Házená - Extraliga muži - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Královo Pole - 26. ledna 2019   18:00

Kopřivnice
Kopřivnice
2' Bukovský  • 3' Hanus  • 5' Jan Gřes  • 5' Holbein  • 7' Jan Gřes  • 8' Fulnek  • 11' Střelec  • 17' Střelec  • 18' Fulnek  • 19' Střelec  • 20' Žingor  • 33' Bukovský  • 37' Hanus  • 38' Hanus  • 40' Očkovič  • 41' Bukovský  • 54' Čadra
26:26
(15:12)
Královo Pole
4' Hlípala   • 6' Hlípala   • 8' Dostalík   • 12' Dostalík   • 16' Hlípala   • 18' Stein   • 21' Dostalík   • 23' Hastík   • 29' Vaněk   • 32' Dostalík   • 34' Kučera   • 37' Koubek   • 39' Stein   • 42' Hastík   • 44' Dostalík   • 45' Vaněk   • 45' Koubek   • 52' Kučera   • 52' Kučera   • 59' Dostalík
Kopřivnice
Žingor, Chalupa – R. Brůna, Jan Gřes, Čadra, Holbein, Unger, Fulnek, Jonák, Očkovič, Hanus, Bukovský, Střelec.
Hanák, Pavlíček
SH ZŠ Emila Zátopka
425 diváků
Drápela, B. Pšenica – Hlípala, Václav, Kukla, Dostalík, T. Mičola, Havlát, Koubek, Petrović, Burget, Kučera, Vaněk, Stein, Cabák, Hastík.

60'
Havlát byl nejprve faulovaný, Chalupa si poradil poté s jeho střelou z levé spojky na druhou tyč a zápas skončí remízou.
60'
Sedm na šest z pohledu Brna.
60'
Brno si bere timeout, zhruba šestnáct vteřin do konce.
60'
Podstřel zablokovaný a vzápětí je Kopřivnici pískaná pasivita.
60'
Hanus už je na place po uplynutí trestu, Kopřivnice se šesti hráči v poli, domácí si berou timeout, ale hrají pod tlakem pasivity. Odhadem mají tak dvě nahrávky na zakončení.
60'
Bukovský faulovaný na devítce při signalizované pasivitě.
60'
V hale je rušno, diváci ženou Kopřivnici a dávají doping hráčům v bílém.
59'
Brno ztrácí míč, Chalupa jde na střídačku a Kopřivnice hraje bez něj.
59'
Domácí srovnali z druhé vlny a levé spojky na zadní tyč.
59'
Havlát dohrál míč na pivota a Dostalík zajistil vedení hostů k pravé tyči.
58'
Kopřivnice bude hrát do času 59:35 v oslabení, sudí vylučují Hanuse po faulu z pravé strany.
58'
Chalupa vychytal další loženku, tentokráte po seběhu Hlípaly na pravou spojku do druhé vlny a zejména němu jsou domácí zpět v zápase. Vzápětí totiž Kopřivnice trefila prázdnou branku.
58'
Jenže domácí se posléze neprosadili a brání se.
57'
Dostalík – Chalupa 0:2. Brněnský pivot zůstal na pivotu, ale brankář Kopřivnice pravou rukou podržel domácí družinu.
57'
Po zakončení ze střední spojky okolo pravé ruky hostujícího brankáře vedou hráči Brna pouze o gól.
56'
Nedovolený hostující zákrok na střední spojku, další devítka.
56'
Faul na Čadru na pravé spojce, devítka.
55'
Havlát našel z levé spojky na pivotu Dostalíka, toho vychytal Chalupa.
54'
Rozhýbanou obranu soupeře překonal Čadra průnikem na šestku a střelou levačkou k pravé tyči.
54'
Zadní tyč branky Chalupy po střele pivota.
53'
Brněnský brankář si pohlídal odražený balón po zakončení z levé spojky a přiblížil Andreje Titkova k tomu, aby v Kopřivnici (zase) vyhrál.
53'
Brněnský skvělý pohyb v obraně...Agresivita na šesti metrech...
52'
A potom ještě trefil prázdnou branku, takže Brno vede o tři góly a začíná pošilhávat po obratu.
52'
Kučera obstřelil Chalupu kolem levé nohy.
51'
Čadra se rozčílil poté, co podle rozhodčích fauloval Dostalíka na hranici domácího brankáře. Hosté budou hrát přesilovku.
51'
Hastík na střední spojce a proti němu pravá noha Žingora.
51'
Hosté chtěli sedmičku po údajném bránění v brankovišti při souboji s Dostalíkem na šestce.
50'
Kopřivnici chybí pohyb a po nepřesné střele ze spojky kombinuje Brno.
50'
Brno vyrovnalo z pravé spojky.
49'
Po zakončení ze střední spojky k pravé tyči vede domácí celek o gól.
48'
A zase brněnská agresivita v obraně...
48'
Vyrovnáno z pravého křídla při útoku hostů.
47'
Hostující spojka ztratila balón a ten poté dotlačili domácí hráči, fanoušci i lavička očima k pravé tyčce prázdné branky soupeře.
46'
Poměrně snadný zákrok rukama pro Pšenicu u levé tyče a Brno může jít do vedení.
46'
Levá spojka Kopřivnice byla zablokovaná.
46'
Faul na levou spojku a sudí už mají ruku nahoře.
46'
Brno se hodně dobře pohybuje v obraně. Kopřivnici nevyšla dohrávka do křídla na Hanuse a domácí se nemůžou vůbec dostat k zakončení.
45'
Na koni je teď jednoznačně předposlední extraligový celek.
45'
Kopřivnické vedení se definitivně rozplynulo a začínáme od nuly. Koubek utekl všem a z trháku k pravé tyči zajistil stav 21:21. Na to už musí reagovat Lubomír Veřmiřovský timeoutem.
45'
Vaněk z pravého křídla lobem na zadní tyč překonává Žingora.
44'
Po rozehře volného hodu vypálil Dostalík na ose hřiště, dal míči faleš a Žingor nemohl přes své tři spoluhráče vůbec nic vidět.
44'
Dosti bude záležet na fyzičce domácích hráčů vzhledem k tomu, jak je Kopřivnice citelně oslabena.Tři góly nejsou vůbec nic v házené.
43'
Asi Hanus byl tím, kdo měl obrovskou šanci na pravém křídle, ale Drápela rozjásal hostující lavičku.
42'
Bývalý hráč Hranic poslal míč zřejmě mezi nohama brankáře Kopřivnice do sítě.
42'
Po faulu na Dostalíka tady máme sedmičku. Žingor v brance, Hastík s míčem na sedmi metrech.
42'
Bukovský posunul míč na levou spojku do druhé vlny a jeden z jeho spoluhráčů nevyužil vyložené šance.
41'
Jenže teď je k tomu zase o něco blíž po ztrátě Brna na levé straně.
41'
Titkov určitě není zvyklý na to, že by v Kopřivnici prohrával. Kopřivnici se na Zubří za éry rodáka z Krasnodaru moc nedařilo.
41'
Bukovský zakončil k levé tyči, což už nevydržel Andrej Titkov a vzal timeout.
40'
Adam Očkovič se prosadil zhruba z devítky po rozehrání volného hodu. Mládežnický český reprezentant dostává hodně prostoru ve druhém poločase.
39'
Petrovič přerušil útok faulem z pravé strany na hranici devíti metrů.
39'
Kučera se protáhl po levé straně na šest metrů a Žingor podrážkou pravé sálovky vykopl míč do bezpečí a nikdo z protihráčů kopřivnického brankáře nedorážel.
39'
Stein vypálil z pravé spojky na přední tyčku, ke které skočil také Žingor, ale už bylo pozdě.
38'
Další branka Hanuse z pravého křídla, tentokráte do vzdálenějšího dolního rohu branky, Hanus se dobře odrazil a celkem snadno přidává osmnáctý zásah Kopřivnice.
37'
Trefa z křídla také na druhé straně a sice pro vyskakujícího Hanuse na pravé straně směrem do horní části branky k zadní tyč, nebylo to úplně do šibenice, ale na tom tolik nezáleží.
37'
Koubek se prosadil ze stejné pozice na které nastupuje Střelec.
36'
Kopřivnické pravé křídlo je nadále ze sedmi metrů stoprocentní, výměna brankáře Andreji Titkovi nepomohla a Drápela nedosáhl na zakončení do pravého dolního rohu z pohledu pravorukého házenkáře v bílém.
36'
Drápela se postaví na sedmičku proti Střelci.
35'
Brno je na koni, po zakončení z pravé spojky už ztrácí pouze branku.
34'
Kopřivnice ztrácí hned vzápětí míč a hosté se můžou dotáhnout na jednobrankový rozdíl, to tady dlouho nebylo.
34'
To byla rána Kučery z levé spojky.
34'
Brno postupuje do útoku, na hřišti Hastík na levé spojce.
33'
Bukovský dává branku z levé spojky na vzdálenější tyč.
33'
Nepovedená střela hráče Kopřivnice ze střední spojky, tohle si Pšenica se spoluhráčem pohlídali a brněnský brankář posléze běžel ke střídačce.
32'
Dostalík se odpoutal od obránce, ten si dával velký pozor, aby jej nefauloval za dvojku a brněnský pivot poté z šestky snížil.
31'
Brankář Brna vyrazil rukama zakončení Čadry z pravé spojky na přední tyč a pokračovat bude hůře postavený celek v extraligové tabulce.
31'
Čadra začíná na pravé spojce druhý, Hanus poté na pravém křídle.
31'
Kopřivnice vede po poločase o tři branky, ačkoliv je hodně oslabená. Například bez Rachače, Hardta či Petříka. Nicméně, to nic nemění na tom, že domácí vedení mohlo být daleko výraznější. Kopřivničtí vedli i o sedm branek, ale zejména s bližícím se koncem poločasu podstatně klesla jejich střelecká úspěšnost. Brno přidalo na agresivitě v obraně. V jednu chvíli ztráceli svěřenci trenéra Titkova dokonce dva góly.
Sudí Hanák s Pavlíčkem neuznali branku Marka Žingora přes celé hřiště, míč skončil v síti až po čase.
30'
30'
Pšenica udržel míč před čárou skokem k levé tyči a hosté mají poslední útok poločasu.
30'
Další chycená loženka na konto Žingora, tentokráte to byl Dostalík, kdo stál proti domácímu brankáři na šesti metrech.
29'
Jeden z domácích hráčů na pravé straně přeloboval brankáře k zadní tyči.
29'
Kopřivnici teď nefunguje a nejde vůbec nic, střelecká úspěšnost je v posledních minutách hodně špatná. Navíc Vaněk z trháku z pravé strany vypálil na druhou tyč.
28'
Kopřivnické vedení se ztenčilo po trháku k pravé tyči.
28'
Teď sice nepomohlo Marku Žingorovi vůbec nic, ale je mu to (asi) úplně jedno, protože při vyložené šanci soupeře na levém křídle žádnou pomoc nepotřeboval a poradil si sám.
27'
Fulnek vystřelil z pravé spojky a jestli člověk dobře viděl, tak Pšenicovi pomohla jedna z tří tyčí.
27'
Bukovský se držel za obličej, ale ošetřovaný nebyl, tudíž může hrát v následujících třech útocích.
26'
Žingor chytá trhák unikajícího Koubka po levé straně.
26'
Brůna se vyšplhal na levé spojce do vzduchu a jeho střelu tečoval jeden z hostů vedle bližší tyčky.
26'
Pravda je ta, že po timeoutu je Brno trošku agresivnější v obraně.
25'
Hastík nezaváhal k levé tyčce proti brankáři, který má za sebou například akademické MS.
25'
Po nedovoleném zákroku na levé straně se hází sedmička proti Žingorovi.
25'
Brno zkouší útok s dvěma hráči na šestce, takže varianta á la Karviná.
24'
Domácí přišli o míč a útočí tak Kučera s Václavem či Petrovičem, který je na pivotu.
24'
Brno nepouští Kopřivnici k zakončení, naposledy zablokovali hosté střelu Brůny z levé strany.
23'
Bukovský faulovaný devět metrů od hostující branky.
23'
Lubomír Veřmiřovský vsadil na Brůnu, na Ungera, na Bukovského a také například na Hanuse.
23'
Hastík z pravé spojky na přední tyč donutil domácí k timeoutu.
23'
Vypadalo, že Gřesova střela z pravé spojky skončila na brankové konstrukci a od ní se odrazila k mužům v modrém.
22'
Žingor natáhl ruce proti vyložené šanci Dostalíka na levé straně na pivotu, ale stejně by měla útočit Kopřivnice.
21'
Gřesův podstřel na levé spojce byl zablokovaný a domácí se vrací do obrany.
21'
Pšenica podržel Brno chycenou vyloženou šancí z pivota, kdy skákal ze svého pohledu v levé části brankoviště.
21'
Dostalík zakončil z pivota k levé tyčce za Žingora.
20'
Marek Žingor z pravé části vlastní poloviny do prázdné branky ukazuje, že i brankáři umí dát gól v házené.
20'
Útočný faul na levé straně je přesně to, co se Brnu nehodí.
19'
Havlát nedohrál akci do pivota, ale Kopřivnice poté chybovala v době, kdy už Gřes pomýšlel na únik proti brankáři.
19'
Zatím nejlepší střelec zápasu Martin Střelec se trefuje z výskoku na levém křídle.
18'
Stein vypálil z pravé spojky přes soupeře a Žingor inkasoval po zakončení mezi nohy.
18'
Dva hráči vystoupili proti Steinovi a jeden z nich fauloval pravou spojku Brna.
18'
Fulnek přetlačil na pravé spojce bránícího hráče a domácí vedou zase o šest branek.
17'
Brno snížilo střelou z devítky.
17'
Gřes našel z levé spojky Střelce a ten z levého křídla na zadní tyčku posílá Kopřivnici do vedení o šest branek.
16'
Hlípala se rozběhl na levé spojce do druhé vlny, Žingor vyskočil v brankovišti a vykopl nohy do strany, ale stejně to nestačilo.
16'
Průraz pravé spojky domácích, takže branka nemůže platit.
15'
Břevno zvonilo za Žingorem po ráně skákajícího Steina na pravé spojce.
15'
Bukovský neuspěl ze střední spojky a jeden z domácích hráčů poté přešlápl.
14'
Stein mířil z pohledu brankáře na levou stranu, ale tohle přečetl skákající Žingor k tyčce a zatím drží účastníka loňského ligového čtvrtfinále.
14'
Po faulu na Hlípalu na levé spojce kombinuje Brno.
13'
Střelec je zase přesný, tentokráte k levé tyči, ke které skočil i brankář Brna.
13'
Bránění v brankovišti znamená další sedmičku pro Střelce.
13'
Faul na Fulneka na pravé spojce.
12'
Žingor připraven na zakončení Kučery z pravé spojky mezi nohy.
12'
Kopřivnice odpovídá z hranice brankoviště svým pivotem.
12'
Dostalík kontruje z šestky.
11'
Střelec proměnil sedmičku do pravé poloviny branky.
10'
Bukovský to vzal na sebe na středu při přečíslení, následoval faul na hráče dorážejícího z šestky z pravé spojky, takže sedmička pro Střelce.
10'
Nepřesná nahrávka Gřese na Bukovského, ale ten ještě stihl vybojovat faul na vlastní osobu.
10'
Gřes neměl prostor k dohrávce z levé spojky do křídla na Střelce, ale Brno ztratilo balón.
9'
Hlípala minul bližší tyč z pravé spojky a na tahu je domácí celek.
8'
Fulnek se prosazuje po seběhu na pravou spojku do druhé vlny.
8'
Už to neplatí, neobsazený Dostalík zakončil z levé strany na pivotu technicky okolo levé nohy brankáře.
8'
Domácí jsou agresivní v obraně a hosté se nemůžou dostat k zakončení.
8'
Domácí přerušili útok soupeře faulem na Hlípalu, devítka.
7'
Dostalík rozehrál z poloviny hřiště, Andrej Titkov poslal na hřiště Hlípalu na střední spojku.
7'
Gřes posílá míč obloučkem do hostující prázdné branky a Brno si bere timeout.
7'
Žingor si dal pozor na střelu Havláta ze střední spojky mezi nohy.
6'
Kopřivnice vede o tři branky po střele z pravé spojky z šesti metrů.
6'
Hlípala překonal gólmana z levé spojky na zadní tyč.
5'
To vypadalo na Hanuse, kdo trefil z pravé strany horní tyč, na šestce dorážel Holbein.
5'
Gřes propálil brankáře z levé spojky.
4'
Holbein získal na šestce faul jednoho z hostů.
4'
Hosté disponují obranou 0:6, soupeř útočí s Holbeinem na šestce a Bukovským na spojce.
4'
Hlípala snížil z více než devíti metrů.
3'
Havlát pokazil nahrávku ze střední spojky na pravou stranu a Hanus to trestá z brejku, resp. samostatného úniku.
3'
Faul na Havláta při snaze o zakončení z pravé spojky.
3'
Hlípala faulovaný na devítce Holbeinem za cenu karty.
2'
Kopřivnice utekla do brejku a Bukovský obstřelil brankáře z levé strany okolo levé ruky.
2'
Domácí hrají na spojce s Bukovským, hosté mají v obraně Vaňka.
1'
Žingor si rukama poradil se zakončením z levé spojky na bližší tyčku.
1'
Žingor v brance, proti němu na pravé spojce Václav, na středu Havlát.
1'
Brno rozehrálo zápas a v prvním poločase útočí z levé strany.
1'
Brno v modrých dresech a černých trenýrkách, Kopřivnice v bílém.
Pouze deset hráčů Kopřivnice do pole, k tomu dva brankáři. Dnes to bude hodně o srdíčku v podání domácích házenkářů.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – R. Brůna, Jan Gřes, Čadra, Holbein, Unger, Fulnek, Jonák, Očkovič, Hanus, Bukovský.

SKKP Handball Brno: Drápela, B. Pšenica – Hlípala, Václav, Kukla, Dostalík, T. Mičola, Havlát, Koubek, Petrović, Burget, Kučera, Vaněk, Stein, Cabák.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček.
SKKP HANDBALL BRNO
Brněnským házenkářům se nedaří. V ligové tabulce je momentálně najdeme až na předposlední pozici se ziskem osmi bodů. Horší už je pouze nováček z Litovle. Hosté zatím zvítězili pouze ve třech případech, a sice se zmiňovaným Tatranem doma i venku a před svými fanoušky proti Hranicím. Na play-off (respektive osmé Zubří) ztrácí jihomoravské mužstvo pět bodů.

A co říká před utkáním 15. extraligového kola Jiří Havlát? *„Do jarní části extraligy nastoupíme s ambicí vylepšit naše postavení v tabulce a v případě, že se nám bude dařit, vybojovat i play-off. „V některých zápasech podzimní části už naše obrana měla parametry extraligového mužstva, musíme z toho udělat pravidlo a ne pouze výjimku."

Brněnští jsou dnes podle mínění sázkových kanceláří outsiderem. Aby tuhle roli nenaplnili v zápase, tak to by si rozhodně přál Andrej Titkov, což je v českém házenkářském rybníčku známé jméno. Před sezonou se ruský rodák upsal Brnu. Předtím působil na lavičce Zubří, kde byl hodně úspěšný. V posledních dvou ligových ročnících získal se svými svěřenci bronz.

KH KOPŘIVNICE
Házenkáře Kopřivnice čeká z pohledu boje o play-off nesmírně důležitý zápas, což uznává i bývalý hráč Karviné a v současné době kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský. Ten v průběhu zimní pauzy jasně sdělil, že z Kopřivnice neminí odcházet a že zde má rozdělanou práci.

Kopřivničtí jsou v ligové tabulce na šesté pozici, když ze čtrnácti odehraných zápasů vytěžili celkem šestnáct bodů. V posledním duelu uplynulého kalendářního roku vyhráli derby na půdě Zubří poměrem 31:29.

Domácí by letos rozhodně chtěli do play-off. V loňské sezoně měli za cíl udržet v Kopřivnici extraligovou házenou. To se povedlo. Především vstup Kopřivnice do ligy byl skvělý. V domácím prostředí porazila Plzeň či Duklu. Nakonec ve čtvrtfinále prohrála 1:3 na zápasy s Lovosicemi.
DELEGACE
Zápas budou řídit Michal Hanák a Luboš Pavlíček. Delegátkou Českého svazu házené byla jmenována Jana Rzymanová.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY
BRN – KOP 26:33
BRN – KOP 29:34
KOP – BRN 31:31
KOP - BRN 26:24
BRN - KOP 32:31
Hezký večer, házenkářská STRABAG Rail Extraliga se vrací na scénu po necelém měsíci. My se zaměříme v rámci 15. kola na zápas Kopřivnice s Brnem. Začínáme v 18:00.