Házená - Extraliga muži - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Karviná - 12. února 2020   18:00

Dukla
Dukla
1' Krušberský  • 7' Šůstek  • 8' Grištšuk  • 13' Křístek  • 17' Klíma  • 18' Reichl  • 20' Blecha  • 22' Blecha  • 23' Klíma  • 30' Grištšuk  • 31' Grištšuk  • 34' Reichl  • 36' Křístek  • 37' Klíma  • 38' Křístek  • 40' Křístek  • 43' Zelenka  • 44' Grištšuk  • 45' Reichl  • 46' Zelenka  • 48' Zelenka  • 49' Šimůnek  • 53' Křístek  • 54' Grištšuk  • 55' Reichl
27:25
(12:16)
Karviná
Karviná
1' M. Brůna   • 6' Gromyko   • 10' Monczka   • 11' Solák   • 14' Zbránek   • 16' Solák   • 17' Monczka   • 19' Monczka   • 20' M. Brůna   • 21' M. Brůna   • 22' M. Brůna   • 25' Monczka   • 27' Solák   • 28' Solák   • 28' Skalický   • 31' Chudoba   • 33' Zbránek   • 36' Nedoma   • 37' Chudoba   • 43' Solák   • 46' Nantl   • 47' Nedoma   • 55' Monczka   • 56' Skalický
Dukla
Valášek, Vychodil
Karviná

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou.
Nervy drásající duel končí vítězstvím Dukly 27:25! Pražané výtečně otočili skóre ve druhé půli, skvělý výkon předvedl v brance Jakub Votava a domácí berou veledůležité dva body do tabulky. Osamostatňují se tak na druhé pozici.
HC Dukla Praha – HCB Karviná 27:25 (12:16)
Nejvíce branek: Grištšuk 5, Křístek 5, Reichl 4 – Monczka 6/1, Solák 5, Brůna 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1. Vyloučení: 4:6. ČK: Zbránek (KAR).
60'
Oddechový čas pro domácí 18 sekund před koncem.
60'
Skalický z levého křídla nepřekonal Jakuba Votavu a je rozhodnuto!
59'
Ztráta Baníku, ale Reichl prorážel.
59'
Vojtěch Patzel se dopustil prorážení a Karviná ještě žije!
58'
Jakub Votava hrdinou druhé půle! Vychytal hostující spojku a Dukla se každým momentem přibližuje k výhře.
58'
Žlutá karta pro realizační tým HC Dukla Praha.
58'
Jakub Zelenka se při zakončení z levého křídla dostal do kontaktu s obráncem a následně zakončil nepřesně. Domácí se zlobí, ale faul se nepíská. U balonu Karviná.
58'
Chudoba uspěchal střelu z pravé spojky a zamířil pouze do boční sítě.
57'
Dukla v plném počtu, Klíma ovšem střelou přes bloky neuspěl. S tečovaným pokusem si poradil Marjanović.
57'
Signalizovaná pasivita Pražanů.
56'
Zelenku na levém křídle vychytal Marjanović a na druhé straně se z brejku prosazuje Skalický. Votava si na jeho pokus sáhl.
55'
Marek Monczka si vzal na starost i třetí sedmičku Karviné, jednu už předtím neproměnil a Jakub Votava ho znovu vychytal! Vystihl rukama jeho pokus k levé tyčce.
55'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Ondřej Šimůnek).
55'
Gromyko faulován na pivotu, sedmička a přesilovka pro Baník!
55'
Reichl ovšem rychle odpovídá z pivota a domácí znovu vedou o tři.
55'
Baníku pomohl nejlepší střelec Marek Monczka, který ranou z kroku přerušil čtyřgólovou šňůru Dukly.
54'
Martin Grištšuk skóruje po proskoku a pod Karvinou se začíná prolamovat půda.
54'
Tahle fáze patří Pražanům, další zákrok si připisuje Jakub Votava!
53'
Daniel Křístek se trefuje ze spojky a Dukla vede už o dvě branky!
52'
Jakub Votava vyráží ránu Brůny z jedenácti metrů!
51'
Signalizovaná pasivita Baníku.
50'
Branková konstrukce pomohla také hostům, Marjanoviće zachránila pravá tyčka při střele ze spojky.
49'
Marek Monczka naopak trefil z pravé spojky pouze břevno.
49'
Brůna nezpracoval přihrávku a teď už to Pražanům vyšlo, prázdnou branku trefuje Ondřej Šimůnek a Dukla vede poprvé od stavu 1:0!
48'
Proti Skalickému byly obě dvě tyče, které vyrazily jeho střelu z levého křídla! Zelenka se poté pokusil trefit prázdnou branku přes celé hřiště, jelikož Baník hraje v útoku v sedmi, ale Marjanović se na poslední chvíli vrátil a v letu ránu vytěsnil!
48'
Znovu se trefuje Jakub Zelenka! Na levém křídle se mu začíná dařit.
47'
Klíma přišel o míč a do úniku vyrazil Solák, byl ovšem tísněn a Votava jeho pokus vytěsnil na tyč!
47'
Útoky mají navrch nad obranami. Nedoma měl hodně prostoru na pravém křídle a dokázal zakončit k bližší tyči.
46'
Je to 22:22, Jakub Zelenka našel rychlou odpověď z levého křídla.
46'
Ale ne na dlouho, Nantl si zaběhl na pivota a po pasu Brůny vrací Karviné vedení.
45'
Křístek vymyslel parádní přihrávku na pivota, odkud skóruje Vít Reichl ranou nad hlavu Marjanoviće a poprvé od stavu 3:3 máme vyrovnané skóre!
44'
Martin Grištšuk se prosazuje ranou na přetah kolem obránce z pravé spojky.
43'
Dominik Solák si zaběhl na pivota a poslal míč pod břevno.
43'
Jakub Zelenka se trefuje a už je to pouze o gól!
43'
Oddechový čas pro domácí.
42'
Žlutá karta pro realizační tým HCB Karviná.
41'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Michal Brůna).
41'
Hostům nevyšla dohrávka na pivota při signalizované pasivitě.
41'
Brůnovi teď rány z kroku nevychází, zablokoval ho Šimůnek. Baník bude v útoku pokračovat po oddechovém čase.
40'
Křístek vzal akci Pražanů při signalizované pasivitě na sebe a ranou kolem obránce překvapil Marjanoviće, už je to pouze o dva góly!
39'
Baníku dohrávka na pravé křídlo nevyšla, pas na Nedomu byl příliš vysoký.
39'
Brůnovu dělovku z kroku vyráží Votava, míč ovšem trefil Reichla do nohy.
38'
Daniel Křístek se v tísni dokázal prosadit z levé spojky!
37'
Monczka se skvěle vrátil do obrany a zachytil domácí přihrávku, následně samostatný únik proměnil Radim Chudoba.
37'
Brůnovi poprvé rána z kroku nevyšla, z levé spojky přestřelil.
37'
Matěj Klíma se šikovně protáhl kolem obránce na pravé straně a odpovídá individuální akcí.
36'
Miroslav Nedoma z pravého křídla zakončil nad nohu Votavy ke vzdálenější tyči.
36'
Slezané v plném počtu.
36'
Daniel Křístek z rychlého brejku snižuje, o zem se trefil do pravého horního rohu.
35'
Velmi kostrbatý útok Baníku, v jedné chvíli šli střídat za gólmana Brůna i Skalický. Nakonec se přeci jen hosté dostali k zakončení, Gromyka na pivotu však vychytal Marjanović!
34'
Vít Reichl snižuje z pozice pivota na čtyřbrankový rozdíl, který platil v poločase utkání.
34'
Uspěchanou Křístkovu střelu vráží Marjanović zpět k hráčům Dukly.
34'
Červená karta pro Jana Zbránka (HCB Karviná) za ostrý zásah do obličeje Martina Grištšuka, Baník se bude muset obejít bez klíčového křídelníka!
33'
S Klímovou střelou ze střední spojky si poradil Marjanović, na druhé straně vychytal France Jakub Votava!
33'
Po Monczkově dohrávce do levého křídla se prosazuje Jan Zbránek ranou na bližší tyč.
33'
Technická chyba Matěje Klímy.
32'
Dukla v defenzivě získala míč a nikam se nežene.
31'
Proskok vyšel také Pražanům, Grištšuk se prohnal obranou na pravé straně a technicky překonal Marjanoviće.
31'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jakub Zelenka).
31'
Radim Chudoba se protáhl obranou na levé straně, skóruje a navíc vybojoval přesilovku!
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:53.
Možná trochu překvapivě vede po první půli Karviná o čtyři góly. Baník si budoval náskok od samého začátku utkání. Ačkoliv hned při prvním útoku Dukly obdržel všechny tři žluté karty a poté byli Slezané hned pětkrát vyloučeni, obrana i útok jim zatím funguje lépe než Pražanům. Pětkrát se prosadil Monczka, čtyřikrát Brůna, navíc výtečně chytá Nemanja Marjanović. Domácí mají své góly rozložené mezi sedm střelců. Dukla bude muset ve druhém poločase pořádně přidat, jestli chce myslet na body.
30'
30'
Poslední akci poločasu sehrála Dukla výborně a z pravé spojky snižuje Martin Grištšuk.
30'
Gromyko přihrávku na pivota nezpracoval.
29'
Oba týmy v plném počtu.
29'
Marjanović tentokrát Krušberského střelu chytá!
29'
Reichl na pivotu faulován, další sedmička pro domácí.
28'
Ondřej Skalický z levého křídla technicky překonal Votavu a Karviná vede už o pět branek!
28'
Technická chyba Pražanů, hosté už jsou navíc v pěti.
28'
Brůna viděl na pravé straně úplně volného Soláka, před kterým se otevřela dálnice. To nemohlo skončit jinak než gólem.
27'
Jakub Krušberský vystřelil k levé tyčce.
27'
Sedmička také pro Duklu a navíc vyloučení hostů, dvě minuty dostává Matěj Nantl.
27'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (David Šůstek).
27'
Dominik Solák faulován, přesto svou akci zakončil úspěšnou střelou k levé tyči.
26'
Jakub Krušberský sedmimetrový hod proměňuje střelou o zem.
26'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Václav Franc).
26'
Martin Grištšuk svou akcí vybojoval pro Pražany sedmičku a přesilovku!
26'
Reichl z pivota selhal na Marjanovićovi! Odražený míč pro Duklu.
25'
Rychlé zakončení Karviné hned po oddechovém času, Monczka z levé spojky propálil vše.
25'
Oddechový čas pro hosty.
25'
Martin Březina, který se poprvé objevuje v útoku, se dopustil kroků.
24'
Marek Monczka si opět vzal míč na sedmičku, tentokrát neuspěl! Parádní zákroky nohou Jakuba Votavy.
24'
Jurij Gromyko držen na pivotu nedovoleně, sedmička pro Baník.
23'
Matěj Klíma se vyšponoval do vzduchu na levé spojce a ačkoliv Marjanović vystihl směr jeho rány, míč před brankovou čárou neudržel.
22'
V brance Dukly Petržalu střídá Jakub Votava.
22'
Michal Brůna úřaduje! Znovu jeho jedovka z kroku kolem obránce, na tohle nemá Petržala šanci reagovat.
22'
Pražanům opět vyšla dohrávka do levého křídla, Blecha tentokrát pálil o zem, ovšem znovu Marjanoviće překonal.
21'
Defenziva Dukly zatím tápe, Michal Brůna opět mohl pálit bez výskoku z pravé spojky a znovu toho využil.
20'
Jan Blecha z levého křídla našel přesně vzdálenější horní roh karvinské branky.
20'
Michal Brůna dostal prostor ke střele z kroku a jeho pověstná dělovka se zastavila až o síť.
20'
Kroky Davida Šůstka.
19'
Útočný faul Pražanů, rychlý brejk Baníku, Franc ovšem zblízka, ale z úhlu, Petržalu nepropálil!
19'
Marek Monczka se protáhl kolem domácí defenzivy a z pravé strany vypálil pod břevno.
18'
Vít Reichl neměl na pivotu vůbec jednoduchou pozici, ale v tísni zakončil technicky kolem rukou Marjanoviće.
17'
Útočný faul Baníku.
17'
Matěj Klíma se trefuje poprvé v zápase, ze spojky se postaral o snížení.
17'
Úspěšný blok hostů a Monczka proměňuje rychlý brejk!
16'
16'
Solákův podstřel při signalizované pasivitě končí až v síti a Baník vede o tři góly!
15'
Domácí se dopustili kroků.
14'
Oba týmy v plném počtu. Parádní souhra Baníku do levého křídla a Zbránek využil takřka spojkového úhlu.
13'
Daniel Křístek z levého křídla dokázal přelobovat Marjanoviće.
12'
Marek Monczka jednou naznačil, počkal si na pohyb Petržaly a vypálil k pravé tyčce.
12'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
12'
Solák bráněn v brankovišti, sedmička pro Baník.
12'
David Šůstek se uvolnil kolem Monczky a zakončoval z osmi metrů z výskoku, další skvělý zákrok Marjanoviće!
12'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Vít Reichl).
11'
Napodruhé už to Dominiku Solákovi vyšlo a z kroku z pravé spojky obrací skóre na stranu hostů.
11'
Rána Soláka zablokována, Baník pokračuje v ofenzivě.
10'
Naopak na druhé straně domácí spojka Marjanoviće nepřekonala!
10'
Marek Monczka střelou z kroku zamířil mezi nohy Petržaly.
9'
Karviná v plném počtu, zakončovat ještě mohl z levého křídla domácí Blecha, ale ze skvělého úhlu Marjanoviće nepřekonal!
9'
Tečovanou střelu Michala Brůny udržel Petržala před brankovou čárou!
8'
Martin Grištšuk si seběhl s míčem na střední spojku a vypálil k levé tyči mimo dosah Marjanoviće.
8'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jurij Gromyko), který přešlápl, ale po odpískání ještě zakončil a znemožnil tím rychlý brejk Dukly. Sudí po zásluze trestají.
7'
David Šůstek proskočil na pravé straně a zakončil o zem pod břevno.
7'
Karviná se tentokrát do zakončení nedostala, ale už hraje v plném počtu.
6'
Dukle se přesilovka nedaří, Patzelův podstřel z levé spojky opět vyráží Nemanja Marjanović!
6'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Vít Reichl).
6'
Jurij Gromyko se naopak z pivota prosadil, navíc byl faulován.
5'
Reichl se na pivotu obtočil kolem France, ale následně selhal na Marjanovićovi! Ten si zákrok pořádně vychutnal a hecuje spoluhráče.
5'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
4'
Brůnův podstřel z pravé spojky dokázal Petržala nohou vyrazit.
4'
Karviná šla do brejku, Nantl ovšem prorážel a navíc se zranil, musí být ošetřován. Před přerušením ještě vyrazila do protiakce Dukla, ale také Pražané se dopustili útočného faulu. Rozehrávat tedy bude Baník.
3'
Dukla si vynutila hned tři žluté karty během jednoho útoku,ale prosadit se nedokázala.
3'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Dominik Solák).
3'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Miroslav Nedoma).
2'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Matěj Nantl).
1'
Michal Brůna se prezentoval parádní ranou z kroku přesně k pravé tyči!
1'
Jakub Krušberský otevírá skóre z pravého křídla přesnou trefou ke vzdálenější tyčce.
1'
Oba celky jsou na palubovce, můžeme za okamžik začít!

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Zelenka, Šimůnek, Klíma, V. Patzel, Krušberský, Reichl, Křístek, J. Patzel, Harabiš, Grištšuk, A. Zeman, M. Březina, Šůstek, Blecha.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – M. Brůna, Monczka, Urbański, Gromyko, Noworyta, Plaček, Chudoba, Solák, Skalický, Nantl, Zbránek, Nedoma, Chosik, Franc.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
Kdo se bude radovat v zápase dvou tradičním soupeřů v přímém souboji o druhou příčku? Bude to mírně favorizovaná Dukla, která hraje doma a o víkendu předvedla famózní výkon v Challenge Cupu, nebo se nejbližším pronásledovatelem Plzně stane Karviná? To se dozvíme již brzy, utkání startuje v 18:00.
Vzájemné zápasy:
Karviná v nejvyšší soutěži na svého dnešního soupeře umí. Loni ho porazila dvakrát v základní části a 3:0 ovládla i semifinálovou sérii. A na vlastní palubovce porazila Duklu i v letošní sezóně na podzim, a to nejtěsnějším možným rozdílem 29:28. Prokletí zlomili Pražané až před dvěma týdny v Českém poháru. Ve Slezsku totiž dotáhli zápas do sedmiček, ve kterých dominovali a po výsledku 32:29 postoupili do finále!
HC Dukla Praha
Pražané loni skončili na třetí pozici a letos chtějí do finále. Ve vyrovnané základní části se drží o skóre před svým dnešním soupeřem. V závěru podzimní části ovšem Dukla prohrála na palubovce vedoucí Plzně 27:31 a velmi překvapivým výsledkem 26:26 skončil také její první jarní duel doma s Lovosicemi. S předposledním Frýdkem-Místkem už si ovšem Pražané před týdnem poradili a slavili výhru 35:26. A na dnešní veledůležitý duel se Dukla naladila v neděli v osmifinále Challenge Cupu. Doma rozstřílela přemožitele Nového Veselí Red Boys Differdange 37:24 a do Lucemburska si veze solidní náskok.

Pražany táhne zejména levá spojka Matěj Klíma. Házenkář ročníku 1999 se nachází na pátém místě mezi extraligovými střelci s 91 góly! Dokonce ještě lépe je na tom pivot Vít Reichl, ten nasázel 97 branek a v extralize je třetí. Vojtěch Patzel na spojce se pak trefil 72krát. Dukla se může spolehnout na zkušenost v brance v podobě Tomáše Petržaly.
HCB Karviná
Baník dlouhodobě patří k tomu nejlepšímu, co česká házená nabízí. Loni mu utekl titul pouze o vlásek v nejdramatičtějším finále historie proti Plzni. Letos je aktuálně na 3. pozici pouze o skóre za Duklou. Na kontě má pětadvacet bodů. První jarní utkání se ovšem Karviné vůbec nepovedlo a na palubovce Brna padla 23:26. Před týdnem ovšem předehrávku s Maloměřicemi zvládla poměrem 38:19. V neděli se Slezané představili v osmifinále Challenge Cupu, na palubovce loňského finalisty uhráli nadějný výsledek do odvety 27:30.

Mezi klíčové hráče Baníku patří zkušený gólman Nemanja Marjanović nebo spojka Michal Brůna. Karviná má i další opory na spojkách, například nejlepšího střelce Marka Monczku (78 gólů), Dominika Soláka (66 gólů) nebo Radima Chudobu (62 gólů). Se zraněním se ovšem potýká klíčový pivot Jan Užek.
Přeji krásný středeční podvečer, vítejte u předehrávky 18. kola STRABAG Rail Extraligy, ve které v tradičním souboji rivalů HC Dukla Praha vyzve HCB Karvinou. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.