Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Jičín - 21. dubna 2019   19:00

Plzeň
Plzeň
3' Šindelář  • 4' M. Ivančev  • 9' Šíra  • 11' M. Ivančev  • 12' Chmelík  • 13' M. Ivančev  • 14' Vinkelhöfer  • 15' M. Ivančev  • 19' Vinkelhöfer  • 19' Stehlík  • 21' Chmelík  • 22' Šindelář  • 24' Chmelík  • 25' J. Tonar  • 26' J. Tonar  • 27' J. Tonar  • 29' J. Tonar  • 33' M. Tonar  • 35' M. Tonar  • 38' Vinkelhöfer  • 41' J. Tonar  • 42' J. Tonar  • 43' Chmelík  • 43' Chmelík  • 46' J. Tonar  • 51' Chmelík  • 52' Šindelář  • 54' Šafránek  • 55' Šindelář  • 56' Šindelář
31:29
(17:14)
Stav série: (1:0)
Jičín
Jičín
2' Horut   • 2' Hlava   • 3' Kovařík   • 4' Kubík   • 8' Veverka   • 11' Šulc   • 14' Kubík   • 16' Horut   • 18' Veverka   • 20' Kovařík   • 26' Groh   • 29' Kovařík   • 30' Kovařík   • 31' Kovařík   • 32' Kubík   • 34' Kovařík   • 44' J. Drbohlav   • 45' Hlava   • 47' Dolejší   • 48' Groh   • 49' J. Drbohlav   • 51' Král   • 52' Kubík   • 59' Miľko   • 59' J. Drbohlav   • 60' Hlava
Plzeň
Bečička, Horák
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň-Slovany
Jičín

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera a pěkné Velikonoce!
Západočeši tak vedou v sérii 1:0. Druhý zápas se odehraje v Jičíně ve středu v 19:00, buďte u toho s námi.
Jičín neodehrál vůbec špatný zápas. Zejména v úvodu nepříjemně kousal a vypracoval si náskok, Plzeň se ovšem rozstřílela ze spojek a z pivota a o poločase vedla o tři branky. Ronal se už ve druhé půli nedostal ani do remízového stavu, jednou se dotáhl na jednobrankový rozdíl, v závěru na dvougólový, ale Talent si už úvodní duel pohlídal.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HBC Ronal Jičín 31:29 (17:14)
Nejvíce branek: J. Tonar 7, Chmelík 6, Šindelář 5 – Kovařík 6, Šulc 4/3, Kubík 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3. Vyloučení: 2:5.
60'
Devítka pro Západočechy.
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Šafránkovi vypadl míč a Hlava dává jednoduchý gól z brejku, do konce duelu však zbývá už pouze třicet sekund.
59'
Jiří Drbohlav ještě z pivota snižuje.
59'
Žlutá karta pro realizační tým HBC Ronal Jičín, za protesty.
59'
Hlava vystihl přihrávku Jakuba Doudy a tlačil se přes Jakuba Tonara do zakončení, Herajta prostřelil až po odpískání. Jičín však zůstane u míče.
59'
Šulc prostrčil míč na Miľka, který se zblízka v pádu prosazuje.
58'
Doudovu střelu při signalizované pasivitě pokryl Veverka a Jičín to ještě zkouší bez gólmana v sedmi v útoku.
58'
Hlava těsně nedosáhl na přihrávku na Ivančeva, rychlý brejk z toho není a Talent pokračuje v ofenzivě.
57'
Ondřej Šulc uspěl střelou o zem.
57'
Sedmička pro hosty.
56'
Znovu Jakub Šindelář ze stejné pozice a už je skutečně rozhodnuto, Plzeň si hlídá závěr zkušeně a vede o šest branek!
56'
Po pasu Dolejšího Drbohlav z pivota přestřelil.
55'
Šulcova střela přes blok sražená, Jičín pokračuje v ofenzivě.
55'
Že by bylo rozhodnuto? Jakub Šindelář dává jednoduchý gól z pivota a náskok Plzně činí pět gólů.
54'
Plzeň získala míč a Ondřej Šafránek proměnil únik střelou nad hlavu Veverky, důležitá trefa!
53'
Veverka nohou vyrazil Stehlíkovu střelu ze sedmičky!
53'
Ivančev bráněn v brankovišti, sedmička pro Talent!
52'
Západočeši vybojovali míč a mohou navýšit vedení.
52'
Šindelář z pivota napálil Veverkovu ruku, ale se štěstím pro Plzeň míč přesto zapadl za jičínského gólmana do sítě.
52'
Zdeněk Kubík vypálil z levého křídla pod břevno a znovu je to o dva góly.
51'
Jan Chmelík však rychle odpovídá rovněž z pravého křídla.
51'
Radek Král to měl na pravém křídle přes ruku, ale přesto o zem propálil Šmída!
50'
Michalu Tonarovi střela o zem nevyšla, míč zamířil nad branku! Možná si na něj ještě Veverka sáhl.
50'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Kovařík).
50'
Šindelář po přihrávce Ivančeva faulovaný na pivotu, sedmička a přesilovka pro Talent!
49'
49'
První střelu Šmíd chytil, ovšem následně dorazil míč do sítě Drbohlav.
49'
Ivančev nezpracoval přihrávku na pivota, ovšem míč následně vybojoval Šíra, jenže ho nepochopitelně vracel zpět. Domácí sice vykombinovali akci na volného Šafránka, ten však proti Veverkovi neuspěl.
48'
Šíra z pivota, avšak z úhlu, proti Veverkovi neuspěl a rychlý brejk proměňuje Jiří Groh, Ronal snižuje na rozdíl čtyř gólů a je zpět ve hře!
47'
Jiří Dolejší to znovu zkusil a ranou kolem plzeňského obránce propálil Šmída.
47'
Dolejšího pokus zablokován, hosté zůstávají u míče, ale je signalizována pasivita.
46'
Jakub Tonar ostře vypálil kolem obránce po Veverkově levé ruce, jičínský gólman neměl šanci zareagovat.
45'
Hlavova tečovaná střela zapadla přesně k levé tyči.
45'
Jan Stehlík při signalizované pasivitě zamířil vysoko nad branku.
44'
Jiří Drbohlav volný na pivotu a dává svůj první gól v zápase, Ronal se prosazuje po osmi minutách!
43'
Jičín je v rozkladu, inkasuje pošesté v řadě! Po zisku míče přišel další úspěšný únik Jana Chmelíka.
43'
Obstřel Kubíka z křídla Šmíd kryje, následně vyrazil do úniku po pravé straně Chmelík a propálil Machalického! Toho následně střídá Veverka.
42'
Oddechový čas pro hosty.
42'
Jakub Tonar je v ráži a nechybí mu ani štěstí, jeho střelu Machalický zastavil na brankové čáře, ale byl dezorientovaný a srazil si míč do sítě.
42'
Šafránek dokázal pokrýt pas do křídla a u balonu jsou znovu Západočeši. Ronal čeká na gól už šest minut.
41'
Jakub Tonar se stává nejlepším střelcem Plzně, ranou z kroku kolem obránce dává svůj pátý gól!
40'
Drbohlavovu střelu z kroku mezi nohy Šmíd dokázal pokrýt, odražený balon získal Talent.
40'
Jakub Tonar prostrčil míč na Šindeláře, ten z pivota trefil jen ruku Machalického!
39'
Hosté se dopustili útočného faulu, Západočeši si mohou vytvořit důležitý náskok!
38'
Petr Vinkelhöfer zachytil Kovaříkovu přihrávku a s přehledem proměnil samostatný únik!
38'
Michal Tonar uspěl střelou o zem.
38'
Šindelář zastaven v brankovišti Miľkem, sedmička pro Talent.
37'
Skvělý David Machalický si počíhal na střelu Jana Stehlíka! Ovšem hosté tentokrát úspěšní nebyli a o balon přišli.
36'
Sám Ondřej Šulc proměňuje střelou k levé tyči.
36'
Šulc bráněn v brankovišti, sedmička pro Ronal.
36'
Domácí v plném počtu, ale Machalický vystihl střelu Jakuba Tonara při signalizované pasivitě.
35'
Martin Hlava z levého křídla nastřelil jen tyč.
35'
35'
Michal Tonar šikovně proskočil na pravé straně a skóruje střelou o zem.
34'
Martin Kovařík se vyšponoval do vzduchu a přesnou ranou vymetl pravou šibenici.
34'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivančev). Srbská spojka srazila Šulcovu střelu dle rozhodčích úmyslně nohou. Ivančev hodně protestoval, jelikož bylo vidět, že míč ho trefil do ruky a i tak šel těžko hledat úmysl.
33'
Hosté sice zachytili přihrávku do křídla, ale poté jen namazali balon Michalu Tonarovi, jenž se sám proti Machalickému nemýlí.
33'
Do druhého poločasu nastoupili v obou brankách střídající gólmani, na domácí straně Karel Šmíd a na hostující David Machalický.
33'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Lukáš Rychna), za sražení Ivančeva.
32'
Jen to jen o gól, po zisku míče se do úniku dostal Kubík a zakončil pod nohy Šmída!
31'
Kovařík při signalizované pasivitě z levé spojky propálil střídajícího Šmída, který si na balon sáhl.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:56.
Jičín skvělým úvodem zaskočil favorita série, nabuzení hosté si rychle vytvořili tříbrankový náskok. Talent se na začátku utkání trápil v koncovce a s většinou šancí si poradil výtečný Veverka. Nakonec našli na jičínského gólmana recept především Jakub Tonar a Milan Ivančev ze spojek. Západočeši skóre otočili a o poločase vedou o tři góly. Vše je ale před druhou půlhodinou otevřené.
30'
30'
Poslední akce první půle, Vinkelhöfer z křídla netrefil branku.
30'
Martin Kovařík to vzal znovu na sebe, vypálil z pravé spojky a snižuje.
29'
Jakub Tonar vystřelil znovu překvapivě z kroku do protipohybu Veverky, který se natahoval marně.
29'
Hosté se v ofenzivě pěkně rozpohybovali, prostor k proskoku měl Martin Kovařík, osa hřiště byla volná a jičínská spojka toho využila, načež sama proti Herajtovi zamířila pod břevno.
28'
27'
Jakub Tonar přesnou střelou z kroku překvapil Veverku
27'
Šulcovu ránu ze spojky vyškrábl Herajt, na druhé straně pokazil přihrávku Jakub Tonar, ovšem hosté si nevedli o nic lépe a při pokusu o brejk o míč přišli, pas zachytil Šíra.
26'
Jakub Tonar vyskočil velmi vysoko a zamířil přesně k tyči.
26'
Jiří Groh prošel přes domácí obranu a prostřelil Herajta.
25'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Dolejší).
25'
Vinkelhöfer následně zachytil přihrávku na pivota, Herajt vyslal do úniku Jakuba Tonara, který byl nedovoleně vytlačen do úhlu, ale i přesto propálil Veverku! Navíc přesilovka pro Talent.
24'
Stehlík pěknou "no-look" přihrávkou našel na pivotu Vinkelhöfera, ten v tísni ještě přihrál do křídla na Chmelíka, jenž propasíroval balon za Veverku. Jičínský gólman si na míč sáhl, ale balon přesto skončil v síti.
24'
24'
Vinkelhöfer zůstal osamocený na pozici falešného pivota, ale nastřelil jen břevno. Odražený míč sice mířil na jičínské hráče, ovšem Drbohlav poté dostal nepřesnou přihrávku.
23'
Ondřej Šulc rozpohyboval Herajta a následně vypálil pod břevno.
23'
Kovařík odvážným proskokem vybojoval sedmičku.
22'
Končila přesilová hra domácích, když Stehlík našel přesným pasem na pivotu Šindeláře, jenž se nemýlí a skóruje ranou o zem. Poprvé v zápase Talent vede o dvě branky!
22'
Kovařík se snažil proskočit, ale do cesty se mu postavil Stehlík. Následoval tvrdý náraz posouzený jako prorážení, míč pro Plzeň.
21'
Vinkelhöfer pozorný v obraně a v pádu posunul míč na Chmelíka, který trefuje prázdnou branku Ronalu.
21'
Šindelář nezpracoval pas na pivota a Plzeň přichází o míč.
20'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Drbohlav), za stažení Jakuba Tonara.
20'
Martin Kovařík proskočil na levé straně a srovnává.
19'
Jan Stehlík propasíroval ranou ze spojky míč za Veverku.
19'
Jiří Kostelecký sbíral míč na levé straně, ale přešlápl brankoviště, jednoduchý zisk pro Talent.
19'
Petr Vinkelhöfer prostřelil Veverku z levého křídla k bližší tyči.
18'
Jakub Tonar uspěchal střelu a Filip Veverka trefil odkrytou branku! Následně už hraje Talent v plném počtu.
17'
Dolejší naběhl do dvou hráčů a dopustil se prorážení, oslabení zatím Plzni vycházejí.
17'
Západočeši zastavili akci Groha za cenu devítky.
16'
Michal Tonar z kroku pálil ze střední spojky jen těsně nad břevno.
16'
Horut se šikovně uvolnil kolem Ivančeva, který ho fauloval, ale hostující spojka přesto zakončila k tyči.
15'
Střelu Hlavy z pravého křídla Herajt vytěsnil a následně ze spojky přes blok vypálil přesně Ivančev.
14'
Plzeň odpověděla také z levého křídla, Veverku přeloboval Vinkelhöfer.
14'
Zdeněk Kubík dostal pas na levé křídlo a znovu technicky obstřelil Herajta.
13'
Šíra skvěle zasáhl v obraně, nepustil míč na pivota, Západočeši se znovu dostali do brejku, který suverénně proměnil Milan Ivančev.
12'
Herajt předvedl dobrý zákrok a hostující obraně utekl Jan Chmelík, únik proměnil a už je to jen o gól!
11'
Milan Ivančev vypálil přes blok k levé tyči.
11'
Téměř dvě minuty strávili Východočeši v útoku, nakonec zamířil pod břevno z pravé spojky Šulc.
11'
Střela Kovaříka ze spojky zablokována, Jičín stále u míče.
11'
Hosté stále v útoku, znovu je signalizována pasivita.
10'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Petr Vinkelhöfer).
9'
Signalizovaná pasivita Ronalu.
9'
Jakub Šíra napoprvé proti famóznímu Veverkovi neuspěl, ale balon zůstal Západočechům a druhý pokus plzeňského pivota střelou k levé tyči už vyšel.
8'
Brankář Filip Veverka po jednoduchém zisku míče zamířil přes celé hřiště do prázdné branky.
8'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Drbohlav). Hosté pouze zablokovaní a Drbohlav zastavil rychlý brejk Talentu nedovoleně.
7'
Vinkelhöfer z levého křídla proti Veverkovi neuspěl, Jičín u balonu, zpětně dostává žlutou kartu Miľko.
7'
Jiří Drbohlav nezpracoval přihrávku na brankovišti a ani nyní se Jičín v přesilovce neprosadí.
6'
Po zisku míče se do brejku utrhl Jan Chmelík, skvěle ho ovšem vychytal Veverka!
6'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář), za sražení pronikajícího Horuta.
5'
Západočeši se dopustili prorážení.
5'
Jan Stehlík nyní předvedl dobrou práci v defenzivě a nepropustil balon na Miľka na pivotu.
4'
Milan Ivančev se prosazuje povedenou ranou ze spojky pod břevno.
4'
Zdeněk Kubík technicky obstřelil Herajta z levého křídla.
4'
Stehlík opět zablokován a Veverka následně míč vytěsnil.
3'
Veverka vychytal na pivotu Šindeláře, na druhé straně zasahuje Herajt!
3'
Martin Kovařík se probil ke střele ze sedmi metrů a dává gól.
3'
Ivančev prostrčil balon na Šindeláře, který skóruje z pivota.
2'
Střela Stehlíka sražená a Martin Hlava dává po pasu Veverky jednoduchý gól z rychlého brejku! Skvělý start pro Jičín.
2'
Libor Horut parádním podstřelem kolem obránce vymetl levou šibenici!
1'
Michal Tonar napálil ze střední spojky jen břevno.
1'
První útočné snažení táhnou domácí.
1'
Toto utkání odstartuje s menším zpožděním.
V hostující brance začne s číslem 1 Filip Veverka, v domácí pak Filip Herajt s číslem 16.
Házenkáři obou celků jsou nastoupeni na palubovce a duel začne za malý moment!
Za sebou máme úvodní rozcvičku a městská sportovní hala v Plzni se pomalu plní. Velké zastoupení tu mají i jičínští fanoušci, kteří dorazili s klubem v hojném počtu a dost možná budou mít hlasovou převahu. Více než polovinu z nich tvoří mládežničtí házenkáři Ronalu.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Šafránek, Bičiště, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Král, Rychna, Dolejší, Bareš, Horut, Hlava, Kovařík, Miľko, Šulc, J. Drbohlav, Groh, Kolc, Kubík, Kostelecký.

Rozhodčí: Bečička, Horák.
Potvrdí Talent roli favorita i výhodu domácího prostředí a ujme se v sérii vedení, nebo Jičín na západě Čech překvapí a pojede zpět s prvním překvapivým bodem?
Vzájemné zápasy:
Jičín je jediným týmem, který dokázal Západočechy dvakrát porazit. Měl na to však tři pokusy. Poprvé mu to vyšlo na začátku listopadu, v extralize proti Talentu předvedl dominantní výkon a zvítězil 29:20. Ani ne o dva týdny později narazil na Plzeň znovu doma, tentokrát v poháru, a opět z toho bylo vítězství, tentokrát ale mnohem těsnější 32:31. Výhodu domácí palubovky využila ovšem v únoru také Plzeň, jež naprosto opanovala a slavila dva body za vítězství 36:23.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Západočeši dlouho soupeřili o prvenství v tabulce s Karvinou, až v posledním kole se dostali zpět do čela a do play-off vstoupili z nejvýhodnější pozice. Na úvod je čekaly Lovosice, které naopak čtvrtfinále vybojovaly za pět minut dvanáct. Severočechům se po celou sezónu nedařilo venku a bylo to znát i proti Plzni. Ta si doma došla pro dvě hladké výhry a sérii ukončila již ve třetím duelu, dominovala i na půdě Lovců a vybojovala postup do semifinále.

Trenér Michal Tonar starší si nemůže stěžovat na nedostatek spojek, naopak na této pozici je spíše přetlak. Vpravo v základní sestavě nastupuje Jan Stehlík, nejlepší střelec týmu se 114 góly, na středu pak Michal Tonar a vlevo se střídají Milan Ivančev a Jakub Douda, na střídačce pak na šanci čekají Jakub Tonar, Tomáš Nejdl nebo David Bičiště. Plzeň má alternativy i na dalších pozicích, na pivotu se točí dvojice Jakubů Šíra a Šindelář, na levém křídle zase zkušený Petr Vinkelhöfer a mladší Šafránek, na pravém se pak ke skvělým výkonům rozehrál Jan Chmelík, ale když už dostane prostor střídající Eduard Wildt, většinou ho naplno zužitkuje.

Šíře kádru Talentu je výjimečná a dokazuje to vyrovnanost i u gólmanů. Více času letos dostává Filip Herajt, jenž drží úspěšnost 38,01 %. O něco lépe na tom je Karel Šmíd (40,2 %). Oba tito mladí gólmani výtečně těží z dlouholeté spolupráce s Radkem Motlíkem, který sice už v Plzni nepůsobí, ale naopak s klubem spolupracují sourozenci Jan a Petr Štochlové, skutečná brankářská elita, který může západočeské dvojici předat cenné zkušenosti.

Čtvrtfinálová série:
3.ČF Lovosice – Plzeň 25:32
2.ČF Plzeň – Lovosice 33:22
1.ČF Plzeň – Lovosice 34:24
HBC Ronal Jičín
Východočeši obsadili v tabulce po základní části šestou pozici, načež ve čtvrtfinále narazili na třetí Kopřivnici, příjemné překvapení soutěže. Překvapení však nastalo také v této sérii. Jičín na Moravě zabodoval hned v prvním duelu a vybojoval klíčovou výhru na palubovce soupeře. Poté sice padl, ale na domácí půdě zvládl s přehledem oba zápasy a mohl slavit postup po vítězství 3:1 v sérii.

Tým v ofenzivě táhnou především spojky Libor Horut a Ondřej Šulc. První jmenovaný nastřílel již 106 branek, druhý pouze o tři méně, třetím nejlepším střelcem je David Krahulec, pravé křídlo nasázelo 86 gólů, avšak nyní nehraje kvůli zranění. V defenzivě hraje důležitou roli gólman Filip Veverka, jenž drží solidní úspěšnost zákroků 37,64 %.

4.ČF Jičín – Kopřivnice 30:25
3.ČF Jičín – Kopřivnice 28:24
2.ČF Kopřivnice – Jičín 36:24
1.ČF Kopřivnice – Jičín 29:33
Delegace
Řídit dnešní utkání budou sudí Marek Bečička a Jiří Horák, delegátem Českého svazu házené je pan Libor Skružný.
Přeji krásný nedělní večer, vítejte u úvodního duelu semifinálové série, ve které SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vyzve HBC Ronal Jičín. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.