Házená - Extraliga muži - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Zubří - 27. ledna 2019   10:30

Plzeň
Plzeň
2' M. Tonar  • 9' Chmelík  • 11' M. Tonar  • 13' Šafránek  • 14' M. Ivančev  • 18' Šindelář  • 19' M. Ivančev  • 23' M. Ivančev  • 24' Vinkelhöfer  • 26' J. Tonar  • 28' J. Tonar  • 32' Chmelík  • 33' Šindelář  • 34' Douda  • 36' J. Tonar  • 39' J. Tonar  • 40' Douda  • 43' Wildt  • 44' Douda  • 46' Wildt  • 48' Douda  • 55' Šindelář  • 59' Šindelář
26:25
(11:14)
Zubří
Zubří
5' Korbel   • 7' Dořičák   • 9' Š. Zeman   • 10' Š. Zeman   • 10' Dořičák   • 12' Dokoupil   • 14' Dořičák   • 18' Hlinka   • 21' Válek   • 23' Dokoupil   • 25' Válek   • 26' M. Hrstka   • 28' M. Hrstka   • 30' Hlinka   • 36' Korbel   • 40' Válek   • 43' Válek   • 43' Dokoupil   • 51' Hlinka   • 53' Dokoupil   • 55' Válek   • 57' Korbel   • 59' Š. Zeman   • 60' B. Mizera
Plzeň
Králíček, Letev
SH Lokomotiva Plzeň
Zubří

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů.
Talent zvládl dramatický duel proti Zubří a slaví cenné dva body. Plzeň se ve druhé půli rozstřílela, stáhla tříbrankové manko a dokonce si vytvořila náskok, který udržela a nakonec zvítězila o gól.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HC ROBE Zubří 26:25 (11:14)
Nejvíce branek: Douda 6/2, J. Tonar 5/1, Šindelář 4 – Válek 5, Hlinka 4/1, Dokoupil 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/1. Vyloučení: 5:3.
60'
Hosté sice vysunuli obranu, ale Plzeň to zvládá a drží míč. Šest sekund před koncem si bere oddechový čas!
60'
Bohdan Mizera ještě dává gól z křídla, půlminuta do konce!
60'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivančev). Ivančev neuspěl s proskokem, zamířil do břevna a následně se pokusil zdržovat hru.
59'
Naopak Korbelův pas znovu na Zemana tentokrát hostům nevyšel, pomalu startuje poslední minuta utkání.
59'
Talent odpovídá stejnou měrou! Šindelář si našel místo na pivotu a dává veledůležitý gól!
59'
Při signalizované pasivitě dohráli hosté akci na pivota, odkud snižuje na rozdíl jediné branky Štěpán Zeman!
58'
Šíra zastavil tvrdým zákrokem Korbelův proskok, jen devítka pro Zubří.
58'
Herajt vyrazil ránu Korbela z pravé spojky na břevno, odražený míč získává ROBE.
58'
Krůpa si hned připisuje zákrok, když pokryl podstřel Jakuba Tonara při signalizované pasivitě.
57'
Tak ještě není rozhodnuto, Plzeň se nedostala k zakončení a na druhé straně Korbel propálil Herajta s notnou dávkou štěstí.
56'
V brance Zubří nyní i třetí gólman Štěpán Krůpa.
56'
Herajt rukou zasáhl proti Mizerově střele z pravého křídla a Talent se pomalu blíží k cenné výhře!
55'
Douda našel na pivotu Šindeláře, který se střelou o zem nemýlil!
55'
Radomír Válek má dnes střeleckou formu a ranou z kroku vypálil do pravého horního rohu. Hosté zůstávají v těsném kontaktu.
54'
Míč si tentokrát vzal Jakub Tonar a střelou o zem k levé tyči překonal Malinu.
54'
Jakub Tonar dobře zakročil v defenzivě, následoval brejk Západočechů, Jakub Douda faulován a následuje sedmička pro Plzeň.
53'
Stehlíkův podstřel končí mimo branku.
53'
Mizerovu střelu z křídla sice Herajt vyrazil, ale na dorážku Dokoupila už neměl nárok. Zubří stahuje a už je to jen o dva góly!
53'
Odpískána pasivita Západočechů.
52'
Oddechový čas pro domácí.
52'
Souboj Douda – Zeman v krátkém sledu podruhé, jen devítka pro Plzeň.
51'
Zeman nezachytil přihrávku na pivota a poté se ještě ohnal po Doudovi, sudí však nechali hru pokračovat.
51'
Oddechový čas pro hosty.
51'
Západočeši tentokrát v útoku neuspěli a musejí se bránit.
51'
Herajt si sáhl na ránu Hlinky ze spojky, ale míč přesto zapadl do sítě. Zubří zastavilo pětibrankovou sérii domácích a střílí gól po osmi minutách!
50'
Korbel vypálil přesně, ale ještě předtím byl odpískán faul domácích. ROBE pokračuje v ofenzivě.
50'
Jakub Douda proměňuje i další sedmičku rychlou střelou k pravé tyči.
50'
Hlinka zablokován, mezitím upadl na pivotu Dokoupil, ale hra pokračovala. Douda vytvořil pozici pro Vinkelhöfera na levém křídle, plzeňský hráč byl faulován a následuje sedmička pro Západočechy!
49'
Ovšem vzápětí přišel útočný faul Plzně.
49'
Podstřel Jakuba Tonara zablokován, Západočeši pokračují v ofenzivě.
48'
Herajt vyráží ránu ze spojky, Talent je v ráži!
48'
Jakub Douda střílí pátý gól v zápase, tentokrát předvedl parádní podstřel a Talent navyšuje své vedení!
47'
Hosté v plném počtu, ovšem Válkův proskok na levé straně a následné zakončení z úhlu vychytal celkem v poklidu Filip Herajt.
46'
Eduard Wildt rázem z pravého křídla přeloboval Orsága a poprvé v utkání vede Plzeň o dva góly!
46'
Válek ranou přes blok zamířil pouze do boční sítě.
46'
Zubří málem přišlo o balon, ale nakonec ho udrželo. Ovšem je signalizována pasivita.
45'
Jakub Douda proti střídajícímu Orságovi uspěl, vypálil k pravé tyči a dává dvacátý gól Západočechů!
45'
Po Herajtově zákroku unikl defenzivě hostů znovu Jakub Douda, trefil sice tyč, ale byl faulován. Vyloučen je Marek Hlinka a následuje i první sedmička pro Talent v zápase!
44'
Jakub Douda se prezentoval pěknou individuální akcí, prošel přes defenzivu a následně zavěsil.
43'
Talent zkusil hru bez gólmana a tvrdě narazil, po krocích domácích trefil odkrytou branku Jiří Dokoupil.
43'
Radomír Válek odpovídá ranou ze spojky.
43'
Eduard Wildt naskočil poprvé na palubovku a hned z pravého křídla skóruje ranou o zem. Vůbec první gól Plzně z pozice křídla, ostatní góly křídelníků padly z rychlých brejků.
42'
Válkova dohrávka do pivota nebyla přesná a udeřit mohou domácí.
41'
Bohdan Mizera zakončoval při signalizované pasivitě z velkého úhlu z pravého křídla, Herajt kryje. Na druhé straně ovšem Nejdl přestřelil.
41'
Technická chyba Talentu.
40'
Brzy je srovnáno, Radomír Válek vypálil z levé spojky mimo Herajtův dosah.
40'
40'
Západočeši se dobře rozběhali v útoku, čehož využil na levé spojce zaběhnutý Jakub Douda, ranou bez výskoku vymetl vzdálenější šibenici a poprvé od druhé minuty vede Talent!
39'
Vzápětí přešlap Zubrů na brankovišti a Talent může jít dokonce do vedení!
39'
Jakub Tonar si při signalizované pasivitě našel skulinku při střele a propálil Malinu.
38'
Válek vypálil přes Šindeláře, Herajt vytrčil pravou nohu a vyráží!
37'
Stehlíkův záměr nepochopil nikdo a Zubří se po nepřesném pasu dostává zadarmo k balonu.
36'
Marek Korbel zakončoval z deseti metrů, vypálil do protipohybu Šmída k levé tyčce.
36'
Poprvé od stavu 2:2 máme srovnáno! Podstřel Jakuba Tonara končí v síti a začínáme od nuly, domácí rychle smazali tříbrankové manko z první půle.
35'
Talent u balonu, hosté v plném počtu.
35'
Korbel ranou přes blok zamířil pouze do pravé tyčky.
35'
Signalizovaná pasivita hostujícího týmu.
34'
Technická chyba Zubří a Jakub Douda trefuje odkrytou branku přes celé hřiště! Znovu je to pouze o gól.
33'
Stehlík naznačoval pas na spojku, ale bez dívání našel na pivotu Šindeláře, jenž se nemýlil. Pohledná akce Plzně.
33'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Štěpán Zeman).
33'
Marek Hlinka uspěl střelou mezi Šmídovy nohy.
33'
Hlinka proskokem na levé straně vybojoval sedmičku pro ROBE.
32'
Parádní plzeňská akce! Jakub Tonar zachytil pas na pivota, Herajt následně vyslal milimetrovou přihrávku mezi dva hráče na unikajícího Chmelíka, který se přeřítil přes defenzivu Zubří a únik zakončil suverénní střelou k tyči.
31'
Podstřel Jakuba Tonara při signalizované pasivitě skončil vedle levé tyčky.
31'
Plzeň u míče, ale ještě 40 sekund hraje oslabení.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:18.
Zubří na plzeňské palubovce překvapivě dominuje! Zejména v obranné části je skvělé a v útoku dokáže pálit ze všech pozic a góly rozložilo mezi sedm hráčů. Talent zatím hledá optimální složení a přetlak na spojkách nemusí robit dobrotu. Uvidíme, jestli se Západočeši ve druhé půli zvednou a dokáží smazat tříbrankové manko.
30'
30'
Douda v posledních sekundách zamířil ze spojky mimo, Malina se ještě pokoušel trefit prázdnou branku přes celé hřiště, což se mu sice povedlo, ale ani ne půl vteřiny předtím zazněl gong oznamující konec první půle. Nakonec se shodli oba rozhodčí i delegát.
30'
Jakub Tonar pokazil přihrávku, Hlinka dobře četl hru a následně zamířil do odkryté branky.
30'
Útočný faul Zubří a poslední minutu začínají s míčem Západočeši.
29'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra).
29'
Ivančev proskočil na pravé straně, ale z úhlu branku netrefil.
28'
Martin Hrstka ukazuje své kvality, ranou zleva z kroku vymetl pavučinky v pravé šibenici.
28'
Jakub Tonar slaví další branku, na jeho parádní podstřel neměl Malina nárok!
27'
Signalizovaná pasivita hostů, při které Šmíd vytěsnil Válkovu ránu na tyč.
26'
Jakub Tonar odpovídá svou první brankou v soutěžním zápase po jedenáctiměsíčním zranění! Ze spojky zamířil k levé tyčce.
26'
Martin Hrstka z deseti metrů překvapil Šmída rychlou ranou k pravé tyči bez výskoku.
25'
Naopak Milan Ivančev z pravé spojky zamířil jen do horní tyče.
25'
Radomír Válek parádně vypálil z levé spojky a jeho dělovka o zem zapadla do bližší šibenice.
24'
Hosté zakončovali z přešlapu, následně se po levé straně prohnal Petr Vinkelhöfer a svoji akci zakončil střelou k bližší tyči.
24'
Dokoupil ovšem zachytil pas Michala Tonara na pivota,.
24'
Válek v tísni nepřihrál do křídla přesně, u balonu znovu Talent.
23'
Milan Ivančev se dokázal procpat ke střele a ačkoliv zakončoval z velkého úhlu, propálil Malinu ranou pod břevno.
23'
23'
Dokoupil osamocený na pivotu s skóruje ranou pod břevno! Dvě minuty zpátky mohlo být srovnáno, nyní však ROBE znovu vede o tři góly.
22'
Dohrávka Ivančeva na Šindeláře nepřinesla úspěch, na druhé straně ihned utekl Dořičák, Šmíd jeho střelu mezi nohy vychytal! Zubří však pokračuje v útoku.
21'
Parádní rána Radomíra Válka z levé spojky zapadla přesně k pravé tyčce.
21'
Douda však nepřihrál Ivančevovi přesně.
21'
Plzeň v útoku a v plném počtu, míří za srovnáním.
20'
Douda napálil dělovkou břevno, k odraženému míči se procpal Šindelář, zakončil však až po odpískání a není z toho ani sedmička. Michal Tonar starší vehementně protestuje, ale účinek žádný.
20'
Hosté sice zakončili přesně, ale situaci předcházel útočný faul.
19'
Šafránek se po zisku míče prodral po levé straně, avšak po kontaktu s protihráčem ztratil stabilitu a následně kulhá ze hřiště. Odražený míč však získal Milan Ivančev, který prostřelil přesunujícího se Malinu.
19'
19'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Tonar), za stažení Dořičáka.
19'
Skvělý Šmíd vychytal proskakujícího Šustáčka, na druhé straně se nenechal zahanbit Malina, který si poradil se střelou Chmelíka z křídla.
18'
Jakub Šindelář dostal dobrý pas na pivota, z něhož uspěl.
18'
Ze sedmičky sice Hlinka trefil jen tyč, ale balon se k němu vrátil a napodruhé už neměl problém.
18'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu HC ROBE Zubří (Marek Hlinka).
17'
Marek Korbel se přeřítil přes plzeňskou obranu, byl faulován a vybojoval sedmičku!
17'
Hrstka střelou z pravé spojky orazítkoval horní tyč, na druhé straně ovšem znovu přišel jen útočný faul domácích.
16'
Michalu Tonarovi se nevydařil proskok, také prorážel.
15'
Šustáček se dopustil prorážení a Talent může znovu snížit.
14'
Plzeň také v plném počtu a hned odpovídá, Ivančev vystřídal dnes zatím nevýrazného Stehlíka a hned se prodral na pravé straně ke střele, propálil Malinu.
14'
Filip Dořičák z levého křídla přeloboval Šmída.
13'
Zubří v plném počtu a hraje zkrácenou přesilovku.
13'
Plzeň však pokračovala v útoku, ránu Michala Tonara vyrazil Malina rukou jen do strany a z dorážky z křídla už se trefil přesně Ondřej Šafránek.
13'
Skvělý Malina! Michal Tonar našel na pivotu Šíru, jehož vychytal brankář hostů parádně vykopnutou levačkou.
12'
Hlinka vykouzlil pas na Dokoupila, který se z pivota technickým obstřelem nemýlil.
12'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Petr Vinkelhöfer), za přistrčení střílejícího Korbela.
12'
Signalizovaná pasivita hostů.
11'
11'
Michal Tonar to vzal na sebe, prodral se přes Zemana, který ho fauloval a následně vypálil k levé tyči.
10'
Po Malinově zákroku utekl po levé straně Filip Dořičák a Zubří vede 5:2, skvělý úvod do tohoto utkání pro hosty! Trenér Michal Tonar si zatím oddechový čas nebere.
10'
Štěpán Zeman zůstal znovu nehlídaný na pivotu a udeřil.
10'
Jan Stehlík neuspěl ani třetí střelou v zápase, znovu ho vychytal Malina.
9'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
9'
Štěpán Zeman odpovídá zakončením z pivota. Uspěl, ačkoliv byl faulován.
9'
Zatím to jde domácím pouze z rychlých brejků. Jan Chmelík vystihl přihrávku ROBE a následně proměnil rychlý brejk.
8'
Michal Tonar pálil přes blok, Malina znovu vyráží. Plzeň zatím vůbec neví jak si přijít na pozornou obranu Zubří.
7'
Naopak Filip Dořičák z levého křídla obstřelil Šmída.
7'
Stehlíkovu ránu přes blok dokázal Malina vytěsnit nohou.
6'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Štěpán Zeman).
6'
Hlinka našel na pravém křídle osamoceného Přikryla, ten sice prostřelil Šmída, ale při zakončení přešlápl.
6'
Stehlík vytvořil prostor pro Chmelíka, ten ovšem z pravého křídla proti Malinovi neuspěl, gólman ROBE vyráží rukou.
5'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Michal Tonar).
5'
Hrstka uvolnil na pravé straně Korbela, jenž se štěstím propálil Šmída, který si na míč sáhl.
5'
Přesilovka Zubří je u konce, hosté ji vůbec nevyužili. Teď však alespoň uspěli v obraně a získali balon.
4'
Hrstka proskočil na levé straně, ale z úhlu napálil jen bližší tyč. Odražený míč získali Západočeši.
3'
Jakub Tonar v závěru útoku netrefil z levé spojky branku.
3'
Šmíd vykopl sedmičkový pokus Hrstky! Druhý parádní zákrok plzeňského mladíka, tentokrát si smlsl na nejlepším střelci hostů.
3'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Tomáš Nejdl), za tvrdé sražení Korbela při proskoku, navíc sedmička pro Zubří.
2'
Petr Vinkelhöfer skvěle zasáhl v obraně, následně unikl Michal Tonar, jenž ranou o zem otevírá skóre.
2'
Nejlepší plzeňský střelec Jan Stehlík z levé spojky netrefil branku.
1'
Šmíd si připisuje první dobrý zákrok proti ráně Hlinky z levé spojky, nohama míč zachytil a udržel před čárou.
1'
V útoku začínají hosté, v jejich brance Milan Malina, v plzeňské svatyni pak Karel Šmíd.
1'
Hráči obou celků jsou již nastoupeni na palubovce a duel začne za malý moment. Zubří dnes hraje ve žlutých dresech, Talent Plzeň v modrých.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Šafránek, Bičiště, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, M. Říha, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

HC ROBE Zubří: Malina, Orság, Š. Krůpa – Dokoupil, Hlinka, Přikryl, Vlk, Válek, Šustáček, M. Hrstka, Korbel, Janíček, Hybner, Dořičák, Š. Zeman, B. Mizera.

Rozhodčí: Králíček, Letev.
Kdo ovládne dnešní souboj těchto dvou tradičních házenkářských celků? Bude to favorizovaná Plzeň, nebo se v lepší formě po přestávce vrátí Zubří?
Vzájemné zápasy:
Právě tyto dva celky se střetly v loňském semifinále, kterým zahýbala aféra ve druhém duelu. Již první byl velmi vyhrocený a Plzeň ho po prodloužení v Zubří vyhrála 31:30, v tom druhém Západočeši rozhodli v poslední vteřině, ovšem gól nebyl, dle záznamu časomíry na TVcom, nesprávně uznán a Zubří následně prodloužení ovládlo. Talent podal protest a ten byl schválen, ROBE se však odvolalo a uspělo, jelikož Ivančev při zakončení přešlápl devítimetrovou čáru při devítimetrovém hodu, na západ Čech se tak jelo za stavu série 1:1. Plzeň ovšem doma nezaváhala, zvítězila 24:22 a 28:25, ve finále pak ale nestačila na Karvinou.

V letošním vzájemném utkání na ledě Zubří se soupeři rozešli s remízou a bodem na každé straně, když domácí dlouho stahovali a nakonec mohli být za bod rádi.
HC ROBE Zubří – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 26:26 (10:14)
Nejvíce branek:
Hrstka 8/4, Korbel 6, Zeman 3 – Douda 9, Chmelík 7, Šindelář 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/1. Vyloučení: 5:5.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Loňskému finalistovi se zatím daří i letošní sezóna, ve které padl jen třikrát a je za Karvinou na druhé pozici s 20 body při skóre 406:357. Za sebou má však hladové týmy a mírná překvapení letošního roku Nové Veselí, Jičín a Frýdek-Místek.

Talent sehrál dva přípravné zápasy proti celku 2. německé Bundesligy, v Aue padl 22:31, doma si však připsal cenné vítězství 31:30. Dobrou zprávou pro Západočechy je, že se na palubovku po vleklém zranění kolene trvajícím 11 měsíců vrátila levá spojka Jakub Tonar.

Nejlepším plzeňským střelcem je s 80 trefami Jan Stehlík, dalšími klíčovými hráči v útoku jsou Michal Tonar (61 gólů), o jednu trefu méně dala letošní posila právě ze Zubří Jakub Douda, pro něhož to bude jistě speciální utkání.

HC ROBE Zubří
Moravané před sezónou obměnili kádr a také z toho důvodu to je z jejich strany zatím ne příliš povedená sezóna. V současnosti okupují osmé místo tabulky, tedy poslední postupové do čtvrtfinále. Za čtrnáct duelů nasbírali 13 bodů při skóre 361:367.

Uvidíme, v jaké formě se Zubří vrátí do extraligy po zimní pauze, během kterého sehrálo jeden přípravný duel, avšak prohrálo se Zabrze o tři branky. V nejvyšší české soutěži se zatím spoléhá zejména na Martina Hrstku (76 gólů) a Marka Korbela (64 gólů).

V dresu Zubrů by se dnes mohla objevit nová posila, a to slovenský reprezentant Marek Hlinka. Do následující sezóny 2019/2020 rovněž ROBE ulovilo jedno pořádné jméno, do Zubří se vrací Miroslav Jurka!

Zubří – Zabrze 27:30 (příprava)
Zubří – Kopřivnice 29:31
Nové Veselí – Zubří 25:21
Zubří – Litovel 37:28¨
Zubří – Hranice 24:21
Delegace:
Řídit dnešní utkání budou rozhodčí Jiří Králiček a Milan Letev, delegátem Českého svazu házené je pan Petr Novák.
Přeji krásné nedělní dopoledne, Strabag Rail extraliga házené mužů je zpět! Od 10:30 budeme svědky zajímavého souboje, v repríze loňského vyhecovaného semifinále SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vyzve HC ROBE Zubří. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.