6' Jan Užek  • 9' Chudoba  • 9' Nedoma  • 10' M. Brůna  • 11' M. Brůna  • 12' Monczka  • 14' Zbránek  • 15' Nedoma  • 17' Monczka  • 22' Monczka  • 25' Monczka  • 26' Zbránek  • 29' Nantl  • 31' Chudoba  • 32' M. Brůna  • 32' Chudoba  • 34' Monczka  • 37' Nedoma  • 39' Jan Užek  • 41' Jan Užek  • 42' Zbránek  • 47' Nedoma  • 49' Chudoba  • 53' Nantl  • 56' Mucha  • 60' Mucha
30:23
(17:11)
Zubří
Zubří
2' Korbel   • 4' Cáb   • 4' Korbel   • 8' Korbel   • 9' Janíček   • 11' M. Hrstka   • 12' M. Hrstka   • 15' Š. Zeman   • 17' Š. Zeman   • 23' Korbel   • 28' M. Hrstka   • 33' Š. Zeman   • 37' Polášek   • 37' Dokoupil   • 38' Korbel   • 39' Korbel   • 43' Dokoupil   • 45' Dokoupil   • 51' Vlk   • 54' Vlk   • 57' Vlk   • 58' Vlk
Karviná
Bečička, Horák
hala STaRS, Karviná
948 diváků
Zubří

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost.
HCB Karviná – HC ROBE Zubří 30:23 (17:11)
Nejvíce branek: Monczka 8/2, Nedoma 4, Brůna 4 – Korbel 6, Vlk 4, Hrstka 4/1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 5:5. Diváci: 948.
Karviná se tímto vítězstvím dostala na čele tabulky do dvoubodového náskoku, Zubří zůstává na 9. místě.
Před 948 diváky Karviná ve druhém poločase nejprve utekla až do devítibrankovéhom rozdílu a zdálo se, že je pouze otázkou času, kdy prolomí dvoucifernou bariéru. Ale to se nakonec nestalo. Přišly krizové momenty v podobě dlouhého dvojnásobného oslabení a několika krátkých střeleckých výpadků. Zubří se ale nikdy nedokázalo dostat na menší než šestibrankový rozdíl. V samotném závěru se Baníku poprvé v sezóně na domácím hřišti podařilo dosáhnout na hranici 30 gólů a mohl pak se svými fanoušky oslavit pohodlné vítězství, o kterém se rozhodlo již v prvním poločase.
60'
Nakonec to vyšlo, Mucha to asi bude mít v kabině docela drahé!
60'
Hostům nevyšel hod do prázdné branky a Karviná v sedmi má ještě jednu šanci.
60'
Růžovi chyběl kousek, Malina zastavil míč na čáře.
59'
Chyby v útoku na obou stranách, hraje se nyní hodně živelně. Domácí by rádi poprvé doma dali 30 gólů.
59'
Výborná práce mladého Růžy v obraně.
58'
Domácí to zkusili v sedmi, ale neuspěli.
58'
Lavička Karviné reaguje druhým oddechovým časem.
58'
Další úspěšný brejk Vlka poté, co Zbránek trefil pouze stojnou nohu Maliny.
57'
Prostrčení na Noworytu domácím nevyšlo, takže do brejku utekl opět Vlk a šanci proměnil.
56'
Marjanović opět deptá střelce soupeře.
56'
Na konci zápasu si zahraje také domácí Mucha a i on slaví vstřelený gól po povedené ráně ze střední spojky.
55'
Ale také Marjanović zapisuje další úspěšný zákrok.
55'
Poněkud ukvapenou střelu Chudoby chytá rukama Malina.
54'
Vlk se dostal na závěr zápasu na hřiště a dává už druhý gól.
54'
Gól Zubří neplatil pro přešlap, na druhé straně Nedoma neprostřelil v brejku Malinu.
53'
Jenže po chybě získal míč Nantl, přeběhl hřiště a přes zásah Maliny dal gól.
53'
Korbelova střela ze střední spojky byla lehce tečována, takže Zubří hraje dál.
52'
Nantl však z dálky přestřelil.
52'
Hodně kostrbatá akce Karviné nakonec dostala do jasné pozice Nedomu, ale ten napálil pouze levou tyč. Malina přiznává teč, takže domácí pokračují v útoku.
51'
Po chybě Karviné v útoku měl volnou cestu do brejku Vlk a nezaváhal.
51'
Zubří v plném počtu.
50'
Malina už je zpátky v brance, Valaši musí střílet. A nezvládli to.
50'
Hosté v šesti bez brankáře.
49'
Chudoba dává gól z rychlého kontru a už se hraje 6 na 5.
49'
Hrstkovu střelu chytá Marjanović.
49'
Zubří v pěti bez brankáře.
49'
Zeman je za faul při této akci vyloučen a hostům se to moc nelíbí.
49'
Nedomovo naskočení z pravého křídla ale skvěle vykopl Malina.
48'
Také Karviná v útoku bez brankáře.
48'
Janíčkovu střelu přes obranu Marjanović vyráží.
48'
Zubří v šesti bez brankáře.
47'
A z Karviné Nantl.
47'
Za vzájemnou potyčku vyloučen ze Zubří Dokoupil.
47'
Nedoma dává gól z pravé spojky a uklidňuje svůj tým.
47'
Korbel to zkusil podstřelem, ale Marjanović je velký.
46'
Monczka se proti tvrdé obraně neprosadil, Nantl poté nevyzrál na Malinu. Karviná se začíná v útoku trápit.
45'
Na druhé straně prostrčení na pivota a volný Dokoupil pálil k levé tyči.
45'
Karviná v časovém presu a Užek trefil tyč.
44'
Již v plném počtu Slezané útočí.
44'
Výborná práce Stojanoviće, který vystihl přihrávku a zachytil míč ještě na hřišti.
44'
Karviná v oslabení v útoku neuspěla a musí se zase bránit.
43'
Marjanović sice nejprve vyrazil ránu Korbela, ale na dorážku Dokoupila z pozice ležícího brankáře dosáhnout nemohl.
42'
Zbránek je vzápětí podruhé vyloučen za faul v obraně.
42'
Zbránek utekl do brejku a mezi rukama Maliny dává gól.
42'
S vypršením oslabení naskakoval Janíček, jeho střela byla sražena nad.
42'
Poslední oddechový čas Zubří.
41'
Více místa na brankovišti využil Užek a dává gól.
41'
Hrstka už podruhé štěstí neměl, Marjanović tuto sedmičku vyráží nad branku!
40'
Hosté bez brankáře. Dokoupil sice pronikl na brankoviště a dal gól, rozhodčí ale mezitím pískli sedmičku.
40'
První útok v přesilovce ale domácím nevyšel.
40'
Zeman udeřil Užka do obličeje a je vyloučen.
39'
Což vzápětí s trochou štěstí trestá Krobel.
39'
Po chybě hostů v útoku mohl dát gól z brejku opět Užek, ale překvapivým zakončením minul branku.
39'
Nyní ale z pivota dává gól Užek, to by mohlo Slezany uklidnit.
38'
Karviná v plném počtu. Dvojnásobné oslabení se jí hodně nevyplatilo.
38'
Stále ještě v přesilovce dává gól Korbel po zisku míče střelou přes celé hřiště.
37'
Vzápětí na druhé straně proti čtyřčlenné obraně odpovídá Dokoupil.
37'
Tentokrát to domácím v pěti bez brankáře vyšlo a Nedoma se prosazuje z pravého křídla.
37'
Polášek využívá hry Karviné bez brankáře a dává gól do prázdné branky.
36'
Hrstka měl obrovské štěstí. Marjanović sice proti sedmičce zasáhl, ale míč se obloukem odrazil za něj do branky.
36'
Vzápětí za další faul vyloučen Zbránek, navíc sedmička pro Zubří. Karviná bude hrát ve čtyřech 103 sekund!
35'
Janíček na devítce sice se střelou neuspěl, ale také kvůli faulu Stojanoviće, který je za to vyloučen. Dnes již podruhé.
35'
Marjanović si připisuje úspěšný zákrok, ale domácí nezvládli přechod do útoku podle pravidel.
34'
Monczka se ale dostal k dorážce a tu už proměnil.
34'
Monczka chtěl pálit pod nohy Maliny, ale ten jeho úmysl vystihl!
34'
Po Brůnově přihrávce sice Užka vychytal Malina, ale podle rozhodčích byl Užek faulován. Sedmička.
33'
Z pivota se prosadil Zeman a zaznamenává první gól Zubří po změně stran.
32'
Tentokrát už Chudoba do brejku mohl vyrazit a Karviná vede už o 9 branek!
32'
Brůna uspěl v protiútoku.
32'
Chudoba málem vystihl přihrávku, ale do brejku nakonec vyrazit nemohl. Korbel však situace nevyužil a přestřelil.
31'
Z pravé spojky se poté trochu se štěstím trefil Chudoba.
31'
Brůnovu střelu ze středu vyrazil Malina, ale Zbránek zachytil míč na hřišti.
31'
Výhoz do druhého poločasu provedou domácí.
První poločas nabídl zpočátku velmi vyrovnanou podívanou. Hosté dokázali z brejků trestat chyby Karviné v útoku a po většinu první desetiminutovky o gól vedli. Domácí ale postupně zlepšili přechod do útoku a rozjel se kulomet Monczky, který nasázel 7 branek. Od 14. minuty, kdy se Baník poprvé dostal do dvoubrankového náskoku, sledujeme postupný zisk nadvlády nad zápasem v podání favorita. Za posledních 13 minut prvního poločasu dalo Zubří pouhé 2 góly, částečně zásluhou vlastních chyb, částečně zásluhou výborné obrany Karviné v čele s Marjanovićem. O přestávce tak Slezané vedou šestibrankovým rozdílem a míří za vítězstvím.
30'
30'
Užek ale vysoko přestřelil.
30'
Čas vypršel, ale domácí mají ještě možnost devítimetrového hodu.
30'
Marjanović znovu úspěšný, nepřišel si na něj Janíček.
29'
Nantl sice skákal na devítce v ne zrovna dobré pozici, ale projektil z jeho pravačky lépe zamířit nemohl.
28'
Po 5 minutách dává Zubří gól. Z pravé spojky se trefil Hrstka.
28'
Na druhé straně se nenechal zahanbit ani Orság.
28'
Po chybě Baníku v přechodu do útoku měl jasnou pozici Přikryl, ale ani on na výborného Marjanoviće nevyzrál!
27'
Dokoupil nepřešel přes Brůnu a vzápětí ránu ze střední spojky vyráží Marjanović.
26'
Time out zabral. Rychlá rozehrávka do křídla na Zbránka a Karviná vede už o šest branek!
26'
Slezané ale taktéž měli problémy dostat se do střelecké pozice a také jejich lavička si bere oddechový čas. Jen pro ni to je první.
26'
Ale bezradnost pokračovala a Pich z velké dálky narazil na připraveného Marjanoviće.
25'
25'
Zubří bylo stále ještě v oslabení v útoku poněkud bezradné a trenéři si vybírají již druhý poddechový čas.
25'
Po výborné práci domácí obrany opět střelecky úřaduje zatím nezastavitelný Monczka, který je aktuálně rozdílovým hráčem zápasu.
24'
Zubří v šesti, Pich ale trefuje pouze pravou tyč. Přesto hosté pokračují v útoku.
23'
Sedmičku bezpečně proměňuje Monczka. Jeho již šestý gól v zápase, druhý ze sedmičky.
23'
Korbel srazil k zemi střílejícího Brůny. Je vyloučen, k tomu sedmička.
23'
Chudoba trefuje jen levou tyč, ale domácí zůstávají v útoku.
23'
Čtvrtým gólem v zápase snižuje Korbel.
22'
Po 5 minutách vidíme gól. Monczka tvrdě vystřelil a o pravou tyč zvýšil na rozdíl 4 branek.
22'
Hostům nevyšla přihrávka na pivota.
21'
Chudobovi nevyšel podstřel, trefil tělo padajícího Orsága.
21'
Hodně tvrdá obrana Valachů zatím brání Karviné v zakončení. Po pádu Užka na zem se musí palubovka otřít.
20'
Tečovanou střelu Janíčka dokázal Marjanović vytlačit konečky prstů na tyč.
20'
Nepřesná střela Zubří z levé spojky, v rychlém kontru ale prorážel Nantl.
19'
V brance Zubří je Orság a hned zazářil proti Zbránkovi z křídla.
19'
Janíček hodil míč Nedomovi na nohu, po další chybě už ale hosté míč definitivně ztrácí.
18'
Baník se už v plném počtu neprosadil a hosté dohrávají krátké oslabení v klidu, čekají na doplnění počtu.
17'
Monczka odpovídá nekompromisní tvrdou střelou z levé spojky.
17'
Zubří bez brakáře a Zeman se z pivota prosadil dobře naplánovaným a provedeným obloučkem.
16'
Monczka proměnil sedmičku k levé tyči, ačkoliv Malina neměl daleko k úspěšnému zákroku.
16'
Vyloučeným je Pich.
16'
Karviná v šesti bez brankáře. Zbránek faulován při náskoku do brankoviště. Sedmička a vyloučení.
15'
Za onen faul je vyloučen domácí pivot Stojanović.
15'
Zeman přes faul na brankovišti dává gól.
15'
Lavička Zubří reaguje na tříbrankovou ztrátu prvním oddechovým časem.
15'
Protiútok po pravé straně zakončuje přesně Nedoma.
14'
Sraženou střelu Picha v klidu sebral Marjanović.
14'
Poprvé v zápase některý z týmů vede o 2 branky! Po nepřesné střele hostů přihodil Marjanović míč do brejku Zbránkovi a ten nezaváhal.
13'
Marjanović skvěle vychytal Janíčka skákajícího z křídla.
13'
Užek dostává žlutou kartu za prostesty na lavičce.
13'
Nepřesné střely na obou stranách, po té karvinské musel Malina pro míč až do hlediště.
12'
Monczka naskočil na devítce a přes zásah Maliny trefil levý horní roh.
12'
Hrstka uspěl z pravé spojky.
11'
Přikryl za faul při gólové akci dostává žlutou kartu.
11'
Opět Brůna se stal úspěšným střelcem. V posledních minutách se v Karviné rozjel vyložený brankostroj.
11'
Hrstka ale bleskově odpověděl a stav je znovu nerozhodný.
10'
Překvapivá střela Brůny zaskočila Malinu.
10'
Zeman sice dostal míč na pivota, ale v pádu přestřelil.
9'
Z pravého křídla razantně naskočil Nedoma a nekompromisně prostřelil Malinu.
9'
Rychlou odpověď měl připravenou Janíček.
9'
Chudoba pronikl obranou na brankoviště a o zem vyrovnává.
8'
Další chyba Karviné v přechodu do útoku, z brejku to trestá opět Korbel.
8'
Tečovanou střelu Hrstky Marjanović vyráží.
7'
Korbel v časové tísni přestřelil, ale Marjanović nepřihrál přesně do rychlého kontru, takže Zubří opět útočí.
6'
Hrstka při akci fauloval a dostává za to žlutou kartu.
6'
To se daří, Užek se prosadil z pivota střelou o pravou tyč.
6'
Technická chyba hostů v útoku, domácí mohou vyrovnat.
5'
Nantl dostává žlutou kartu za obranný faul.
5'
Šťastný gól i na druhé straně, po střele Brůny se míč sotva došoural za brankovou čáru.
4'
Vzápětí utekl do brejku Korbel a nezaváhal.
4'
S velkým štěstím se z křídla prosadil technickým podstřelem o tyč Cáb.
3'
Zbránek si hodil míč na nohu.
2'
Za faul při gólové akci dostává žlutou kartu Chudoba.
2'
Korbel v nepříliš jednoduché situaci zamířil přesně k pravé tyči.
1'
Rychlý protiútok zakončil úspěšně Monczka.
1'
Hrstka z křídla přešlápl.
1'
V brankách začínají podle očekávání Marjanović a Malina.
1'
Výhoz do prvního poločasu provedou hosté.
Přes relativně malou vzdálenost a solidní fanouškovskou základnu přijelo ze Zubří pouze malá skupinka příznivců.
Warm up obou týmů právě skončil a začíná nástup s představováním jednotlivých hráčů. Karviná bude hrát v tradičních zelenočerných dresech, hosté taktéž v obvyklé červenočerné kombinaci.
Zápasová soupiska Karviné je úplně stejná, jako naposledy ve Frýdku-Místku. To znamená, že stále není ideální. Chybí například Dominik Solák nebo Tymoteusz Piątek.
Zubří stále chybí zraněný Šustáček a stav kádru obecně není vůbec ideální. Pro jeho doplnění tak do Slezska odjeli také dva starší dorostenci, Souček a Ištvánech.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – M. Brůna, Monczka, Růža, Noworyta, Plaček, Chudoba, Drzyzga, Jan Užek, Zamarski, Mucha, Nantl, I. Stojanović, Zbránek, Nedoma.

HC ROBE Zubří: Malina, Orság, Š. Krůpa – Dokoupil, Souček, Přikryl, Vlk, Ištvánech, M. Hrstka, Korbel, Janíček, Hybner, Pich, Cáb, Polášek, Š. Zeman.

Rozhodčí: Bečička, Horák.
Vzájemné zápasy

Odhadovat výsledek střetnutí Karviné se Zubřím je stejné jako sázet v ruletě. Prostě to netušíte. Je úplně jedno, jako mají tyto celky zrovna formu, kdo je nahoře, kdo dole, kdo hraje doma a kdo venku. Šance jsou vždy naprosto vyrovnané. Jediné, co je opravdu platí, je skutečnost, že v těchto utkáních málokdy padne hranice 30 branek, natož na obou stranách.
Za posledních 13 let se, včetně play off, uskutečnilo až neuvěřitelných 53 zápasů mezi Karvinou a Zubřím, v nichž 28x vyhrál Baník, 6 skončilo smírně a 19x zvítězilo Zubří. Zajímavé ale je, že Zubří dokázalo ovládnout dva ze čtyř posledních soubojů v Karviné, včetně toho úplně posledního, 18. 3. tohoto roku, který skončil 23:28.
HC ROBE Zubří

Loňští semifinalisté ze Zubří si určitě představovali lepší vstup do ročníku. Z prvních 5 utkání vyhráli pouze jediné, na půdě nejslabšího celku etraligy, nováčka z Litovle. Jinak se hodně trápili a to hlavně ve střelbě. I po 7 kolech platí, že Valaši zatím nedokázali v ligovém zápase překonat hranici 30 branek. Aspoň ale začali v poslední době vyhrávat, i když jen těsně a se štěstím. Například poslední vítězství nad Brnem jim vyloženě spadlo do náruče neproměněnou sedmičkou soupeře v poslední sekundě zápasu. Bude to v Karviné lepší?

Aktuální bilance Zubří:
7 zápasů, 3 vítězství, 1 remíza, 3 porážky, skóre 169:174, 7 bodů a 9. místo v tabulce.

HCB Karviná

Úřadující mistři se musí v této sezóně vyrovnat se ztrátou špílmachra Slavomíra Mlotka a zatím to zvládají velmi dobře. Přes poněkud nečekanou porážku v Hranicích se po 7 kolech drží na čele tabulky. Vděčí za to především stoprocentní domácí bilanci, ačkoliv vlastní fanoušky pokaždé napínali a rozdíl ve skóre nikdy nebyl větší než čtyřbrankový. Venku zatím Karviná nehraje tak dobře a to zatím zajížděla pouze na palubovky papírově slabších soupeřů. Až další průběh ročníku ukáže skutečnou sílu současného týmu. Zajímavostí je, že ačkoliv Slezané patří k nejlépe střílejícím týmům soutěže, doma zatím nepřekonali hranici 30 branek. Venku to je naopak téměř pravidlem.

Aktuální bilance Karviné:
7 zápasů, 5 vítězství, 1 remíza, 1 porážka, skóre 208:184, 11 bodů a 1. místo v tabulce.

Frýdek-Místek – Karviná 36:41
Karviná – Plzeň 24:22
Kopřivnice – Karviná 32:32
Karviná – Nové Veselí 27:23
Litovel – Karviná 20:32
8. kolo Strabag Rail extraligy házenkářů uzavře pikantní souboj dvou celků, které od sebe dělí 70 kilometrů a jejichž souboje bývají velmi vyhecované. Úřadující mistr a lídr tabulky HCB Karviná na vlastní palubovce přivítá soupeře z jihozápadního konce Beskyd, který je zatím ve vyrovnané tabulce překvapivě nízko, HC ROBE Zubří. Karviná je doma zatím stoprocentní, ale Zubří dokázalo v této sezóně venku vyhrát víckrát než doma. I tentokrát lze čekat velké drama.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.